Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • Варна
само идеята да живея постоянно целогодишно в къща с големината на  каравана ми действа подтискащо.Моя дневен тракт е 55 кв.м. и ми е таман.За да имате реална представа какво е да се живее в къщички тип "Tiny House" наемете си лятото една каравана в някой къмпинг ( може в Гърция Simple SmileSimple SmileSimple Smile   ) и усещанията ги интерполирайте за цяла година и за условията есен и зима .Пък и се замислих кеде ли ще си сложа 60инчовия ТВ.

# 46
Едно е да живееш в покрайнините на нормален град(в нормална държава), но покрайнините на София не са цвете. Ако имате 1 декар двор и си направите градинка, басейнче, детска площадка - ок. Но масово извън двора са ти калчища, бездомни кучета(Враня), тук-таме новиизлюпено гето(Малинова долина и още много), отворени канализации(Кръстова вада и къщите там) и какво ли не. Трябва много гледане и дългогодишен късмет. Ето малко действителност

# 47
Цитат
Въпросът е, че фирмата "Колелиба" ми отговориха бързо и цената, която дават за такъв проект е като във Франция общо взето - минимум 35000 евро без ДДС... Което си е прекалено за родния стандарт Sad

Е да бе, искате френско качество, ама цените да не са френски, как точно да стане това? Simple Smile Айде трудът може да е по-евтин тук, ама ако искате качествени материали, то тяхната цена не се определя от покупателната способност и жизнения стандарт в страната. А пък колко са качествени къщичките дето ги гледате по Tiny House, Big Living на мен ми е малко съмнително..

# 48
Някои от тия, които следя аз из ютюб, са адски евтини, но хората си ги правят сами и от рециклирани материали в голямата си част.

# 49
За 30к евро, може да си вземете и обзаведете постно един гараж в по-кофти район. За парцел и още нещо - не и в София.

# 50
Безумие е 1500 евро/кв.м за къщичка тип гараж или каравана. По-добре кемпер 2ра ръка, ако толкова държите да сте натясно.

# 51
Стана ми интересна темата. Авторе, не се обиждай, но малко ми звучиш като че да не осъзнаваш всички предимства и недостатъци на този вид къщи Simple Smile То и е силно казано „къщи”. Изглеждат много готини и уютни, ама ако отидеш за една седмица на планина или море. Май имаш доста романтична представа за живота в такъм дом, но реалността може да те удари като парен чук почти веднага след като се нанесете. Не е шега работата с кражбите и набезите на „братята”, цялата инфраструктура или по-скоро липсата и, проблеми с транспорта, а и в София зимите са снежни. Надали има някой, който харесва да се занимава с банки, но това е живота, налага се, ако нямаш достатъчно средства Simple Smile

# 52
  • София
При такава зима както сега, сметките за отопление за сезона ще дойдат таман колкото вноските в банката. 😁

# 53
  • Fort Worth, TX
Ами мястото, с водата и тока без пари ли го смяташ?
Като теглиш чертата, може да ти излезе по-скъпо отколкото апартамент.
Освен това, погледни през прозореца. Какво е навън? Зима. Какво иска зимата?
Отопление. Знаеш ми колко струва да затоплиш даже малка къща в полето?
Повярвай ми тези къщи са по-добре изолирани и по-топли отколкото една панелка.

# 54
  • на пъпа на Златията
За покрайнините на София става дума. С редовен градски транспорт към столицата. Вече намерих няколко места, които се вписват. Кой прави точно такива къщички в България не съм обаче...

Има такава фирма в България , прави такива къщички за чужбина . Да видя дали имат сайт . Пиши на лични.

# 55
  • на пъпа на Златията
Попрегледах ги по друг повод и установих ч  е  е по изгодно да отидеш и да си  я докараш от Германия.
Идея е и  в някое близко село ,в двор  дето не живее  никой да ги помолиш  да се настаниш и да им пазиш къщата.

Общи условия

Активация на акаунт