Бременност и прием на желязо. Помощ!

  • 11 659
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте. Бременна съм в 8-ми месец и наскоро пусках кръвни. При последното ми посещение при лекарката, която отсъстваше, сестрата ми каза, че желязото ми било малко ниско и ми изписа желязо Феро фолгама 2x 1.
Погледнах си изследванията. Желязото ми е 10 при референтни стойности 6.6-26. Хемоглобинът ми е 113 при норма 120-160. Пия желязото вече седмица,както ми е предписано , чувствам се добре, само дето на моменти усещам сърцето да ми прескача, което преди не се е случвало.  Едно хапче= 37мг Желязо. Взимам 2 на ден.Нормално ли е изобщо да приемам толкова желязо при положение, че не виждам в резултатите да ми е толкова ниско? Може ли да ми навреди? Малко съмнително ми се стори това изписване, сякаш нямаше толкова нужда. Не знам ,чудя се какво да правя...

# 1
  • Мнения: 499
Аз съм в 7 месец. Желязото не го изпитвах, само хемоглобина който беше май 115 или 110 ( не се сещтам точно). И на мен АГ-то ми изписа ферофолгама нео 2x1. Вярвам му, така че не вярвам че ще изпише нещо което може да вреди на мен или на бебока.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 116
Нормата за жените е 110.
Не е задължително да е липса на желязо точно.
От желязото става жесток запек.

# 3
  • Мнения: 499
При мен няма такова нещо, точно обратното е май 😄😄😄

# 4
  • Мнения: 16 840
Пий си желязото. При бременни реф.стойности са различни. За фемоглобина също.
Когато раждах в моята стая имаше една девойка, на която не бяха отчели ниските стойности на желязо по време на бременност и след като роди беше доста зле, на системи с желязо.

И при мен нямаше запичащ ефект, точно обратното.

Аз влязох да раждам с хемоглобин 133. Бях пушка, при положение, че бях и секцио.

Слушай си лекаря.
Успех!

# 5
  • Мнения: 24
Благодаря ви много зa отговорите!

# 6
  • Мнения: X
Желязото е много важно при бременност- железните депа на бебето се трупат през последния триместър. Ако не приемате желязо ще родите бебе с анемия, а да давате желязо на новородено не е невъзможно, но води до повръщане.

# 7
  • Мнения: 1 001
И аз съм пила желязо по време на бремеността, не е нищо особено, много често срещано е. Запекът се лекува със сушени кайсии, резултатът не закъснява Joy

# 8
  • Мнения: 10 874
Не е задължително желязото да предизвика запек. При мен така стана, че всъщност то ми реши проблема със запека. Всеки организъм е различен и различно понася нещата.

# 9
  • Мнения: 91
Не знам. Аз бях с нисък хемоглобин 95 и ми предписаха феро фолгама и падна на 85 после казах на гинеколога и ми предписа сорбифер дулурес и стана 110 а нормалното е 120. Според мен може да вземеш но по една заради бебето и да похапваш храни богати на желязо...Желязото може да промени акото на цвят тъмен и да предизвика запек ако е в по големи дози. Пиши в гугъл и ще ги намериш храни богати на желязо ♡ Успех с раждането ☆

# 10
  • Мнения: 6 622
Трудно ще си набави необходимото желязо при бременност само от храната. Слушай си лекаря и си пий желязото. Нищо няма да ти стане. Ако имаш странични ефекти кажи на лекаря си и ще ти го смени с друг вид. С първата ми бременност приемах малтофер. От него имах гадене и запек . Родих с хемоглобин под 90 . След раждането бях много зле и ми преливаха кръв. Сега вземам Сорбифер 2х1 и хемоглобина ми е 131 . Нямам запек, напротив по-редовен стомах не съм имала никога. Според лекаря , който посещавах нисък хемоглобин при бременност (под 120) се отразява на развитието на бебето.

# 11
  • Мнения: 345
И аз съм пила желязо по време на бремеността, не е нищо особено, много често срещано е. Запекът се лекува със сушени кайсии, резултатът не закъснява Joy

Потвърждавам за кайсиите. Веднъж на работа.. Айде няма да разказвам Grinning

# 12
  • Мнения: 164
Пий си желязото! Хемоглобина ти е нисък. Преди мен ощена 118 ми изписаха 2х 100мг желязо. В 6ти месец съм и падна на 103... веднага ме пратиха на инжекции.

# 13
  • София
  • Мнения: 281
Сега си проверих моите изследвания, на последната ми ПКК преди 7 седмици е бил 132. Дали трябва пак да го изследвам?

# 14
  • Мнения: 16 840
От 20+ седмица, до края изследвах всеки месец витамини+кр.картина+катвото друго напише док.

Общи условия

Активация на акаунт