Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 ян. 2019, 03:13 ч.

Бременност и прием на желязо. Помощ!

• 666
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте. Бременна съм в 8-ми месец и наскоро пусках кръвни. При последното ми посещение при лекарката, която отсъстваше, сестрата ми каза, че желязото ми било малко ниско и ми изписа желязо Феро фолгама 2x 1.
Погледнах си изследванията. Желязото ми е 10 при референтни стойности 6.6-26. Хемоглобинът ми е 113 при норма 120-160. Пия желязото вече седмица,както ми е предписано , чувствам се добре, само дето на моменти усещам сърцето да ми прескача, което преди не се е случвало.  Едно хапче= 37мг Желязо. Взимам 2 на ден.Нормално ли е изобщо да приемам толкова желязо при положение, че не виждам в резултатите да ми е толкова ниско? Може ли да ми навреди? Малко съмнително ми се стори това изписване, сякаш нямаше толкова нужда. Не знам ,чудя се какво да правя...

# 1
Аз съм в 7 месец. Желязото не го изпитвах, само хемоглобина който беше май 115 или 110 ( не се сещтам точно). И на мен АГ-то ми изписа ферофолгама нео 2x1. Вярвам му, така че не вярвам че ще изпише нещо което може да вреди на мен или на бебока.

# 2
  • София
Нормата за жените е 110.
Не е задължително да е липса на желязо точно.
От желязото става жесток запек.

# 3
При мен няма такова нещо, точно обратното е май 😄😄😄

# 4
Пий си желязото. При бременни реф.стойности са различни. За фемоглобина също.
Когато раждах в моята стая имаше една девойка, на която не бяха отчели ниските стойности на желязо по време на бременност и след като роди беше доста зле, на системи с желязо.

И при мен нямаше запичащ ефект, точно обратното.

Аз влязох да раждам с хемоглобин 133. Бях пушка, при положение, че бях и секцио.

Слушай си лекаря.
Успех!

# 5
Благодаря ви много зa отговорите!

# 6
Желязото е много важно при бременност- железните депа на бебето се трупат през последния триместър. Ако не приемате желязо ще родите бебе с анемия, а да давате желязо на новородено не е невъзможно, но води до повръщане.

# 7
И аз съм пила желязо по време на бремеността, не е нищо особено, много често срещано е. Запекът се лекува със сушени кайсии, резултатът не закъснява Joy

# 8
  • Телиш / Плевен
Не е задължително желязото да предизвика запек. При мен така стана, че всъщност то ми реши проблема със запека. Всеки организъм е различен и различно понася нещата.

# 9
Не знам. Аз бях с нисък хемоглобин 95 и ми предписаха феро фолгама и падна на 85 после казах на гинеколога и ми предписа сорбифер дулурес и стана 110 а нормалното е 120. Според мен може да вземеш но по една заради бебето и да похапваш храни богати на желязо...Желязото може да промени акото на цвят тъмен и да предизвика запек ако е в по големи дози. Пиши в гугъл и ще ги намериш храни богати на желязо ♡ Успех с раждането ☆

# 10
Трудно ще си набави необходимото желязо при бременност само от храната. Слушай си лекаря и си пий желязото. Нищо няма да ти стане. Ако имаш странични ефекти кажи на лекаря си и ще ти го смени с друг вид. С първата ми бременност приемах малтофер. От него имах гадене и запек . Родих с хемоглобин под 90 . След раждането бях много зле и ми преливаха кръв. Сега вземам Сорбифер 2х1 и хемоглобина ми е 131 . Нямам запек, напротив по-редовен стомах не съм имала никога. Според лекаря , който посещавах нисък хемоглобин при бременност (под 120) се отразява на развитието на бебето.

# 11
И аз съм пила желязо по време на бремеността, не е нищо особено, много често срещано е. Запекът се лекува със сушени кайсии, резултатът не закъснява Joy

Потвърждавам за кайсиите. Веднъж на работа.. Айде няма да разказвам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт