Разведена с деца - шанс за нова връзка

  • 36 246
  • 658
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте, отдавна съм фактически разделена със съпруга ми заради друга жена, сега ми предстои и развод. Имаме 2 деца, тийнейджър и по-малък син, при мен са. Та въпросът ми е какви са шансовете ми да имам нова, стабилна връзка с нормален мъж? Отначало мислех, че няма да е толкова трудно да срещна нов човек, но претърпях няколко разочарования и вече не съм голям оптимист. Отварям темата и във връзка с доста други теми напоследък, в които на майки с деца се дават съвети за раздяла. Та, от какво зависи дали ще имаме нова успешна връзка след проваления брак, къде можем да срещнем читав мъж, който би ни приел с децата ни?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 428
От последното ти изречение звучи сякаш този мъж ще направи ега ти голямото благодеяние да ви "приеме с децата". А ти не го ли приемаш него, с всичките му странности и евентуално с деца (може и да не са с него постоянно, но да имат времето с баща си)?

А като цяло звучиш сякаш не можеш да живееш без мъж. Задължително ли е да имаш такъв? Пишеш, че си минала през няколко разочарования вече, имай предвид, че мъжете много добре усещат кога една жена търси сериозна връзка и много от тях се плашат.

# 2
  • Мнения: 73
Не че не мога без мъж, от доста време съм така, но искам и аз да имам партньор, с който да си даваме обич и подкрепа, да си споделяме деня, да се посмеем заедно ... Дребнички, но съществени неща.
За последното си права - явно изглеждам твърде сериозна на мъжете. Предложения за неангажиращи връзки с обвързани мъже имам няколко, но въобще не мисля да се занимавам.

# 3
  • Мнения: 15 025
Шанс за нова връзка винаги има. Щом се чувстваш готова за това нещата ще се наредят сами с времето. На първо време е добре да подхождаш към бъдещите си връзки неангажиращо. Не е задължително да се обвързваш сериозно с някой мъж, с който можете да се посмеете и да си поговорите за нормалните неща в ежедневието. Радвай се на това да бъдеш харесвана, ухажвана, желана. Наслаждавай се на срещи 2 - 3 пъти седмично - излизане на ресторант, кино, театър. С времето ще се появи мъж, с който неангажиращата връзка ще премине в нещо по-сериозно. Но, ако към всяка връзка подхождаш с идеята, че е сериозна има шанс за нови разочарования. Каквото има да става ще стане - просто трябва да тръгваш по-лежерно в началото

# 4
  • Мнения: X
За последното си права - явно изглеждам твърде сериозна на мъжете.
Изглеждаш лепка. Не го казвам с лошо, просто си е така. Мъжете всъщност много качествено различават лепките от сериозните, от първите бягат, а с вторите - каквото стане. Не всяка лепка е сериозна и не всяка сериозна е лепка.
Другото, с дете тийн си около 35 предполагам? Замисли се каква сериозна връзка предлагаш - разведена жена с имащи нужда от обгрижване деца. Нормално е предложенията да са за неангажиращи отношения, дори от свободни мъже. Ненормално е обаче във всяко запознанство да влизаш с идеята 'с този дали ще ми се получи трайното обвързване'.

# 5
  • Мнения: X
Шансът не мога да оценя какъв е точно, но такъв има - примери много във форума, сигурно ще се изкажат поне някои от тях и по темата.

Но понеже така сте поставили въпроса, да попитам - смачкваща връзка между двама, които вече не могат да се гледат, по-добре ли е от никаква връзка? Най-страшното на света ли е човек да е сам (доколкото може да се каже, че е "сам" с 2 деца, може би все още живи родители и някой ден внуци, с които е традиция бабите да помагат, стига да не се скарат със снахата)?

Шансовете за връзка според мен винаги са една идея по-добри, ако човек е независим, пълноценен и поне в някаква степен самодостатъчен. От там насетне може да си даде сметка какво търси и какво може и иска да предложи на другия и да се запознаят и напаснат подходящи един за друг хора с мъничко повече усилия за социализация, които зависят от конкретния човек (ох само дано да не почнат сега да дават дежурните акъли да ходите на фитнес, йога и латино танци....)

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Малко встрани да кажа (от ергенските ми години), че от всичките ми гаджета (да кажем, за грубо 20 години 5 гаджета) само един съм "преследвала" аз. И точно той ми се изплъзна. Останалите са се появявали в живота ми без да искам, камо ли пък да търся връзка, "преследвали" са ме те и нещата са се получавали без да влагам аз грам усилие. Точно, защото си бях самодостатъчна, живееше ми се и не исках ангажимент. То и затова не останах с никой от тях де ама това е друг въпрос. Схващаш идеята, предполагам.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 976
Предложения за неангажиращи връзки с обвързани мъже имам няколко, но въобще не мисля да се занимавам.

99,99% от връзките не започват с нагласата за нещо сериозно. Независимо от статуса на участниците в тях.
Нереално е двама души да се запознаят и преди да си легнат, да се споразумеят, че ще остареят заедно. Винаги първо е привличането, сексуалният интерес. А дали той ще прерастне в нещо друго, няма как да се каже веднага.

# 8
  • Мнения: 4 468
Аз пък съм има няма сама цял живот, с изключение на 2 години, през които получих най-хубавия си подарък - детето! Свестен мъж не съм срещала, а мъже-деца колкото щеш. За мен мъж е равнозначно на равнопоставен партньор. Ако няма да е такъв, то само за идеята да не съм сама не си струва. Затова си карам на неангажиращи връзки докато ни е хубаво и после кой от къде е. Обаче неангажиращите ми връзки са продължителни във времето - последната е вече от пет години. Има варианти за всичко, само трябва да си гъвкав и да умееш да погледнеш ситуацията от различен ъгъл. Успех Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
 
Предложения за неангажиращи връзки с обвързани мъже имам няколко, но въобще не мисля да се занимавам.
99,99% от връзките не започват с нагласата за нещо сериозно. Независимо от статуса на участниците в тях.
Нереално е двама души да се запознаят и преди да си легнат, да се споразумеят, че ще остареят заедно. Винаги първо е привличането, сексуалният интерес. А дали той ще прерастне в нещо друго, няма как да се каже веднага.
Какво общо имат неангажиращите отношения  с обвързани мъже с първоначалната нагласа  във връзка?!  Доколкото разбирам авторката, тя не желае изцяло сексуални и изначално безперспективни отношения, което е съвсем различно от това да вижда във всеки потенциален втори съпруг. 

# 10
  • Мнения: 6 622
Според мен прекалено много го мислиш. Остави се по течението. Живей си живота , радвай се на децата си и когато най-малко очакваш той ще се появи. И най - важното не гледай на себе си като на преоценена стока.  Децата не са минус ако човека е сериозен и наистина те обича.
За протокола аз имам дете и втори мъж . Никога не ми е хрумнало ,че детето трябва да е пречка за нова връзка. Нито пък съм търсила такава. По-скоро бягах от сериозна връзка от страх да въведа нов човек в живота на детето. ММ прояви инициатива за всичко. Включително и за запознанство с детето. Положи огромни усилия тя да го приеме, което за мен беше най-важното. Сега сме семейство с малката много се обичат ,а ние чакаме общо дете.

# 11
  • Мнения: X
Малко встрани да кажа (от ергенските ми години), че от всичките ми гаджета (да кажем, за грубо 20 години 5 гаджета) само един съм "преследвала" аз. И точно той ми се изплъзна. Останалите са се появявали в живота ми без да искам, камо ли пък да търся връзка, "преследвали" са ме те и нещата са се получавали без да влагам аз грам усилие. Точно, защото си бях самодостатъчна, живееше ми се и не исках ангажимент. То и затова не останах с никой от тях де ама това е друг въпрос. Схващаш идеята, предполагам.
Това ако е към мен, а не към авторката (защото аз говорех за самодостатъчност), не съм сигурен как да го тълкувам Simple Smile Че е добре човек да е самодостатъчен или че не е добре?

Иначе моят опит е, че като съм имал връзка по-скоро момичетата са ме преследвали, а с тези, които аз съм преследвал, не съм имал нормална връзка и намирам времето, което съм посветил на това за загубено, особено в единия случай, който много време се точеше, другите 1-2 поне бързо се изясниха Simple Smile

Единственото изключение от този модел е съпругата ми, с която мисля, че сме се срещнали някъде по средата като в някои етапи от връзката единият е правил по-смели крачки, в други - другият. Това естествено е идеалният вариант, но ако не е възможен той, бих предпочел определено самодостатъчността на принципа, че след жена и рейс не се тича (има я и във вариант с допълнително уточнение тази мъдрост, но айде да не го казвам).

Според мен за човек към 40 с две деца отношенията с потенциалните партньори трябва да започват по-отдалече, не с отчаяната мисъл за връзка, а да се оставят да се развият от само себе си, колкото и противоестествено да изглежда това на човек, който си мисли, че гони последния влак. Спирам с транспортните метафори Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 7 976
Какво общо имат неангажиращите отношения  с обвързани мъже с първоначалната нагласа  във връзка?!  Доколкото разбирам авторката, тя не желае изцяло сексуални и изначално безперспективни отношения, което е съвсем различно от това да вижда във всеки потенциален втори съпруг. 
Коментарът беше насочен към сериозността на авторката и неангажиращите отношения, а не препоръка за безразборни връзки с обвързани мъже. Сериозните жени със сериозни очаквания обикновено плашат мъжете и така се редуцира броят на евентуалните кандидати. Надявам се сега да е по-ясно за четящите.

# 13
  • Мнения: 7 139
Аз след като се разведох поседях доста време без сериозна връзка, ама не съм и бързала де, щото мога да  финансирам себе си и детето сама. Не че беше лесно. Не съм била обаче пасивна, търсела съм, пробвала съм. И като се появи правилният човек, това се разбира. За мен е напълно нормално всеки да си търси половинката. Животът е за двама, колкото и да звучи клише.

# 14
  • Мнения: X
Сегашната жена на моя брат е разведена с две големи деца. Разбират се прекрасно!  Правете си изводите. Винаги има шанс.  Когато попаднеш на правилния човек ще разбереш, че е възможно.
Пожелавам ти го от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт