Той ще живее с нас

  • 7 937
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, живея със семейството си-майка ми и брат ми в три стаен апартамент + отделна кухня. Имам си приятел от пет години, който скоро идва да живее при нас. Какво мислите, дали няма да се чувстваме удобно, при положение, че всички се разбираме. Всички работим, с различно работно време и няма много много да се засичаме.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
След като си достатъчно голяма да имаш приятел от 5 години, може да помислите за квартира, вместо да се бутате като сардели в консерва.

# 2
  • Мнения: 9 196
Ужасно е двойката да живее в детската стая на момичето. Как изобщо си се хванала с такъв, който не може да ти осигури квартира или жилище, за какво ти е?! Да го носиш на гърба си цял живот и да те дърпа надолу?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 559
Разбира се, че е неудобно. Големи хора да се бутат да живеят в детска стая... Като искате да живеете заедно, се отделете. Въпрос на самоуважение е – не ви ли е неудобно на двама ви да ви дондуркат?

Освен това е много по-добре за теб да поживееш първо сама, за известно време, да видиш, че не е трудно, че можеш, и чак тогава да се хвърлиш на нечий врат.

# 4
  • Мнения: X
Какво мислите, дали няма да се чувстваме удобно, при положение, че всички се разбираме.
Идеално ще се чувствате. Нощем, след секс или ако просто му се допишка, твоят приятел ще трябва да се облича специално, за да отиде до банята. Ако беше у дома си, щеше да го направи гол или по гащи. Докато правите секс, ще трябва непрекъснато да внимавате за шума, който издавате. Сигурно ще е голям кеф.

# 5
  • Мнения: 913
Щом искате да живеете заедно с приятеля ти е редно да се изнесете и да сте самостоятелни. Как си представяш живота от тук нататък с мама, батко и приятеля ти в един апартамент?

# 6
  • Мнения: 30 802
Това ми е абс. неприемливо - вместо дъртите магарета на 24 да си хващат пътя и да се изнасят, та най-накрая майката да си почине от вас, водите със себе си още лузъри. Може и бебенце да си завъдите, да е пълна уайт траш панелната идилийка...

Ако нямате пари за квартира...ами няма да имате връзка, ще се виждате от дъжд на вятър и така.

Какъв е тоя мъж, дето ще се завре да живее в комуна при майката и брата на жена си...сополанко някакъв.

# 7
  • Мнения: X
Не можа ли да изчакаш да се заледи след снеговалежа, па тогава да пускаш тая пързалка?

# 8
  • Мнения: X
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.

# 9
  • Мнения: 30 802
Аз се отказвам - двама млади, които нямат хъс да живеят отделно и искат да се сврат в комуна. Ами давайте, затискайте се там, търкайте билетчета и дано ви се усмихне късметът, то на уайт траша какво му остава...

# 10
  • Мнения: 39 296
Какво мислите, дали няма да се чувстваме удобно, при положение, че всички се разбираме.
Идеално ще се чувствате. Нощем, след секс или ако просто му се допишка, твоят приятел ще трябва да се облича специално, за да отиде до банята. Ако беше у дома си, щеше да го направи гол или по гащи. Докато правите секс, ще трябва непрекъснато да внимавате за шума, който издавате. Сигурно ще е голям кеф.

Да свикват. Като дойдат децата пак ще пазят тихо на секса  Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 28 559
Не можа ли да изчакаш да се заледи след снеговалежа, па тогава да пускаш тая пързалка?
Мдааа...

# 12
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Ужас... По-добре не се събирайте никога, и деца не създавайте, че ще са същите лузъри като вас...

# 13
  • Мнения: X
Гложди ме въпросът как после ще делите панелката с брат ти, жена му и дечурлигата ви.

Вече съм приела, че явно съм много проста да живея сама на квартира и да си ходя по без гащи лятото.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.

Значи, ще се приберете при мама, че да ви готви? newsm78
И така ще я ощастливите с помощта си?
Кога планувате и с внуче да я дарите?

# 15
  • Мнения: 7 261
Горката ти майка, защо й причиняваш това? После ще ви гледа и детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.
Благодаря, че намина да ни информираш.

# 17
  • Мнения: 19 844
Симпатяги. Не си заслужава наема, а и все манджа няма, а?!
Явно така сте възпитани – да има кой да готви и да дърпа вместо вас.
Ами, може би е време да пораснете и да започнете сами да си чистите, "правите стаите", готвите и да се замислите, че и майката е човек, който заслужава почивка, а не да дундурка бебета, станали на по 20 и кусур години.

# 18
  • Мнения: 39
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.

Добре де, аз не разбирам тогава защо питаш за съвет, след като знаеш, че искаш да сте всички накуп?! И ние с моя даваме по 1000 лв за наем и са пари на вятъра, понеже отиват в нечии чужд джоб, но самоуважението ни взима превес.

# 19
  • Мнения: 3 120
и твоя е съгласен да е заврян зет? и ще се затворите на тясно само в 1 стая, като на квартира, може да имате всичко само за вас си. и какво означава, че няма манджа, рано или късно трябва да се научите да си готвите. в краен случай има и готово.

ако всичко е идилия и всички са съгласни, защо пускаш тема тук?

# 20
  • Мнения: 3 944
Много се смях на тази тема. Не знам истина ли е или не, но ме развесели.

# 21
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Мен никак не ме развеселява, направо полудявам от яд... Как може да има такива нагли навлеци като тая кокошка и мързеливия ѝ приятел?!?!

# 22
  • Мнения: X
Докато има будали като майка ѝ, ще има и наглеци като тях.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Вече са издали нравствени присъди и авторката е наказана в ъгъла като дебилно,съгрешило дете.Така ли назидавате и обиждате родните си деца?Авторката е описала,че са в добри,хармонични отношения.Има консенсус.Но ще има и проблеми.Сексът няма да е фрий стайл,може би ще търсите  алтернативи.Разбира се , пребиваването при родителите не бива да е дългосрочно.Определено е по-разумния вариант,от този да давате излишни пари за мизерни квартири или да съжителствате с непознати.При подходящ момент ще се устроите другаде.Моят мъж не би се съгласил,Гранде его.GrinningТой винаги избягва родителските намеси,отговорен и самостоятелен е и не би позволил друг да го финансира,издържа или ръководи.Не зная какви са характерите, взаимоотношенията ви,нуждите,липсите.Моята майка е крайно всеотдайна,обожаваща децата си.Има нужда да се срещаме често.Лавирайки с чести гостувания, фамилно всички сме щастливи.Не зная защо е общоприето мъжа да води жената в дома си.Основното е да се разбират,а съжителството да е желано от всички.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А вие пиле шарено на колко години сте?
Като е нямало все наготвено вие не можете ли да започнете да готвите? Две пържоли и една салата са работа за 15 минути. А майка ти съгласна ли е да ви слугува на всичките?

# 25
  • Мнения: X
Вече са издали нравствени присъди и авторката е наказана в ъгъла като дебилно,съгрешило дете.Така ли назидавате и обиждате родните си деца?Авторката е описала,че са в добри,хармонични отношения.Има консенсус.Но ще има и проблеми.Сексът няма да е фрий стайл,може би ще търсите  алтернативи.Разбира се , пребиваването при родителите не бива да е дългосрочно.Определено е по-разумния вариант,от този да давате излишни пари за мизерни квартири или да съжителствате с непознати.При подходящ момент ще се устроите другаде.Моят мъж не би се съгласил,Гранде его.GrinningТой винаги избягва родителските намеси,отговорен и самостоятелен е и не би позволил друг да го финансира,издържа или ръководи.Не зная какви са характерите, взаимоотношенията ви,нуждите,липсите.Моята майка е крайно всеотдайна,обожаваща децата си.Има нужда да се срещаме често.Лавирайки с чести гостувания, фамилно всички сме щастливи.Не зная защо е общоприето мъжа да води жената в дома си.Основното е да се разбират,а съжителството да е желано от всички.
Ако на мое дете му хрумне подобна идиотщина, ще назидавам първо себе си, че не съм успяла да го науча на елементарни неща.

Не зная дали си забелязала, че все по-общоприето става двамата да създадат свой собствен дом, а не единият да води другия при своите родители.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 990
Общоприето е жените да изпадаме в потрес от алтернативата, тъкмо в момента, когато сме приключили с обгрижването на наследниците, да ни доведат още едно 20-30-годишно за обгрижване.

# 27
  • Мнения: 12 662
Щом се е съгласил, той да му мисли.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нищо, че съм мъжка майка и уж е по-прието, но категорично съм против сина ми да ми доведе да слугувам и на някоя принцеса. Абсурд! Предпочитам да им помогна ако мога с някой лев, но да се спасяват сами. Да се гледат, да си готвят и да си чистят. Може да мми идват на гости, от време на време може да гледам внуци, но всяка жаба да си знае гьола.
Само забележете причината, която се изтъква все нямало манджа...ами изкарайте си ги изотзад и си нагответе бре!

# 29
  • Мнения: 3 120
Не зная защо е общоприето мъжа да води жената в дома си.Основното е да се разбират,а съжителството да е желано от всички.
не мисля, че е общоприето.
ако ще си играят на семейство, да го правят като хората поне - сами, с всички сметки и несгоди по готвене и домакинстване.

# 30
  • Мнения: 5 234
1. Горкия заврян зет.
2. Хармоничните отношения точно така бързо преминават в нехармонични.
3. Майката, ако е на място, ще ви покаже вратата.

# 31
  • Мнения: X
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.
Т.е., искаш да си играете на семейство, ама мама да ти пере гащите и да ти вари супата?
Много е Coool.....Laughing

# 32
  • Мнения: 3 732
Успех с живота в Дядовата ръкавичка!

Определете ясни правила за домакинството, разходите и т.н.

# 33
  • Мнения: 14 830
Значи събирате се да живеете заедно, ама дали сте готови и кадърни за това няма значение.
Работите и двамата.Не ми е ясно защо не готвите.Какво значи-" никой от нас не готви".
Ще се научите.Кой когато е свбоден или и двамата запретватв ръкави и готвите.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз ще дойда да ви готвя!🤣🤣🤣

# 35
  • Мнения: X
По-добре да дойда аз. Имам точния готварски съд, от който се нуждаят. Обещавам моментално да го пусна в действие.  Joy

# 36
  • Мнения: 1 985
А къде беше майка ти в първите ти 7 години, когато трябваше да те възпитава, учи, да ти показва кое е приемливо и кое не?
Явно си заслужава съдбата да дели панелката с деца, зетьове, снахи, отрочета и прочие антураж.
Впрочем, за такива като вас грам не ме е жал.

# 37
  • Мнения: 14 966
И понеже добре си се разбирате, брат ти и той що не си доведе момата, нали сте по различно време вкъщи. Майка ти , ако има и тя приятел- също.
Не искам да вярвам, че това е истина Tired Face

# 38
  • Мнения: 4 611
Попринцип съм на мнение, че щом двойката е достатъчно дорасла да живее задно, значи би трябвало да е дорасла и за самостоятелност. Някак си не ми се връзва - хем сте зрели да направите такава сериозна стъпка като това да заживеете заедно, хем сте при майка ти, за да ви готви манджи. Малко противоречиво е цялото това нещо.

# 39
  • Мнения: 920
Аз познавам такова семейство. И майката не само, че няма нищо против да живеят всички заедно, но е и доволна. Защото така всяка вечер има с кого да си пие ракията, без да се чувства самотна алкохоличка.
Дъщеря й пък е щастлива от съвместното съжителство, заради спестяването на поне половината от задълженията в домакинството, а и защото със заврян зет по-лесно се живее.
А на момчето му е добре така, щото не му се налага да се напъва да започва всичко от нулата.
Та, и в този случай, може за всички така да е изгодно.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Естествено, че има такива случаи и едва ли са единици. Много шокирани и невярващи ми се виждат всички тук Laughing

# 41
  • Мнения: 25 600
Впечатлена съм как е дефиниран проблемът – „Той ще живее с нас“. Ти си си семейство с мама и брата, а той – навлек, кръпка някаква...
Не виждам да изкарате дълго, ако не промениш настройката си. Не той с вас, а вие (ти и той) с твоите роднини.
А най-добре – сами.

# 42
  • Мнения: 4 518
Аз съм готина, ама да не съм ти в къщата. Същото ще стане.
Преди години така се набутахме аз, баща ми, приятелката му, синът ѝ, майка ѝ, племенникът ѝ и бременната му приятелка. Преди да стане казваха "всичко ще е наред, всеки си има стая, тя майка (ѝ) вечер работи, а ти (аз) идваш само за събота и неделя". Аз спях в хола, майка ѝ в кухнята, имаше и три стаи. Да видиш колко бързо от горното мина на "ти си имаш къща и стая с дрешник, за какво ти е да се буташ тук с нас". Айшмусеневидиичудничкото! Тогава бях 11 или 12 клас.
Толкова хора на едно място не става, сега може да ви е ок, но като живееш с някого е друго. Освен това какви са ви плановете за бъдещето? Нямате ли желание да си имате нещо ваше, да се научите да готвите и да се справяте? То детето хубаво ще го кърмиш някакво време, но после ще трябва да му готвиш или пак майка ти? Колко буламачи съм изхвърлила докато става за ядене с достатъчно сол, бедна ти е фантазията.... Ама вече мога, че и нови рецепти ми се получават от първия път.
Ти да не си най-тъпата, че да не можеш да се научиш да готвиш? Не мисля.

# 43
  • Мнения: 14 966
Аз съм готина, ама да не съм ти в къщата. Същото ще стане.
Преди години така се набутахме аз, баща ми, приятелката му, синът ѝ, майка ѝ, племенникът ѝ и бременната му приятелка. Преди да стане казваха "всичко ще е наред, всеки си има стая, тя майка (ѝ) вечер работи, а ти (аз) идваш само за събота и неделя". Аз спях в хола, майка ѝ в кухнята, имаше и три стаи. Да видиш колко бързо от горното мина на "ти си имаш къща и стая с дрешник, за какво ти е да се буташ тук с нас". Айшмусеневидиичудничкото! Тогава бях 11 или 12 клас.
Толкова хора на едно място не става, сега може да ви е ок, но като живееш с някого е друго. Освен това какви са ви плановете за бъдещето? Нямате ли желание да си имате нещо ваше, да се научите да готвите и да се справяте? То детето хубаво ще го кърмиш някакво време, но после ще трябва да му готвиш или пак майка ти? Колко буламачи съм изхвърлила докато става за ядене с достатъчно сол, бедна ти е фантазията.... Ама вече мога, че и нови рецепти ми се получават от първия път.
Ти да не си най-тъпата, че да не можеш да се научиш да готвиш? Не мисля.
Извинявай, но твоята ситуация ми стана интересна.
Да не би баща ти да е живял с горните хора след развода си в тяхна / или своя къща/ , а ти да си се скарала с майка си и да си искала да и покажеш мускули Blush ? Ако въпросът ми е нетактичен, не отговаряй.

# 44
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.

Не забравяй моля те майкати като ти сготви и нахрани да я викнеш и г*за да ти избърше после, че и това може да ти е трудно. Като сте решили да си играете на семейство, багажчето и на квартира, а не да продължавате да се възползвате и смучете от родителите като пиявици.

# 45
  • Мнения: 4 518
Тайс, нашите от близо 20 години са разделени. Нанесоха се заедно на квартира, а аз събота и неделя (лятото повече) бях при него. Много сме близки с него и ужасно много ме заболя. Той разбра няколко седмици по-късно какво става и каза, че започва да си търси квартира, но аз отстъпих, защото знам, че я обича. От тогава не съм спала в един апартамент с него. Вече съм омъжена де, нямам и особено желание, но тогава беше важно за мен.

# 46
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
Тайс, нашите от близо 20 години са разделени. Нанесоха се заедно на квартира, а аз събота и неделя (лятото повече) бях при него. Много сме близки с него и ужасно много ме заболя. Той разбра няколко седмици по-късно какво става и каза, че започва да си търси квартира, но аз отстъпих, защото знам, че я обича. От тогава не съм спала в един апартамент с него. Вече съм омъжена де, нямам и особено желание, но тогава беше важно за мен.
Съжалявам. Но той е постъпил мъжки.

А по темата- авторката изчезна. Все ми се иска да се шегува, особено с това, че причината е, че не си готвят.

# 47
  • Мнения: 3 025
 Не разбирам какъв е тоя мъж,за 5 години не успял дори квартира да ти осигури? Естествено,че не е удобно да го водиш у вас,дори е време ти да заживееш самостоятелно. Какво мисли майка ти по въпроса?

# 48
  • Мнения: 4 518
Скрит текст:
Тайс, нашите от близо 20 години са разделени. Нанесоха се заедно на квартира, а аз събота и неделя (лятото повече) бях при него. Много сме близки с него и ужасно много ме заболя. Той разбра няколко седмици по-късно какво става и каза, че започва да си търси квартира, но аз отстъпих, защото знам, че я обича. От тогава не съм спала в един апартамент с него. Вече съм омъжена де, нямам и особено желание, но тогава беше важно за мен.
Съжалявам. Но той е постъпил мъжки.

А по темата- авторката изчезна. Все ми се иска да се шегува, особено с това, че причината е, че не си готвят.
Няма за какво Simple Smile постъпи мъжки да, точните му думи бяха "Иванки много, Мария е само една".
Момичето гледа практично от днешна гледна точка, но ще съжалява още в първия случай когато е между чука и наковалнята, а това няма да е след толкова много време.

# 49
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Малеее! Дано темата да е пързалка!  ooooh!

# 50
  • Мнения: 9
Естествено, че има такива случаи и едва ли са единици. Много шокирани и невярващи ми се виждат всички тук Laughing
Въобще не са единици даже, в нашия квартал повечето апартаменти са тристайни, и незнам дали за това но тук масово живеят с майките, бащите че даже и бабите си. По интересното е че повечето са женени и имат деца,тоест в апартамент по около 6, 7 души. Винаги съм се чудила ама явно им харесва.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Умрях от смях. Не си стрували разходите за наем, а и все нямало какво да ядат. При наличието на толкова възможности за купуване и поръчване на готова храна, а и на куп замразени полуфабрикати, които само мяташ в микровълновата. Кажете си направо, че не можете финансово да се справите и затова трябва някой да ви издържа. И хич не ги обяснявай тия, че ще ремонтирате стаята, най-вероятно една боя ще теглите и толкова, козметично и възможно най-евтино.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 033
При наличието на толкова готварски сайтове е несериозно човек да каже, че не готви или не умее да готви. Аз съм си избрала сайта на пеп-4о, оттам пробвам нови рецепти или черпя идеи за различни  готварски експерименти.Grinning
И аз също не одобрявам такъв род съжителство.

# 53
  • Мнения: 12 662
Умрях от смях. Не си стрували разходите за наем, а и все нямало какво да ядат. При наличието на толкова възможности за купуване и поръчване на готова храна, а и на куп замразени полуфабрикати, които само мяташ в микровълновата. Кажете си направо, че не можете финансово да се справите и затова трябва някой да ви издържа. И хич не ги обяснявай тия, че ще ремонтирате стаята, най-вероятно една боя ще теглите и толкова, козметично и възможно най-евтино.

И ще сложат голямо легло.

# 54
  • Мнения: 1 985
И телевизор. Да могат спокойно да гледат ББ.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Лайк, уточнявай, моля - Биг Брадър или Бойко Борисов Simple Smile То, като се замисля, двете са на едно ниво...

# 56
  • Мнения: 5 059
Момичета,момичета,виждам,че авторката не отговаря,а темата ви стана интересна.Та,нека аз я продължа Simple Smile
Аз живея в дома на мъжът ми.Там живеят още - майка му,пастрока му,брат му,до преди 2 години и баба му(почина жената,светла и памет) и кучето им.
Всеки си има стая,както някой спомена по-горе и отделно имаме кухня като "общото помещение".
Не си представяйте някакви ужасни картинки.Не винаги нещата са - дядовата ръкавичка.Когато хората се разбират , положението даже е много весело(изцяло в положителен смисъл).
Никой не ни дондурка,напротив всички се включваме в домакинството,всеки си има задължения.Е,мъжът малко го кара още от време на време като детето,но не прекалява.
Свекърът и свекървата не веднъж са казвали,че без нас биха се справяли трудно със сметките на това огромно жилище,а и ,както се изразяват:"ще се гоним из стаите ли?".
За 6 години(станаха вчера) сме се скарали точно 2 пъти и то не някакви грандиозни скандали.Определено повече си помагаме,отколкото да си пречим.
Идеята в началото беше да се съберем за малко,докато си намерим квартира , но на всички ни е добре и това малко стана повечко.
Ползите-успяхме да съберем някой лев(като не ги давахме за наем,отиваха в банката)и сега ще си купуваме жилище.Харесва,не харесва,разбираме се или не,самостоятелност като семейство ни трябва,особено,че искаме бебе вече...
Надявам се до края на 2019-та да сме се уредили изцяло като семейство-да намерим нашето жилище,да го ремонтираме,обзаведем и да влезем в някакви релси.
И те така Stuck Out Tongue
Картинката понякога изобщо не е толкова ужасяваща ,както я представяте.Когато хората са забавни,отговорни,съобразителни и добри , неща като-"не мога да викам по време на секс" или"не мога да ходя по гащи", са меко казано незначителни Simple Smile


п.с. не знам защо веднага се скача,че майката ще ги грижи всички.Повярвайте,има снахи,които дондуркат свекървите си Wink

# 57
  • Мнения: 1 985
Хахахахахахаха, Хайче, Брадъра имах предвид, ама и Бокича става. 🤣🤣🤣

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Ползите-успяхме да съберем някой лев(като не ги давахме за наем,отиваха в банката)и сега ще си купуваме жилище.Харесва,не харесва,разбираме се или не,самостоятелност като семейство ни трябва,особено,че искаме бебе вече...


Вервам когато имаш точно определена цел за закупуване на жилище и това е начина да го постигнеш е едно, съвсем друго е защото в къщи няма кой да наготви. Второто е мързел и готованство.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Вервам, има основна разлика - вие не сте се нанесли там, защото не ви се е плащал наем, или щото сте седели гладни, демек не можете да се справяте сами. Имали сте избор.

# 60
  • Мнения: 18 530
Vervam, изнасяйте се преди да се роди бебето. Иначе ще видиш чудо Simple Smile Тия истории как със свекървата се живее като в приказка - не на мен Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 24 839
Бианка, ти си си ти- различна от всеки друг.
Защо бързаш да пророкуваш и "набиваш канчета"?

Моя съученичка, в 3 стаен с трапезария и кухня, живеят вече над 10 години с двамата сина, снахите и внуците.
Не знам как го правят, Бога ми, но са доволни и никой не иска никъде да върви. Всеки си знае задълженията, в трапезарията има една дъъъъъъълга маса, която ги побира всичките, пазаруват, готвят и им е кеф заедно.

# 62
  • Мнения: 18 530
Всеки си изказва своето мнение, на мен това ми е представата за пълен ад Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 23 090
Аз леко встрани от темата, но понеже виждам, че много се натъртва на панелна идилия и се дават интересни квалификации. Хората, живеещи в панелни блокове, с нещо по-различни ли са от останалите, по-долно качество хора или? Аз живея в панелка, та ми е любопитно.  Grinning

На всякакви конфигурации съм се нагледала, включително и на 6 човека в гарсониера. Ако има сговор и разбирателство, не мога да съдя хората. Но при такава наглост - да живеем при мама, че да ни готви, обгрижва и да не даваме пари за наем, е просто отблъскваща.

Моя съученичка, в 3 стаен с трапезария и кухня, живеят вече над 10 години с двамата сина, снахите и внуците.
Не знам как го правят, Бога ми, но са доволни и никой не иска никъде да върви. Всеки си знае задълженията, в трапезарията има една дъъъъъъълга маса, която ги побира всичките, пазаруват, готвят и им е кеф заедно.
Явно всичко е въпрос на нагласа и напасване, освен на разбирателство. Аз бих се гръмнала при подобна конфигурация.

# 64
  • Мнения: 5 059
А,ако се роди бебе,със сигурност ще имаме проблеми със свекървата,защото тя има коренно различни представи за отглеждане на дете от моите.
Надявам се до тогава да сме се изнесли.
Не че няма пак да се разберем някак,но вече наистина ми се иска да съм домакиня в мой собствен дом,да го обзаведа и поддържам по мой вкус,да имам само моя си кухня и тн и тн.
Иначе аз съм израснала само с майка ми и винаги ми е липсвало едно голямо семейство.Да се събудя сутрин и да чувам шум от другата стая,да чувам разговори,смях...хора.Не обичам самотата,сигурно за това ми харесва да сме "дядовата ръкавичка".
Те пък от своя страна са споделяли,че са свикнали точно на това-вкъщи непрекъснато да влиза и излиза някой и би им било самотно да са само 2-ма.До такава степен вкъщи влизат и излизат хора,че чак кучето е свикнало непрекъснато да има някой и ,ако остане само,почва да кърти входната врата Grinning
Хубаво е да идеш да закусиш и там да има някой Simple Smile Но пък вече определено е време да се отделим и да си направим ние едно голямо семейство(ако е рекъл Бог).
Имаме си и моменти на неразбирателство и доста компромиси разбира се.Но за сега наистина се разбираме Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5 234
Вервам, вервам, че най-вероятно в последствие ще береш плодовете от това съжителство . С мъж изграден готованко най-вече.
Тонка, използват панелна идилия в смисъл на апартамент. По-различно е от голяма 3-етажна къща с двор, имение, дворец и т.н.

# 66
  • Мнения: 30 802
Хората, живеещи в панелни блокове, с нещо по-различни ли са от останалите, по-долно качество хора или?

В БГ няма много класи, обаче има някакво разслоение. Тук-таме има някакви панелни оазиси с много културни хора, ама в повечето случаи е майко мила по тия блокове. А фактът, че все още жилищата в тях са сравнително евтини, води до още повече разслоение.

Да не говорим, че само панел може да има разпределение и площ, в която да се въдят 2-3 поколения.

# 67
  • Мнения: 12 662
Аз повече от една тоалетна в панел не съм виждала, та ми е интересен този проблем.

# 68
  • Мнения: 5 059
Да,има го момента,че мъжът си усеща дома като от детството и не може съвсем да вземе нещата в свои ръце и да превключи ролята,но това се коригира.Зависи си и от жената де.
Иначе по написаното от авторката на темата много се смях,особено с частта,че "няма храна".
Представих си как отиват да живеят на квартира и търсят храна из стаите,по ъглите,под мебелите....Тя храната се купува и готви.Ако не можеш,учиш се.Или си докарваш доходи да ходиш на ресторант или да поръчваш за вкъщи всеки ден.
Малко е несериозно:"там нямаше храна и си отидохме при мама" Grinning
Предполагам,че момичето още не го е ударило животът и не знае,че някои(повечето)неща се правят,дори да"не можеш"и да "не искаш" Simple Smile

Трещерица
2 са тоалетните при нас.Учудващо,но за 6 години никога,никога не сме се засичали и изчаквали.
Това пак си е до разбирателство.Всеки знае кога излиза и се прибира другия и с едно съвсем леко съобразяване можем да не си пречим грам Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 23 090
Аз повече от една тоалетна в панел не съм виждала, та ми е интересен този проблем.
Трещи, заповядай вкъщи. С две тоалетни сме.  Grinning

Да не говорим, че само панел може да има разпределение и площ, в която да се въдят 2-3 поколения.
Така де. Някои предпочитаме голямата панелка, вместо кибритена кутийка - ново строителство. Въх, сега няма да мигна докато не разбера дали съм уайт траш или не.  Joy

# 70
  • Мнения: X
Всеки си изказва своето мнение, на мен това ми е представата за пълен ад Simple Smile
И на мен. Бих избягала с 200  още на втория час... предполагам за толкова бих си стегнала куфара.

# 71
  • Мнения: 5 059
Аз повече от една тоалетна в панел не съм виждала, та ми е интересен този проблем.
Трещи, заповядай вкъщи. С две тоалетни сме.  Grinning

Да не говорим, че само панел може да има разпределение и площ, в която да се въдят 2-3 поколения.
Така де. Някои предпочитаме голямата панелка, вместо кибритена кутийка - ново строителство. Въх, сега няма да мигна докато не разбера дали съм уайт траш или не.  Joy

+1
Струва ми се нелепо да платя за 80 квадрата,а реално да ползвам 50...Ако ида в подобно жилище,сигурно бих си изнесла кревата на стълбището.Така де,нали плащам и за тази квадратура Grinning

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Аз повече от една тоалетна в панел не съм виждала, та ми е интересен този проблем.
Има и с по две, но това не решава въпроса как ще доприпкаш дотам посред нощ или до банята, ако има и други хора освен твоят мъж/жена. За мен това е едно огромно неудобство, да трябва всеки път щом изляза от стаята си да съм облечена от-до. Не, благодаря. Всички предимства окапват пред тоя недостатък.

# 73
  • София
  • Мнения: 24 839

В БГ няма много класи, обаче има някакво разслоение. Тук-таме има някакви панелни оазиси с много културни хора, ама в повечето случаи е майко мила по тия блокове. А фактът, че все още жилищата в тях са сравнително евтини, води до още повече разслоение.

Да не говорим, че само панел може да има разпределение и площ, в която да се въдят 2-3 поколения.

Няма панелни оазиси, има изцяло панелни комплекси и уж престижните южни, строени с тухли, преди да се "открие" панела, но пък впоследствие, уплътнени с панели. И продавани по реда на номерата на крайнонуждаещите се някъде през шейсетте години.

По време на имотния бум, придойдоха от провинцията купувачи, продали ниви и къщи, и дадоха колкото им поискаха наследниците в по- старите комплекси.
Та, те оформиха новия културен облик.

В новите панелни квартали се продаваха жилища на крайно нуждаещите и чакащи реда си, деца на хората от обявените за "престижни" южни райони..

Така че, в основата си, в панелките живеят поне 3- то поколение софиянци.

И да, само панелът е с реалната си квадратура, с правоъгълни помещения, даващи възможност за нормално живеене, както и с нормални отстояния между блоковете.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 493

В БГ няма много класи, обаче има някакво разслоение. Тук-таме има някакви панелни оазиси с много културни хора, ама в повечето случаи е майко мила по тия блокове. А фактът, че все още жилищата в тях са сравнително евтини, води до още повече разслоение.


Ти нали си със синя кръв, поне принцеса, как да си представиш простолюдието в панелен блок Simple Smile

# 75
  • Мнения: 7 261
Две три генерации в едно жилище ми се вижда ужасно. Не бих си го причинила доброволно това.

# 76
  • Мнения: 5 234
Няма смисъл да се спори в тази тема за типа на строителството.
Идеята е в принципа - едно семейство - едно жилище /ако ще да е най-малката кутийка/. Над 18 годишните са в друго семейство вече, пък ако искат да живеят и с партньор - хептен!

# 77
  • Мнения: 30 802
Кутийката ново строителство или малката квартира пак дават повече свобода, че и площ, отколкото дори 20 кв. м. спалня плюс част от баня и кухня в панелката.

# 78
  • София
  • Мнения: 24 839
Кутийката ново строителство или малката квартира пак дават повече свобода, че и площ, отколкото дори 20 кв. м. спалня плюс част от баня и кухня в панелката.

Никой не оспорва.
Въпросът беше за пренебрежителното отношение към хората в панелните комплекси от такива- в тухлените оградени " културни оазиси"........ Mr. Green

# 79
  • Мнения: 30 802
Ами ти сама описа какви са хората, в доста случаи нивото клони към по-ниското. И най-вече клони към мизерия, защото не се пази, загрозява се и тъй нататък. Иначе за сравнение с новото строителство не говоря, ясно е какво е положението и че в перспектива панелният комплекс е строен с повече мисъл в сравнение със сегашните човешки кошери.

# 80
  • Мнения: 5 059
Направо не ми се вярва как изобщо се обсъжда подобно нещо.
Класата и образоваността на човек не се определя от материала с който е построено жилището му Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами ти сама описа какви са хората, в доста случаи нивото клони към по-ниското. И най-вече клони към мизерия, защото не се пази, загрозява се и тъй нататък. Иначе за сравнение с новото строителство не говоря, ясно е какво е положението и че в перспектива панелният комплекс е строен с повече мисъл в сравнение със сегашните човешки кошери.

Ми, описах, ама четеш като дявола- Евангилието.
Бях на 33, когато влязох в собствено жилище- от южно тухлено на майка ми, в панелно западно- нямаше избор, старите квартали бяха застроени вече.
С едно дете, после родих второ, изучиме ги, реализират се добре.
Всички в блока бяхме така- родени в София, поне единият в семейството, а другият- завършил в София и оженил се/ омъжила се за софиянец.
Сега децата ни имат на свой ред деца......

За какво по- ниско ниво говориш, че не се сещам?

# 82
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В нашия панелен комплекс вътре построиха и няколко затворени комплексчета. Нацвъкаха ги г.з връз г.з.  Цените и на двата вида са майка си и баща си. Сега се чудя към коя от класите принадлежа.

# 83
  • Мнения: 14 966
Пропускате и една доста солидна маса народ, на която отчуждиха къщите и ги набутаха в панелите. Ама те сигурно са били аристократи, защото са били къщообитаващи. Мне, пренесоха си семейните войни в панелите с цялата тежест на поколенчиските си разпри . Много хора живеят в панелки, не само работническата класа. И да, строени са при спазване на всички правила за комфорт и разпределение, няма безумни балкониери / тухлени/.

По темата- може  и да е забавно да се живее съвместно, когато е по желание на всички. Но авторката си имаше нейна версия, твърде странна.

# 84
  • София
  • Мнения: 24 839
Продавала съм апартаменти в затворен комплекс- още като бяха особено "престижни".
Ми, купувачи от кол и въже.
И тогава- 2005- 2008г., преобладаваха едричките, нула номер остригани и с анцунГи.
Тук- там нещо различно и с интелектуален вид.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много забавна стана тази тема, смея си се от сърце Joy

# 86
  • София
  • Мнения: 38 476
"Лошите" панелки са с голяма реална квадратура и хубаво разположение. Все още са актуални на пазара, особено белите, с балкон тип лоджия.

Между другото, ние живяхме със свеки, докато почина. Почти невъзможно е самотен пенсионер да се издържа сам, още повече в голямо жилище.

# 87
  • Мнения: 3 120
хора, тя не иска временно да са там, докато спестят пари или си стъпят на краката. тя иска да са си там во век и веков. щом чак стаята ще си правят по собствен вкус.
подкрепям отделянето за да може като семейство да си разпределяте сметки и задължения, а не тати ще плати тока, а мама ще сготви и юхууу за младите.

евентуално само ако има възрастен човек, за който е необходимо да се полагат грижи и помощ тогава става.

# 88
  • София
  • Мнения: 19 249
Не отричам ниското ниво на живеещите в панелките, но все пак има някои разлики.
Навремето са давани панелки и на образовани и прилично реализирани хора, просто може да не са били големи връзкари. Това прави ли ги по-некачествени, особено ако сега вече са пенсионери и нямат алтернатива?
И все пак да не се забравя, че ако за провинцията комплекс и панелка са признак на сиромашия, в София отдавна има доста качествени хора, които живеят в такава.
Виждала съм чудесно поддържани входове на панелни блокове, явно хората не водят съседски войни. Сещам се, че има доста военни панелки, те не че са  от каймака на нацията, но голяма част от тях поне имат прилични пенсии и някакво чувство за ред

Сирен, кое е по-добре - да отгледаш 3 деца, обаче в панелка, или само 1, защото не можеш да си позволиш голям апартамент ново строителство в престижен квартал? Разбира се, НУ е да искаш 3 деца

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 14:30 от Cuckoo

# 89
  • Мнения: 5 059
хора, тя не иска временно да са там, докато спестят пари или си стъпят на краката. тя иска да са си там во век и веков. щом чак стаята ще си правят по собствен вкус.
подкрепям отделянето за да може като семейство да си разпределяте сметки и задължения, а не тати ще плати тока, а мама ще сготви и юхууу за младите.

евентуално само ако има възрастен човек, за който е необходимо да се полагат грижи и помощ тогава става.

Е ,нормално е да си оправят стаята,да я направят спалня,все пак е била детска.
Ние префасонирахме нашата изцяло още в началото.
Обаче,да ви кажа,за 6 години,тесничка ни е вече.Когато целият ти живот се помещава в една стая,усеща си се.
В момента имаме само едно коридорче от балкона до вратата на стаята,всичко друго е заето от мебели и почва леко да ме хваща параноята-голяма спалня,секция,гардероб,скрин,табуретка(която изпълнява функция на нощно шкафче,понеже няма място,бюро с компютър,голям стол пред него...пиано!
Обикновено хората си разпределят тези вещи в различните помещения,но когато е само едно...
Честно казано,за детско креватче грам няма място,така че трябва да побързаме Simple Smile

# 90
  • София
  • Мнения: 23 090
Виждала съм чудесно поддържани входове на панелни блокове, явно хората не водят съседски войни. Сещам се, че има доста военни панелки, те не че са  от каймака на нацията, но голяма част от тях поне имат прилични пенсии и някакво чувство за ред
Мда, нашият блок е от два входа - единият на летците, другият на авиоинженери. Та, прилични хора са, с прилични доходи. Прошляци няма. Блокът е саниран, напудрен, с работещи радиатори в общите части. Не си заменям жилището за нищо на света. А и цената му е колкото кутийка-ново строителство, в която масово народът се е натъпкал, защото е престижно! Ми не, мерси. Вкъщи могат да се поберат и 10 човека.

Какво стана с авторката? Да не се засрами и се залетя да събира багажа за квартира.  Mr. Green А може и рецепти да разучава.

# 91
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.
Какво научих от цитираното:
- нямаме пари за наем, нямаме пари да си купим, но "ще помагаме на семейството ми". Пита се, с какви пари, след като явно нямате...
 - ако никой не готви, храна няма, и решението ви е да тичате при мама както всяко друго 10-годишно, как тогава решихте, че сте достатъчно големи за живот заедно (риторичен въпрос)...
- интересно ми е щом за едната храна си плюете на петите, какво ще правите когато дойдат истинските проблеми?
- ако приемаш мама и бате за "семейството ми", ти реално все още се държиш за полата на мама. С гаджето няма да сте семейство, ще играете на такова...

# 92
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Може бате и да и е ударил един, два задвратника, ако и на него така е казала,
както е написала в темата, а той баш не е бил съгласен с мечтата и...
А, може и да се лъжа и сЯ да са метнали деЦката да я правят по техен вкус....та
затова няма време да дойде да сЪ пУФали.

# 93
  • Down south
  • Мнения: 7 680
С него преди време живяхме на квартира близо година, но не си заслужават парите хвърлени за наем, никой от нас не готви, все храна нямаше. Стаята ще я ремонтираме и ще си я правим по наш вкус, пък и ще помагаме на семейството ми.
Живели сте отделно и не е имало какво да ядете? Сега ще се настаните в дома на майка ти, за да има?
Изглежда, че не вие двамката ще помагате на семейството ти, а то на вас.

Ако темата отразява реална ситуация, в което се съмнявам, майка ти не би трябвало да подслонява приятелят ти. Щом ще си играете на семейство, стягате се и отново заживяват сами, а не висвате на нечия шия, защото имало стая, ток отопление, храна и пр.

# 94
  • Мнения: X
Най-добре отделно! От личен опит ти го пиша.
Никой да не ви се меси, никой да не ви се бърка. Като има някой нужда от помощ помогнете си, но до там. Идеята ти за спестяване е добра, но ще видиш, че ще дойде момент, в който или и двамата, или един от вас ще ги прежали тия пари, но няма да иска/те да сте толкова народ на едно място.Насочете се към ипотека, ако имате възможност,там поне знаеш защо плащаш всеки месец. Ипотеката се изплаща, наема(квартирата) никога. Но това е когато имате възможност, щом нямате за момента,тогава търсете квартира.
Но пък щом си се разбирате за сега...................
Поживейте малко па.... да видите.

# 95
  • Мнения: 8
Ужасно е двойката да живее в детската стая на момичето. Как изобщо си се хванала с такъв, който не може да ти осигури квартира или жилище, за какво ти е?! Да го носиш на гърба си цял живот и да те дърпа надолу?

Наистина е жалко и грозно някои хора да имат такъв паразитен и прагматичен начин на мислене. Може хората да се обичат просто.

Иначе ситуацията е наистина неприятна. Ако съдя по набора на авторката, вероятно са още студенти без сериозни приходи. Според мен такова съжителство би увредило връзката им, може би е добре да заживеят заедно на по-късен етап, когато могат да си позволят спокойствие.

# 96
  • Мнения: 1 770
Не сте прави да обиждате майката на авторката. Тези от вас, които са майки на пораснали деца, едва ли всички могат да се похвлят, че са възпитали децата си точно както им се е искало.
Нека тази с перфектното дете, първа да хвърли камъка!
Едно знам от опит, че не се възпитава с постоянна критика и "Аз на твоите години ни..."

Авторке, от опит ти казвам, че в началото ще ви харесва и постепенно напрежението ще ескалира. Не е възможно нормално съжителство на три "семейства" в един дом. Много скоро ще започнете да се дразните едни на други и малките пререкания лавинообразно ще прерастват в ежедневни скандали.
Научи се да готвиш, всъщност е забавно, ще видиш! Прави различни ястия всеки ден и така ще разберете, кои са ви любими. Живейте си отделно и не разваляйте любовта си с битовизми,както и отношенията си с твоето семейство. Научете се на отговорности, за да ви е по-лесно един ден да бъдете родители! Успех ви желая! 💕

# 97
  • София
  • Мнения: 12 006
Да,има го момента,че мъжът си усеща дома като от детството и не може съвсем да вземе нещата в свои ръце и да превключи ролята,но това се коригира.Зависи си и от жената де.
Скрит текст:
Иначе по написаното от авторката на темата много се смях,особено с частта,че "няма храна".
Представих си как отиват да живеят на квартира и търсят храна из стаите,по ъглите,под мебелите....Тя храната се купува и готви.Ако не можеш,учиш се.Или си докарваш доходи да ходиш на ресторант или да поръчваш за вкъщи всеки ден.
Малко е несериозно:"там нямаше храна и си отидохме при мама" Grinning
Предполагам,че момичето още не го е ударило животът и не знае,че някои(повечето)неща се правят,дори да"не можеш"и да "не искаш" Simple Smile

Трещерица
2 са тоалетните при нас.Учудващо,но за 6 години никога,никога не сме се засичали и изчаквали.
Това пак си е до разбирателство.Всеки знае кога излиза и се прибира другия и с едно съвсем леко съобразяване можем да не си пречим грам Simple Smile
Всъщност не, не се коригира. Не разбирам защо масово момичетата си мислят, че щом изкарат мъжа от детската му стая и той мигом ще се промени и ще стане друг човек. Няма как да се промени възрастен индивид с вече изградени навици и начин на мислене. И после се почват битовите проблеми и караници, понеже жена не може да го промени, а той не иска да се порменя. Ако сега лежи на дивана и чака вечер с майка му да му прислугвате, като излезете сами да живеете ще е същото, но ти няма с кого да поделяш както сега доманикските задължения.

По отношение на авторката на темата - е нЕма такъв мързел! Големи станали да живеят заедно, ама  ги мързи да ги сготвят и да се отглеждат сами  Sick. Ами ако и брата си завъди семейство в детската стая? Crazy А майка ви няма ли право на личен живот, спокойствие, мъж? Или следва да ви готви и дундурка во веки?

# 98
  • Мнения: 10 797
Съседи в на майка ми блока са в три панелни стаи - хол, кухня, спалня и баня. Живеят майка и баща, син+снаха+дете и дъщеря+зет. Абсолютно съм изумена как се побират...
ПС: една от причините да се разделя с предния ми приятел беше, че след 2 годинишна връзка не искаше да излезем на квартира. Каза ми „имам си апартамент, за какво да плащам наем”. Като под това имаше предвид, че живее в стая в многостаен апартамент заедно с майка си, баща си, сестра си+гаджето и куче. Мии, мерси...

# 99
  • Мнения: 3 120
Всъщност не, не се коригира. Не разбирам защо масово момичетата си мислят, че щом изкарат мъжа от детската му стая и той мигом ще се промени и ще стане друг човек. Няма как да се промени възрастен индивид с вече изградени навици и начин на мислене. И после се почват битовите проблеми и караници, понеже жена не може да го промени, а той не иска да се порменя.
Скрит текст:
Ако сега лежи на дивана и чака вечер с майка му да му прислугвате, като излезете сами да живеете ще е същото, но ти няма с кого да поделяш както сега доманикските задължения.

По отношение на авторката на темата - е нЕма такъв мързел! Големи станали да живеят заедно, ама  ги мързи да ги сготвят и да се отглеждат сами  Sick. Ами ако и брата си завъди семейство в детската стая? Crazy А майка ви няма ли право на личен живот, спокойствие, мъж? Или следва да ви готви и дундурка во веки?
аз си мисля /може и да греша де/, че в началото на връзката може повече да повлияеш. мъжа уж е по влюбен и по можеш да го хванеш да помага и да свикне да го прави. пък и да не стане, няма да си вложил 6 години да градиш тази връзка и ако нещата не се получават по лесно ще можеш сложиш край.
изведнъж както 4-5 човека са се грижили за домакинството, ти имаш 1 стая да оправиш, оставате ти и жена ти тепърва да разпределяте кой какво ще прави. и бебето като дойде...

# 100
  • София
  • Мнения: 12 006
Всъщност не, не се коригира. Не разбирам защо масово момичетата си мислят, че щом изкарат мъжа от детската му стая и той мигом ще се промени и ще стане друг човек. Няма как да се промени възрастен индивид с вече изградени навици и начин на мислене. И после се почват битовите проблеми и караници, понеже жена не може да го промени, а той не иска да се порменя.
Скрит текст:
Ако сега лежи на дивана и чака вечер с майка му да му прислугвате, като излезете сами да живеете ще е същото, но ти няма с кого да поделяш както сега доманикските задължения.

По отношение на авторката на темата - е нЕма такъв мързел! Големи станали да живеят заедно, ама  ги мързи да ги сготвят и да се отглеждат сами  Sick. Ами ако и брата си завъди семейство в детската стая? Crazy А майка ви няма ли право на личен живот, спокойствие, мъж? Или следва да ви готви и дундурка во веки?
аз си мисля /може и да греша де/, че в началото на връзката може повече да повлияеш. мъжа уж е по влюбен и по можеш да го хванеш да помага и да свикне да го прави. пък и да не стане, няма да си вложил 6 години да градиш тази връзка и ако нещата не се получават по лесно ще можеш сложиш край.
изведнъж както 4-5 човека са се грижили за домакинството, ти имаш 1 стая да оправиш, оставате ти и жена ти тепърва да разпределяте кой какво ще прави. и бебето като дойде...
Toчно. В момента там са много хора и всеки като побутне малко, някои повече  Mr. Green и всичко е подредено и чисто, а Вервам има 1 стая за поддръжка. Обаче като излязат сами и ще се види в чудо, защото 90% нещатата ще чакат на нея, а като дойде и бебето ще стане  Crazy. От тази гледна точно не е практично да се живее повече от няколко месеца с роднини. Хубаво е като искаш серозни отношения да се отделиш самостоятелно. Както има разлика между това дали ще се живее в един дом с един човек /а не всеки у тях си и на срещички/, така има разлика и дали ще се живее с родители и роднини в един дом или отделно. Обаче да се живее с години с роднините, мъжа да е свикнал да го обгрижват 2 жени и после да се очаква, че този мъж ще се промени е абсурдо. Ама Вервам да се вЕрва Wink

# 101
  • Мнения: 5 234
Да,има го момента,че мъжът си усеща дома като от детството и не може съвсем да вземе нещата в свои ръце и да превключи ролята,но това се коригира.Зависи си и от жената де.
Скрит текст:
Иначе по написаното от авторката на темата много се смях,особено с частта,че "няма храна".
Представих си как отиват да живеят на квартира и търсят храна из стаите,по ъглите,под мебелите....Тя храната се купува и готви.Ако не можеш,учиш се.Или си докарваш доходи да ходиш на ресторант или да поръчваш за вкъщи всеки ден.
Малко е несериозно:"там нямаше храна и си отидохме при мама" Grinning
Предполагам,че момичето още не го е ударило животът и не знае,че някои(повечето)неща се правят,дори да"не можеш"и да "не искаш" Simple Smile

Трещерица
2 са тоалетните при нас.Учудващо,но за 6 години никога,никога не сме се засичали и изчаквали.
Това пак си е до разбирателство.Всеки знае кога излиза и се прибира другия и с едно съвсем леко съобразяване можем да не си пречим грам Simple Smile
Всъщност не, не се коригира. Не разбирам защо масово момичетата си мислят, че щом изкарат мъжа от детската му стая и той мигом ще се промени и ще стане друг човек. Няма как да се промени възрастен индивид с вече изградени навици и начин на мислене. И после се почват битовите проблеми и караници, понеже жена не може да го промени, а той не иска да се променя. Ако сега лежи на дивана и чака вечер с майка му да му прислугвате, като излезете сами да живеете ще е същото, но ти няма с кого да поделяш както сега доманикските задължения.

По отношение на авторката на темата - е нЕма такъв мързел! Големи станали да живеят заедно, ама  ги мързи да ги сготвят и да се отглеждат сами  Sick. Ами ако и брата си завъди семейство в детската стая? Crazy А майка ви няма ли право на личен живот, спокойствие, мъж? Или следва да ви готви и дундурка во веки?
На 200% съм съгласна с Афродита!

# 102
  • София
  • Мнения: 38 476
Моя мъж започна да готви след като свеки почина. Чудо, казвам ви! Обаче с ежедневното подреждане и почистване се мъча аз.
Всъщност и двамата се променихме много като останахме сами. Понякога казвам, че тогава станахме истинско семейство.

# 103
  • Мнения: 1 999
Съветвам авторката да прочете темите  - където дъщеря се оплакваше, че мъжа й слушал силно музика и щяха да се избият с тъщата. И онази дето съпругът не пипвал нищо, а тъстовете купуват лекарства за детето  . ААа и Камелия ли беше от Америка с проблемите със сина и снахата.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 006
Съветвам авторката да прочете темите  - където дъщеря се оплакваше, че мъжа й слушал силно музика и щяха да се избият с тъщата. И онази дето съпругът не пипвал нищо, а тъстовете купуват лекарства за детето  . ААа и Камелия ли беше от Америка с проблемите със сина и снахата.
Кремена е, но те нейните се изнесоха, освен това там девойката беше отишла в къщата на бъдещите свекъри, тук е обратното - мунчо отива заврян зет да дели 1 кенеф с тъщата и ... как му се пада брата на авторката ... вуйчо? Ама нали им готви жената, ще търпят, пък и после бебето ще дундурка.... как да не е семейна идилия Crazy

# 105
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Брата на авторката му се пада шурей. Вуйчо щеше да му е ако беше брат на майка му.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 006
Ич ме няма по роднинските връзки ... все ги бъркам Crazy

# 107
  • Мнения: 1 999
Да, извинете! Кремена. Ама така авторката ще разбере как ще се чувства майка й, при такава ситуация.

# 108
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз се отказвам - двама млади, които нямат хъс да живеят отделно и искат да се сврат в комуна. Ами давайте, затискайте се там, търкайте билетчета и дано ви се усмихне късметът, то на уайт траша какво му остава...
Айде стига с тоя уайт траш, моля.ДАже не съм сигурна дали изобщо си виждала как точно изглежда типичния уайт траш и за какво точно се използва.

# 109
  • София
  • Мнения: 24 839

Айде стига с тоя уайт траш, моля.ДАже не съм сигурна дали изобщо си виждала как точно изглежда типичния уайт траш и за какво точно се използва.

 bouquet Крайно време беше, а ако вземе та се усети, еша ѝ няма да има. Mr. Green

# 110
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте, живея със семейството си-майка ми и брат ми в три стаен апартамент + отделна кухня. Имам си приятел от пет години, който скоро идва да живее при нас. Какво мислите, дали няма да се чувстваме удобно, при положение, че всички се разбираме. Всички работим, с различно работно време и няма много много да се засичаме.
Това ще ти е най-голямата грешка.НЯмаш право да причиняаваш това на майка ти и брат ти.Научете се да готвите .Наемете нещо малко и се оправяйте сами.Ако искаш по сложния начин  да го разберешнабутайте се и пак ще говорим след месеци.

# 111
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз повече от една тоалетна в панел не съм виждала, та ми е интересен този проблем.
Трещи, заповядай вкъщи. С две тоалетни сме.  Grinning

Да не говорим, че само панел може да има разпределение и площ, в която да се въдят 2-3 поколения.
Така де. Някои предпочитаме голямата панелка, вместо кибритена кутийка - ново строителство. Въх, сега няма да мигна докато не разбера дали съм уайт траш или не.  Joy
Що за глупости, Тонка.Сирената научила един израз и се излага.Значи цяла България едва ли не е уайт траш, щото видите ли живее в панелка.
Уайт траша работа не пипа.Наливат се целодневно с бира пушат от обикновенни цигари до друг вид цигари.Мръсни са, шумни са и живеят в евтини нейбърхуди, където е мръсно , около къщите им е кочина.Винаги си броят центовете и колите им са пред разпадане.ТИ виждаш ли се в това описание?



# 112
  • Мнения: 501
Може би е добре като временен вариант, но после не знам как ще я карате. Прекарала съм четири години от детството си, живеейки с баба, дядо и родителите ми. Честно казано, нямам спомени за скандали или напрежение, но като пораснах, майка ми ми е казвала, че с баба не са се разбирали, ама хич. А след като се изнесохме самостоятелно, да видиш как добре се разбират. Просто при съжителство на повече от едно поколение под един покрив се получават неразбирателства относно битовизмите. Така си го обяснявам.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 006
Поредната тема на передната авторка в която като не й харесаха отговорите и избяга. Лошо е да чуеш, че си неземен мързел и с поведението си ще тормозиш майка си и брат си, но това е истината. Според мен авторката вече разопакова багажа на миУото в детската й стая Mr. Green. Ама майка й като не си е свършила работата навремето с възпитанието й, сега да й готви и да бърше з@дника барабар с на кандидат зетя - сама си го е направила така.

Общи условия

Активация на акаунт