Случвало ли ви се е?

  • 2 969
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 300
Здравеите!   newsm51
На скоро открих този форум и много ми помага в моята бременност. Тук можеш да научиш неща, които лекаряте нокога няма да ти кажат дори и да ги попиташ направо.
Искам да ви попитам дали ви се е случвало да ви изтръпват мускулите на краката (по-точно пръсеца). На мен ми се случва доста често наскоро при това само сутрин, след като се събудя и съм оше и леглото без да съм правила каквито и да е движения. Rolling Eyes усещането е много неприятно и незнам дали трябва да се притеснявам ли не.
Според вас това нормално ли е?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Случва се на всички бременни, казва се крампи. Като усетиш, че ще стане, просто изпъни пръстите в контрашпиц! Laughing

# 2
  • Мнения: 8 917
Здравеите!   newsm51
На скоро открих този форум и много ми помага в моята бременност. Тук можеш да научиш неща, които лекаряте нокога няма да ти кажат дори и да ги попиташ направо.
Искам да ви попитам дали ви се е случвало да ви изтръпват мускулите на краката (по-точно пръсеца). На мен ми се случва доста често наскоро при това само сутрин, след като се събудя и съм оше и леглото без да съм правила каквито и да е движения. Rolling Eyes усещането е много неприятно и незнам дали трябва да се притеснявам ли не.
Според вас това нормално ли е?
Благодаря ви предварително.
Да, миличка, съвсем нормално е - макар, че понякога е поради липса на магнезий и е добре да си изследваш това, ако ти се случва много често. Иначе пир мен се получаваше на края на бременноста 2-3 пъти, но усещането е много гадно. Друга теория е, че колкото по-голямо е бебчето притиска някакви вени и оттам е това схващане. Peace

# 3
  • Мнения: 300
Мерси много за отговорите. Hug
jul следващият път ще пробвам твоя метод.

# 4
  • Мнения: 4 806
нормално е, не се притеснявай.
може да се схващат и нощем
опъваш крака в контрашпиц, за да отпусне

ако прекалено се засили - консултирай с лекар за илачи. Не е нещо опасно.

# 5
  • Мнения: 63
И на мен ми се случва. Знам че не е опасно и даже не съм питала лекарката какво да правя то минава след 1 мин при мен и се случав през ноща по верме на сън. НО ако много честоо ти се случава питай лекарката

 успех поздрави

# 6
  • Мнения: 55
Същата история,такава болка усещам,че ми иде да крещя и плача,но скоро след това се оправям,а това за контрашпица е абсолютно вярно и ефикасно Peace

# 7
  • Мнения: 116
Казват, че е от липсата на Са  и магнезии, една приятелка живееща в САЩ ме посъветва да ям банани и да ти кажа при мен подейства, опитай няма да навреди дори и да не помогне, аз си правих следната следобедна закуска : един банан  зелия набучен със сурови  орехи ( хем да си набавя и йод) и понякога течен щоколад, това за депресията а не защото е много полезен, и така  chef  chef  bouquet  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 823
Когато ти се случи изпъвай крака в контра шпиц и след малко прасеца се оправя.

Казват, че е от липсата на Са  и магнезии, една приятелка живееща в САЩ ме посъветва да ям банани и да ти кажа при мен подейства, опитай няма да навреди дори и да не помогне, аз си правих следната следобедна закуска : един банан  зелия набучен със сурови  орехи ( хем да си набавя и йод) и понякога течен щоколад, това за депресията а не защото е много полезен, и така  chef  chef  bouquet  bouquet
Тази рецепта може ли да се ползва и от такива които нямат вече такъв проблем Laughing.Много вкусно ми звучи и май ще си приготвя няколко бананчета  Wink.

# 9
  • Мнения: 1 701
И на мен ми се случваше всяка нощ в продължение поне на 1 месец!  smile3514 Помага масажиране на прасеца и както казаха всички до тук - контрашпиц.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имам крампи от както се помня. Спрях да получавам от както пия магнерич!

# 11
  • Мнения: 4 621
Случва се на всички бременни. Не е нищо обезпокоително, за съжаление обаче е доста неприятно Sick

# 12
  • Мнения: 1 425
И аз имах такива крампи в края на бременността, въпреки че пиех магнезий. Оплаках се на гинеколожката ми и тя ми изписа да пия цинк. Тогава спрях да ги получавам.

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И на мен ми се случваше към края на бременността. Беше много гадно, а най-гадното беше, че ставаше само нощем или рано сутрин.

# 14
  • Мнения: 1 975
Ужасно много боли на мен ми се случва по 5-6 пъти на вечер Cry. Опитай да си опираш пръстите в нещо твърдо и да натискаш - на мен ми помага Hug

# 15
  • Мнения: 8 505
Нормално е.Причината е притискане на съдове и нерви в малкия таз от тежестта на бебето.На мен ми помагаше масаж.

# 16
  • Мнения: 1 440
Мами, я да ви питам и аз малко около темата, случвало ли ви се е да имате усещането за т.нар. "неспокойни" крака - постоянно да тряжва да ги местите или мърдате, а понякога и да ставате да се разхождате, за да облекчите напрежението в мускулите?При мен е така, но не е придружено със схващане на краката.

# 17
  • Мнения: 528
Да нормално е.Намене ми изтръпваха вечер и то до края на бремеността и като прибавех и ритането на малката.Не си доспивах.Така свиквай че вече сте двама или повеч

# 18
  • Мнения: 6 472
През първата бременост много ми се схващаха краката. През втората пиех магнезии и нямах такъв проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 084
така е нормално е не се шашкай. посъветвай се с генеколожката дали има нужда да ти изпише магнезии или калции...или да наблегнеш на такива храни. аз не знам дали съм си втълпявала, но като пчнах да хапвам по една рибка на скара 2-3 пъти в седмицата и не ми се схващаха....Winkа рецептата с бана звучииии......ями-ями...и аз ще си направя Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
Това са крампи и е нормално.Около мен всички бременни момичета получаваха такива.Аз пиех магнезии през цялата бременност и пак си ги получавах Peace

# 21
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 709
Много ми помага контрашпиц.

# 22
  • Мнения: 6 390
говори с лекаря си и пий магнезий, всичко ще се оправи  Peace
Нормално е за бременните Wink

# 23
  • Мнения: 3 457
доста пъти ми се е случвало и като за последно като ми почнаха контракциите Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 097
Аз имах такива отпреди 3 години. Като забременях спряха  Joy
При мн се получаваха от 12-14 часово седене на един стол, като ставах само да ида до WC.
През бременността обаче се движех доста и не получавах. Помисли дали се движиш или заседяваш. Понякога помага. В другите случаи - това, което са описали момичетата по-нагоре  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 147
И на мен ми се е случвало - това е напълно нормално

# 26
  • Мнения: 1 006
И на мен ми се случваше през последните месеци на бременността,най-често през нощта докато спях.

# 27
  • Мнения: 1 410
Случвало ми се е и на мен като бях бременна, но не зная каква е причината.

# 28
На мен пък ми изтръпваше единият пръст на ръката.С напредването на бременността започна цялата ръка,което е крайно неприятно  Close.След като родих обаче всичко се оправи.Споре мен няма място за притеснение.Желая ти леко раждане и много да те радва бебчо  bouquetА като го видиш ще забравиш всяка болежка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт