здравей или довиждане америка?

  • 4 287
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 924
Здравей, тъй като и аз имам зелена карта и живея по 6 месеца в Щатите реших да ти отговоря. Първият ми съвет е в никакъв случай да не се опитвате да минете с каквито и да било фалшиви документи. Просто се погрижи баща ти да напише в поканата, че отдавна семейството ви и разделено и бихте искали да прекарате празниците заедно тази година. Когато отидете в пололството на интервюто донесете копие от поканата и документи показващи постоянна работа, както и нотариални актове за имотите, които притежавате.
Съпругът ми получи посетителска виза тази година, защото раждах детето си там (още не бях му подала документите за зелена карта- в някои щати отнема повече от година). Поканата беше съвсем искрена и той каза, че иска да присъства на раждането на детето си и няма намерение да остава там. Беше очарован от доброто отношение и нямаше никакъв проблем- получи едногодишна виза. Така че изобщо не се притеснявайте. Идете шансът е наистина голям. А ако не стане- нищо не губите.
А що се отнася до майка ти- ако баща ти има зелена карта процедурата по присъединяване е проста, ако има паспорт е още по-лесно и бързо. Но при всички случай тя следва да получи документи. Единствената причина, която може да бъде спънка е ако имиграционните сметнат, че брака им е фиктивен.

Успех и весело изкарване!  Laughing

# 31
  • Мнения: 179
в другата тема не съм казала, че е с американски гражданство, минал е цялата процедура все още е без паспорт, било въпрос на месец
така че , чакаме
засега сме със зелена карта
когато стане американец ще пиша
При това положение изчакайте малко, докато с паспорта всичко се финализира и нека прати покана, не че ще натежи кой знае колко, но пък знае ли човек. Може би попълване на AOS би могло да даде едно рамо също.
Каквото и да решите - късмет !

Общи условия

Активация на акаунт