давате ли сурови зеленчуци и как

  • 1 174
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Давате ли сурови зеленчуци на децата си около годинка/както сме ние/, кои  и как? Щото аз все варя на някакви манджички, пък ми се иска и сурови да ги хапва, нали така са по-полезни?

# 1
  • Мнения: 8 917
Давате ли сурови зеленчуци на децата си около годинка/както сме ние/, кои  и как? Щото аз все варя на някакви манджички, пък ми се иска и сурови да ги хапва, нали така са по-полезни?
Давам краставичка и морков - настъргани, домат - обелен и на парченца. За друто не се сещам в момента Peace

# 2
  • Мнения: 4 392
Още не съм давала.

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
киви, круша /на парченца/, банан /намачкан/

# 4
  • София
  • Мнения: 551
Давате ли сурови зеленчуци на децата си около годинка/както сме ние/, кои  и как? Щото аз все варя на някакви манджички, пък ми се иска и сурови да ги хапва, нали така са по-полезни?
Давам краставичка и морков - настъргани, домат - обелен и на парченца. За друто не се сещам в момента Peace
И аз така ги давам,защото Ники е на 1г и 2 мес,но има много малко зъби.

# 5
  • Мнения: 1 881
Давам обелена краставичка и домат, също обелен на парченца, но Дени има 17 зъбчета. Давала съм и марулка, но не знае как да я яде и се дави, иначе прояви интерес.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Давам краставица,домат,морков.И чушка съм му давала,но на нея се мръщи Laughing

# 7
  • Мнения: 636
киви, круша /на парченца/, банан /намачкан/
питах за зеленчуци Wink Wink

# 8
  • Мнения: 636
Аз пробвах да дам краставица на парченца и цял морков да си го гризка, но изяденото количество е нищожно, то даже не си струва да се нарече "изядено".
Ако пробвам краставицата да я настържа, предполагам, че консистенцията ще е като настъргана ябълка, а тя тези лентички ги плюе newsm78

# 9
  • Мнения: 6 390
около година краставички на парченца си ядеше най редовно  Wink
От няколко месеца обаче на всяко ядене си има салата домати и краставици, преди и зелена салата с краставици ... ами обича, да яде с кеф  Wink Grinning

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Давам краставици и домати - на четвъртинки, доматите не ги беля. Тя има 6 зъба, но си отхапва и дъвче супер. Днес и морков дадох, но май е много твърд и не го яде особено.

# 11
  • Мнения: 4 621
Опитвам се да давам настърган домат със сиренце, ама моята злоядка не иска и да вкуси  Confused

# 12
  • Мнения: 8 505
Давах и моркови и краставици-да ги гризе.Пробвала съм и домати,но тях все още не яде.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За сега най-често краставици и домати. Краставицата я режа на 4 по дължина и става като пръчици. Давам я студена от хладилника, за да си чеше венците, имаме 8 зъба за сега  Mr. Green И морков пробвах така разрязан на дължина да давам, но нещо не го одобри. Не се бях сетила да пробвам настърган  ooooh! Миналия уикенд и дадох за първи път салата, краставица, пресен лук, маруля, репички. За моя изненада я одобри и излапа.

# 14
  • Мнения: 636
Миналия уикенд и дадох за първи път салата, краставица, пресен лук, маруля, репички. За моя изненада я одобри и излапа.
Е добре де, марулята как я даде? Пасирана ли /макар че не мога да си го представя/ или нарязана на ситно? А лукът?
 

Общи условия

Активация на акаунт