Бременност, бенка на деликатно място и... операция???

  • 5 057
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Преди да забременея имах една бенка точно на едната срамна устна в близост до влагалището. Под въздействие на хормона на бременността тя нарастна и сега е доста релефна с размер на...   много малко грахче. От вчера усещам как се драска в ръба на бельото ми и това ми създава дискомфорт... В такава ситуация винаги е добре бенките да се отстранят оперативно. Но въпросът е КОГА? Дали сега докато съм бременна е подходящо да предприемам такава макар и лека интервенция? А ако не предприема дали по време на раждането няма да стане някоя беля с тази бенка - например да се наложи да ми шият точно върху нея ако имам разкъсвания????
Смятам да посетя специалист, но какво мислите вие? бихте ли се подложили на такава оперативна намеса ако сте в моето положение?

# 1
  • Мнения: 4 806
аз не бих, и откровено казано не знам защо Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 123
аз не бих, и откровено казано не знам защо Simple Smile


А не се ли опасяваш от тези усложнения, за които споменах? Ами ако се разкъсаш точно там?

# 3
  • Мнения: 953
Аз имах такава на кръста, точно където се опират дрехите, в бремеността наистина се увеличи и стана доста чувствителна, и бях решила след като родя да видя какво ще я правя, но тя взе че се успокои и не ми е създавала проблеми след това. Когато бях бременна си ме достраша да я режа-да си призная. Blush

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 890
Най - добре попитай гинеколога си, той ще прецени дали има вероятност разкъсвания да засегнат бенката.

Така както го описваш аз немога да си представя как разкъсванията може да повлияят, имай в предвид, че при раждане разкъсването става надолу към ануса, а не на горе.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
ТАм разкъсвания не може да направиш.
Още повече,че при оперативна намеса,ще се използва най-малкото упойка,както и евентуално медикамент след това.А по време на бременност е противопоказно.

# 6
  • Мнения: 4 806
понеже не мога да си представя точно къде се намира... а вече съм раждала и определено разкъсването е надолу и ми изглежда малко съмнително да се разкъса самата срамна устна. Повече би ме притеснило следното - ако се прави такава операция сега, дали разните проблемчета няма да навредят ... шото съм шита и знам, че проблем беше запарването на шевовете. А сега е горещо. ...

# 7
  • Мнения: 4 621
Консултирай се със специалист. Аз лично не мисля, че е подходяща операция по време на бременност.

# 8
  • Мнения: 2 282
Аз имам обемни бенки между краката, които започнаха много да се търкат, нарастват и възпаляват, като забременях и надебелях. Първото, което направих, беше, че споделих на женската консултация, дадоха ми направление за кожен. Кожната лекарка ми предписа мехлемче за мазане, като се възпалят и започнат да се надуват и каза след раждането да отида да ги махнат.
След раждането една започна много да ме боли и пак да се надува. Точно от търкането с дрехите и превръзките се получи и при мен. Отидох отново на лекар, даде ми друго мехлемче (антибиотик) за мазане (всъщност за превръзка), след повече от седмица бенката поизсъхна, сви се, и след това я изгори. Апропо оперативната намеса при мастит кожен специалист беше обикновено изгаряне с ... абе не знам как се казва, ама с такива обгаряхме разни хубавини на дървени плоскости. И не пречи нито на бременност, нито на кърмене. Аз лично бих се разправила с нея преди раждането, че за 40тина дена кръв отгоре и може да се инфектира като едното нищо.

Та с целия разказ исках да кажа следното - непременно иди на кожен! Увеличаването на бенката може да е, също като при мен, инфекция.  А инфекция точно сега не ти трябва. Иди на лекар. Пък дали е за махане - той ще прецени. Важното е не да я няма, а да е здрава.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Не мисля, че е удачно да се оперираш докато си бременна. Пробвай да ходиш без бельо щом ти създава дискомфорт.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
 
а вече съм раждала и определено разкъсването е надолу и ми изглежда малко съмнително да се разкъса самата срамна устна.
Аз имах брадавица ли беше или бенка не помня, махна ми я гинеколога след раждането преди да ме зашие.

# 11
  • Мнения: 992
аз имам две три по големи релефни бенки, но през бременноста не бих правила каквото и да е на бенките
все пак посъветвай се с гинеколога си  Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
аз не бих, и откровено казано не знам защо Simple Smile


И аз не мисля, че е редно да се маха по време на бременност, но не знам... newsm78

# 13
  • Мнения: 2 123
Благодаря ви за мненията, които обобщени са против махането на бенката сега.
Във вторник съм при някаква професорка на преглед и ще се включа с коментар от нейна страна

Не мисля, че е удачно да се оперираш докато си бременна. Пробвай да ходиш без бельо щом ти създава дискомфорт.
а това предполагам е чувството ти за хумор Simple Smile
а вече съм раждала и определено разкъсването е надолу и ми изглежда малко съмнително да се разкъса самата срамна устна.
Аз имах брадавица ли беше или бенка не помня, махна ми я гинеколога след раждането преди да ме зашие.
е мен от това ме е страх - все пак аг специалистът не е кожен хирург и едва ли би свършил тази работа с ужната компетентност  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 282
Единственото редно е да се консулира с кожен лекар. И когато/ако той предложи лечение, тогава да се обсъди с гинеколога. Гинеколозите НЕ СА специалисти по бенки.

Общи условия

Активация на акаунт