Проблем с жената до мен, моля за съвет

  • 10 132
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Така е, преминават през подобни моменти, но щом решат да продължат, и двамата полагат усилия да променят ситуацията. А в случая май само ти опитваш...

# 16
  • Мнения: 4 518
Може би не съм сложил край на нещата, защото си мисля, че всички двойки преминават през разни такива неприятни неща... но все пак продължават. Не знам до каква степен това е адекватно в този случай.
Аз не мисля, че всички преминават през това. Може би преминават само през началото, което си описал. Аз никога не бих причинила това на мъжа ми, въпреки че и аз съм си писала с едно момче. Но под "писала" не разбирай да е имало сексуални нотки или изказани съмнения относно мъжа ми. Разбирай приятелско писане. За мен момичето ги говори теза неща, защото си мисли, че я правят готина и няма достатъчно акъл за да разбере колко те наранява. Тя има нужда от признание и то не от теб. Най-лошото от цялата история е, че не те харесва, използва те и не осъзнава колко те наранява.
Помисли си отново дали искаш тя да е майка на детето ти.

# 17
  • Мнения: 1 788
Може би не съм сложил край на нещата, защото си мисля, че всички двойки преминават през разни такива неприятни неща... но все пак продължават. Не знам до каква степен това е адекватно в този случай.
Преминават, но на по-ранен етап. Първата-втората година, докато се разбере, че ще са си заедно. Но ти пишеш за 4 години.

# 18
  • Мнения: 19 837
Жена ти е влязла в тази връзка и брак несигурна, че го иска и сега след време това вече още повече изпъква.
Трудно е да се разделиш с някого, когото обичаш. Имаш чувството, че трябва да изтръгнеш нещо от себе си, въпреки че знаеш негативите от поведението на другия, но на ирационално ниво ги "замитаме под килима". Иска ни се да не е вярно. И това е нормално.

Моето странично мнение – тази млада жена не е с теб, защото те обича, тя те използва. Ползва те за удобния съквартирант.
Не знам дали ще ти е възможно да се разделиш с нея, но може би трябва да опиташ да споделиш с жена си това, което сподели с нас. Ако наистина има някакви чувства и уважение към теб, ще се опита да ти ги показва. Ако не ѝ пука – не продължавай да се унижаваш и да търсиш обичта ѝ. Ще ти е трудна раздялата, но време нямаме много на земята дадено за един човешки живот – режи, ще боли, но ще ти мине и няма да пропилееш живота си по човек, който не знае какво иска.

# 19
  • Мнения: X
Аз не съм много наясно...нашите търкания с мъжа ми започнаха след десетата година. Наистина има възходи и падения във всяка връзка, но в случая се вижда явна несъвместимост на характерите и целите. Хубаво е, че още нямате дете. Честно казано, тази млада жена не ми се струва подходяща за майка на този етап.

# 20
  • Мнения: 3 250
Много неприятно се е случило, но мисля че по принцип трябва да търсите жена с подобна на вашата съдба. Не за друго, а защото ще знае както трудностите, така волята за живот.

# 21
  • Мнения: 3 732
Това, че си инвалид, не означава, че трябва да търпиш всичко това. Да, страх те е от самотата, но ти и сега си сам.

Някъде има жена и за теб, но не е тази.
Използва те.

# 22
  • Мнения: 1 405
Тази жена знае, че трудно ще си намери този комфорт - бездействие, осигурени финанси, без нуждата да полага усилия за мъжа си. И да я търпи да излиза, да спи по цял ден и да се връща пияна?! Че и да й търпи характера + заболяването, свързано с нервността й.
Затова стои в тази връзка. Но и се оглежда за по-добро....

Пожелавам ти щастие!

# 23
  • Мнения: 44
Много неприятно се е случило, но мисля че по принцип трябва да търсите жена с подобна на вашата съдба. Не за друго, а защото ще знае както трудностите, така волята за живот.
Не съм съгласна. Просто авторът не е попаднал на правилната жена, няма общо с дефекта му. Ако ще го оцени, ще го оцени истински без значение дефекта му , а не както е в случая. Аз съм с ДЦП по рождение, работя, имам мъж и дете , и съм щастлива Simple Smile. Авторе, желая ти от сърце и ти да намериш щастието си Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 8
Благодаря ви! Вашите коментари ми действат, като нужният шамар, чиято цел е да ме вкара в действителността! Наистина най-искрено благодаря на всеки писал!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294

[/quote]
Не съм съгласна. Просто авторът не е попаднал на правилната жена, няма общо с дефекта му. Ако ще го оцени, ще го оцени истински без значение дефекта му , а не както е в случая. Аз съм с ДЦП по рождение, работя, имам мъж и дете , и съм щастлива Simple Smile. Авторе, желая ти от сърце и ти да намериш щастието си Simple Smile.
[/quote]


Да, просто не е попаднал на правилната жена. И авторе, губиш най-ценното -  времето си. Зад ъгъла, може би те чака истинската, но вкопчен в тази жена, която очевидно не е за теб губиш и възможността да срещнеш другата. Защото тя сега може да е зад ъгъла, но утре да е на другия край на планетата и и никога повече да няма възможност да я срещнеш

# 26
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Ъм, проверявайте ги фактологически тия пързалки де! Как така хем си в инвалидна количка, хем спортуваш, хем и домакинстваш...и докато бачкаш по 12 часа на ден.

Това, че един човек е в инвалидна количка не означава, че не може да домакинства, работи и спортува, напротив. До нас има блок с апартаменти, пригодени за трудно подвижни хора, повечето от които живеят , работят и домакинстват сами и никой не им помага ежемесечно. Е, може би веднъж на 2-3 месеца за миене на дограма или основно чистене. Има спортове като гребане, които не изискват участие на крака.

ИеанПНиколов, тази жена няма елементарно уважение към вас и връзката ви. Като хора не искате едни и същи неща от брака и рано или късно ще се разделите. По-добре рано, най-добре веднага. Няма смисъл да преглъщате огорчение и да се надявате, че нещо ще се промени. Промяната няма да е в желаната от вас посока. Има и други жени на този свят. Успехи и щастие ви желая.

# 27
  • Мнения: 30 802
Абе аз пак си имам доза съмнение. Главно познавайки градската достъпност и тротоарите. А, да, и айти, забил в код по 12 часа, да обърне внимание на праха. Научна фантастика направо.

# 28
  • Мнения: 8
Абе аз пак си имам доза съмнение. Главно познавайки градската достъпност и тротоарите. А, да, и айти, забил в код по 12 часа, да обърне внимание на праха. Научна фантастика направо.

Вашият коментар ме радва Simple Smile! Тоест радвам се, че успявам да правя неща, които хората считат за невъзможни в моето положение.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 14 538
    Любовта е сляпа,драги Иване!
    Не хубавите,ласкателни фрази, а отношението към теб, с внимание
    и жестове са доказателство за обич.Любовта е взаимно, не егоистично живуркане. В описаните от теб доводи не видях доказателства за споделена любов.Липсата на интимност може да е от депресии,но и показател за изневяра.Ще ти спестя някои лични изводи,достатъчно си наранен и пренебрегнат. ДЕ факто ти си самотен и сам в тази "връзка".Опитай се да проектираш ситуацията след 20, 40г.,с деца,отговорности,проблеми, задължения.Ще можеш ли да поемеш сам своите  и нейната задължения, нима твоята психика няма да е наранена??Тази жена има доста дефицити,тепърва ще те натоварва. Не зная какво е интелектуаното и ниво,но се възползва от толерантността ти. Гнусно ми е. Има и напълно здрави мъже, които са смазани и експлоатирани.Не смеят да рискуват и да отстранят източника на нещастието си,предимно заради децата.Тя те лъже,
    манипулира,лъже,унижава,използва,това не те ли обижда и травмира достатъчно?Нима апатията и безразличие, липса на загриженост не са явен фактор за липса на любов? Сигурно ще и простиш и физически изневери.Нужно ли е да се самонараняваш емоционално?Тя винаги ли е била лабилна и нервна или просто си търси мотиви за оправдание? Дали ще бъде пълноценна майка? Помощтта на брат ти е до време,той ще има собствено семейство.Самостоятелен си,отговорен,търси момиче с добродетели и с по-високи критерии.. Сравни връзката си с тази на обезобразения мъж,без лице-Петър Желязков.Низвергнат от роднини и близки.Именно жена,с любовта си го мотивира да желае да живее,имат и детенце.Това е любов,доказана,изстрадана, реална.

    Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 20:03 от Viviana91

    Общи условия

    Активация на акаунт