Изследвания от трансфонтанелна ехография - СЪЖАЛЯВАМ

  • 3 377
  • 7
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
бих искала да Ви попитам за какво иде реч.Ходихме на трансфонтанелна ехография защото открих едно нещо като ръбче ли, като цицина на главичката на сина ми.Намира се по-точно вдясно под фонтанелката.И такаааа с това нямахме проблем, било наред, но ни казаха това:

мозъчна структура - за възрастта, в ляво хепирехогенен плексус, незначителна лека вентрикулна асиметрия в ляво.
Много бих искала да ми се обясни, на обикновен за мен език и да ми се обясни опасно ли е или какво.
Двигателно и моторното ни развитие е според растежа ни, т.е. според възрастта ни.Ходим, стъпваме здраво на земята, изправя си сам, върти се, седи, подава и взима с ръчичка, показва с пръст различни предмети, какти и хваша трохички с показалец и палец.

Също така, да не забравя защото не е маловажно - родих Калоян с форцепс, беше в ковьоз за 4 дни.От болницата не ми дадаха някакви специални препоръки по начина на отглеждането на сина ми.

Това е което мога да дам като информация за нас.
Благодаря Ви, за навременната помощ!

С Уважение:
Димитрова

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 16:22 от s_sunny

# 1
  • Мнения: 3 116
S_Sunny не мога да разтълкувам казаното, но защо не звъннеш на педиатъра на бебо newsm78
Той би трябвало веднага да разтълкува резултата. В момента според мен си много стресирана и ако можеш да разрешиш този проблем с едно телефонно обаждане го направи  Heart Eyes

Стискам палци всичко да е наред и ни дръж в течение, че се притесних за вас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 3 116
Сега видях в друга тема, че си се обаждала на педиатърката  Embarassed

Според мен, можеш да поискаш второ мнение от някой лекар. Това което знам е че педиатрите във Вита са много добри, сигурно има дежурен и може да отидете. Но не знам дали работят със ЗК.

Ето сайт с контакти и цени има: http://www.vita.bg/

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Писах ти в първата ти тема.
Здравейте,
............открих едно нещо като ръбче ли, като цицина на главичката на сина ми. Намира се по-точно вдясно под фонтанелката........

  За въпросното ръбче ти писах в първата ти тема. там, където описваш е т.нар. коронарен черепен шев.

  Стискаме палци всичко да е о`кей!

# 4
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Нещо не разбирам, исках да пиша на д-р от Плавен, пък то какво се е получило.
Съжалявам за повторението, но май доста съм уплашана и объркана Shocked

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Калева е невролог и педиатър
работила е в "Св.София" - на красно село - за деца с ДЦП и общо взето мисля, че като специалист е добра

а за ръбчето - ти сигурна ли си че е ръбче, ане цицина и не я ли наричат остатък от "хематом" - хематома се получава в следствие на вакуума/форцепса
при вакуум/форцепс е възможно да се деформира черепа, като ако това беше проблем - уви вече да сте разбрали по развитието на детето. щом и трансфонтанелната не позва нищо - въпреки, че за нея реално е късно...
пак си помисли защото има огромна разлика между подутина и ръбче! Дани имаше като цицина и черепа му седеше крив, но към 1г колкото и странно да е лека полека се заглади черепа и сега не бих могла да различа цицината/хематома/.
Така, че може и при вас да отшуми.
А иначе не знам какво да те съветвам - практически Калева е невролог - нека Бим-Бам сподели дали би трябвало и при друг да идеш... но при Чавдаров тя си следеше пациентите и не се допитваха до др специалисти... Просто не знам.
Но най-важно е да ни кажеш за ръб ли става дума или хематом - гладка подутина
Айде и тук да го впиша, че не знам къде четеш

# 6
Сигурно няма нищо страшно,но за да си спокойна ти препоръчвам доц.Христова или д-р Ралица Георгиева, които работят в кабинет на ул.Найден Геров 2.Там се намира детска поликлиника(до ВМА).Те са специалисти -трансфонтанелна ехография и травматология.Работят с здр.каса и може да ти разяснят за какво иде реч.Моя Иво се роди с хематом колкото юмруче и го заведох именно там.Мога да заявя , че са мн.добри диагностици.Твърде възможно е ръбчето да е следа от вече резорбирал се хематом,които е оставил костни отлагания.Нашият хематом го изтеглиха със спринцовка ,че беше мн.голям и билирубина беше завишен,затова не го изчакахме сам да се резорбира и няма костни отлагания.Дано да е само ръбчето,а това което са видяли на ехографа да е маловажно.Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 181
На невролог ли ходихте?Кой ви назначи тези изследвания?

Не искам да те стряскам,но и моята дъщеря имаше такова ръбче.Успоковаха ме че нищо и няма,развиваше се без проблеми и на 1.5г се оказа че има срастнат мозъчен шев(бим бам е споменала по-горе за него),последваха 2 операции.Цяло чудо е че няма увреждания при толкова късно открита краниостеноза.

Общи условия

Активация на акаунт