Разчитане на компютърна томография

  • 1 069
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте нова съм във форума... приятелят ми го болеше кръста отидохме на ретген и снимката ето и резултатите казаха утре да отидем да кажат резултата? А сме само на 23, ако може да ми кажете какви са тези проблеми ще съм много благодарна !  Ето и снимката:    https://dox.abv.bg/download?id=7a70cb2f49

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Рентген или скенер ? Какъв ви е разчета , какво пише ?

# 2
  • Мнения: 4
ами аз качих снимката като цъкнете на линка давате свали и то пише скенер

# 3
  • Мнения: 4 984
Диагнозата е последното изречение.

# 4
  • Мнения: 4
Значи лумбална остеохондроза само е диагнозата така ли ? Защото пречотох и самата се учудих, има пълно лечение защото е във началния стадии така ли да разибрам ?

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Вероятно е рентген , а това са шипове.
Ако само лумбална остеохондроза пише .
Отидете на ревматолог , обикновено шиповете са нещо , което всички получаваме , обаче има клинична пътека по която да ви приемат в отделение за 3дни , надявам се да ви обърне внимание някой и да направи скенер с цел да проверят за някоя дископатия най-просто казано , правят и някои кръвни изследвания .
Има лекарства , упражнения , специални възглавници и матраци , йога  ,  но шиповете не се лекуват .
Не съм лекар !

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте отново дами, току що се върнах от лекаря, бях със моя приятел, доктора му каза че от тази диагноза има само шипове, аз попитах (понеже се бях наплашиша) какво е това "лекостепенна медианна дискова протрузия" това не е ли начален стадии на дискова херния, и доктора ми каза че не е! Направо съм учудена :О

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Доктора ви невролог ли е ?
Протрузията е усложнение на дископатията  .
Нали казах , че не съм лекар , но съм пациент с богат опит особено в тази област . Невролог ще даде съвети за протрузията и шиповете !

Общи условия

Активация на акаунт