не се вижда сърдечна дейност в 7 г.с.

  • 6 104
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 477
Здравейте, знам, че има много подобни теми във форума, но според мен всеки случай си е различен...
Последната ми менструация беше на 4ти Май. Преди 2 седмици си направих тест, който беше положителен и веднага отидох на гинеколог. На външния ехограф не се видя нищо, само уголемена матка. На същия ден вечерта гинеколожката ми ме прегледа и на вагинален, на който се видя плоден сак с размери 0,7 на 0,8 мм и отчете 5г.с. Изписа ми Неофолик и Дуфастон.
Днес трябваше да отида на преглед, за да се види дали има сърдечна дейност. На външния ехограф се видя пл. сак с дължина 17,3мм, с ембрионална структура, но не се видяха пулсации  Cry Утре след 17ч. съм на вагинален ехограф... Дотогава ще се побъркам от притеснение  Cry Гинеколожката ми каза, че на външния ехограф трудно се вижда сърдечна дейност толкова рано, но имам чувството, че го каза, защото видя как се ошашках....
Нормално ли е да не се види сърд. дейност с такъв ехограф в 7 г.с.? Дайте мнения моля ви, че ще откача от неведение.... Sad Cry

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
По принцип в толкова ранна бременност се гледа на вагинален - не се шашкай предварително!!!

# 2
  • Мнения: 1 353
не се шашкаи каквото и да се случи.късмет newsm10 и дано всичко е ок baby_neutral.и утре да пишеш какво са ти казали

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
При мен сърдечна дейност с вагинален ехограф успяха да отчетат в 8 г.с. Преди това само ц-каха и ми казваха да чакам. Така че, спокойно, рано е просто  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 477
Успокоихте ме поне малко, момичта Simple Smile Сега четох в статиите в бг-мама, в седма г.с. зародишът е дълъг между 5 и 5,5мм , а на мен ми го измери 17,3мм. Съвсем се обърках  Confused Утре вечер ще пиша дали се е видяла сърдечна дейност, стискайте палци всичко да е нормално  Praynig

# 5
  • Мнения: 5 370
В 7 седмица и няколко дена отгоре ходих на доста позакъснял първи преглед.
Плодното сакче беше някъде около 14мм.
Сърдечна дейност се видя на ОБИКНОВЕН , а не вагинален ехограф.
Стискам палци всичко да ти е наред. Praynig

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
каквото и да се окаже, не се предавай, kiselina  Peace

# 7
  • Мнения: 7 474
Спокойно!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 8
  • Мнения: 1 866
Не се притеснявай. Толкова ранните прегледи са си направо тото. Аз например се въздържам да ходя толкова рано, за да избягна точно тези стресови ситуации. Разбирам такова взиране само ако една жена е имала предишни неуспешни бременности. Дишай дълбоко, търпение и ти стискам палци всичко да е наред!

# 9
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Първо се успокой!
И аз бях такава нетърпеливка като теб и на 10 дни от закъснението отидох на доктор. Видя се само плодно сакче, не помня точно размери, но горе долу като твойте (мисля, че тези 17 мм са именно плодно сакче). На 11 ден прокървих лекичко и веднага в болница. Там в  6 г.с. нямаше дори ембрионче още, а какво да приказваме за пулсации. Те се появиха в 8 г.с.
Така че спокойно! И стискам палци всичко да е наред  Praynig Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 659
Не се притеснявай, рано е. Разбирам те как се чувстваш. Аз имах кървене и ходех по 2 пъти в седмицата дотогава, виждаше се, че нараства, но сърдечната дейсност се видя в 8-ма г. седмица. При всеки е строго индивидуално. Хайде стискам палци newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
Не се притеснявай! Изчакай да те прегледат с вагинален ехограф! Моята гинеколожка започна да преглежда с нормален ехограф чак в девета седмица.
Стискам палци!

# 12
  • Мнения: 266
Милата  Heart Eyes знам какво ти е .... при плоден сак над 20 мм не се виждаше сърдечна дейност (ехография през коремна стена) мисля че беше 8-ма седмица и док ми каза "нали знаеш че не всяка бременност отива до края, може и да е кухо яйце"  #Cussing out аз съответно откачих .....трябваше да чакам да минат още 2 седмици, за да видя как тупка сърчицето на малкия Дани, с който ще се запознаем много скоро  Heart Eyes
само спокойствие  Hug
 Praynig моля се всичко да е наред и при теб

# 13
  • Мнения: 2 818
Не се притеснявай, при мен не се видя сърдечна дейност в 7г.с., но в 8г.с. се видя.  Peace

# 14
  • Мнения: 46 439
На мен ми ги намериха в 10-11-та, но тогава грам не разбирах от бременности и не се притесних, мислех, че е нормално  Laughing
На коремен се виждаше всичко, на вагинален- нищо, дори бременност не видяха (друг е въпроса до колко доктора си разбираше от работата Tired).

Лека бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт