Възможно ли е?

  • 1 202
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте момичета днес бях на консултацията и лекарката ми каза,че бебето ми е много малко за 30-та седмица.Било 29см.,а трябвало да е към 37см.Иначе аз наддавам на кг,а то не-незнам на какво се дължи това?Страшно се притесних,незнам дали ще спя тази вечер,утре отивам на 3Д.Ако някой знае нещо повече за това моля да ми пише.

# 1
  • Мнения: 992
нещо не разбирам в коя седмица си  newsm78
ако си в 30-та и бебчо има размерите за 29-та е добре, а това с 37-ма седмица не го разбрах

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
нещо не разбирам в коя седмица си  newsm78
ако си в 30-та и бебчо има размерите за 29-та е добре, а това с 37-ма седмица не го разбрах
Май е в 30-та г.с. бебчето е 29 см., а трябва да е 37 см. или поне аз така го разбрах.  newsm78

# 3
  • Мнения: 44
Точно както е написала zzz-в 30 седмица съм,а бебето е 29см.,а според гинеколожката ми трябвало да е към 37см.

# 4
  • Мнения: 8 917
Точно както е написала zzz-в 30 седмица съм,а бебето е 29см.,а според гинеколожката ми трябвало да е към 37см.
Въобще не я слушай - ако и следващият път продължава да твърди, че е малко, отидете на друг гинеколог - просто за проба Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
Точно както е написала zzz-в 30 седмица съм,а бебето е 29см.,а според гинеколожката ми трябвало да е към 37см.
kikopi, да не би твоята гинеколожка да не го е измерила точно. Колко пъти го мери? На мен на пример ми мереха бебето доста по-голямо от колкото беше...док казваше, че ще бъде около 3400 а се роди 2850 по същия начин и със сантиметрите, но ми излизаше с около 2 седмици по-малко. Желая ти успех и да пишеш какво е станало на 3Д-то   bouquet

# 6
  • Мнения: 44
Измери ме два пъти и каза че изостава с 2 седмици в развитието и ако продължава така щяло да се роди мъничко-най много 2,700кг.Днес докато стане време за 3Д ще се побъркам от притеснение.

# 7
  • Мнения: 4 915
Въпросът не е да отидеш на 3D ехограф, а при добър специалист, който добре работи с ехограф.

Не всеки гинеколог измерва точно. Мен почти ме вкараха в болница - бебето изоставало с 3 седмици, а като ме прегледа Мазнейкова, точно посочи датата на термина само с измерванията.

Препоръчвам ти доц. Томова. Координатите й можеш да откриеш във форум Здравен справочник.

Мариела се роди 2730 грама. Мъничка беше, но не е толкова страшно. Под 2500 грама се смята за малко бебе, родено доносено.

Не се шашкай, преди да отидеш на специалист!


# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Не се безпокой, не винаги може точно да се определи ръста или теглото на бебчето. И на мен ми казаха 1 седмица преди да родя, че ще е по малко от 3 килограма, пък момченцето си се роди 3500кг...
За успокоение потърси и друг специалист.

# 9
  • Мнения: 4 806
повечето сме минали през това... докато се осъзнае, колко погрешно може да е едно измерване.
Затова - даже и да е вярно измерването, оценката е, че изостава с 2 седмици. Това е едно напълно нормално отклонение в размерите, защото има бебета 2700 и 4000. Определено е съществена разлика.
И това при положение, че измерването е вярно. А ако не е вярно? ВЪзможно е изобщо да няма никакво отклонение. През 2 дена двама доктори са ми казвали, че бебето е 2700 и 3500... чувствителна разлика, нали така... Зависи от доктора и разположение на бебето.

Бъди спокойна и варианта за 3Д (не защото е 3Д, а защото е второ мнение) ще ти даде по - голяма яснота

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Бъди спокойна и варианта за 3Д (не защото е 3Д, а защото е второ мнение) ще ти даде по - голяма яснота
newsm10 И аз така мисля!

# 11
  • Мнения: 545
Наистина, за да се успокоиш най-добре е да отидеш и при друг специалист. При мен си спомням, че имаше отклонения между различните параметри, по които определят възрастта - обиколка на глава, обиколка на корем, дължина на бедро - като отклонението беше около 10-тина дни . А за 30-та г.с. смятам, че не е чак толкова малко - имай предвид, че последните месеци на бременността бебето израства доста - по около 1 см. седмично.

# 12
  • Мнения: 152
Не се шашкай. И при мен имаше изоставане с 2 седмици, а после бебчо навакса. Роди се 2800, а док. си мислеше, че ще е около 3200. Отиди и на друг специалист. И се успокой, това е най-важно и за теб и за бебчо.

# 13
  • Мнения: 600
а, споко! някои лекари много не познават. моят, при все, че бях доволна от него, каза да чакам бебе към 4500кг. нана, милата, се роди 2900. така че, свиркай си. иди на още един за успокоение и да не ти пука.

# 14
  • Мнения: 4 392
И моята твърдеше,че бебето било много малко,но не позна. Wink
На мен лично са ми много съмнителни тези измервания.Доста е относително всичко,а пък и като се има предвид доста остарялата апаратура на голяма част от гинеколозите. ..Mr. Green
Отиди при друг специалист,а ако трябва и при още двама-трима за твое успокоение!

Общи условия

Активация на акаунт