Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
ще опитам да опиша до колкото мога спокойно и ясно това, което в момента ме изгаря отвътре.

Преди малко говорихме с мъжа ми за това, че в бъдеща детска стая ще сложим налично легло персон и половина.
Той го беше предложил и аз днес му казвам, да - добре ще е, а така ще мога и аз понякога да спя там.
/Идеята ми е, това да е когато много хърка той, щото все пак и аз имам нужда от сън, та това е най-лесния вариант. Или пък нещо, ако сме болни, и трябва да сме отделно./
И оттук започна ада. Казва ми - "аз не мисля, че е добре ти да спиш заедно с детето. Ще го помисли нормално! Тя трябва да спи отделно."
Казах нещо от сорта на - е, какво толкова, ние сме завити с отделни одеяла ..
Но сякаш предусещах накъде бие този идиот и един малък гняв вътре в мен започна да се надига.
Казва - "Аз мисля, че такива интимности да се спи едно легло не са нормални."
Обърнах се към него и въпросително попитах -"Интимности?!........"
Казвам ви, бях ръба. И той ме накара да го прекрача.
Продължи със следващото безумие - "Да, и не е нормално майка да целува уста в уста детето си!"
Сериозно, майки, коя майка поне веднъж не е целунала по устата детето си?!!!!??????????
И какво да отговориш на такива психопатски изблици!?!?!?
Естествено, кипна ми!!! КИПНА МИ, МАМКА МУ!!!!!!!!!
Казах му с леко повишен тон - "Сега чуй от мен едно изречение - ТИ си този, който вижда нещата ГРЕШНО!!!!"
След това последваха неща от сорта на това как тези неща за него не са нормални, тоест няма значение какво другите мислят, дали той не греши, важно е единствено, че за него е така, да съм мислела за последствията от действията си??????.!!!!!!! Понеже вече с плам му повтарях, че греши, започна със това как съм нарушавала спокойствието му и това на всички останали със своите изблици, той само изказвал мнението си, трябвало да говорим нормално,и т.н. в посока на това, че аз неговото спокойствие нарушавам, при опитите да кажа нещо
следващите му изречения бяха "Аз какво казах преди малко, повтори какво казах, не казах това, искам да повториш какво казах преди 3 минути" като изобщо не ме оставя да кажа нещо, или като му кажа нещо отново започва с гаден тон "три пъти го казах, повтори какво казах"............ Психопат отвсякъде!!!!

Моля, споделете, имали ли сте проблем с това,че сте лягали в едно легло с детето си понякога!!!!????????
Нашето бебе спи в собствено креватче още от раждането, да прилепено е до нашето легло, но си е отделно легло!...И двамата бяхме на мнение, че трябва да си спи отделно, като неговия мотив започвам да се чудя какъв е бил, а моят винаги е бил, за да не нараним детето, за безопасността и да можем и ние спокойно да спим.
От тая гледна точка всички тези простотии ми звучат още по-безумно!!!!!

А имали ли сте проблем с това, че сте много любвеобвилни, че понякога въргалянето и целувките /не по устата, но където ви падне/ с детето ви са най-хубавия момент от сивия ден ,единствения истински начин да му покажете колко го обичате, най-естествен майчински инстикт??????!!!!!!

И как се справяте с такива емоционално недоразвити индивиди като гореописания!!!!!!!???????????........ Disappointed

# 1
  • Мнения: X
Здравейте,
Скрит текст:
ще опитам да опиша до колкото мога спокойно и ясно това, което в момента ме изгаря отвътре.

Преди малко говорихме с мъжа ми за това, че в бъдеща детска стая ще сложим налично легло персон и половина.
Той го беше предложил и аз днес му казвам, да - добре ще е, а така ще мога и аз понякога да спя там.
/Идеята ми е, това да е когато много хърка той, щото все пак и аз имам нужда от сън, та това е най-лесния вариант. Или пък нещо, ако сме болни, и трябва да сме отделно./
И оттук започна ада. Казва ми - "аз не мисля, че е добре ти да спиш заедно с детето. Ще го помисли нормално! Тя трябва да спи отделно."
Казах нещо от сорта на - е, какво толкова, ние сме завити с отделни одеяла ..
Но сякаш предусещах накъде бие този идиот и един малък гняв вътре в мен започна да се надига.
Казва - "Аз мисля, че такива интимности да се спи едно легло не са нормални."
Обърнах се към него и въпросително попитах -"Интимности?!........"
Казвам ви, бях ръба. И той ме накара да го прекрача.
Продължи със следващото безумие - "Да, и не е нормално майка да целува уста в уста детето си!"
Сериозно, майки, коя майка поне веднъж не е целунала по устата детето си?!!!!??????????
И какво да отговориш на такива психопатски изблици!?!?!?
Естествено, кипна ми!!! КИПНА МИ, МАМКА МУ!!!!!!!!!
Казах му с леко повишен тон - "Сега чуй от мен едно изречение - ТИ си този, който вижда нещата ГРЕШНО!!!!"
След това последваха неща от сорта на това как тези неща за него не са нормални, тоест няма значение какво другите мислят, дали той не греши, важно е единствено, че за него е така, да съм мислела за последствията от действията си??????.!!!!!!! Понеже вече с плам му повтарях, че греши, започна със това как съм нарушавала спокойствието му и това на всички останали със своите изблици, той само изказвал мнението си, трябвало да говорим нормално,и т.н. в посока на това, че аз неговото спокойствие нарушавам, при опитите да кажа нещо
следващите му изречения бяха "Аз какво казах преди малко, повтори какво казах, не казах това, искам да повториш какво казах преди 3 минути" като изобщо не ме оставя да кажа нещо, или като му кажа нещо отново започва с гаден тон "три пъти го казах, повтори какво казах"............ Психопат отвсякъде!!!!

Моля, споделете, имали ли сте проблем с това,че сте лягали в едно легло с детето си понякога!!!!????????
Нашето бебе спи в собствено креватче още от раждането, да прилепено е до нашето легло, но си е отделно легло!...И двамата бяхме на мнение, че трябва да си спи отделно, като неговия мотив започвам да се чудя какъв е бил, а моят винаги е бил, за да не нараним детето, за безопасността и да можем и ние спокойно да спим.
От тая гледна точка всички тези простотии ми звучат още по-безумно!!!!!

А имали ли сте проблем с това, че сте много любвеобвилни, че понякога въргалянето и целувките /не по устата, но където ви падне/ с детето ви са най-хубавия момент от сивия ден ,единствения истински начин да му покажете колко го обичате, най-естествен майчински инстикт??????!!!!!!

И как се справяте с такива емоционално недоразвити индивиди като гореописания!!!!!!!???????????........ Disappointed
Ами и аз мисля, че дете на 2 е по-добре да спи отделно, също намирам целувките по устата за не особено хигиенични, плюс детето е възможно да тръгне да повтаря. Но и аз съм татко, така че... Simple Smile

Също естествено не съм целувал дъщеря си по устата, не съм забелязал и съпругата ми да я целува там, не сме обсъждали въпроса експлицитно и не бих повдигал въпрос ако иска да целува, но винаги съм си мислил, че не е много уместно най-вече от хигиенна точка и като пример - детето ни зяпа че постоянно се целуваме с мама по устата и иска и тя, но сме наложили граници - целувката по устата е за възрастните, за детенце по бузка, главичка, ако я боли някъде (нали с цунка минавало).

Възможно е съпругът Ви да ревнува, ако той самият не получава достатъчно подобни нежности, особено с креватчето долепено плътно до леглото Simple Smile И да си прави по този начин устата (за целувки).

Момченце ли е детето? Не се ли притеснявате да не стане малко мамино детенце с толкова нежности?

Сега се успокойте, пийте 2 валерианчета и се сдобрете - няма правилно и грешно по този въпрос, а вероятно той не е изразил съвсем точно това,  което му е било на сърцето.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 976
Защо не седнете да обсъдите с мъжа ти истинския проблем между вас, защото спането с детето очевидно е само катализаторът?

# 3
  • Мнения: 3 089
да не би да имате някакви проблеми в леглото? и мъжа ти се притеснява, че ще изместиш да спиш при детето и няма да си с него? да не би да си обсебена от детенцето и да не обръщаш внимание на мъжа си и той да ревнува.
не знам какви са тези целувки, но защо се палиш толкова. той има право да ти каже, че нещо не му харесва и не го одобрява. това си е негово мнение.

# 4
  • Мнения: 4
да не би да имате някакви проблеми в леглото? и мъжа ти се притеснява, че ще изместиш да спиш при детето и няма да си с него? да не би да си обсебена от детенцето и да не обръщаш внимание на мъжа си и той да ревнува.
не знам какви са тези целувки, но защо се палиш толкова. той има право да ти каже, че нещо не му харесва и не го одобрява. това си е негово мнение.

Съгласна съм. И чак пък да го наричаш психопат...та това е баща на детето ти, успокой се малко, що за думи, човека може би просто ревнува, не че има предвид някакви извратени неща.  Жена съм и съм на мнение,  че детето трябва да спи отделно, а интимният живот си е ваш терен. Относно целуването по уста-да, има много майки, които го правят, но защо пък трябва по устата!?Детето може да се обича и гушка без целуване по уста. Винаги ми е било лигаво и нехигиенично такова целуване. Преди да се гневиш се замисли, че може би мъжът ти се чувства пренебрегнат. Не мога да разбера някои майки- щом детето се роди, обсебят се от него и мъжът остава някъде встрани...

# 5
  • Мнения: 7 775
Детето ми е по-малко, но освен, че спи при нас, когато я боли или й е трудно да спи, и двамата с баща й я въргаляме и целуваме, където ни падне. Той даже е по-лигав и от мен. Няма по-хубави моменти от смеха й, докато я гушкаме, целуваме. Случва се да я целуна по устата, предполагам и на него. Това няма да се промени, поне докато детето не порасне и почне да го е срам от нас. За мен е най-хубавата гледка да го видя как я целува и лигави. И момче да имахме, пак щеше да е така. Просто показваме любовта си. Странно ми е мъж да изпитва ревност от детето, но ако наистина не сте били интимни по-между си, може да има нужда от това. Моят мъж ми го казва в прав текст, когато се чувства пренебрегнат и има нужда от повече внимание.
П.С. въобще не разбирам твърдението, че майката целувайки детето си, ще го направи мамино дете. Жестове на любов нямат общо с глезенето на детето в една друга възраст.

# 6
  • Мнения: 690
Има един момен, при който майчинските хормони взимат превес и бащата остава на доста по-заден план. Разбира се, че в момента детето ти е най-важно, но то след време ще порасне и ще има свой живот.
Тогава до теб ще бъде мъжа ти. Просто ревнува, дай му малко повече нежности, липсват му.
Относно целувките по устата и аз не ги разбирам. Първо, че е нехигиенично, второ ми се струва странно. Ама сигурно защото не ми се е случвало, възприемам ги по друг начин.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 933
Никога не съм спала в едно легло или целувала по устата никой от синовете ми.Това означава ли,че нямам майчински инстинкт?Аз също не харесвам прекаленото лигавене на детето.

# 8
  • Мнения: X
Кое е ненормално за в отношенията роднини-деца за мен - веднъж видях баба да целува внукът си на 12г., по устата. Отделно, че често съм  виждала да се разхожда пред него по комбилизон ( е, да у дома си беше, но пред момче в началото на пубертета?!). Виждала съм и баща да целува петнайсет годишна си дъщеря по устата. Както и да се разхожда по боксерки пред нея.... Ужас. Това е ненормално.
Аз приемам че след една възраст, например 8-9 годинки, единствените нормални целувки между роднини и деца са по бузите и челото, косата. Спането в едно легло не е проблем, пак до 10-12 годинки, стига да не е постоянно.
Водейки се от моето детство, бях щастлива, когато спях сама. Но не сънувах кошмари и т.н.
Смятам, че тезата на бащата не е много на място. Хич даже.
Следващият път може да му го кажете, някак нехайно когато сте в парка и наблюдавате децата и другите родители Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Viki, Няма как да стане, понеже той не излиза с нас в парка. Нямал нерви да слуша разни врякащи деца и майки. По-безинтересно нещо от другите родители в парка едва ли може да му се случи. А с нехайно подмятане при такъв тип човек шанс няма.

# 10
  • Мнения: X
Чета и благодаря за мъжа ми. За това, че за него, нуждите на детето ни и спокойствието му, са на първо място. Поне сега, докато е още малко. Поне сега, докато има нужда да бъде обгрижвано и да се чувства сигурно.
Спим заедно, когато има нужда. Целувам го по устата и му давам цялата си обич. ( на детето)
На мнение съм, че разните глупости, които минават през ума на мъжа ти, идват не от прекалената близост с детето, а от липсата на таква и дефицита на обич и внимание.
Детето е само на две години. Колкото по-големи стават, толкова по-самостоятелни искат да бъдат. Нито ще иска да спи с вас в едно легло, нито ще дава да го целувате, така че опитай да обясниш това на мъжа си.
Навярно ревнува и се чувства пренебрегнат. По друг начин не мога да си обясня държанието му.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 14 496
Откакто видях баба по монокини да развява виснало виме пред внуци(в пуберитета),това табу ми се струва нормално.С ярък шопски-акцент ги строяваше и тъпчеше с филии,гарнирани с холестерол и пясък.Две годишните деца се нуждаят от ласки, любов и грижи.Това не е кукла и е доказано, че изолацията на деца и животни е опасна и вредна.Но има и резон в забележката на бащата. Целувката по устата не е безопасна,пренасят се вируси и болестворни батерии.Ако тати е фен и на оралните ласки,мама може да е приносител ....Ако темата е реална,авторката има заложби в драматургията.Колоритно описва диалози,емоции,дори загатва за интериора.Интересна ще е финалната сцена и развръзката.Мисля,че най-рационално би било да просветите родителите на "психопата"за решението  му.Игнорирайте забележките му и заливайте с любов детето си,то е по-важно.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 01:38 от Viviana91

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 026
Къде го намери това дърво? Чак се погнусих от това примитивно и мръсно подсъзнание.
За мен гушкане, спане, целувки са нормални до определена възраст.

# 13
  • Мнения: 24
Напълно съм съгласна с бгтатко. Много добре го е обяснил. Не ми са приемливи на мен тея целувки по устата. Лигаво ми е. Има си достатъчно други начини за изразяване на обичта към детето.

# 14
  • Мнения: 2 630
не намирам за нормално целувките по устата .

Общи условия

Активация на акаунт