Крастави магарици

  • 3 035
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Скъпи съмишленици ,
от както се завърнахме от 1-я конгрес на БКП на Бузлуджа не спира да ме тормози мисълта, че трябва да впрегнем сили и да направим нещо заедно в подкрепа на кърменето. Мисля, че и преди се беше обсъждала идеята да се създаде някаква организация (НПО или нещо такова), която да ни обединява. Според мен има нужда от подобно нещо за да можем да не сме просто "шепа майки от един интернет форум". Не мислите ли, че ако сме обединени по такъв начин ще е по-лесно да работим по върпосите за кърменето и популяризирането му в България, ще можем да кандидатсваме по разни програми за средства, да се свързваме с институциите и да осъществяваме разни проекти с тях?

Пускам темата, за да разбера дали има и други от вас, които са съгласни с идеята за сформирането на някаква организация и по какъв начин биха могли да помогнат?
Надявам се да намеря съмишленици  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 435
Не , misholina  , не е !
Цитат
Ла Лече Лига (La Leche League) е международна организация с клонове по цял свят, основана преди 50 години, за да дава информация и подкрепа, най-вече чрез лична помощ, на всички майки, които искат да кърмят бебетата си.
Мисията на Ла Лече Лига е да помага на майки по целия свят да кърмят, чрез подкрепа от майки за майки, насърчаване, информация и обучение и да подпомогне по-доброто разбиране на кърменето като важен елемент от здравословното развитие на бебето и майката.

 Аз търся такива майки , които знаят какво трябва , отдавна им е дошло до зъбите и освен да пишат из форума и да търпят да ги наричат "сектантки " им остава само признателността на някоя отчаяна мама .
Педиатрите ТРЯБВА да прочетат поне Национален план за действие «Храни и хранене – 2005-2010 г. , ТРЯБВА да се популяризират проблемите при кърмене , ТРЯБВА да се покаже , че кърменето не е въпрос на късмет , а на знания и умения !!!
Според мен , ТРЯБВА да сме "някой " , за да участваме в съвместни проекти с Министерства и Организации , за да "влезнем" в медиите и да бъдем чути !
ЛЛЛ би могла да бъде наш пръв съюзник , но според мен трябва да се работи на ниво Министерства , Медии и Инвестиции.... , а ЛЛЛ се занимава с отделните майки и техните проблеми !



# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
ЛЛЛ би могла да бъде наш пръв съюзник , но според мен трябва да се работи на ниво Министерства , Медии и Инвестиции.... , а ЛЛЛ се занимава с отделните майки и техните проблеми !

Тук не съм съвсем съгласна.Иначе, Цвети, не си сама, това отдавна го мислим с няколко мацки тук от форума.Но изскачат разни дребни проблемчета, свързани с регистрацията, банкови сметки и най-вече с това - дали да сме или да не сме крило на ЛЛЛ ThinkingВ началото и аз мислех като теб.После Бу отиде на една конференция на ЛЛЛ и след като ни разказа за какви мащаби става въпрос, за колко мощна организация - мнението ми клони по-скоро към това, че ще ни е по-лесно да сме част от нещо голямо, старо, с име и престиж.Няма пречка да се работи чрез нея на нивата, закоито споменаваш, защото тя отдавна работи и на такива нива.Имайте търпение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 532
И аз макар и сравнително нова в кърменето се чувствам пълноправен член на сектата Wink
Та съм с двете ръце и двата крака ЗА идеите на Цвети,но и аз мисля,че "гърба" на ЛЛЛ ще ни е полезен.Само дето още не съм се организирала даже и член да стана,но съм много ентусиазирана за популяризирането на 'правата вяра".Даже вчера мъжо предлагаше да пишем на Миглена Ангелова,защото на хората трябва да им се говори много за да стигне и до тях...
Та така де...

# 5
  • Мнения: 435
ЛЛЛ би ли могла да се узакони като някаква организация , която да ни представлява ?
Как стоят нещата в БГ ?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Офф: Мерсим, имах нужда от разнообразие в ника.   Mr. Green

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Офф: Мерсим, имах нужда от разнообразие в ника.   Mr. Green

И аватар по образ и подобие... невероятна както винаги  Hug

Цвети, идеята наистина не е нова, но лично мен питането ти и интересът ти не ме учудват. Има ентусиазъм, това е хубаво!
Мисля, че въпросът дали да е ЛЛЛ или не вече е решен. Няма спор, че ЛЛЛ е много по-подходяща в случая. Най-малко заради името.
Просто трябва да се започне работа в тази посока и според мен... наред са юристите Wink

# 8
  • Мнения: 22 865
Мисля,че ЛЛЛ е доста силен гръб за подобна инициатива.Аз съм доброволец да вкарвам повече мами в СЕКТАТА Laughing

# 9
  • Мнения: 3 760
Добре де, нека е ЛЛЛ. Ама казвайте какво да правим! Не само да говорим, а да действаме! И мене ме бройте!

# 10
  • Мнения: 4 242
И аз съм на среща!
Имам желание да помагам на бъдещите и настоящи кърмачки, правя каквото мога около себе си, но е малко, повече искам повечеее...
Макар личния опит според мен да е най-важен за един съветник или говорител, хората искат да чуят нещо "по-съществено", име, титла, организация известна и т.н. и т.н. Поне моя скромен опит сред мамите сочи това, думите по- хващат декиш така. Факт! Thinking

# 11
  • Мнения: 1 735
Определено съм фен!  Hug
Къде са кърмачките-юристки?  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 532
Аз пък знаете ли какво си мислех...вчера като мярнах по "Имаш поща" Мария Илиева,която е лице на някаква кампания с борбата срещу рака на гърдата(или нещо такова),та да...мислех си,че за да се популяризира идеята също ни трябва и популярно лице.
И се сетих,че Юлияна Кънчева е бременна.Ако я спечелим за каузата,тя обича да се подвизава по всякакви медии,интервюта,предавания.
После се сетих,че е със силиконови цици... newsm78
Знам ли какви са и плановете за Кърменето
 Hug

# 13
  • Мнения: 6 243
Не е нужно лицето на една такава кампания да е непременно кърмеща/кърмила майка. Мария Илиева, за щастие, не е боледувала от тази болест, а е лице на кампанията.

Трябва човек, който да провокира позитивни нагласи. Аз лично бих била резервирана по отношение на кандидатурата на Юлияна - твърде много се асоциира със секса (сесиите за "Плейбой") и с политиката (ангажимените към ДПС). Не е нашия тип, нали Wink

# 14
  • Мнения: 532
Аз също не държа да е точно тя,но все пак си мисля,че би било хубаво да е популярно лице,минало лично по този път...Или най-малкото да е майка!
А какво ще кажете за Белослава???

Общи условия

Активация на акаунт