Малко околоплодни води

  • 1 575
  • 10
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Здравейте мили мамета, знам, че обърна ли се към Вас ще получа най-добрата информация-от извора. За това и сега бързам да се консултирам с Вас. Вчера бях на лекар (27 г.с.) и ми каза, че околоплодните води са доста малко. каза, че бебчо в момента не страда от това, но трябва да се следят нещата по-често. Какво би могло да се случи и какво може да се направи-не знам. Имате ли информация? На някой случвало ли се е?

# 1
  • Мнения: 2 047
   Нищо не можеш да направиш за да ги увеличиш. Просто има жени, при които водите са по-малко в сравнение с на други. Сп. моя доктор не  е голям проблем, ще обръщате внимание на това всеки път при прегледите и това е.

  И аз си мислех, че е някаква рядкост това, но като чета тук май не съм била голямо изключение  Laughing

# 2
  • Средната земя
  • Мнения: 371
А не води ли до преждевременно раждане?

# 3
  • Мнения: 2 047
   При мен не доведе.

  Между другото сега се разрових и попаднах на една статия тук, където се твърди, че ако се наливаш с вода и се увеличавали.  Ето виж -
http://pregnancy.about.com/cs/amnioticfluid/a/aaoligo.htm

# 4
  • Мнения: 4 806
не, не води... минах по този път и чак не ми се спомня

знаеш ли какво бих ти посъветвала на първо време - ако ти е възможно, нека те види още един доктор. Ако мнението му е същото, тогава ... нищо не можеш да направиш, само да се надяваш всичко да е наред докрая.

При мен беше така - лекарката ми казва - имаш малко околоплодни води. Искам второ мнение. Праща ме в МД - София. Там докторът поглежда и казва = няма такова нещо.
Заради притеснението, което преживях, смених докторката.
Отивам при нов (трети поред) - гледа той и нищо не казва. Чак тогава си зададох върпоса, дали не са малко околоплодните води. Отговора му беше - да може и да има малко по - малко, ама всичко си е индивидуално, ако не ме беше питала, нямаше изобщо да го коментирам.
Та от него знам, а и от самта докторка, че няма какво да се направи. Виждам, че има пуснат един линк. Дано да не са били прави Simple Smile
Спокойствие ти пожелавам и не се притеснявай

# 5
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Ей, благодаря Ви. Всъщност докотора, който ми го каза не беше този, който ме следи. При него ходих за второ мнение по повод на това, че този който ме следи каза че бебето е с долихуцефална глава. Оказа се,че това е съвсем нормално, но пък излезе новото 20 с  водите. Странното е, че "моят" лекар никога не е споменал да има нещо особено с водите. А сега де newsm78 Ходи после, че се връзвай на лекари

# 6
  • Мнения: 4 806
аха, това с връзването - умната, каквото и да казват - всичко трябва да се проверява (за разни такива случаи имам предвид)...

затова, гледай да си спокойна, но и това следва да го следиш все пак.
забравих да кажа, че си родих на термина и съвсем здравичко детенце Simple Smile което пожелавам и на теб от все сърце

# 7
  • Мнения: 508
Извинете ме, че се включвам в чужда тема, но  в тази връзка искам да попитам:  BlushСамо на видеозон ли се вижда, че са малко водите или  има и някакви странични сигнали по който може да се разбере, че има такъв проблем? Специално ли трябва лекаря да гледа за този проблем или той се забелязва веднага и няма начун да се пропусне?
Благодаря Ви  bouquet

# 8
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Благодаря Ви Асса и Уни, страхотни сте. Много усмивки!
Урси, не знам, но мисля че само на видеозон се установяват тези неща, но пак си сависи от доктора.

# 9
  • Мнения: 4 806
урси, няма симптоми за това - т.е. могат да го видят само на ехограф.
Нямало начин да се пропусне, ако действително доктора си знае работата и знае как да тълкува онова, което вижда.

Да не би да ти се въртят такива мисли? Мила, пази се от тях, защото не е добре да се пълниш главата с хипотези. Ако досега никой нищо не ти е казал - бъди спокойна Simple Smile

# 10
  • Мнения: 402
Здравей, и на мен ми каза гинеколожката, че имам малко води - видя го на ехограф. Не ми е обяснявала нещо повече, въпреки че питах за повече инфо. Все се тревожех и веднъж питах какво можем да направим и тя ми изписа (сигурно за успокоение) лекарство, подобряващо кръвоснабдяването (Дузофарм). Това беше почти накрая на бременността.
Родих здраво и нормално бебе - 3300кг и 50см. Вече 6 месеца никакви проблеми или подозрения за такива.

PS Гинеколожката се слави като познавачка на пола, т.е. много добре се справя с ехографа. А и корема ми беше много малък, така че не се съмнявах в казаното от нея за малкото води.

Искам да ти кажа - Не се тревожи!, но сигурно е добре да проверяваш често бебо.

Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт