Моля за съвет за мъжка риза!

  • 12 658
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Без ръб, щото мъжът държи на това, ама съм мързеланка и пускам някой псевдо ръбец. Моите ги гладя с ръб, че да не се хабя  Mr. Green
Иначе, на темата, ако мъжът е с цикламена риза и виолетови панталони с изящен ръб, дали някой ще забележи  Mr. Green Важното е да си облечен с вкус, изпран и изкъпан, другото са на някой префърцунщините

# 31
  • Мнения: 20
ръкавите на ризите се гладят БЕЗ ръб. ...
това не е мода, а такъв стандарт е наложен официално-деловия стил.
...
това го пишеше преди време в притурката на в-к капитал - капитал лайт. а капитал, както знаем, е делово ииздание.

majceto, от статията в Капитал ли черпиш инфо, че "ръкавите на ризите се гладят БЕЗ ръб"? Защото по различни стечения на обстоятелствата /работила съм като au-pair и съм имала приятели чужденци и живея с последния в Германия/ съм гладила ризи на английски банкер в Лондонското сити, швейцарски консултант по IT стандарти в Европейския съюз, мениджър проекти към баварска банка с проекти в Ню Йорк, Сидни и Токио, и IT консултант, работещ за Siemens, Telefonica, Web.de, Deutsche Telekom и др. Изброявам всичко това, за да покажа че наблюденията ми са от различни страни и различни компании, строго  формални среди. Във всички тези случаи изискванията са били ризите да са С ръб на ръкава. Странно ми звучи ако наистина има такъв стандарт ръкави без ръб, защо големи известни компании имат точно обратните изисквания. Не се заяждам, просто се чудя и аз, сега ще отида да питам гаджето какво мисли по въпроса.

# 32
  • Мнения: 3 089
да, в капитал съм го чела. но сега ме хвърли в размисъл какво точно пишеше в списанието. но това за сините костюми е сигурно.   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 596
Шефката да дойде тя да му ги изглади както и е по вкуса. Mr. Green
На мен също ми е по-лесно с ръб ,но мъж ми не ги иска така та се тормозя в името на семейното щастие Laughing
Абсолютно, това е и моя отговор.

# 34
  • Мнения: 487
Ей,момичета - страшни сте!Не само,че ме успокоихте по въпроса,но и ме развеселихте много!
bendida - ще чакам с нетърпение и думата на гаджето! Laughing
И според мен е по - логично да са с ръб,но понеже въпросната шефка се праска за вряла и кипяла по всички въпроси и затова се впрегнах и позамислих.Иначе и моята първоначална реакция беше - ами да дойде тя да ти ги изглади тогава!

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За първи път чувам за такова нещо. Ако съм виждала риза с ръб, съм решавала, че не са го догладили тоз мъж, както трябва.  Wink Грозно ми е някак.
Ей, много съм доволна, че можем с мъжа ми да си ходим, както ни се иска.  Party
На малкия му гладя ръкавчетата с ръб, ама то с такива малки ръкавчета, пък и ръбчето не се забелязва, слава богу. smile3532
Значи, у нас само дребният е с делови и официален вид. hahaha Ако почне и пари да изкарва, цена няма да има.

# 36
  • Мнения: 7 474
Никога не бих обърнала внимание на такова нещо newsm78 Тоя народ работа ли си няма newsm78

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 252
Що пък да е грозно. Аз от както се помня, гладя ризите с ръб. Но пък нямам на дъската приставка за ръкави и да искам, в момента не мога да ги правя без. Странен спор се заформи.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 647
Аз също не харесвам ризи с ръб на ръкава и никога не съм ги гладила така.
Що се отнася до шефката на мъжа ти- грубичко от нейна страна. Явно е доста дребнава жената.

# 39
  • Мнения: 8 917
Грозно ми е риза с ръб на ръкава Peace

# 40
  • Мнения: 20
update по темата - приятелят ми каза, че наистина ръбовете са малко демоде в момента, особено за по-млади хора и за не строго официални ситуации.  Но каза и че няма правило по принцип и че дали да е с ръбове по-скоро зависело от стила и кройката  #Crazy  на ризата, с което направо ме хвърли в джаза - кви кройки  newsm78 - нещо вече съвсем ни вземат за мезе мъжете, или поне приятеля ми мен. Но повече подробности не каза. И като го попитах кои ризи иска с ръб и кои без, че не разбирам от кройки, си погледна ризата и все едно забеляза за пръв път, че има ръб на ръкава и само измрънка да гледам ризите му да са чисти и изгладени, а с ръб или без ръб няма значение.

Хмм, а това в първия ми постинг по темата ми го обяснява една англичанка, която си разнася по държавите сребърния сервиз от баба си и бродира буквичката на мъжа си по носните му кърпички  Shocked така че явно и на нея не може да се вярва толкова. И май на който както му харесва.

# 41
  • Мнения: 1 393
... и съм имала приятели чужденци и живея с последния в Германия/ съм гладила ризи на английски банкер в Лондонското сити, швейцарски консултант по IT стандарти в Европейския съюз, мениджър проекти към баварска банка с проекти в Ню Йорк, Сидни и Токио, и IT консултант, работещ за Siemens, Telefonica, Web.de, Deutsche Telekom и др. Изброявам всичко това, за да покажа че наблюденията ми са от различни страни и различни компании, строго  формални среди. Във всички тези случаи изискванията са били ризите да са С ръб на ръкава. Странно ми звучи ако наистина има такъв стандарт ръкави без ръб, защо големи известни компании имат точно обратните изисквания.
И моето изказване беше базирано точно на подобни наблюдения- за Европа само мога да предполагам, но в Америка със сигурност това е канон в бизнес средите- риза С ръб на ръкава (да не говорим, че не става дума за гладене, ризите се дават само на химическо чистене, естествено говоря за бизнес облекло, другите разбира се, че може да си ги глади човек сам или да му ги глади жената, било с ръб или без.  Wink)

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 17:05 от MrsG

# 42
  • Мнения: 5 391
И аз гладя всеки ден ризи, за тези с дълъг ръкав правя ръб, но на ризите с къс-не, защото мъжът ми така предпочита

Общи условия

Активация на акаунт