За зимнината

  • 5 302
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 922
Един единствен път съм правила компот от дюли. Стана божествен  Crazy
Друго не съм си и помисляла да правя.
Ако имах фризер, щях усърдно да замразявам, обаче.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 476
Миналата готина за пръв път правих зимнина-компот от праскови. Половинката каза, че е невероятен и по-хубав не е ял  bowuu  И на майка си каза, а тя се нацупи  hahaha Twisted Evil
Смятам това лято отново да направя.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 826
Правя компоти-от кайсии,праскови,сини сливи.Децата ги обожават-купувам плодовете от пазара и затварям общо около 100 буркана сама с мъжа ми.Така цяла зима малките пият компот,който може и да няма нищо полезно,но и няма нищо вредно Wink.Слагами и кисело зеле.Друго не.

# 33
  • Мнения: 487
Правим всякаква зимнина.
Не знам дали е по-скъпо или по-евтино, но всеки път когато ми се наложи да купя нещо консервирано от магазина се връщам назад в годините когато ходехме на бригада в консервените комбинати и ... Sick

# 34
  • Мнения: 1 866
Не правя, защото не ги ядем. Миналата година направих малко компоти от ягоди и така си стоят още. Лютеница ядем по няколко бурканчета на година и това е. Туршия - тази зима изядохме само 1 буркан!! Конфитюри мъжът ми яде доста, но баба ми ни дава или купуваме. Майка ми ми дава само червена капия печена и замразен гювеч. Това ми стига. Смятам това лято само да замразя от белия боб, защото много го обичам и зимата ми се прияжда. Всичко друго се намира по магазините и освен ако не се яде в промишлени количества от семейството не си струва цапаницата.

# 35
  • Мнения: 4 621
Купувам всичко. Никога не съм правила зимнина.

# 36
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Живея в къща и имаме ягоди, малини, джанки, череши...компоти и сладка.
Курнишони купувам и правя кис. краставички...купешките са отврат, печени чушки също - купувам и си правя, патладжан също.
Домати, ако свекито изкара от градината. Готовите консерви нещо мъж ми не ги харесва.
Туршия не правя, щото не ядем. Свекърва ми, като прави ни дава.
Миналата зима карахме на всичко купено...ми веднъж сатава, следващото пазаруване или няма на дадената фирма или партидата нещо кофти.....а бе не са читави.

# 37
  • Мнения: 1 680
Работя в консеврена фабрика и пазарувам оттук, не че ми е по-евтино. Продават ни по цени за краен клиент.
Ако имахме домашно производство бих затваряла по някой и друг буркан, но да купувам от пазара няма смисъл.

# 38
  • Мнения: 8 917
Така възникна спор тук с една приятелка  Mr. Green.Та въпросът е правите ли си компоти и изобщо зимнина или предпочитате да си купувате всичко ?И как според вас излиза по- скъпо ? newsm78
Не, никога не съм правила и определено нямам намерение Peace

# 39
  • Мнения: 2 040
Нищо не правя, но тази година мисля да започна с кис. зеле ...  Laughing
Иначе мама ни я прави ...  Peace

# 40
  • Мнения: 772
Правим си всичко що има. Simple Smile

# 41
  • Popovo
  • Мнения: 571
Правя само компоти и то заради себе си, никой друг не ги поглежда. Купувам си 5 кг. лютеница от магазина и я разфасовам в малки бурканчета, това ни стига за цялата зима.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 249
Naughty Нищо не правим!  Crossing Arms

Свекърва ми едвам я озаптяваме от изблиците да напълни де що намери буркани със зимнина. Единствено се възползваме от кьопоолуто и лютеницата, защото наистина ги прави превъзходни. Но умишлено не взимаме повече от 10-ина бурканчета малки, другото да си го яде тя, ако иска да си прави. Зеле също не слагаме, защото не сме чак такива фенове. Купуваме си готови туршии, когато ни се приядат. Това се случва достатъчно рядко, за да се занимаваме с бидони, претакане, слагане, недай боже да я изпуснеш и да се вмирише кацата  Sick

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
да,правя компоти,сладка и конфитюри, лютеница,трушиите,кис.краставички, чушки . Mr. Green
замразявам зеленчуци  във фризера и си правя зеленчукови миксове също така Wink
Кис.зеле го прави баба ми ,но в големия бидон Laughing
не мисля,че е загуба на време правенето на зимнина,но зависи от човека Peace

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не правя зимнина..като компоти, туршии..........замразявам плодове и зеленчуци във фризера.....много по- полезно и по- бързо

Общи условия

Активация на акаунт