Вярвате ли в хомеопатията?

  • 7 783
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 733
 Има сериозен здравосолевн проблем, който немога да разреша от доста време. Последната ми единствена възможност и надежда се оказа хомеопатично лечение...Честно казано съм доста песимистично настроена, но какво ли не прави надеждата...ще опитам и това.
 Ще ми е полезно да споделите отзиви ако Вие или Ваш близък е преминал някакъв хомеопатичен курс на лечение и дали е имало резултат?

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз лично вярвам в хомеопатията!
Има много хора около мен,престраши ли се и доволни от резултатите!

# 2
  • Мнения: 4 733
Аз лично вярвам в хомеопатията!
Има много хора около мен,престраши ли се и доволни от резултатите!
Радвам се да чуя нещо позитивно,просто и на мен много ми се иска да вярвам

# 3
  • Мнения: 1 063
Моя приятелка има заболяване гуша, което лятото така я мори, че едва диша, а трябва и да работи и т.н. и  само с хомеопатия облекчава себе си, вдигнала е ръце от класическта медицина. А и друга моя приятелка така се доверява на хомеопатията, че с този метод лекува настинките на щерка си - хлапе на 2-3 г. Ако попаднеш на добър хомеопат и от първият път открие лекарството за теб, а не да те размотава...има ефект, поне другите с успехите си са ме убедили. И аз съм пред подобна дилема, но по-скоро да започвам лечение с хомеопатия или с билките на ирисолога - двата метода ирисодиагностика и хомеопатия са противопоказни.

# 4
  • Мнения: 46 508
Аз не вярвам  Confused

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 22:51 от Никол

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вярвам и ползвам услугите на този вид лечение. Доволен!  Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 При дечко дава много добри резултати - доволна съм.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 605
Имам добри резултати от лечение с хомеопатия. Вече половин година не се е обаждал моят хроничен цистит, който преди ме тръшкаше всеки месец. Децата пък изкараха първата си зима без антибиотици - синът ми не отсъства дори ден от градината по болест.
Разбира се има толкова много "зависи", че не бива да се обобщава, но аз пожелавам на авторката на темата да не се разочарова!

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Аз и децата ми се лекуваме само с хомеопатия. За мен това е пътят, но човек сам трябва да стигне до него.
Успех   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097


При мен не помогна изобщо!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз вярвам,но не винаги там става от първия път.Трябва постоянство.Аз най-вече лекувам настинки.

# 11
  • Мнения: 1 455
Вярвам и в къщи се лекуваме основно с хомеопатия!

# 12
  • Мнения: 4 733
Окуражавате ме момичета...Дано и при мен има ефект,вече почнах да пия по схемата предписаното

# 13
  • Мнения: 666
 Не невярвам- и ще се обоснова всичките ми познати както и аз включително и децата сме минавали курс по хомеопатия мен ако питаш всички стигнахме до едно мнение - пълна пародия

# 14
  • София
  • Мнения: 35 931
Не вярвам - зная принципа на действие и мисля, че всеки, който има поне малко обща медицинска култура би разбрал, че резултатите са на база: самовнушение или фаза на заболяването.
Пример:
Грипа  минава за 7 дена без лечение или -само са  1 седмица с лекарства.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ, не вярвам  Naughty

# 16
  • Мнения: 353
Щом е сериозен здравословен проблем-далеч от хомеопатия Naughty!
Става ми мъчно като прочета,че за сериозни заболявания като бронхиална астма,пневмонии и др.,мамите  разчитат на хомеопатия ooooh!.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Не!!!!!Категорично не вярвам!

# 18
  • Мнения: 14 654
Щом е сериозен здравословен проблем-далеч от хомеопатия Naughty!
Става ми мъчно като прочета,че за сериозни заболявания като бронхиална астма,пневмонии и др.,мамите  разчитат на хомеопатия ooooh!.

защо ти става мъчно ??? та точно тези заболявания напълно се излекуват с хомеопатия . точно заради сериозен проблем и ние започнахме лечение с хомеопатия . затова на въпроса на авторката - вярвам в хомеопатията , защото излекува детето ми от много натрапчив хроничен бронхит , преминаващ в пневмония , прибружен всеки път от ларингични пристъпи и трудно дишане . така че успех с лечението   Peace

# 19
  • Мнения: 4 473
След като дъщеря ми изпи 5 антибиотика тази зима, категорична съм решила да опитам да укрепя имунната й система първоначално, а след това и да лекувам с хомеопатия. Доста хора са наистина доволни с действителни резултати и не виждам причина да не опитам и аз. Peace

# 20
  • Мнения: 14 654
И аз съм пред подобна дилема, но по-скоро да започвам лечение с хомеопатия или с билките на ирисолога - двата метода ирисодиагностика и хомеопатия са противопоказни.

което и да избереш ,няма да сбъркаш . просто методите са различни , но съм свидетел на добрия резултат и от двата вида лечение . писах в една друга тема , че благодарение на билколечението майка ми е сред живите и то в отлично здраве , при положение , че лекарите и бяха дали максимум 10 години живот

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
двата метода ирисодиагностика и хомеопатия са противопоказни.

 - Не са противопоказни, просто ирисовата диагностика може да открие болния орган и да даде точна диагноза - име на болест.
 - Но лекува с билки, които наистина са с по-меко действие, спрямо химическите традиционни лекарства, но философията на предписването им е същата: - спрямо органи и диагноза на болеста.
- Докато философията на хомеопатията е друга - тя не воюва с болестите, а прави човека здрав и невъзприемчив към патогенните фактори и устойчив на Стресове.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 769
Не само вярвам, ами в семеството имаме толкова сериозни постижения на излекувани проблеми, които "нормалната" медицина не лекува, а само подобрява временно.
Писала съм много пъти за изчистването на стифилококи, стрептококи, мораксела, уртикария, за настинките не говоря, защото те са нещо нормално, но най-последните успехи са - Излекуване на сенната хрема при съпруга ми, с която се сдоби след войната в Югославия, и всяка година след това с месеци беше с постоянна хрема, кашлица и към юни месец стигаше до пневмония;
сестра ми която от 20 години е с мигренозно главоболие с недоказана мигрена и отровена от аналгетици.... вече 3-ти месец от лечението е забравила за болките... няма да разказвам колко и какви специалисти сме обиколили за 20 години преди това.
Има и още неща, като например 2-рото ми раждане, с което изправих косите на цялото отделение във 2-ра градска .... как се ражда за 3.5 часа

# 23
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Да, вярвам.

# 24
  • Мнения: 1 455
Aja, това което разказваш е страхотно! Ако не е тайна - при кой хомеопат се лекувате?

# 25
Аз вярвам и в нашето семейство се лекуваме с хомеопатия.Тя няма странични реакции като лекарствата и ни помага.Доволна съм.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Aja, това което разказваш е страхотно! Ако не е тайна - при кой хомеопат се лекувате?
и на мен ми е интересно,защото ми предстои лекуване на стафилококи

# 27
  • Мнения: 1 866
Вярвам и лекувам успешно себе си и детето си с нея.

# 28
  • Мнения: 5 370
Със себе си бих експериментирала, но не и с детето. Naughty
Толкова по въпроса.
Иначе съм прочела доста материали, и то в чужди сайтове......

# 29
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не, не вярвам, нито пък в Дядо мраз, и Toothfairy няма, да знаете Sad  Mr. Green ...

# 30
  • Мнения: 4 733
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?

# 31
  • Мнения: 5 370
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?
To e все едно да попиташ атеиста защо НЕ ВЯРВА , а вярващия-ЗАЩО ГО ПРАВИ.
Защото съм изпробвала върху себе си-и ефект не е имало.
П.С. Сега пак някой многознаещ ще почне да ми лае, че имало две школи и имало значение аз какво точно лекарство съм пила и как трябвало да намеря добът хомеопат и, и и иииииии............ Tired ooooh!

# 32
  • Мнения: 4 733
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?
To e все едно да попиташ атеиста защо НЕ ВЯРВА , а вярващия-ЗАЩО ГО ПРАВИ.
Защото съм изпробвала върху себе си-и ефект не е имало.
П.С. Сега пак някой многознаещ ще почне да ми лае, че имало две школи и имало значение аз какво точно лекарство съм пила и как трябвало да намеря добът хомеопат и, и и иииииии............ Tired ooooh!
Питах именно от тази гледна точка..дали евентуално някой от песимистично настроените не е пробвал и да е останал и грам неизлекуван.... Аз да не мислиш,че вярвам ама съм се вкопчила като удавник за сламка, колкото и смешно да звучи, защото друга алтернатива не ми остана. Пия нещата, които ми дадоха...незнам от внушение ли е или какво, но имам точно усещанията, които лекарката ми описа... Да му се не види и живот...кво нещо е човека...Ще пробвам, а пък ако има ефект ще Ви убеждавам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 370
Пробвай......може и да успееш.
Аз лично по съм склонна да ползвам билки и растения разни-но като съпътстващи лечението.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Депешарчицата просто ми изказва мислите по този въпрос. Peace

Бих повярвала в хомеопатията, когато започне да лекува раковите заболявания на 100%...

# 35
  • Мнения: 4 150
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace
Като обикновен лекар,учил хуманна традиционна медицина,мога да кажа,4е НЕ вярвам в традиционната медицина да лекува неЩо.Има малки иzклйу4ения в спеШната медицина , ортопедията и хирургията.Останалото е льжа и zаблуда.
Малко се отклоних от темата.
Не мога да дам мнение zа хомеопатията дали вярвам или не,но zнам,че ми е помагала много пьти в критични сьстояния.И това,което сьм "лекувал" с нея в никакьв случай не бих каzал,4е е плацебо или внуШение,zаЩото един лекар трудно вярва в плацебо. Peace

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace


Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...

# 37
  • Мнения: 4 733
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace


Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...


Не желая да влизам в пререкания относно това съществуват ли лекове за най-опасните болести...че има толкова мъка по тоя свят, но Димана ако се пусне една тема за това съществува ли един вид Световна конспирация със здравето на човечеството ще се изумиш колко хора ще отговорят с " Да "

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да.
Ако се притесняваш от хомеопатия може да направиш компромис - следене от традиционнен лекар а лечение от хомеопат. Така диагностиката е модерна, а лечението най-малкото безвредно.
Независимо как се лекуваш трябва да вярваш на лекуващия, лекарството и организма на болния.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Касиди, на въпроса ти защо не вярвам, писах, ще пиша пак - доста пъти прибягвах до хомеопатия, при това при различни хомеопати, все светила и нищо, никакъв ефект.

# 40
  • Мнения: 4 733
Касиди, на въпроса ти защо не вярвам, писах, ще пиша пак - доста пъти прибягвах до хомеопатия, при това при различни хомеопати, все светила и нищо, никакъв ефект.
Благодаря и на теб за разяснението...По-надолу писах, че аз също не съм от най-оптимистично настроените относно въпросното лечение, просто съм доста притисната откъм алтернативи да не кажа,че тази е последната...

# 41
  • Мнения: 1 866
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace



Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...


Не желая да влизам в пререкания относно това съществуват ли лекове за най-опасните болести...че има толкова мъка по тоя свят, но Димана ако се пусне една тема за това съществува ли един вид Световна конспирация със здравето на човечеството ще се изумиш колко хора ще отговорят с " Да "

Може би хомеопатията не лекува рак. Но тя не само хомеопатията не го лекува. И нормалната медицина е доста често безпомощна пред тази и други страшни болести. Но за мен това не означава, че ще отрека хомеопатията. За мен не е въпрос дали вярвам или не вярвам в нея. Това не е религия все пак! На мен ми стига, че досега успешно е лекувала болестите на дъщеря ми - всякакаъв вид настинки, грипове, кашлици, стомашно-чревни болести...все неща за които "нормалните" лекари започват да ме разкарва по изследвания, да ми предписват антибиотици и т. н. Стига ми, че досега дъщеря ми не знае какво е нито антибиотик, нито даже капки за нос. Въобще никаква химия. Стига ми също, че се отървах от една много досадна алергична хрема, която влачех от години и за която традиционната медицина не можа да ми помогне, а с хомеопатията за няколко месеца изчезна. Стига ми също, че след 3 месеца неуспешно лечение с кортизон на една друга моя алергия, пак хомеопатията скорострелно се справи с проблема. Даже не можех да повярвам в началото! Това е. А за по-тежки болести по-добре никога не ни се налага да мислим. Дано сме здрави всички и да не ни трябват въобще никакви лекари!  

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Пожелавам ти при теб да има ефект!!! Дано да се похвалиш!

# 43
  • Мнения: 4 733
Пожелавам ти при теб да има ефект!!! Дано да се похвалиш!
  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 116
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.Може би двете заедно , но хомеопатията за леки случаи , колкото да заблуди човек  Simple Smile

# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Бих повярвала в хомеопатията, когато започне да лекува раковите заболявания на 100%...

 ... а дотогава може би ще вярваш на официалната медицина, при която починалите от рак в САЩ са се увеличили четири пъти за 90години ... в България 4 пъти, но за 20 години!
 -  Има ли вече разсейки, единственото е удължаване с 1 - 2 години живота...

 - Хомеопатията има Мощни Профилактични Антиракови лекарства.
 - Хомеопатията вижда Карцинозиновата "картина" много години преди да се появи Рак!
и давайки индивидуалното Анти-раково хомеопатично лекарство, предпазва 99% хората от рак.

 Ето и една диаграма, показваща как се е увеличила смъртноста от рак в САЩ  (в слаборазвитите той е в много пъти по-рядко срещан)

# 46
  • София
  • Мнения: 13 204
Не вярвам в хомеопатията изобщо!! Е, в редки случаи може евентиално да повлияе някакви безобидни оплаквания, но за лечение и дума не може да става според мен!!! Давала съм на детето хомеопатични неща, с нулев ефект... Аз съм пила хомеопатично за отслабване. От него имаше ефект, но това пък не е лечение... Това мисля аз и не искам да споря с никого  Wink

# 47
  • Мнения: 816
Вярвам в хомеопатията. А до колкото ми е известно има доказани случаи на излекуван рак само чрез хомеопатия.

# 48
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Давала съм на детето хомеопатични неща, с нулев ефект...

 - Вие Хомеопат ли сте?
 - Знаете ли че за предписването на точното хомеопатично лекарство трябва 2 - 3 часа труд, концентрация, ум и внимание и то от Професионалист хомеопат по класическа хомеопатия?

 - Хомеопатичните лекарства не са като Аспиринчето или аналгинчето, та всеки да се самолекува,
 въпреки че повечето хора не знаят и един Аспирин как се приема!?... и затова в Пирогов карат по 15-20 случая на ден с кръвоизлив в стомаха.

# 49
  • Мнения: 4 414
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
- Хомеопатията има Мощни Профилактични Антиракови лекарства.
 - Хомеопатията вижда Карцинозиновата "картина" много години преди да се появи Рак!
и давайки индивидуалното Анти-раково хомеопатично лекарство, предпазва 99% хората от рак.

 Ето и една диаграма, показваща как се е увеличила смъртноста от рак в САЩ  (в слаборазвитите той е в много пъти по-рядко срещан)

Е не, никакви диаграми и и подобни доводи могат да ме убедят, че хомеопатията предпазва от рак. Просто няма как да стане- всичко ми звучи много сектантски, сори.

А до колкото ми е известно има доказани случаи на излекуван рак само чрез хомеопатия.

Къде?! Кой?! Как?! Не вярвам...
Не вярвам и в традиционната медицина по този въпрос. Нападне ли те подобна болест- няма спасение, ето това е истината. И не мога да си обясня как може така сляпо и безрезервно да се доверявате на нещо недоказано...

# 51
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...

 - и всеки разумен човек не ги отрича.

 - Но не трябва да се противопоставят двете а Свободно да се Конкурират - т.е. нещата са в ръцете на Джи Пито и... на Пациентите.
 
 - Най-голямото достижение на Свободния Свят - това е Свободата и Конкуренцията.
 - Без конкуренция нещата се Израждат.

 - - На запад Личния лекар преценява на кой специалист да изпрати пациента. Например при често рецидивиращи пневмонии, Астматични пристъпи, Алергии, не "зачисляват" детето доживот на помпички и антихистамини - а го изпращат при Хомеопат.

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има много изследвания за връзка между емоционални и духовни проблеми и заболеваемост.
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/
Тогава често стига до порочен кръг от болести.
При алтернативните методи се подхожда цялостно и се лекува човека, а не примерно температурата.
Аз намирам разлика. И вярвам че излекуване на рак може да има понякога и без медикаменти. Има много описани случаи.
Хич не искам да ме нападате! Както и аз не критикувам никой. Просто многообразиета на гледни точки е ценност и богатство за всеки на кръстопът. И всеки решава за себе си.

# 53
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Е не, никакви диаграми и и подобни доводи могат да ме убедят, че хомеопатията предпазва от рак. Просто няма как да стане- всичко ми звучи много сектантски, сори.

 - Съжалявам че така ти звучи, но ако при дадени обстоятелства хомеопатията ти спаси живота или на твоето дете, може би ще ти звучи по-нормално.
 - За съжаление Милиарди долари "играят" и целенасочено спонсорират цели сериали с филми, например или цели телевизии като ВВС!
- Манипулират и медиите, в които половината приходи идват от Реклами на Фармацевтичната промишленост.
 - Но после не се чудете че една ампула може да струва 1500 EUR и то в България.

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/

Арт мама, не си груба!

- Самата Медицина нарича себе си - Симптоматична!

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
така е, просто неисках да пиша "по правило лекува симптома"....

# 56
  • София
  • Мнения: 607
Не искам да влизам в спорове - изразявам собственото си мнение - твърдо вярвам в хомеопатията. Тя излекува детето ми от бронхит, който заплашваше да се превърне в хроничен. Вече не знаем какво е хрема, настинки, грипове.
Аз от 4 години се лекувам само с нея. Когато раждах също пиех хомеопатични лекарства и всичко мина много бързо и почти без болка.
Неоспорим факт е, че трябва да се избере, а не да се улучи, подходящото лекарство. Затова има един доста дълъг първоначален преглед около 2,5 ч. Трудното е да се открие добрият хомеопат.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Вярвам твърдо .  Laughing Децата ми от година и половина не са пили никакви лекарства в това число и капки за нос  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 11 116
Вярвам !
Тя е единствената алтернативна медицина, която помага на детето ми !

# 59
  • София
  • Мнения: 4 866
не вярвам. по-скоро вярвам, че не върши работа.
опитах преди време да лекувам виктория с хомеопатия. съществуващият проблем не се повлия, но за сметка на това се появиха още неща и докато хомеопатката ме убеждаваше, че става дума за нормално "чистене" на организма, виктория се сдоби с тежък бронхит. повече не видях онази хомео-патка, която иначе се ползва с добро име в бранша.

друго детенце, чиято майка беше по-твърдоглава от мен, продължи със "захарчетата" и хомеопатите (все големи имена), дори след като видя какво се случи с моето дете, след като се наложи да лекуват детенцето й в болница, да не могат да мръднат никъде без инхалатор, да правят промивки на носа на детето по няколко пъти на ден... накрая детенцето беше с постоянно запушен нос в продължение на година и половина - толкова зле, че едва говореше, дишаше и преглъщаше - и все очакваха чудотворното въздействие... е, след нехомеопатична операция на третата сливица чувам, че детето е много по-добре.

# 60
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Би ли казала колко лекарства и по каква схема сте вземали от "захарчетата"?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 866
различни буквички и цифрички по различни схеми. изобщо не съм си правила труда да ги помня след толкова години...

другото детенце беше лекувано и с неща от кутията за бързо реагиране, която майката носеше навсякъде със себе си и постоянно звънеше на текущия хомеопат за консултация.

# 62
  • Мнения: 5 370
Цитат
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/

Арт мама, не си груба!

- Самата Медицина нарича себе си - Симптоматична!
Ще си позволя да бъда аз пък малко по-груба-вие в ролята на ментор ли се изявявате, що ли? На нас, невежите, закостенелите? newsm78

# 63
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet

Това е истината Peace
Ние сме от природата, а медицината отдавна е извън нея.

# 64
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet
[/quote]

Това е истината Peace
Ние сме от природата, а медицината отдавна е извън нея.
[/quote]

 Peace Напълно подкрепям.

# 65
  • Мнения: 8 917
Бих се доверила - да Peace

# 66
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не би трябвало и е погрешно двете неща да се противопоставят! Напротив.

 - Принципа на Допълването е най-добър и за пациенти и за лекари, както Медицината се опира на Рехабилитаторите например.
 - По принцип Личния лекар трябва да прецени къде да насочва пациентите.
 - Официалната Медицина няма да може да заобикаля, да подминава Хомеопатията, напротив трябва да я има за Съюзник, тъй като в последните 30 - 40 години има БУМ на Алергичните, Раковите и други тежки заболявания. Хомеопатията има големи постижения:
 - При профилактика на Раковите заболявания.
 - При излекуване на често рецидивиращи Пневмонии.
 - При Автоимунните заболявания :     http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800010.htm  "Те представляват реакция на имунната система на организма срещу собсвените белтъци, при което настъспва нарушение в структурата и функцията на засегнатите клетки, тъкани и органи.

Към групата на автоимунните заболявания спадат различни форми на хроничния гломерулонефрит, хемолитичната анемия, колагенозните болести /засягащи съединителната тъкан/ ревматизъм, ревматоиден артрит, лепус /вълчанка/, дерматомиозит, склеродермия, нодозен /възлест/ полиартериит.

За лечение на автоимунните заболявания се използват ограничен брой лекарствени средства, които рядко водят до оздравяване, а най-често до лекарствена ремисия на болестта. "

# 67
  • sofia
  • Мнения: 769
Не би трябвало и е погрешно двете неща да се противопоставят! Напротив.

 - Принципа на Допълването е най-добър и за пациенти и за лекари, както Медицината се опира на Рехабилитаторите например.
 - По принцип Личния лекар трябва да прецени къде да насочва пациентите.
 - Официалната Медицина няма да може да заобикаля, да подминава Хомеопатията, напротив трябва да я има за Съюзник, тъй като в последните 30 - 40 години има БУМ на Алергичните, Раковите и други тежки заболявания. Хомеопатията има големи постижения:
 - При профилактика на Раковите заболявания.
 - При излекуване на често рецидивиращи Пневмонии.
 - При Автоимунните заболявания :     http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800010.htm  "Те представляват реакция на имунната система на организма срещу собсвените белтъци, при което настъспва нарушение в структурата и функцията на засегнатите клетки, тъкани и органи.

Към групата на автоимунните заболявания спадат различни форми на хроничния гломерулонефрит, хемолитичната анемия, колагенозните болести /засягащи съединителната тъкан/ ревматизъм, ревматоиден артрит, лепус /вълчанка/, дерматомиозит, склеродермия, нодозен /възлест/ полиартериит.

За лечение на автоимунните заболявания се използват ограничен брой лекарствени средства, които рядко водят до оздравяване, а най-често до лекарствена ремисия на болестта. "

Съггасна съм с Алек1, но в БГ лекарите и политиците трябва да "дораснат" за такова мислене и поведение, а до тогава трябва ние да мислим, да търсим, да се интересуваме и да настояваме за правото си да имаме алтернативи като личности и като родители.

# 68
  • Мнения: 4 150
Аджа,
Цитат
но в БГ лекарите и политиците трябва да "дораснат" за такова мислене и поведение
ЛьжеШ се,ако си мислиШ,че не zнаят zа какво става дума наистина.Напротив,много им е ясно всичко и не е хубаво да ги подценяваме.Дали ти прави впечатление колко малко от политиците и другия елит боледуват от сериоzни болести...Отделно все са иzлекувани и живеят до дьлбока страост,колкото и да ни се иска да се гьтнат млади,zа да ни оставят на спокойствие...Уви.
За едни има "истинска медицина",zа другите "трева да пасат". Peace Това е не само мое мнение (лекар сьм по диплома).

# 69
  • sofia
  • Мнения: 769
За едни има "истинска медицина",zа другите "трева да пасат". Peace Това е не само мое мнение (лекар сьм по диплома).
Ако не пасем трева, няма кой да им купува "златната" лечебна химия и да го обогатява.

# 70
  • Мнения: 4 150
Аджа,сама виждаШ колко народ масово обича да пасе...И кокал да му даваШ не иска да го вzеме...обича си тревата и това е... Laughing

# 71
  • sofia
  • Мнения: 769
Аджа,сама виждаШ колко народ масово обича да пасе...И кокал да му даваШ не иска да го вzеме...обича си тревата и това е... Laughing

Аз пък предпочитам "месно деликатеси" и ни я ща тъз тривъ Wink

# 72
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще кажа че повечето лекари са честни и искренни в стремежа си да помогнат, и са петимни за Ефективни и без странични въздействия лекарства.
  -  НО не  с  такива с каквито я снабдяват Фармацевтичните Тръстове, поради какво?...
  - И не се ли крие отговора в -  "Конфликта на интереси?"
 - Защото ако са ефикасни л-вата и,  то биха намалели клиентите и (т.е. - Пациентите)?...

# 73
  • Мнения: 2 237
Аз съм доволна  Peace Лекувам психични проблеми с хомеопатия и засега ми влияе много добре Peace

# 74
# 75
  • Мнения: 636
И аз вярвам, но досега не съм се спряла на определен хомеопат. В скоро време ще трябва да го направя, защото имам проблеми и ще се задълбочат.
Офф- Кажете къде да го открия тоз свестен хомеопат?

# 76
  • Мнения: 2 274
Дали вярвам?
Ето я моята причина да вярвам.
http://www.eva.ru/albumpage/39758/1.htm
Кожата на детето ми беше в ужасно състояние повече от половин година. Изредихме всички светила на дерматоголията. Ефектът беше плачевен, докато в началото обривът беше само по лицето, благодарение на методите на традциционната медицина цялото му тяло беше в плюски.
Само месец след хомеопатичното лечение започна видимо подобрение. Снимките сами говорят!

# 77
  • Мнения: 4 733
Въпроса ми е насочен към момичетата, които се изказаха позитивно за хомеопатичното лечение...От услугите на какъв хомеопат сте се възползвали, класически или боаронец?

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Класически хомеопат
 http://homeopatia.hit.bg/8.html

# 79
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
вярвам.благодарение на нея детето ми спря да боледува и да се напишква през нощта.

# 80
  • Мнения: 4 414
класически е нашия хомеопат. освен това е педиатър с голяма практика. знам, че се смята, че не е необходимо хомеопатът да  е лекар, но аз предпочетох да е.

# 81
  • Мнения: 14 654
Въпроса ми е насочен към момичетата, които се изказаха позитивно за хомеопатичното лечение...От услугите на какъв хомеопат сте се възползвали, класически или боаронец?

на класически . решихме да лекуваме детето си така, понеже с традиционните лекарства ставаше все по-зле и по-зле . резултатът е прекрасен  Hug мога да спя спокойно през нощта, без да се напрягам да чуя, дали детето ми може да диша , без да се започват едни безкрайни среднощни пристъпи на кашлица и ежедневно повръщане . не знам какво да кажа на тези , които не вярват - явно не са изпадали в такава ситуация , която да ги накара да "пробват" хомеопатично лечение . според мен трябва да вярваш в оздравяването си (или на детето си) , да бъдеш убеден вътрешно, че ще се справите с болестта и то ще се случи . леченитето , каквото и да е то, ако е придружено с оптимизъм , ще е много по-успешно и бързо . така мисля аз

# 82
  • Мнения: 816
И ние сме с класичекси хомеопат.

# 83
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
според мен трябва да вярваш в оздравяването си (или на детето си) , да бъдеш убеден вътрешно,


 - Според мен не нужно непременно да вярваш, но имайки информация от толкова много пробвали го и доволни майки, и особено това че Ако не помогне - то поне няма и да навреди - да си кажеш - Абе защо и аз да не опитам.

 - Не би трябвало здравето на детето да се слага на един кантар със собствената Гордост и Предубеденост.  smile3529
               

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 12:23 от Alex 1

# 84
  • Мнения: 3 334
Вярвам,но ще се доверя единствено на доказан и добър хомеопат.Най ме дразни като започнат някои педиатри /не хомеопати/ да изписват хомеопатични лекарства без да са сигурни дали ще подействат и как ще подействат на детето.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 605
Най ме дразни като започнат някои педиатри /не хомеопати/ да изписват хомеопатични лекарства без да са сигурни дали ще подействат и как ще подействат на детето.
Заради такива напъни на нашето педи, дълго време и аз бях скептично настроена.

# 86
  • Мнения: 8 505
Не,не вярвам.

# 87
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Като чете човек, какво и по каква схема са ви предписвали хомеопатичните л-ва, едва ли може да се преброят двама трима Наистина Класически хомеопати.
 - А другите, за тях е меродавно че правят много добър оборот на... фармацевтичната фирма Б..... smile3529

# 88
  • Мнения: 1 866
Въпроса ми е насочен към момичетата, които се изказаха позитивно за хомеопатичното лечение...От услугите на какъв хомеопат сте се възползвали, класически или боаронец?

Първо джипито ни започна да ни предписва хомеопатични. Тя е изкарала курса на Боарон. Честно казано помогна ми с една гадна алергия, както и се справяше добре с болестите на дъщеря ми. Обаче когато детето ми тръгна на ясла, нещата станаха по-сероизни с боледуването и тогава се обърнах към класически хомеопат. Методът е абсолютно различен, но някак си се чувствам по-сигурна с класическия, защото най-малкото той само с това се занимава и има доста по-задълбочени познания.

# 89
  • sofia
  • Мнения: 769
Към класически хомеопати. Другите не подлежат на коментар.

# 90
  • Мнения: 2 274
Класически, разбира се!

# 91
  • София
  • Мнения: 4 866
явно не са изпадали в такава ситуация , която да ги накара да "пробват" хомеопатично лечение . според мен трябва да вярваш в оздравяването си (или на детето си) , да бъдеш убеден вътрешно, че ще се справите с болестта и то ще се случи . леченитето , каквото и да е то, ако е придружено с оптимизъм , ще е много по-успешно и бързо . така мисля аз

о да, попаднах в ситуация, в която вложих всичките си надежди в хомеопатията.

и о да, вярвах съвсем искрено в оздравяването на детето.

да, оптимизмът не ме напусна, дори когато около мен казваха, че лечението продължава твърде дълго, пък резултатите са твърде неубедителни.

и да, продължих да вярвам на лечителката и чудодейните гранулки, дори когато ме убеждаваха, че симптомите на сериозно заболяване са всъщност част от желаната реакция на организма в хода на лечението.

да, вътрешно бях убедена, че това е начинът и подложих детето на всички съпътстващи лечението диети и живот по часовник.

системата не проработи. наложи се с конвенционални средства да лекувам детето си от тежки дихателни смущения, натрупани в месеците на  оптимизъм, а в последствие се преборихме и с проблема, за който първоначално бяхме потърсили лечение.

та затова вече не вярвам....

Общи условия

Активация на акаунт