Руски език

  • 2 235
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Колко от вас знаят, в смисъл, разбират, руски? По GTV дават Звездев с рускиня. Тя говори на руски, той на бг, без преводач. Аз съм от онова поколение, което учеше руски от 4-ти клас задължително. Интересно ми е как е при по-младите - децата на демокрацията.

Ако някой прояви желание да пусне анкета, ще съм му много благодарна, защото не знам как. Embarassed

Звездев: Готвиш на око? Или на глаз.  Joy

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 13:49 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 1
Аз обожавам руския език Peaceразбирам го и говоря доста прилично Wink и съм общо взето от децата на демокрацията Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 914
Г-жа Смутена-Засрамена,
 вместо нова тема натисни нова анкето и готово...

Аз руски чат-пат разбирам, ама не мога да говоря... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 920
Ей, то тъпото си е тъпо. Благодаря. Най-добрият начин да помогнеш на някого е да го научиш как да го направи сам.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами при мене се у4еше от 4 кл, бях една от любимките на другарката, 4е не бърках падежите!в езиковата се у4еше руска литература от рускиня преподавателка с вси4ки екстри на класни, контролни, есета, разбор на вси4ки велики писатели на руски, няма накъде май! като матерен, може би не на говорене, но на слушане да, не се замислям, направо ми влиза като бг.

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 16:07 от marsy

# 5
  • Мнения: 2 818
Ами аз го знам и разбирам, но не съм го говорила от миналия век Mr. Green Но аз го научих не от училище, а от това, че живях там в ранна детска възраст.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Като втори майчин език - от 3-ти клас съм го почнала, та чак до ІІ-ри курс в университета.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Учил съм руски, обаче съм позабравил и не смея да говоря вече, камо ли да пиша. Долу-горе се оправям, гладен няма да остана.  Crazy

# 8
  • Мнения: 7 837
Не ми е майчин език, но от 1-ви до 7-ми клас бях в руска паралелка. Дори математематиката учихме на руски и в един момент ми беше трудно да включвам на български. И досега се справям добре, само малко съм позабравила падежите  Simple Smile

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Децата на демокрацията залагат на английски,френски,немски,китайски,но не и руски.Бил смешен #Crazy
Аз го знам перфектно,но съм го учила 10 години,а после го и практикувах по международни бригади.Харесвам го и ще стимулирам сина ми заедно с другите езици да учи и руски.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 839
Е и аз съм от онова поколение дето учеше руски от 4 клас та до към 2-3 курс в университета  Grinning.

Обаче сега дъщеря ми неиска да го учи, ето онзи ден подавахме молба за изучаване на 2 чужд език и тя си избра -немски, ходи обеснявай, че ще и е по -трудно, но тя си решава.

# 11
  • Мнения: 2 550
Хич не го разбирам  Embarassed
Никога не съм го учила, за съжаление.
Преди 1 година имах планове да се записвам на курс, но така и не го направих  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 115
И аз го знам много добре - мога да пиша и да говоря. Учила съм го в руска гимназия още от 1ви клас та до края. Сега и дъщеря ми съм я записала в училище, в което се учи руски. За мен е голямо богатство, защото на руски език можеш да намериш интересни неща, които на български никъде няма да срещнеш.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В училище бях много добра (поне езиците ми вървяха). Сега вече дори не го разбирам добре. Бих се заела да го уча, но все не ми остава време... Защо ли? Thinking

# 14
  • Мнения: 2 047
   Едно време като се учеше в училище много народ поназнайваше. Най-малкото разбираше повечето, като се говореше. Нормално е за толкова години все нещо да ти влезе (и остане) в главата.
 

Общи условия

Активация на акаунт