Кога бебетата започват да пълзят?

  • 23 914
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Моята бебешора е вече почти на 8 месеца, а няма и намерение да почва да пълзи.  Confused Вече и по корем не се обръща, а по едно време постоянно го правеше. Сега иска само да седи и нищо друго. Но кога трябва да почне да пълзи? Трябва ли да я уча някак? Веднъж я сложихме на пода по корем в/у едно одеяло, с надеждата да направи опит, но се разрева.  Confused Или може направо да започне да ходи, без да пълзи?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow някой бебета въобще не се научават да пълзаят или се научават едва след като са проходили. Визирам дъщеря си  Sunglasses .

# 2
  • Мнения: 4 358
Оги не го кефеше да пълзи. На седем месеца започна да се изправя, после започна да пристъпва (опираше се на мебелите) и накрая проходи. Май чак след като проходи започна и да пълзи.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
261uu Ох, и моето бебе не пьлзи. А на 5ти прави 9мес.....  Даже никога не се е обьрнал по коремче. Иначе е жизнено бебе тича с проходилката и е много активен с рьцете, но не пьлзи. #Milti

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много е индивидуално. Можеш да й покажеш както лежи по корем, като й подпреш петичките, тя да се оттласква. Но може и да не поиска. Мая към 8 месеца започна да прави опити за пълзене. После стана голям спец и до 1г1м, когато проходи, пълзеше с голяма скорост.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моята бебка е на 8,5 мес и отдавна пълзи с пълна сила . ... някъде 4етох 4е тези бебета които така и не се нау4ават да пълзят по бързо прохождат . маи е вярно защото докато не умееше да пълзи  по 4ести4ко се опитваше да се изправи ,а сега и е по интересно пълзенето . 4увала съм 4е има упражнениица , с които можеш да подпомогне6 беба и да се нау4ите...стимулираи я , оставяи игра4ки близо до нея но не и ги даваи  .. слагаи я по корем4е за по дълго ....

# 6
  • Мнения: 928
Ние сме почти на 8 месеца,ама хич не сме от пъргавите.Обръщаме се,лазим НАЗАД,скачаме в паяка,но до тук.Не бързаме за никъде,а пък и никой не ни гони,че да се юркаме напред да опознаваме света.И тоя момент ще дойде,важното е да сме живи издрави.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Всичко е до детето. Моята голяма дъщеря се научи да пълзи една седмица след като проходи!
Изобщо не обичаше да е по корем.
Малкият за разлика от кака си прави вече доста успешни опити за придвижване на четери крака, но дали ще пропълзи не знам.

# 8
Спокойно този етап може и да го прескочите като нас. Мойто малкото се види отдолу на колко е....е, тя все още не пълзи. Вчера даже се смях, защото си играеха със сестра си и кака й пълзеше, малкото рече да я изимитира ама неусепшно. Надупи се, изправи се и тръгна по сигурен начин  ....ходейки Wink  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 038
Монката така и не се нау4и да пълзи,направо проходи.Много рядко пропълзяваше за да достигне нещо. Thinking
Според мен е индивидуално за всяко дете. #Milti  #Milti  #Milti

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
моята беба е по4ти на 8 месеца и в4ера взе да прави опити да пълзи,но малко като напредне и се катурва по гръб.много е смешна. За да я примамя   я слагам по корем, а игра4ките по-дале4ко.Тя веднага се опитва да лази,за да ги достигне.ПО принцип съм 4увала,4е бебетата,които пове4е ги държат на ръце,по-трудно се нау4ават да лазят и то е логи4но да е така:)

# 11
  • Мнения: 4 414
щом седи - няма проблем:) най-вероятно ще пропусне пълзенето и ще се изправи да ходи. по учебник, истинското пълзене на 4 крака се очаква към 10 м....но това е по книга - всяко дете си е различно.

# 12
  • Мнения: 1 517
А, напротив, Агнешка - в една моя книга пък пише, че през 6-тия месец се опитва да пълзи, а през 7-мия пълзи добре. Пък ние сме в края на осмия вече. Затова се зачудих.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: petty
А, напротив, Агнешка - в една моя книга пък пише, че през 6-тия месец се опитва да пълзи, а през 7-мия пълзи добре. Пък ние сме в края на осмия вече. Затова се зачудих.

...и в края на първата годинка му взимаш раничка - и беж на училище. Коя е тази книга? Много ги пришпорва децата нещо Wink
Нормално си ти се развива детенцето.

# 14
  • Мнения: 4 414
Цитат на: petty
А, напротив, Агнешка - в една моя книга пък пише, че през 6-тия месец се опитва да пълзи, а през 7-мия пълзи добре. Пък ние сме в края на осмия вече. Затова се зачудих.


ние водим Ния вече 6 месеца на специализирани масажи и гимнастики...там и следят изключително стриктно двигателното развитие...значи, има разлика м/у пълзене и лазене...през 6-ия месец се опитва да пълзи - това е като рейджърите, по корем и с лакти се набира...през 7 месец стои на 4 крака и се клати и прави опити на лази - на 4 крака, като коте...а се придвижва спокойно на 4 крака през 10-ия...така ни обясниха в клиниката...в повечето книги не правят разлика м/у пълзене и лазене...
освен това много деца наистина не пълзят, лазят и т.н., а направо прохождат.
мисля, че сте си добре...ако те човърка притеснението, заведи детенце на невролог/пиши ми на ЛБ - ще ти дам координати, ако искаш/, но мисля, че не е необходимо.
хайде, спокойна нощ Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт