Има ли майки с брекети?

  • 13 751
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не съм ортодонт, но знам, че може да се извади по-заден зъб да да се направи място за предните, които да бъдат наместени в редица с брекети/шини.
Точно това ме хвърля в ужас мене newsm43
На долния етаж е направо блъсканица, щях да хвърля топа през 90-та година, като тръгна да ми расте единият мъдрец, не искам да си спомням направо Tired. И това въпреки факта, че единият от кучешките зъби там ми липсва, няма и зародиш. А с още по-голям ужас забелязвам, че първият кътник отдясно след резците тъпо и упорите се опитва да заеме хоризонтална позиция пред тях Twisted Evil. Засега не личи, обаче е в позиция точно като наклонената кула в Пиза. Жална ми майка Rolling Eyes. Не искам и да мисля за вадене на зъби, отвратително преживяване Sick.

# 61
  • Мнения: 67
Хей здравейте !
и аз имам брекети. на 29г. съм и ги сложих този февруари. на мен също ми стърчеше един зъб отгоре и няколко отдолу бяха криви , а и захапката ми е крива. като малка имах 2 стърчащи зъба и носих скоби_ апаратче ,  изправиха ми единия но почна да ми става обратна захапката и аз го хвърлих.
за 5 месеца зъбите ми се наредиха - няма стърчащи няма криви , сега вече оправяме захапкатал
аз моите си ги сложих в Плавдив за 1500лв защото тук сестрами ми каза че ще и правят за 2000 евро.
моите са керамични със сребърна нишка.
слагайте смело
но трябва много редовно да се мият зъбите зъщото пожълтяват ластиците - боядисват се от кафе, цигари, вино...
успех

# 62
  • София
  • Мнения: 2 356
Я, да се изкажа и аз за брекетите, май ще бъда единствената с негативно мнениеза тях  тук Wink

Преди години като бях студентка на една сесия получих много силни болки във венците и главата. Ходих на зъболекар и ми казаха, че имам травматологична захапка, т.е. горните зъби се срещат с долните и затова получавам тези болки. Изпратиха ме при др Настев, той работеше в апартамента си в Люлин. Тогава беше преди големия скок на долара и цената беше 200 марки, като половината платих веднага (т.е. майка ги плати). Избрах бели брекети, които залепихме на зъбите и само шината (металната нишка, която минава през тях) беше сива, металик. Дали заради това, че бях на 22г или че може би не бяха много разпространени тогава, бях ужасена от това как ще изглеждам с тях. Но нали се налагаше... Носих ги почти 2 години, като нямах никакво, ама никакво подобрение, дори горните се дръпнаха малко назад. Бях много комплексирана заради тях, всичките ми познати ме гледаха в устата, докато говорех, плюс, че трябва да се мият зъбите след всяко ядене, заради парченцата храна между брекетите, не можеш да отгризнеш нищо, всичко трябва да се къса на малки хапки за да не се отлепят... Накрая след 1г и 8-9м отидох при Настев и му казах да ги маха, че не мога да ги понасям. Той ми обяснява как трябвало да имам търпение, и още малко оставало, но ги махна и бях страшно щастлива... веднага си купих една варена царевица  Laughing

Та така, имам само негативни спомени от брекетите, но това не значи, че съм против тях.
Успех на всички, които са решили да си сложат   bouquet

# 63
  • Мнения: 2 529
РЕНИ, казали са ти така, за да ти вземат пари за далеч по-скъпите фасети. Не съм ортодонт, но знам, че може да се извади по-заден зъб да да се направи място за предните, които да бъдат наместени в редица с брекети/шини. Не им се е занимавало с времеемката ортодонтия, като може да приключат набързро, че и повече пари да изкрат...

Не съм убедена, че са излъгали РЕНИ. Аз лично се посъветвах с двама от най-добрите ортодонти в София за моя проблем, който бях твърдо решена да разреша с брекети преди 6 години, когато бях на 24 - единият ми преден горен резец малко застъпва другия и предните долни зъби не са подредени правилно. Какво се оказа обаче след няколко изследвания. 1) наложи се да ми се извадят 4 зъба - 2 горе и 2 долу, но поради малката ми челюст местата им веднага бяха заети 2) ортодонтите решиха, че ще ми се измени физиономията в негативен план, тъй като брекетите ще издърпат назад предните зъби и ще ми изпъкне носът, който е едър по принцип или с други думи жената-ортодонтка ми каза в прав текст, че е съвсем възможно да се загрозя, вместо да постигна желания естетичен ефект 3) казаха, че ще трябва повече от 2 години да нося брекети 4) оказа се, че макар и криви зъбите са ми бели и здрави и много рядко се развалят, така че не съм застрашена от пародонтоза и др. подобни засега.
В момента съм се спряла на фасети за горните резци, но още отлагам, а за долните не съм решила твърдо. Thinking

# 64
  • Мнения: 480
Не съм казвала, че са излъгали РЕНИ. Имах предвид, че понякога ваденето на зъб е решение, но не всички ортодонти го предлагат, предвид разликата в цената и времето за работа, което отнемат двете неща...

# 65
  • Мнения: 2 212
Аз брекети носих 3 години, ама бях на 17 години когато ги сложих. Но съм виждала наистина и по-големи, така, че възрастта не е проблем. Не са сребърни точно, тези, които изглеждат така, а са никел-титанови, свиква се, няма фъфлене и прочие, малко е болезнено, когато ти ги пристегнат...но се изтърпява... Относно ваденето на зъби, зависи от конкретния случай, на мен ми вадиха точно за да ми се освободи място....

# 66
  • Мнения: 235
Свалих ги преди 1 месец , на 26 съм ,дори ми извадиха 1 зъб за да ми ги наредят както трябва .
Носих ги 3 год първо сложих долу , изправиха се , после ре6их и аз така заради 1 крив зъб горе да сложа и горе и айде още към 2 год .Много съм доволна , не съжалявам че ги носих и не са ми пречили на социалния живот изобщо .Белички ми бяха и почти не се виждаха

# 67
  • Мнения: 2 309
Слагай щом се налага.Изобщо да не ти пука.По-добре е да се усмихваш с брекети,отколкото с криви зъбки.
Мен изобщо не ме е срам да ги нося,вече година и половина.Времето лети...Бели са и понякога не ги и забелязват.
Имам една позната,която има доста криви зъби и се притеснява да си сложи.Като ми се охили,не че гледката е чудна  Mr. Green

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Попитах стоматолога само теоретично и той ме изпрати на снимка за да може да ми отговори.
В момента съм се спряла на фасети за горните резци, но още отлагам, а за долните не съм решила твърдо. Thinking
Аз също съм се спряла на фасети за горните (долните имат нужда само от избелване); мисля, че са най-добрият вариант от естетична гледна точка. Свекърва ми имаше голямо разтояние между горните предни резци (между тях можеше да се побере още един зъб). Освен това бяха пожълтели и се чупеха. Сложи си фасети и сега има усмивка на холивудска звезда. За всички зъби е платила 2000 лв.
Като дете имах шина, но не можах да я изтърпя. Камо ли сега брекети.

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Добре де, я пак един фундаментален въпрос - фасетите спасяват ли от пародонтоза, освен естетическия ефект  newsm78

# 70
  • Мнения: 480
Без да съм запозната от близо с фасетите мисля, че не. Те са за "замазване" (грубо казано) на положението. Ще прикрият дефекта, но няма да излекуват. Така мисля аз де. Може и да не съм права.  Peace

# 71
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Добре де, я пак един фундаментален въпрос - фасетите спасяват ли от пародонтоза, освен естетическия ефект  newsm78

На базата на познанията,които натрупах покрай моя случай и аз смятам,че не.Мисля че фасетите имат повече естетически ефект.

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мдам, яки консултации ще трябва да му дръпна. Въпреки, че каквото и да направя, това само ще забави процеса - при мен е по наследство Confused. От дете съм с кървящи венци и няма оправия, никаква.

# 73
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мдам, яки консултации ще трябва да му дръпна. Въпреки, че каквото и да направя, това само ще забави процеса - при мен е по наследство Confused. От дете съм с кървящи венци и няма оправия, никаква.
Пародонтозата е необратимо заболяване.Аз носих брекетите за да може като ми се наредят зъбите/и се оправи захапката/ да се спре процеса.Уж се спря влошаването ама трябва да ходя и на консултация с пародонтолог. 

# 74
  • Мнения: 562
И аз се включвам в отбора, само че като мине летния сезон. Че иначе голям срам  Embarassed Embarassed
При мен е пародонтоза и от там предните зъбки вървят напред. Добрата новина е, че ортодонтката каза, че брекети ще нося само 2 месеца  Peace Но първо лекувам пародонтозата и чак тогава слагам шините.

Общи условия

Активация на акаунт