Как да направя шницели?

  • 6 362
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес съм решила да правя шницели, но като рових из книгата горе се обърках още повече. Там има противоречиви мнения, дали се слага яйце, лук, вода.
Панировките също са най-различни.
Дайте ми нормална и лесна рецепта, за класически шницели  Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Аз правя тези и много ги харесваме.  bowuu

# 2
  • Мнения: 25 571
За какви шницели по-точно питаш? Виенски или от кайма?
Ако са виенски, правят се от месо (свинско или телешко). Нарязва се на тънки филии, които се начукват много добре, докато станат съвсем тънки. Наръсват се със сол и черен пипер. Панират се в брашно, яйце и галета. С тъпото на ножа от лицевата страна се очертават ромбове. Пържат се в сгорещената мазнина първо откъм набраздената част, после откъм другата.
От кайма ги правя така: омесвам каймата с хляб, яйце и подправки (сол, черен пипер, кимион и чубрица) и я оставям да престои няколко часа в хладилника. После оформям шницелите и ги панирам като ги потапям последователно в царевично брашно, яйце, галета, пак яйце и пак галета. След изпържването ги оставям върху домакинска хартия да се отцедят от мазнината. По този начин стават много хрупкави и вкусни. Вместо галета съм използвала качамак (едро смляно царевично брашно) или натрошен корнфлейкс, но моите вкъщи най-много ги харесват с галета.

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 15:55 от Как`Сийка

# 3
  • Мнения: 7 474
 Blush Обожавам шницели от кайма! Ще пробвам всички рецепти  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря Hugза рецептите!
Снощи не можах да вляза да видя какво сте ми писали, но днес ще ги напарвя шницелчетата! После ще кажа как са станали Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 475
И аз ще опитам тези от каймата!
мерси!  Peace

# 6
  • Мнения: 7 474
Аз правя тези и много ги харесваме.  bowuu

Морена, направих ги твоите шницели с кис.мляко. Много са вкусни   bouquet Благодаря за идеята!

Ето рецептата и за другите ,които не са я видяли!

Шницели



300 гр. кайма
2 големи картофа
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. кисело млякo
2 глави настърган лук
2-3 яйца
чубрица,сол,черен пипер.
Всички продукти се смесват до получаване на хомог.смес .Взима се с голяма лъжица от сместа и се растилат в тигана.
 

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Лео, радвам се ! bowuu

# 8
Аз лично правя шницелите така:                                                                                                                                                                        500гр.кайма,100гр.настърган и изцеден картоф,кимион и черен пипер.Оформям ги с брашно,после топя в яйце след което брашно и галета пак яйце и пържа стават разкошни ,но въпреки това може да пробвам и тия с киселото мляко Peace

Общи условия

Активация на акаунт