Може и да е смешно, ама как да измия зъбите на бебето?

  • 2 001
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 588
Благодаря,

довечера ще мацна малко паста върху четката, ще му я дам и както в момента всичко се дъвче, да се надявам че и четката ще бъде сдъвкана,
според мен по този начин сам ще си изчисти зъбите.

А после предполагам че с малко парцалче с вода ще мога да го поизтрия от пастата.

# 16
  • Мнения: 56
Не знам как децата ви дъвчат четките за зъби, но моят син прилага зверско дъвчене и в устата му остават косъмчето от четката. Той и без това много обича да яде косми, така че сигурно му е кеф. Вече му мия зъбите със силиконов накрайник, него не може да го оскубе.

# 17
  • Мнения: 463
За жабурене и плюене ясно не може да става.Аз му давам четката да си я дъвче и така сам да си ги мие.За паста слагам детска,но само леко намазвам четката,много минимално количество.И аз знам че трябва да се мият от появата на 1-вият зъб.

# 18
  • Мнения: 1 881
Не знам как децата ви дъвчат четките за зъби, но моят син прилага зверско дъвчене и в устата му остават косъмчето от четката. Той и без това много обича да яде косми, така че сигурно му е кеф. Вече му мия зъбите със силиконов накрайник, него не може да го оскубе.

Брей, какъв дъвкатор си имаш:)

Не знам, да не си попаднала на стара четка, знам ли newsm78

Моята е на Аквафреш, първа стъпка се води, пишеше за над 4 месеца. Досега нито едно косъмче не съм видяла да е паднало #Crazy...а яко дъвкане пада Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
мия с комплекта Ненедент,силиконов накрайник и паста подходяща за малки деца.Проблема е че накрайника се слага на пръста,а мъника много започна да хапе,ще милим друг вариант/по безболезнен за мен:)/

# 20
  • Мнения: 8 917
Гери още с половинката на първото зъбче я почнах с четката и пастата. Тя обича всичко, особено сладичкото и като опита пастата не бе проблем да я иска върху четката Mr. Green Сега вече ме имитира аз какси мия зъбите и иска тя сама да си ги мие нейните Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
При нас е само химера това с миенето на зъбите  Mr. Green
Давам му четката, той я разглежда, пъха я в устата и си клати главата  Mr. Green и до тук.Ако трябва аз да му помогна - не ми дава.За това ще изчакам още малко  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 7 029
И аз мия зъбките с Ненедент, но малкият плаче, а в началото така се забавляваше.

# 23
  • Мнения: 56
Цитат

И моята беше същата, така де - неговата и вече е доста проскубана, но си права че може да е била стара.

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 14:30 от kok4o

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз започнах да мия зъбите на Калоян след годинката.Използвам Ненедент на Дентинокс-тя си има накрайник към нея.Слагам малко паста на накрайника и търкам зъбите.На дечко му харесва и седи мирно.После не плакна,и да искам не мога Laughing

# 25
  • Мнения: 601
Привет!
Аз също мия зъбите на Дани с ненедент и съм доволна. Харесва му.
Има един комлект на Bebe Confort - мисля че е много хубав. Първата четка е като за игра. Всъщност ето ви линк : http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5708&lang=1 .

# 26
  • Мнения: 4 806
моят съвет е на първо време всички, които са вкъщи да покажат на малкото човече, как те си мият зъбите. Това се прави с усмивка на уста и доза забавление. След това то ще иска да подражава и така ще е по - лесно.

# 27
  • Мнения: 8 505
Аз все още не и плакна устата-не мога да я накарам да плюе и това е.Но бебешките пасти са безопасни при поглъщане,а и количеството,което се слага,е твърде малко,за да те притеснява.

# 28
  • Мнения: 4 150
Аз му давах в началото да си играе с четката, за да свикне с нея. После само с вода и четка. И доста по-късно с детска паста.

Общи условия

Активация на акаунт