Постригване по време на бременност

  • 2 234
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 100
Имам питане относно постригването. Бременна съм в 5-ти месец и горе-долу от толкова не съм си рязала косата, а вече ме хващат бесните в тези горещини. Винаги съм се постригвала късо, а сега направо ... Някой би ли ми изтъкнал основателна причина да не си пострижа косата лятна къса прическа. Малко съм суеверна, а знам че не трябва да се постригвам, но защо?????  newsm78. Моля, мамчета, помогнете ми!  Praynig

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
За да не отрежеш чурката на бебето , а ако е момиче циците Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 100
 Joy  smile3532
Ако се метне на нашия род...... цици ще види само когато е бременна

# 3
  • Мнения: 1 284
аз се подстригвах пък бебо си е с чурка  hahaha

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не ти ли е ясно, че основателна причина просто НЯМА?! Или отиди да се подстрижеш, както ти харесва и ти е удобно или продължавай да бъдеш суеверна   Peace.

Аз лично се подстригвах 2 пъти- по принцип съм с дълга коса и рядко ходя на фризьор, но като бременна косата ми просто избуя и имаше нужда от повече поддържане

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не ти ли е ясно, че основателна причина просто НЯМА?! Или отиди да се подстрижеш, както ти харесва и ти е удобно или продължавай да бъдеш суеверна   Peace.

Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 4 473
Суеверието е, че ще отрежиш заедно с косата си и късмета на детето. Това е просто суеверие Wink

# 7
  • Мнения: 6 155
Основателна причина няма. Така, че подстригвай се смело  Peace

# 8
  • Мнения: 4 621
Няма основателна причина. През цялата бременност се подстригвах и боядисвах. Това са бабини дивитини Hug

# 9
  • Мнения: 7 474
Три пъти се подстригах  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря за съветите мамчета  newsm44
Но това с късмета ме притеснява  ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 034
НЯМА основателна причина...пострижи се спокойно, нищо няма да му отрежеш на бебето... Peace

# 12
  • Мнения: 1 455
Ами щом си суеверна - не се подстригвай, но според мен това са пълни глупости!

# 13
  • София
  • Мнения: 39 758
Суеверието за мен не е основателна причина. Ако искаш се подстрижи, ако се притесняваш - недей.

# 14
  • Мнения: 945
Ама как така ще се постригваш бе жена? Даже и не си го помисляй Laughing

Я си помисли каква беля може да стане. Иzведнъж ще zапочнеш да се чустваш добре в новата си прическа, после (недай си боже) и красива ще се почустваш. И накрая (срам), ще си една бременна със самочуствие (и добре иzглеждаща накрая). Mr. Green

Само zа справка. Тук в Германия бременните жени се постригват, боядисват и в общи линии се стараят да им е приятно, докато са бременни. Също така дамските чанти си ги слагат по zемята(нали го zнаеш и това поверие, че ако си сложиш чантата на zемята, пари няма да видиш). И като се zамисля, ми те немците са по късметлии от нас, а откакто и аz си слагам чантата по zемята, с липса на пари не съм се zанимавала.

# 15
  • София
  • Мнения: 100
Ама как така ще се постригваш бе жена? Даже и не си го помисляй Laughing

Я си помисли каква беля може да стане. Иzведнъж ще zапочнеш да се чустваш добре в новата си прическа, после (недай си боже) и красива ще се почустваш. И накрая (срам), ще си една бременна със самочуствие (и добре иzглеждаща накрая). Mr. Green

Само zа справка. Тук в Германия бременните жени се постригват, боядисват и в общи линии се стараят да им е приятно, докато са бременни. Също така дамските чанти си ги слагат по zемята(нали го zнаеш и това поверие, че ако си сложиш чантата на zемята, пари няма да видиш). И като се zамисля, ми те немците са по късметлии от нас, а откакто и аz си слагам чантата по zемята, с липса на пари не съм се zанимавала.
Party  Party  Party Супер си, мнооого ми хареса! Смея се от сърце, чак тумбака се тресе  Joy. Помощта ви беше много полезна за решението ми- вдигам телефона да си запиша час при фризьорката

# 16
  • Мнения: 8 917
Имам питане относно постригването. Бременна съм в 5-ти месец и горе-долу от толкова не съм си рязала косата, а вече ме хващат бесните в тези горещини. Винаги съм се постригвала късо, а сега направо ... Някой би ли ми изтъкнал основателна причина да не си пострижа косата лятна къса прическа. Малко съм суеверна, а знам че не трябва да се постригвам, но защо?????  newsm78. Моля, мамчета, помогнете ми!  Praynig
Няма пакава причина, освен ако самата ти не си я наложиш. Действай смело е моят съвет Peace

# 17
  • Мнения: 259
Постригвай се без дасе притесняваш.   

# 18
  • Мнения: 4 733
Бабини-дивитини са това Crossing Arms Детенцето си е божа работа, ако ще и нула номер да се подстрижеш каквото си се е появило, такова ще си се роди Peace

# 19
  • Мнения: 483
И аз съм го чувала, но се подстригах. Старая се да се абстрахирам от такива неща. подстрижи се и не му мисли много ще се чувстваш по-добре а научно обяснение няма. Питах и лекарката и тя се смя.
Отивай на фризиьор. Grinning

# 20
  • Мнения: 260
Подстригвай се смело, иначе най-много да ти се изтощи косата. Аз се стригах 3 пъти, последно седмица преди термина, защото реших, че след като родя известно време няма да ми е до това.

# 21
  • Мнения: 1 632
И аз се постригвах и боядисвах докато бях бременна.Това че си бременна савсем не означава,че трябва да спреш да се чустваш хубава!

# 22
  • София
  • Мнения: 35 935
Постригвах се и се боядисвах - това дава самочувствие  Wink и действа добре.
Давай смело - другото е суеверие.

# 23
  • Мнения: 2 159
Аз още от началото се постригвам и боядисвам, няма да плаша хората Party

То ако почнеш да вярваш на всички суеверия, няма да му излезне края, такива абсурди съм чувала #Crazy

# 24
  • Мнения: 6 472
Подстригвах си се и си се боядисвах ежемесечно  Flutter

# 25
  • Мнения: 2 897
Ако си решила да се подстригваш-направи го без да обръщаш внимание на разни суеверия thumbsup
Моята коса по време на бременността беше прекрасна,а и оттдавна исках да я пускам дълга,за това не съм я рязала,не заради някакви поличби и пр.,даже я боядисвах,въпреки неудобрението на разни познати..

# 26
  • Мнения: 6 618
И аз се подстригвам и боядисвам Peace

# 27
  • Мнения: 357
Имам приятелка, която не се подстригваше по време на бременността Shocked Винаги е имала прекрасна дълга и гъста коса Flutter Когато се видяхме последния път беше в осми месец и косата и беше отвратително нацъфтяла #Silly Ако можеше да видиш тази гледка ще се откажеш от всякви суеверия Naughty На мен особено сега ми прави много кеф да си сменям причесчиците и мъжът ми ме клъцва постоянно оттук-оттам Grinning
Спрях обаче да се боядисвам, защото четох една статия, че не е доказано, че боядисването е вредно, но не е доказано и противното Thinking Аз се боядисах веднъж в трети месец и много ме сърбя и горя Confused Даже и към шампуани съм станла чувствителна и сега ползвам само бебешки Peace

# 28
  • Мнения: 1 202
И аз се подстригвах когато бях бременна ! PeaceНяма да ходиш като плашило заради бабини девитини я!

# 29
  • Мнения: 793
Постригвам се, няма да стряскам хората,само защото съм бременна  Crossing Arms

# 30
  • София
  • Мнения: 100
Здравейте пак от мен!  Peace Искате ли да ме видите преди и сега? Фризьорката ми остана мнооооого доволна от резултата, както и аз  newsm44

# 31
  • Мнения: 7 474
Давай де Laughing

# 32
  • Мнения: 8 505
Няма основателна причина.Действай с ножицата!

# 33
  • Мнения: 5 475
И аз се постригвах и боядисвах докато бях бременна.Това че си бременна савсем не означава,че трябва да спреш да се чустваш хубава!
Flutter Точно така!  Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Подстригвай се семло! И аз го правих докато бях бременна. Peace

# 35
  • Мнения: 945
Здравейте пак от мен!  Peace Искате ли да ме видите преди и сега? Фризьорката ми остана мнооооого доволна от резултата, както и аз  newsm44

Е хайде де, чакаме...

# 36
  • София
  • Мнения: 100
За пръв път ще качвам снимки тук, така че ме извинете ако не стане от първия път
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=45785

# 37
  • София
  • Мнения: 100
Моля помогнете ми да знам как да ги публикувам като снимка, а не като линк  Praynig

# 38
  • Мнения: 357
Браво! Много си хубавка Flutter

# 39
  • Мнения: 7 474
  Честита прическа! WinkИ сега си хубава, ама съм си любител на дългата коса Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 100
  любител на дългата коса Peace

Ееееее, аз генерално разреших проблема с жегата  ooooh!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
аз се подстригвах пък бебо си е с чурка  hahaha

# 42
  • Мнения: 7 474
  любител на дългата коса Peace

Ееееее, аз генерално разреших проблема с жегата  ooooh!

И скубането ще си спестиш след няколко месеца Twisted Evil

# 43
  • София
  • Мнения: 100
И скубането ще си спестиш след няколко месеца Twisted Evil

 newsm78
Обясни ми моля, че не те разбрах   bouquet

# 44
  • Мнения: 346
това са бабини деветини за подстригването това че си бременна е достатъчно наказание в тези жеги.не се лишавай от удоволствието фризъор грижи се за външния си вид и самочувствие аз ходех всеки месец и детенцето ми е живо и здраво.успех

# 45
  • Мнения: 2 019
Няма основателна причина. През цялата бременност се подстригвах и боядисвах. Това са бабини дивитини Hug
newsm10

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Това че  бременната жена не трябва да се подстригва са абсолютни глупости.има още толкова бабини девитини които "не трябва"да правим.то ако почнем да вярваме на всичко. hahahaаз се подстригвах,а според ехографа още си имаме чурка

# 47
  • Мнения: 3 356
Три пъти му рязах пишката на моя синковец,но не му повлия  Laughing Laughing Laughing

# 48
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Суеверието е, че ще отрежиш заедно с косата си и късмета на детето. Това е просто суеверие Wink

Да, това е суеверието. Но просто суеверие. Аз лично се подстригвах всеки месец.

# 49
  • Мнения: 639
Аз съм в 7 месец и също съм суеверна,затова не смея да се подстрижа.Два пъти си записвах час при моя фризиор и двата пъти не отидох Blush

# 50
  • Мнения: 2 085
Основателна причина няма!Това са бабешки приказки и простотии newsm11.И аз се подстригвах като бременна-малкия мъж си има всичко необходимо Peace

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Миличка ,отивай и се подстригвай.Аз,се подстригвах съвсем редовно и съм щастлива и красива мама на 40 дневната Божидара,която си има всичко и спинка до татко си в момента.То ако е посано да става ще стане.Ако,не се подържаш сега рискуваш в края на деветия да не се познаеш,а и като родиш обилно да ти пада косата-това е наблюдение върху суеверни мами.Каквото и да решиш успех!

# 52
  • Мнения: 6 618
и аз се подстригвам

Общи условия

Активация на акаунт