с какво се мият шишета и бибероните?

  • 2 535
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
майчета кажете с какво миете шишета и бебероните?ползвате ли някакъв препарат?аз само ги изплаквам с вода и след това стерилизирам, но ми се струва недостатъчно...

# 1
  • Мнения: 46 510
С препарата, с който мия чиниите  Peace

# 2
  • Мнения: 3 334
миех ги и със сапун и с веро или тест,изплаквах обилно и стерелизирах.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
С препарата за чинии и четка за шишета:)

# 4
  • Мнения: 128
Винаги съм мила с веро, а стерилизирах по 1 път на ден.Само че верото се отмива по -трудно и плакна мноооого Wink

# 5
  • Мнения: 2 047
   Топя ги в разтвор за студена стерилизация на чико и изплаквам.

# 6
  • Мнения: 2 631
Винаги съм мила с веро, а стерилизирах по 1 път на ден.Само че верото се отмива по -трудно и плакна мноооого Wink

и аз така Hug

# 7
  • Мнения: 2 292
хубаво с топла вода. препарата какъвто и да е не се изплаква хубаво и не е хич полезен. потърсих специален препарат за миене на бебешки съдове и не намерих. затова не ползвам никакъв препарат.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 225
Аз мия шишетата с веро и ги изплаквам с вряла вода, след което ги стерилизирам

# 9
  • София
  • Мнения: 35 942
С препарат за съдове и много много вода

# 10
  • Мнения: 3 457
аз засега давам само вода и чай-измивам ги с гореща вода и с четка и после стерилизирам Joy

# 11
  • Мнения: 7 186
С веро и гъба, имам и четки на Чико, но така и не ми станаха удобни и не съм ги ползвала. Ползвам шишета Авент, а те са с широко гърло, така че няма проблем.
После- студена стерилизация.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 857
Миех ги с вода и веро-с четка за шишета.После ги пълнех с топла вода до следващото хранене.Никога не съм стерилизирала.

# 13
  • Мнения: 8 917
С препарата, с който мия чиниите  Peace
Peace
 и след това в стерилизатора Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Със сапун и четка, после стерилизатор  bouquet

# 15
  • Мнения: 1 237
С веро или сапун и четка.

# 16
  • Мнения: 1 117
С веро , топла вода , четка - и накрая стерилизатор

# 17
Със сапун и ги изварявах след всяко миене.Преди нямах стерилизатор и ги варих.

# 18
  • Мнения: 4 392
Със сапун и ги изварявах след всяко миене.Преди нямах стерилизатор и ги варих.

С какъв сапун? newsm78

Аз ги мия с препарат за измиване на чинии .

# 19
  • Мнения: 114
с веро и четка и след това в стерилизатора

# 20
  • Мнения: 4 621
С препарата, с който мия чиниите  Peace
Peace

# 21
  • Мнения: 158
С верото за чинии и после ги изплаквам много добре. Бебето ни е вече на 8 м. и стерилизирам веднъж на 3-4 дни, че даже май веднъж на седмица. Мия и играчките всяка вечер по същия начин.  Peace

# 22
  • Мнения: 962
Ние ползваме таблетките за студена стерилизациа,а колко пъти стерилизирвате?

# 23
  • Мнения: 468
С бебешки сапун и гъба /сапуна за разлика от верото се отмива лесно/, после - в стерилизатора. След миенето плакна първо с гореща, а после със студена вода /започват да "скърцат" от чистота Simple Smile/.

# 24
  • Мнения: 5 255
Почти не сме ползвали шишета и биберони, но ги миех с верото и с тези четки .
После стерилизирах.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 098
с четката и бебешки съпун и гореща вода - после стерилизация. не бих мила с веро, винаги ще остане малко или мн.

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Както всички останали съдове.
Никога не съм стерилизирала.

# 27
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
До 1 година с четка и сапун Тео бебе, много старателно плакнене и стерилизация, сега без стерилизация.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
С препарата за чинии и четка за шишета:)
И аз така.  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 3 787
С препарата, с който мия чиниите  Peace
Да,и аз така Peace.И после ги измивам обилно с гореща вода Wink

# 30
  • Мнения: 3 042
Миех ги с гореща вода и веро, с което си мия и останалите съдове.

# 31
С обикновен сапун ,но не веро.

# 32
  • Мнения: 4 155
шишето за вода - с бебешки сапун или само с вода. но когато савах изцедена кърма ползвах Pur и после плакнех с много вода

# 33
  • Мнения: 8 505
С препарата, с който мия чиниите  Peace

И аз така.

# 34
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз открих специален препарат за измиване на  бебешки шишета, а също става и за бебешките плодове, зеленчуци и играчки. Много съм доволна. Марката е Farlin.

# 35
  • Мнения: 3 457
Аз открих специален препарат за измиване на  бебешки шишета, а също става и за бебешките плодове, зеленчуци и играчки. Много съм доволна. Марката е Farlin.
има ли снимков материал?

# 36
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За съжаление - не, шишето прилича на такова за течен сапун, на същият принцип е. Отпред мисля, че си пише "Baby feeding bottle wash"! Само да добавя, че съм от провинцията и си го намерих в нашият бебешки магазин. Между другото във форума 'На пазар" май скоро имаше такава тема т.е. искам да кажа за продуктите с тази марка.

# 37
  • Мнения: 3 478
И аз съм с веро и четка, стерилизацията я спрях след 5та седмица.

# 38
  • Мнения: 1 860

С препарата за чинии и четка за шишета:)
И аз така. Стерилизирах до преди половин месец след всяко миене. Сега само мия.

# 39
  • Мнения: 959
С обикновен сапун и четка!

# 40
  • Мнения: 992
с веро и четка и после изварявам  Peace

# 41
  • Мнения: 1 272
С веро и гъба

# 42
  • Мнения: 1 006
С веро и четка.

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
За съвсем малко бебче - мия с детски сапун и четка, изплаквам обилно и правя студена половин часова стерилизация с таблетки Чико Simple Smile

Сега вече, когато сме на 2 години, си мия с нашето веро.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 10:48 от Mileto

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 446
В началото ги миех с бебешки сапун и четка, след това стерилизирах. Сега само с веро и четка.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 317
С препарата за чинии и четка за шишета:)
Peace

# 46
  • Мнения: 391
Аз дълго време се чудих и лутах.Първо  измивах шишетата  само с вода и сода и стерилизирах, в последствие започнах да ги мия с препарат за чинии.

В крайна сметка установих ,че най -добре е да се мият със сапун и четка ,след което да се стерилизират .Препаратите  не се измиват добре   и има опасност да останат по шишетата. Скоро прочетох в книгата на проф.Трифонова ,че и тя препоръчва  шишетата да се мият със сапун ,а не с други препарати ,тъй като сапуна по-лесно се измива.От тогава съм спокойна,че може би това е най-доброто решение.   

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Препаратите  не се измиват добре ...

Е, как да не се измиват добре, ако този който ги мие внимава да са добре изплакнати?
Въпросът ми не е определено към теб...донякъде е риторичен, но те използвам за цитата:)

Важното при миенето на шишетата е само едно, а именно - да няма никакви остатъци от предишно хранене, в които могат да се завъдят бактерии.
Стерилизацията също ми е много странна, защото след като се извадят шишетата не се слагат във вакуум камера и смисълът на упражнението ми се губи.

# 48
  • Мнения: 2 237
С веро и четка на Авент

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С препарата, с който мия чиниите  Peace
Peace

# 50
  • Мнения: 1 881
С препарата, с който мия чиниите  Peace


И аз така правя, с каквото имам в момента, най - често "Pur"

# 51
  • Мнения: 113
Със сапун и четка. Понякога ползвам течен сапун, а понякога натърквам четката в бебешки сапун. За мен сапунът е най-добрият дезинфектант. yes

# 52
  • Мнения: 422
аз мия с бебе6ки сапун и след това стерилизирам преди всяко хранене

# 53
  • Мнения: 1 465
С веро и четка. Моята четка завършва с гъбичка на върха и е много удобна/не е маркова, но аз пробвах маркова на Авент, смея да твърдя, че моята е по-удобна/. Не стерилизирам, откакто Поло навърши 5 месеца.
Важното е после бибите да изсъхнат на чисто местенце.

# 54
  • Мнения: 1 110
... с четка и сапун Тео бебе, много старателно плакнене и стерилизация....

 Peace

# 55
  • Мнения: 4 392
Аз открих специален препарат за измиване на  бебешки шишета, а също става и за бебешките плодове, зеленчуци и играчки. Много съм доволна. Марката е Farlin.

Ей -това,да се мият и плодовете и зеленчуците с препарат вече ми идва множко.Въпреки ,че познавам хора,които го правят.

С веро и четка. Моята четка завършва с гъбичка на върха и е много удобна/не е маркова, но аз пробвах маркова на Авент, смея да твърдя, че моята е по-удобна/. Не стерилизирам, откакто Поло навърши 5 месеца.
Важното е после бибите да изсъхнат на чисто местенце.

Точно такава с гъба нарочно не си купих,макар че ми я препоръчвах в магазина именно за измиване на бебешки шишета. По гъбата се задържат доста повече бактерии,отколкото по четката.

# 56
Аз ги мия с течен сапун за ръце (по-добре е от веро) и използвам салфетка (която след това хвърлям), вместо гъба или четка, защото в гъбите/четките се събират много бактерии. Също така ги изплаквам с много гореща вода.  Grinning

# 57
  • Мнения: 1 975
Почти не сме ползвали шишета и биберони, но ги миех с верото и с тези четки .
После стерилизирах.
Как точно ги стерилизирате след миене ? Задължително ли е да имам стерилизатор?

# 58
  • Мнения: 2 381
В началото с препарата, с който мием чиниите, после започнах с шампоанчето Тео-бебе.
Не ползвам четка,а гъба, т.к. не употребяваме шишета и биберони, а само лъжичката, с която давам Вигантол-а Wink

# 59
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
С препарат за чинии и четка Peace

Общи условия

Активация на акаунт