От колко години на английски и за натоварването!

  • 3 677
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
да, от есента Алианса няма да е вече на пл.Славейков.
Някой знае ли по какви причини? И къде се местят?
Аз съм почти на 30 г и понеже живеем до Алианса на Солунска и от както се помня е все там и аз там съм ходила като малка, къде се юрнаха тия хора сега? newsm78 newsm78 newsm78
  В сградата на МЕИ на Паметника "Левски".Не съм сигурна дали на ъгъла с "Оборище" или на този с "Московска"-и двете крила ги ремонтират,но живея на "Московска " и "Дунав" и ще проверя още днес.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 113
Благодаря!И аз съм съгласна,че на тази възраст се учи много лесно,когато не е затормозен мозъка с проблеми.Ние също учихме в две училища тази и миналата година,трудно е но ни държи свежи.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
В сградата на МЕИ на Паметника "Левски".Не съм сигурна дали на ъгъла с "Оборище" или на този с "Московска"-и двете крила ги ремонтират,но живея на "Московска " и "Дунав" и ще проверя още днес.

о-о-о сградата на МЕИ на памет.Левски ми е до болка позната, колко лекции и изпити съм имала там Mr. Green
МЕИ-то напусна тази сграда отдавна и да, сега я ремонтират, хубава е сградата.
На ъг. с Московска

# 18
  • Мнения: 9 990
Лео, за кое детство ти е мъката?за това, че няма свястна площадка ли?Да-но си спомним-на времето ние също ходехме на алианс, на пиано, цигулка, спорт.Имаше руска детска градина.Виждаме в съседна тема до какво води незаетостта на децата.Ние имахме поне площадки, на които се събирахме създавахме приятелства и паралелно с това ходехме на уроци-върни се назад във времето и си спомни HugЧестно да ти кажа, след като виждам как детето ми иначе ще обикаля улиците безконтролно-предпочитам да и дам начален старт с език и спотр като начало.Да създаде там, на такова място среда и познанства.Да има навика.Да се случва лесно/ малките деца го възприемат като на игра това, а то в самото начало е и така/

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Имаше руска детска градина.

Като написа руска детска градина та се сетих, на наши приятели голямото дете сега е 1 клас в Руско частно у-ще в София и родители са изключително, изключително доволни.
Дисциплината била страшно на ниво, а какви празненства организирали, било нещо страхотно просто.

# 20
  • Мнения: 212
Лео, за кое детство ти е мъката?за това, че няма свястна площадка ли?Да-но си спомним-на времето ние също ходехме на алианс, на пиано, цигулка, спорт.Имаше руска детска градина.Виждаме в съседна тема до какво води незаетостта на децата.Ние имахме поне площадки, на които се събирахме създавахме приятелства и паралелно с това ходехме на уроци-върни се назад във времето и си спомни HugЧестно да ти кажа, след като виждам как детето ми иначе ще обикаля улиците безконтролно-предпочитам да и дам начален старт с език и спотр като начало.Да създаде там, на такова място среда и познанства.Да има навика.Да се случва лесно/ малките деца го възприемат като на игра това, а то в самото начало е и така/
   Поздравления!Радвам се,че има все още родители,които смятат,че да щадиш децата в ранна възраст,означава да им създаваш трудности и пречки в по-късен етап от развитието.А и от наблюденията си върху моята дъщеря и нейни връстници установявам ежедневно,че децата са много по-щастливи и удовлетворени,когато преодоляват успешно някакво предизвикателство,свързано с активна умствена дейност или целенасочени физически занимания,отколкото ако са успели да изврънкат някоя безполезна дивотия от отегчените си и "предпазливи" родители,например.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 13:06 от iliana.todoroff

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Радвам се,че има все още родители,които смятат

има, има. след като аз имам такава майка, не може да не съм прихванала нещо и аз. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 212
Радвам се,че има все още родители,които смятат

има, има. след като аз имам такава майка, не може да не съм прихванала нещо и аз. Mr. Green
    Винаги съм знаела,че са важни първите 21 години(поне)-по седем за бабата,майката и детето!Браво!

# 23
  • Мнения: 9 990
Ами ако при някои е генетично Wink
при мен не е.При мен на по-късен етап са ме натискали, тогава, когато вече е късно.Идеята за мен е навик и увереност, че може.Също така-контакт с деца, които имат положителна нагласа и градивна енергия.За да расте в конкуренция.В училище имам чувството че става вече маааааалко късно.И все пак не става въпрос за някакво свръх натоварване в алианса точно, за училище сега, на този етап нямам представа какво е натоварването и учебните програми.А спорта го искам и заради здравето и тонуса на детето.Така-нека има инерцията, набрана от 5-годишна, пък може в училище тогава да не и се струва толкова трудно?На мен никой в 1 клас не ми е висял над тетрадките, но пък ни скъсваха от диктовки...вярно-аз бях изпусната след промените и късно вкарана в релси и то пак от мен самата, а не от родителите ми.Та може би аз не искам моите си грешки да повтарям, но ще поживеем, ще видим....дано... Peace

# 24
  • Мнения: 7 474
Някой да знае защо на тел. в Алианса никой не вдига- да не са в отпуска  newsm78

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Винаги съм знаела,че са важни първите 21 години(поне)-по седем за бабата,майката и детето!Браво!

хе хе, това много ми хареса Rolling Eyes Wink

# 26
  • Мнения: 3 161
Аз пък смятам, че е излишно да се товари детето с "учене" не само от 5 г., а и от по-късно. Вярно, че мозъкът е податлив към нова информация в тази възраст и може да се постигне много при правилно обучение, но не вярвам у нас да има много места, където да имат такъв  подход. Имам предвид, че ученето трябва да става под формата на игра, детето само да открива неща, които го вълнуват, да се забавлява през цялото време, да активизира различни способности и интереси - езикови, творчески, физическа активност. А не, както в повечето курсове за деца става, седнали на чин по няколко часа, заболи нос в книжките. Моето дете го занимавам с английски почти от бебе (чета й на английски, събрала съм много детски книжки), но не бих я оставила да си мисли, че "учи" - просто използвам естествения й интерес към книжките.

# 27
Страха от натоварване може да е само оправдание за нашия-родителския-мързел.Моята дъщеря учи английски от 3-годишна,чете и пише от 4,сега вече и на английски,свири на пиано,


 активно от последни тенденции и изследвания в областта на детската психология и когато Ади беше съвсем малка ми попадна едно доста интересно четиво от английски автор

Кой се занимава с дъщеря ти, защото това, което си опсала е страхотно? Но вечер когато се приберем е трудно да започна да я уча да пише и чете например.

Дай малко повече информация за този английски автор, плийз.

# 28
  • Мнения: 9 990
Аз пък смятам, че е излишно да се товари детето с "учене" не само от 5 г., а и от по-късно. Вярно, че мозъкът е податлив към нова информация в тази възраст и може да се постигне много при правилно обучение, но не вярвам у нас да има много места, където да имат такъв  подход. Имам предвид, че ученето трябва да става под формата на игра, детето само да открива неща, които го вълнуват, да се забавлява през цялото време, да активизира различни способности и интереси - езикови, творчески, физическа активност. А не, както в повечето курсове за деца става, седнали на чин по няколко часа, заболи нос в книжките. Моето дете го занимавам с английски почти от бебе (чета й на английски, събрала съм много детски книжки), но не бих я оставила да си мисли, че "учи" - просто използвам естествения й интерес към книжките.

Точно така, чрез игра учат децата/ малките/ не се притеснявай.В училище е вече по-различно.Но и от тогава имам хубави спомени-имахме ТНТМ-някой да си спомня какво беше това? Mr. Green

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
имахме ТНТМ-някой да си спомня какво беше това? Mr. Green

помня, помня Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт