Биберон нощем?

  • 556
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, моя син е на 3 месеца, и отказва да заспи вечер без биберон в уста. Това му пречи да спи нощем, защото се оказва че той не е гладен, но се събужда и си търси биберона.... Посъветвайте ме какво да правя? Да го оставя ли да си суче биберона (и дали това ще му попречи най-накрая да спи по-дълго нощем newsm78) или да спра да му го давам докато е още малък?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Радвай се, че иска биберон. Като го почнат и зъбките, ще се радваш, че има нещо, което го успокоява. Пък и е по-добре биберон, отколкото пръст, нали? Като му дойде времето той или сам ще се откаже, или ще го отучиш. Моят син (на 10 месеца) се беше отказал от бибите. Ама сега като го напънаха 4 зъбчета едновременно #Crazy #Crazy #Crazy Единствено бибата го успокоява и си я търси, та закупихме нови, по-големи.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз мисля, че не е толкова страшен проблем. Моята бебка сама се отказва от него в момента - вече 4 дни не се е сетила да го потърси

# 3
  • Мнения: 1 860
И Габи се събужда да си търси биберона, но това не ме притеснява. Peace

# 4
  • Мнения: 1 403
Що не му даваш нощем биберон? Нещо май неразбрах  newsm78 Ти ли неискаш да го даваш или той не я иска?

# 5
  • Мнения: 1 237
И моята дъщеря се будеше много пъти през нощта да си търси биберона,и така до 1г.6-7м.,когато реших да я откажа и оттогава и двете спим спокойно.Но иначе не си представям какво щеше да е ,ако не искаше биберон,така поне спираше да плаче и се успокояваше.Ти сама прецени как ще е по-добре за детенце.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние още си спим с бибата нощем.Е,плюе я като заспи дълбоко,но докато заспи си я иска задължително.Много ни помага при зъбоникненето,ама как ще се отказва после не знам... Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Радвай се, че иска биберон. Като го почнат и зъбките, ще се радваш, че има нещо, което го успокоява. Пък и е по-добре биберон, отколкото пръст, нали? Като му дойде времето той или сам ще се откаже, или ще го отучиш.
Напълно подкрепям  Peace

# 8
  • Мнения: 8 917
Радвай се, че иска биберон. Като го почнат и зъбките, ще се радваш, че има нещо, което го успокоява. Пък и е по-добре биберон, отколкото пръст, нали? Като му дойде времето той или сам ще се откаже, или ще го отучиш. Моят син (на 10 месеца) се беше отказал от бибите. Ама сега като го напънаха 4 зъбчета едновременно #Crazy #Crazy #Crazy Единствено бибата го успокоява и си я търси, та закупихме нови, по-големи.
Peace
Има време да се откаже, спокойно Peace

# 9
  • Мнения: 8 505
Доколкото разбирам,притеснява те това,че той се буди,за да си търси биберона,а не самия факт,че му даваш биберон.А мислиш ли,че ще спи спокойно ако е без-ако да,не му го давай,но според мен пак ще се буди да си го търси.Така че спокойно му го остави.Освен това скоро ще се научи да си го напипва сам с ръка и да си го слага в устата,така че няма да те буди.

# 10
  • Мнения: 5 299
Доколкото разбирам,притеснява те това,че той се буди,за да си търси биберона,а не самия факт,че му даваш биберон.А мислиш ли,че ще спи спокойно ако е без-ако да,не му го давай,но според мен пак ще се буди да си го търси.Така че спокойно му го остави.Освен това скоро ще се научи да си го напипва сам с ръка и да си го слага в устата,така че няма да те буди.
Подкрепям Grinning
При нас положението е същото с бибата Blush Имам чувството , че все пове4е се пристрастява към него. Confused

# 11
  • Мнения: 2 381
Щом само нощем е така-защо не.
А моята бебка си лапа пръстчето и отказва залъгалка Confused

# 12
  • Мнения: 3 334
не мисля,че е проблем.По-добре бибата отколкото пръста /както писа и друг по-горе/.Ние бяхме допреди две седмици с биберон и го отказахме без проблем.

# 13
  • Мнения: 240
Радвай се, че иска биберон. Като го почнат и зъбките, ще се радваш, че има нещо, което го успокоява. Пък и е по-добре биберон, отколкото пръст, нали? Като му дойде времето той или сам ще се откаже, или ще го отучиш.
Напълно подкрепям  Peace

биба се хвърля , но пръстче не можеш да изхвърлиш ! smile3504 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт