хигиената около бебето???

  • 1 545
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
Все пак хигиена трябва да се спазва .Ако дететео вече ходи ,добре е да се мият ръцете след връщане от разходка и преди ядене. Измиването на играчките със сапун и топла вода  е достатъчно.Но ако се притесняваш , можеш да ги потапяш   или да ги заливаш  и със вряла  вода веднъж дневно или веднъж на три дни. 

# 16
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз не мисля, че е от нещо лапано...

Иначе мия ръце задължително преди разходка и преди сън, а не винаги преди хранене  Embarassed Играчки мих първите 1-2 месеца, после... не  Embarassed Обирам всеки ден с парцала целия апартамент. Често я виждам да ми лапа джапанката и истерясвам, макар че не ми пречи, когато нещо падне на земята и тя го вземе и го лапне. Странан работа съм аз!

# 17
  • Мнения: 4 392
Сещам се ,че Дактарин помага при афти.

Аз миех гумените играчки,плюшените редовно перях в пералнята,но Симона съм я хващала да ближе невероятни неща -чехли,обувки ,при разходка-камъни,фасове ooooh!,а езикът и не мога да го изваря! hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна съм я виждала с какво ли не в устата. Афта е имала само веднъж, като по-голяма.
Мажех с дактарин и грануфорин. Опитах по бабешката рецепта със сода, но нещо не се получи.

# 19
  • Мнения: 4 629
Никога не съм мила или още по-малко изварявала играчки.  Детето гради по-добър имунитет така, а и е по-лесно  Wink. Сина ми до сега не е имал афти

# 20
  • Мнения: 2 381
мами, вчера цъфнахме с афтички на езичето. аз такова нещо не съм имала, но чувам, че било от замърсяване. ако е така, явно нещо ми куца в хигиената ли? дребната сега пъха всичко в устата и аз май не й мия често играчките...колко често и как ги миете? гумените не мога да изваря, мия с вода и сапун, но само след като паднат. по-често ли трябва? и въобще, афти често ли се получават или много съм сгафила?
Аз измивам вечер с шампоанче на Тео-бебе тези, с които си е играла през деня, а някои играчки почиствам със спирт.
ако знаеш тепърва какво ще си слага в устата  ooooh! аз след като 2 пъти я хванах да ми облизва подметката на обувките, с които излизаме, вече претръпнах  Laughing
Mr. Green
Ох, какво ли ме чака и мен ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 292
ами аз вече ги мия рядко, защото те непрестанно биват захвърляни и не мога да тичам всяка минута до банята. Мия само с топла вода, както пише на кутията. Лапа ръцете и всичко каквото хване. Пипа на всякъде ... за щастие до сега нямаме афтички. Според мен бебоците лапат всичко така или иначе и не може човек всичко да измие. Мисля , че дали ще се появят афтички или не е въпрос на късмет и на имунитет  Wink
Прекалената стерилност май пречи на изграждането на имунитет и организма е атакуван по-лесно  Wink

# 22
  • Мнения: 3 423
никол, а от какво друго може да са? 'щото педито няма мнение...

Аааааа, педито, като е без мнение, да си даде дипломата на Никол.  Laughing

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Никога не съм мила или още по-малко изварявала играчки.  Детето гради по-добър имунитет така, а и е по-лесно  Wink. Сина ми до сега не е имал афти

И аз така Simple Smile!

Общи условия

Активация на акаунт