Гарнитура за хол - моля за съвет!

  • 4 859
  • 43
  •   1
Отговори
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Здравейте мили мами!!!
Избрахме гарнитура, т. е. Модел дамаска и т.н но имаме затруднение с това какво точно да поръчаме? Възможностите са: Тройка и двоика, Тройка с лежанка /т.е ъгъл/, четворка и двойка, Ьгъл тройка с двойка... Място горе долу има, но съм чувала за ъглите че не са особено удобни, тези лежанки дето са без страници също не били функционални. А пък от друга страна ми се иска да има място за сядане и да е удобно за всички.. Моля споделете от опит и наблюдение..... Иначе много неща са красиви, но ми се ще и да е функционално... Развитам на мненията ви. Иначе гарнитурата като модел е това
http://www.mebelstyle.com/wallp1024x768.jpg

# 1
  • Мнения: 7 474
Имам същия, но е двойка и лежанка - много е удобен, заема по-малко място от диван и фотьойли. Поръчала съм си две допълнителни възглавници за лежанката, ако се наложи някой да сяда и да се обляга. Цял ден се търкаляме по него  Peace Успех в избора!

Само виж механизма за спане, защото нашия е много твърд и не става за спане, поне не за повече от една нощ!

# 2
  • Мнения: 5 280
Много е хубаво  Peace! Мечтая си за същото диванче с лежанка!

# 3
  • в семейството
  • Мнения: 404
В къщи имаме тройка с двойка ъгъл. Много съм доволна.Доста голям е. В действителност много в ъгъла не е удобно за сядане, но за лягане е супер. Тъй, като и ние мислихме да купуваме точно такъв диван, сядах на него /и то на лежанката/в магазин Айко. Доста удобно ми се стори. В крайна сметка ние ще претапицираме де  Laughing  Не знам само за цвета на дамаската дали не е много светъл (макар, че и на мен точно тази комбинация ми харесва)и дали няма да се цапа доста бързо newsm78.Успех с покупката.

# 4
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря ти за отговора!!!
Друго е някой да те посъветва. Ние мислим без механизъм за спане. Но мъжът ми иска вместо изкуствена кожа, да е естествена. Вие от колко време го имате. Дървото и кожата не те ли притесняват?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тройка с лежанка е нашия - страшно удобен, и за спане тоже. Аз не обичам гарнитури с фотьойли и табуретки.

# 6
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря на всички всъщност!!! Много сте мили... Ами за цвета - светъл е но всичко се сваля и пере! Leo каже....

# 7
  • Мнения: 7 474
П.П. Поръчали сме си и табуретка и като я сложим от към двойката се опъваме и тримата  Hug

# 8
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
И ние мислим 2 табуретки, изглеждат удобни...

# 9
  • Мнения: 22 762
Тройка с лежанка е нашия - страшно удобен, и за спане тоже. Аз не обичам гарнитури с фотьойли и табуретки.
Peace

# 10
  • Мнения: 1 599
А дали са има качествени мебелите? Това, което си показала доста е хубаво, стига да го правят де...
Аз лично предпочитам по-светлите дамаски или може да има съчетание някакво от по-тъмо и по-светло. даречем беж и тъмно кафяво

# 11
  • Мнения: 4 473
Подкрепям мнението за тройка с лежанка, НО...аз лично бих предпочела с цяла седалка - не с отделни възглавници!С времето се обезформят и провисват(особено, ако пълнежът им е дунапрен). Освен това лежанката всъщност ще е по-добре да е с гръб - иначе казано ъгъл. Добре е да е с механизъм за разтягане, но не и разгъващите се пружини, ужасно неудобни са.

# 12
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Ох, за качествено незнам! От магазина /Лабиринт/ ни увериха че са. От Айко ни казаха същото... Аз бях харесала на Паралел, но казаха че тези били по - добри... Който има да сподели мнения.....

# 13
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Подкрепям мнението за тройка с лежанка, НО...аз лично бих предпочела с цяла седалка - не с отделни възглавници!С времето се обезформят и провисват(особено, ако пълнежът им е дунапрен). Освен това лежанката всъщност ще е по-добре да е с гръб - иначе казано ъгъл. Добре е да е с механизъм за разтягане, но не и разгъващите се пружини, ужасно неудобни са.

Няколко човека в магазина казаха, че с отделни възглавници е по - добре. Точно като било на една се степвало. Не е дунапрен а някаква вата... Само за тези на Паралел разбрах че са с пенолатекс, но още незнаят колко е трайно с времето /били го пуснали отскоро. Иначе като седнеш е супер....

# 14
  • Мнения: 4 473
Подкрепям мнението за тройка с лежанка, НО...аз лично бих предпочела с цяла седалка - не с отделни възглавници!С времето се обезформят и провисват(особено, ако пълнежът им е дунапрен). Освен това лежанката всъщност ще е по-добре да е с гръб - иначе казано ъгъл. Добре е да е с механизъм за разтягане, но не и разгъващите се пружини, ужасно неудобни са.

Няколко човека в магазина казаха, че с отделни възглавници е по - добре. Точно като било на една се степвало. Не е дунапрен а някаква вата... Само за тези на Паралел разбрах че са с пенолатекс, но още незнаят колко е трайно с времето /били го пуснали отскоро. Иначе като седнеш е супер....

Степването може да се получи и в двата варианта. Ако седалката е цяла, но горната страна имитира отделни седящи места е по-приемливо решение. Там, където е границата на всяко место има шев(ръб) и е адски неудобно за сядане, освен, че местата ти са маркирани за брой хора, колкота са на гарнитурата.
В зависимост от ширината на седалката, диванът може да се ползва за спане без да се разпъва. Ако обаче са отделни възглавници - забрави, изгърбваш се(и това от опит).

Общи условия

Активация на акаунт