Помощ!Иска да спи по корем!!

  • 2 961
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.

# 1
  • Мнения: 507
Я не се вманиачавай толкова! Grinning Така му е удобно на детето и така спи. И двете ми деца заспиват по корем и след това си се обръщат накъдето си искат. Нямат никакви проблеми нито с гърба нито и крачетата ( а каката даже рано проходи - 11м.).

# 2
  • Мнения: 8 242
хм.. и ние от няколко дни спим по корем  newsm78 толкоз ли е вредно бе? Не ме шашкайте сега  #Crazy .. Така му е удобно на детенце.. иначе се буди и пищи.. спи по 15 минутки само по гръб и е ококорен..
А сега де  Shocked

# 3
  • Мнения: 8 917
Не виждам защо да не спи по коремче след като е п-удобно newsm78 Гери като се научи да се обръща си спи само по корем Peace

# 4
  • Мнения: 50
Ами ортопед ни каза, че не е полезно.Не завинаги разбира се . Поне до година и половина.Тъй като костите са още меки..

# 5
  • Мнения: 5 391
И моят син спи по корем от 2-3-та си седмица, това го спасяваше от коликите и така до сега.По гръб има нездрав сън и лесно се буди.

# 6
  • Мнения: 5 026
 И моят Бужи откато "откри" обръщането по корем, е неукротим! А е на 4 месеца! Даже сменянето на памперса е голяма борба!  newsm30 Голямо въртене пада. Нощем като стана да го видя е в най-невероятни пози.

# 7
  • Мнения: 47 888
мнения всякакви,и моето бебе от месеци спи по коремче,вече сам се върти и само така стои и спи по цял ден и по цяла нощ,дори да го въртя-пак се обръща по корем

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
Не се вманиачавайте с това спане по корем. Първо, има деца, които е задължително да спят по корем (редки случаи - примерно имат някаква операция, върху която не бива да лежат месеци наред) и второ, братовчедка ми ми е разказвала един кубински виц, който много не си спомням но ставаше въпрос за това, как един посланик с прискърбие се оплакал на един прием на друг, че били "развалили" бебето-момиченце на дъщеря му - не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.

# 9
  • Мнения: 5 391
не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.
да, това съм го чела тук някъде Laughing

# 10
  • Мнения: 8 917
как един посланик с прискърбие се оплакал на един прием на друг, че били "развалили" бебето-момиченце на дъщеря му - не го слагали да спи по коремче и сега то нямало да има това характерно заоблено-щръкнало дупенце като порастне.
Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 2 381
Понякога Паолина спи по корем.В петък бяхме при ортопеда.Не ми е казвал, че това може да доведе до подобни изкривявания.

# 12
  • Мнения: 1 737
Моя син обича да спи най-много по корем, за пръв път чувам, че ортопед го смята за вредно.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
това Драганов ли пак? последно той ги разправяше тези. Аз лично не бих се притеснявала. много бебета като почнт да се въртят и по корем им става любимата поза. щом й е удобно не бих й разваляла съня да се боричкам и коригирам позата и да мъча детето и себе си. остави бебка да си спи както си иска Wink

# 14
  • Мнения: 1 737
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.

# 15
  • Мнения: 5 370
Че нали ако го обърна по гръб-той веднага ще ме усети и ще се развика. #Crazy
Не само, че спи така, ами и се доприспива, ако се разбуди ......

# 16
  • Мнения: 1 983
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.

и аз така знам от ортопед, обаче е факт, че аз самата съм спяла по корем постоянно пък не мисля, че са ми криви краката Sunglasses
спокойно, нека си спи както му е кеф

# 17
  • Мнения: 4 392
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.




Аз това за изкривяването на крачетата тук от форума го научих .Направо се изумих,защото дъщеря ми спи понякога точно така,като на снимката,но пък нощем си сменя позите по 100 пъти и се мята наляво -надясно така яростно,че дори наскоро падна от спалнята насън. Shocked ooooh!

# 18
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ти направо ме шашна.Моят син нощем се търкаля из цялата спалня,дори пълзи насън и хоп забива глава.Спи почти само на корем и с вирнато дупе.Не знаех,че е вредно.Той спи толкова сладко и спокойно,а и смешно Joy

# 19
  • Мнения: 113
Аз също съм чувала от ортопед, че не е добре да спи по корем, но когато става въпрос за само и абсолютно спане по корем. Когато това се случва рядко или само заспива по корем, а после заема друга поза, или пък си сменя позите - няма проблем. Но пък при спането по корем се притискала сърдечната област, което за мен е по-притеснително, но не чак до там, че да следя децата кога спят по корем и кога - не. Не ги местя, когато са заспали по корем. Смятам, че това е нормално, а и е доста удобно - аз самата харесвам да заспивам така. Не се притеснявай!  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 465
Мда и ние сме в отбора "спящи по корем" Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Остави я да спи както й е удобно.Калоян започна да спи по корем,когато започна да се върти-към 5 месец.Не съм го обръщала-сега спи основно по корем Peace

# 22
  • Мнения: 4 392
Ти направо ме шашна.Моят син нощем се търкаля из цялата спалня,дори пълзи насън и хоп забива глава.Спи почти само на корем и с вирнато дупе.Не знаех,че е вредно.Той спи толкова сладко и спокойно,а и смешно Joy

С кое те шашнах? За падането на щерката ми ако говориш,ами аз без малко инфаркт да получа. ooooh! Не плака много,едва ли я е заболяло толкова,но пък се стресна много,а аз цяла нощ не можах да мигна. Sad Именно поради голямото въртене не мога да разчитам и 100 % на бейбифона,защото тя се движи много бързо по спалнята и може да не чуя нищо,затова като заспи ,нареждам около нея разни найлони и така при най-малкия шум съм при нея.Първобитно малко,но върши работа! Но пък точно тогава татето беше "на смяна ",а той не е толкова обигран в това, така че стана белята.
Ако си сменя позата ,не мести детето,но пък ако цяла нощ спи така(което малко ме съмнява),можеш да пробваш лекичко да го обърнеш. Peace

# 23
  • Мнения: 386
Спи по корем заради коликите от най-крехка възраст.Беше ме страх дали ще може да диша, спях с наострени уши. Та тъй си остана любима поза. Сякаш е неестествено да се ограничава здраво, подвижно бебе в позата за сън.

# 24
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Много хубаво, че си спи по корем, няма риск от задавяне. А за евент.изкривяване - затова се ходи на профилактичен преглед при ортопед - на първия, шестия и 12 месец.

# 25
  • Мнения: 1 353
И ние спим по корем от 5 месечна Mr. Green.Вирва задничето и така през цялата  Laughingнощ ама като я обърна по гръб и дума не може да става за спане  #Cussing outи не съм чувала че е вредно нали на детенцето му е удобно smile3521аз не виждам нищо лошо Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 605
Най-добрият съвет от ортопед, който ми е бил даван (по повод на това, че дъщеря ми още на 4 месеца искаше да й повдигам гръбчето в количката) е: "Води се по детето!" Тя също спи с вирнато дупе, но и през ум не ми е минавало да я приучавам насилствено да спи в друга поза.

# 27
  • Мнения: 2 292
ами според мен не е толкова вредно! да не мислиш , че само тя иска да спи по корем, и че всички спящи по корем бебета стават недъгави? И Саши го намери тази сутрин по коремче и докато спинка спокойно - все ми е тая. нека му е удобно

# 28
  • София
  • Мнения: 3 804
Е,за първи път чувам,че спането по корем е вредно  #Crazy.
Дани от около месец също така си спи и щом го прави значи му е удобно.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 813
За първи път чувам такова нещо.
Моето дете спи само по корем, а аз немога да заспя в
друга поза и краката ми са прави newsm78

# 30
  • Мнения: 1 489
Както му е удобно на детето ,така да си спи.Не виждам нищо обезпокоително да спи по корем.Нашата откакто се научи да се върти,заема какви ли не пози.В момента спи повече по корем.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Безопасност по време на сън: За да се намали риска от Синдрома на внезапната детска смърт (СВДС), новородените трябва да спят по гръб или настрани на твърд матрак. Не оставяйте бебето си да спи с нищо меко в леглото като възглавница, китеник, юрган или плюшена играчка. Топлото спално чувалче е по-безопасен избор за сън от одеялото, което може да се омотае около бебето. Матракът трябва да приляга плътно в креватчето, за да не може бебето да заклещи част от тялото си между него и креватчето. В решетката на креватчето не трябва да има счупени или липсващи пръчки, а разстоянието между тях трябва да е не повече от шест-седем сантиметра.
Разбира се не искам да ви плаша,просто го пействам,защото мисля,че не е нещо,което трябва да се пренебрегва! 

# 32
  • Мнения: 2 292
Безопасност по време на сън: За да се намали риска от Синдрома на внезапната детска смърт (СВДС), новородените трябва да спят по гръб или настрани на твърд матрак. Не оставяйте бебето си да спи с нищо меко в леглото като възглавница, китеник, юрган или плюшена играчка. Топлото спално чувалче е по-безопасен избор за сън от одеялото, което може да се омотае около бебето. Матракът трябва да приляга плътно в креватчето, за да не може бебето да заклещи част от тялото си между него и креватчето. В решетката на креватчето не трябва да има счупени или липсващи пръчки, а разстоянието между тях трябва да е не повече от шест-седем сантиметра.
Разбира се не искам да ви плаша,просто го пействам,защото мисля,че не е нещо,което трябва да се пренебрегва! 

май не говориме за безпомищно новородено, а за бебе , което може вече само да се обръща

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми не знам дали важи само за бебета честно казано. newsm78Може и така да е!

# 34
  • Мнения: 2 309
Детето заспива така както му е удобно.Същото е като при нас.

# 35
  • Мнения: 468
Баткото винаги спеше по корем и все още предпочита да спи така. Мога да му завидя за краката. И Вяра спи така, рядко заема друга поза за сън - засега мисля, че има хубави прави крачета /пу-пу/.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 643
Странно ми се вижда това с ортопеда- Валето спи по корем от 20-яден заради коликите и така до днес- не съм забелязала никакво изкривяване - вече се пробва да ходи и стъпва мн. правилно.
Като започна сам да се върти в леглото - пак така си спи  така му е удобно.
Не мисля че е проблем

# 37
  • Мнения: 4 392
Ми не знам дали важи само за бебета честно казано. newsm78Може и така да е!

Разбира се,че важи само за малки бебета. Peace

# 38
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми спи по корем от 7 месечен.Ами сигурно така му е удобно.Не са му изкривени нито крачетата,нито,гръбнака или вратлето.

# 39
  • Мнения: 4 621
Яна също спи по корем (понякога и с вирнато дупе и свити в коленете крака)от доста време.
Никога не съм се опитвала да я обръщам, просто така и е удобно и така си спи. Аз лично не виждам проблем Hug

# 40
  • Мнения: 79
Няма какво да те тревожи.Аз дори съм чувала,че във Франция така препоръчват да спят бебетата.Така наречения "френски метод"Имам там братовчедка и тя ми е разказвала.И ето нейното да е живо и здраво  Laughing на 6 годинки е вече.И ако знаеш какъв юнак е нищо че е спал на корем.Там дори не давали нищо на бебета като вдигали температура до 38.Било полезно за бебето.А аз тук се ошашквах #Crazyкато видех термометъра на 37 Laughing

# 41
  • Мнения: 911
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.


Прощавай, биберонът с ластик ли е закрепен? Shocked

# 42
  • Мнения: 1 425
Не виждам проблем в това  newsm78 Вики спи по корем още от много малка. В началото я обръщах, защото бях чела че не е много полезно, но тя надаваше такъв рев, че се отказах и я оставих както си пожелае така да спи. Вече е на 2-ве годинки и продължава да си спи с вирнато нагоре дупе, е може да стане като на Дженифър Лопес  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 182
И мойте спят така.Щом спи така-значи му е удобно на детенцето! Laughing

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мисля, че повечето деца спят по корем. Моето дете и до сега спи така. Спи и по гръб и на една страна, но предпочита по корем, особено през нощта.

# 45
  • Мнения: 1 737
Прощавай, биберонът с ластик ли е закрепен? Shocked
Да, колкото и шокиращо да ти изглежда.  Grinning Това е един уникален ластик, който като го разтегне до изправена ръка и го пусне на лицето си, не се удря и винаги може сам да си го махне и сложи. Не закача косата. Ползвахме го само през нощта, в първите месеци или при зъбоникнене. Така спим по цяла нощ непробудно, сутрин до 10:00 цялото семейство, всички майки в квартала ми завиждат. bowuu smile3533

# 46
  • Мнения: 911
Ясно. Мъжа ми много искаше да измисли някакъв такъв вариант първите месеци, но аз забраних категорично - ами ако повърне - нали ще се задуши. Но вашето дете вече е голамо и може да си го сваля сам.

# 47
  • Мнения: 1 737
Той и в първите месеци го е носил, по-скоро сега почти не го слагаме. Не пречи на повръщането, защото ластика е хлабав и само с език може да избута биберона извън устата си. Ние бяхме с рефлукс и не сме имали проблеми.

# 48
  • Мнения: 3 405
Всеки си спи както му е удобно. МъжО спи по корем вече 32 години и си е добре. Ники и той е така откато се е родил. Само аз спя настрана.
Не е вредно Grinning

# 49
  • Мнения: 4 428
На мен Драганов ми каза абсолютно същото за спането по корем преди о/о месец. И аз се бях шашнала много. Той едва ли не ме изкара абсолютно невежа и ненормална майка и беше супер удивен как така не знам, че детето не трябва да спи по корем ДО 14 ГОД #Crazy Но после и аз питах мамите тук и те ме успокоиха, че въобще не е толкова фатално и детето ми няма да заприлича на Чарли Чаплин. Освен това тя от днес започна да се обръща от гръб по корем самичка, така че вече съвсем не мога да я задължа да стои както аз искам.

# 50
  • Мнения: 8 242
Ами ние като сме едно много малко бебче  newsm78
Открихме спането по корем като стана на 20 дни.. И колкото и да се опитвам да го слагам да спи по гръб, повече от 10 минути не спи така.. И се събужда много нервен и реве.. И откарваме още час докато пак заспим.. и така един омагьосан кръг..
Е днеска - от 9 сутринта до 9 вечерта се мъчех да го приспя.. 5 пъти заспиваше .. и 5те пъти го слагах я настрани, я по гръб.. резултата беше вирнати ръце и крака максимум след 1/2 час и мрънкане и рев..
Как го сложа по корем - откарва си без проблем 2-3-4 часа..
Я кажете какво да правим, че се луднах вече с туй спане  ooooh!

# 51
  • Мнения: 6 390
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.
не се притеснявай толкова  Grinning
моята дъщеря вече година спи само по корем и за сега всичко й е наред  Wink Peace

# 52
  • Мнения: 1 878
И ние спим точно като снимката на Ая, че и метода с ластика ползваме  Crazy даже нашия младеж не може да заспива в количката защото лежи по гръб, та бих го поканила у нас Драганов да се опита да го убеди да не спи по корем  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 299
Re: Помощ!Иска да спи по корем!!...е чак пък ПОМОЩ Stop

# 54
  • Мнения: 1 881
И мойта беба спи по корем, при това от няколко месеца, щом така й удобно...не се притеснявам изобщо!

# 55
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета писах на е-мейла на д-р Алексиев
Ето неговият отговор

"Simple Smile)) haha...

....ne se spi v rannite meseci sled razhdaneto edinstveno zaradi SIDS:
http://www.sids.org/nfeaturedques.htm
no dori i togava ako si
vnimatelen -zashto pak ne...moait sin oste v parvite meseci vinagi e spal varhy
moiat korem...eee razbira se az ne sym spal ot pritesnenie..no pak e
nepovtorimo izshiviavane:)))


>>>>Moje li da uvredi grabcheto i krachetata?


...ne me barkaite s Niki Draganov Simple Smile)) neka i toi da ima sin kato men
na 4.5 godini 4e da my zabraniava lubimata poza za spane:))

nishto ne mozhe da yvredi krainicite i grabnaka spaneto v tazi ili
onazi poza!!!!


s obi4, dr.A"

# 56
  • Мнения: 2 910
И моята дъщеря, откакто се обърна за пръв път спи само по корем. Засега не забелязвам никакви изкривявания.

# 57
  • Мнения: 391
Моята дъщеря също започна да спи по корем след като се научи да се обръща.Ца първи път чувам ,че това било вредно. Щом бебетата спят така ,значи не е .Природата си знае работата.Освен това,доколкото зная,английските бебета ги слагат да спят така от самото начало.Там не знаят ли за опасностите,които ни внушават тук ?!

# 58
  • Мнения: 9 582
Изплаших се малко от тая тема, защото бебока и той така спи. С баткото не се е случвало и не знаех, че може да е вредно.

# 59
  • Мнения: 1 878
Хих - радвам че и д-р Алексиев подкрепи моята теза  Mr. Green Момичета четете бе доктора ви казва НЯМА СТРАШНО защо още се шашкате  Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 2 959
Дея, не се стряскай! И при нас с Дана имаше такъв момент, но отминава. Така че спокойно, детенцето най- добре знае как му е удобно и гръбчето и на коремчето, довери му се! Hug

Общи условия

Активация на акаунт