3 месечно бебе почина поради лекарска грешка

  • 6 028
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Ето какво прочетох в днешния вестник "Струма". Ужас. Това лекари ли са или касапи?

"Безобидна хирургична интервенция завърши със смърт на 3-месечно бебе от благоевградския квартал “Струмско”, малкият Дейвид Станков издъхнал от анемия след остра кръвозагуба, която причинила надбъбречна и сърдечна недостатъчност. По случая Окръжна прокуратура започва спешно разследване. Инцидентът с детето станал в събота преди обяд. Дни преди да се стигне до хирургично отделение Дейвид бил лекуван в инфекциозно отделение на болницата в Благоевград с чревна инфекция. Седмица той заедно с майка си Галя били в отделението, на двете крачета лекарите от инфекциозно поставяли инжекции. Изписали ги в началото на миналата седмица. Няколко дни по-късно родителите на детето забелязали, че мястото на дясното краче, където са поставяни инжекциите, е отекло и потърсили незабавно консултация с личния лекар. С направление били изпратени до хирургично отделение на благоевградската болница. Денят бил събота. Дежурен бил хирургът д-р Михалков.
     Ето какво разказа бабата на детето Лефтера Станкова за случилото се в отделението: Д-р Михалков накара майката да излезе и аз останах с детето, сложих го на масата и бях изумена от това, което чух, доктора каза: “Сега какво да го правя?”, и погледна медицинска сестра, която висеше до него. Почуди се, пипна отеклото и твърдо място на крачето, взе скалпел, или не знам - нещо остро, и без упойка направи разрез. Шурна кръв, направиха му превръзка и той ми каза: “Отивайте си у вас, там ще ви е по-добре, сменявайте превръзките и само ако детето вдигне температура, елате пак”. Отидохме си и започнаха мъките, превръзките се напояваха с кръв за кратко време, съседка медицинска сестра идваше през два часа да сменя превръзките, детето плачеше. Мерихме температурата, но тя не бе повишена, а кръвта течеше. През нощта нахранихме детето, гушкахме го на ръце, то дори бе прегракнало от рев. Видях, че става все по-зле, и независимо от препоръката на лекаря да се обадим чак като има промяна в температурата, в 04.45 часа звъннахме в Спешен център. Минути ни бяха необходими да се свържем, никой не вдигаше телефона, но се свързахме и ги извикахме. Детето стенеше, поради това, че линейката се забави, викнахме друг превоз, когато той дойде, се появи и линейката. И не можете да си представите какъв ужас. В колата отзад, където ни качиха, нямаше лампи, спънах се с бебето в някакво желязо, ужас, снахата Галя едва се..."

Моля се, да не ми се налага да ходя на доктор там... Миzерия, беzотговорност и немарливост, граничещо с нежелание zа работа...

Ето линка:
http://www.struma.com/cgi-bin/index.cgi?page=home&article=0

Втората статия пак е zа града Дупница, как там "нямало корупция" и "реда и zаконността господстват".

# 1
  • Мнения: 1 680
Нямам думи!!!

# 2
  • Мнения: 636
Това е някакъв ужас, не е истина Cry

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
До кога ще има подобни лекарски грешки?? Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 7 474
Лоша работа  Praynig, а тия хора защо ли не са потърсили друг доктор newsm78 аз не бих чакала толкова  Thinking

# 5
# 6
  • Мнения: 508
Не мога да повярвам Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 46 488
Тргаедия ...

Поне медицинската сестра-съседка не е ли видяла колко кръв изтича, ужас, нямам думи  Confused

# 8
  • Мнения: 2 723
На това лекарска грешка ли му се вика? Тоя лекар е истински изрод #2gunfire

# 9
  • Мнения: 3 537
Мога да кажа само-горкото бебенце!Каква ли болка е изпитвало? Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 786
Ужас!!!!!! Горкото бебе и горките родители  Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 1 105
Ужас!!! Cry Този освен, че не е човек, не е и лекар. Сигурно са му подарили дипломата за някой рожден ден! Горкото бебенце Cry Cry Cry

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Напоследък стана някаква "тенденция" да убиват от некадърност!!  #Cussing out
Бива ли така без .. упойка и само с едното предположение да се реже краче на детенце??
Направо си е убийство това! И сега наказанието какво ще е ?
300 лева ? или отстраняване от работа за 1 месец?? в замяна на живот.. прекрасно просто!

# 13
  • Мнения: 4 473
Нещастници! #2gunfire Дано Господ им раздаде правосъдие! Praynig

# 14
  • Мнения: 1 756
Боже, какво да кажа, как да коментърам,съд,затвор и не знам ще стана жестока, как е възможнои ПОДОБНА БЕЗОТГОВОРНОСТ

# 15
  • Мнения: 1 881
Боже, това е трагедия, наистина.....А представяте ли си как ще се обвиняват родителите, че не са могли да направят нищо...Докога ще се случват подобни неща и "лекари" ще се развяват безнаказано #Cussing out

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Що за безотговорност - направо съм потресена, има лекари и лекари. Стигам до извода, че повечето лекари са печалбари кътат си направленията и това е. Как е възможно да се постъпи така с малко бебе? Каква трагедия!!! Ами тази медицинска сетра - тя пък с кой ъкъл си е мълчала, не е ли предполагала какво може да се случи?
Отдавна съм се убедила, че трябва да се търси и друго лекарско мнение, ако и това не помогне отиваш в София там са специализираните болници и лекари - там е истината.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Боже, какво да кажа, как да коментърам,съд,затвор и не знам ще стана жестока, как е възможнои ПОДОБНА БЕЗОТГОВОРНОСТ

хаха.. Joy
Къде ги те?
Както написах по горе.. максимум 300 лева глоба и 1 месец отстраняване от работа!!
Чудя се само как ще ги събере тия пари....  newsm78
Или как ще преживеее 1 месец без да убие още някой друго детенце  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 42
Аз не мога да разбера кога всички ще се събудим в тази държава. Не само лекарите са за #2gunfire . Трябва ли да застреляме някой, да го пребием за да се стреснем всички. Какво трябва да се случи за да помислим всички как да се промени ситуацията. Ние от притеснение от лекарски грешки станахме наполовина медици. Ровим се непрекъснато учим се разпитваме, защото не се доверяваме на тяхната непрофесионална преценка. Не може така да продължава - има достатъчно млади напористи хора по-умни, амбициозни и ориентиране как можем нещо да променим. Явно трябва да се вземем в ръце. Нищо няма да му направят на този нека един път някой да смачка главата на такъв та да имаме някакво вътрешно удовлетворение. Стига вече "отмини простака с мълчание" - трябва "око за око зъб за зъб". То не беше смърт на родилки, некомпетентни диагнози - ако трябва всеки месец ще сменяме НИЕ здравното министерство докато някъде нещо звънне в нечия глава. ЕГАТИ НЕКАДЪНИКА!ЕГАТИ ЗДРАВНОТО МИНИСТЕРСТВО!ЕГАТИ ЗДРАВНАТА РЕФОРМА

# 19
  • Мнения: 22 766
Не мога да повярвам Twisted Evil

ох,изпотих се и ми стана лошо,четейки статията.Това не е лекарска грешка,това е НЕКОМПЕТЕНТНОСТ и НЕКАДЪРНОСТ.Този е за съд.

# 20
  • Мнения: 9 901
Отдавна съм се убедила, че трябва да се търси и друго лекарско мнение, ако и това не помогне отиваш в София там са специализираните болници и лекари - там е истината.

лошото е първо, че и в София немалко грешки се правят. А второ, хората от другия край на България как да стигнат бързо до София? Изпадам в ужас само при мисълта, че може да ни потрябва спешна лекарска помощ.

# 21
  • Мнения: 4 621
Ужас! #Crazy #Crazy #Crazy
Този въпросният лекар е за съд и за затвор  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Това е пълна подигравка #Cussing out някави некадърници си играят с човешки животи #Cussing out

# 22
  • Мнения: 1 182
Без думи

# 23
  • Мнения: 47 963
просто не мога да си представя такова нещо,това е наисина убийство...и то по особено жесток начин,на бебето да му изтече кръвта...направо се разтреперих,дано не ми се налага моите деца да рзчитат на такива "лекари"...защото понякога се налага да се доверим на лекар,оставяме живота си в ръцете му,и очакваме той да ни помогне...този не е за съд,ами направо да му напрвят същото...дано бог да го накаже,а на бебчето-да почива в мир   Cry

# 24
  • Мнения: 465
Голяма трагедия, милото детенце  baby_neutral

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Кошмар...

# 26
  • Мнения: 1 120
Боже, много мъчно ми стана за това детенце. Дано почива в мир душичката му Praynig
Що за "лекари " а тия , ужас #Crazy
Те дори и за затвора не са , направо за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 27
  • Мнения: 5 577
Ебаси майката ...

# 28
  • Мнения: 8 917
 Cry Cry CryМиличкото....нека почива в мир Praynig Cry

# 29
  • Мнения: 779
Не мога да повярвам, че нормален човек ( а в случая и лекар) би постъпил толкова безотговорно, жестоко и безчовешко  cry!
А това детенце нямало ли си е педиатър? В много случаи те реагират доста по- адекватно, а и все пак си е второ мнение, за по сигурно.
Аз лично не бих чакала толкова дълго.
Мир за малката невинна душичка, която си е отишла в такива мъки  Cry

# 30
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Насилих се да прочета целия материал.

България се намира в паралелен на реалния свят, където некомпетентността, мързелът и безхаберието са превърнати в национално верую. И не от мене и от вас, а от тези, които са се докопали до власт.

Няма рецепта, съвет или думи за обяснение в този случай!

Бог да го прости!

# 31
  • Мнения: 3 116
За мен това си е чисто убийство !

Мир на душичката му и нека господ се грижи добре за него  Praynig Cry Praynig

# 32
  • Мнения: 259
Нямам думи . Даго линчуват.

# 33
  • Мнения: 959
Това ужас някакъв.Да почива в мир бебчо.

# 34
  • Мнения: 8 585
Аз не мога да разбера кога всички ще се събудим в тази държава. Не само лекарите са за #2gunfire . Трябва ли да застреляме някой, да го пребием за да се стреснем всички. Какво трябва да се случи за да помислим всички как да се промени ситуацията. Ние от притеснение от лекарски грешки станахме наполовина медици. Ровим се непрекъснато учим се разпитваме, защото не се доверяваме на тяхната непрофесионална преценка. Не може така да продължава - има достатъчно млади напористи хора по-умни, амбициозни и ориентиране как можем нещо да променим. Явно трябва да се вземем в ръце. Нищо няма да му направят на този нека един път някой да смачка главата на такъв та да имаме някакво вътрешно удовлетворение. Стига вече "отмини простака с мълчание" - трябва "око за око зъб за зъб". То не беше смърт на родилки, некомпетентни диагнози - ако трябва всеки месец ще сменяме НИЕ здравното министерство докато някъде нещо звънне в нечия глава. ЕГАТИ НЕКАДЪНИКА!ЕГАТИ ЗДРАВНОТО МИНИСТЕРСТВО!ЕГАТИ ЗДРАВНАТА РЕФОРМА
Проблемът не е само в него.
Проблема започва от факта, че никой и никъде (освен в Русия) не слага мускулни "лечения" и АБ. От 1980 и нататък...

Проблемът е че, "структурата", наречена НЗОК е пряка проекция на мафията и корумпираните Бг политици, и основната и грижа е да ликвидира прогресивно Българските граждани с "наредби" и "указания". Разпъват ни (Ви) на кръст всеки ден и ние казваме "Благодаря".
Родителите ни починаха, близките ни измират.
Децата, ако не загинат по този тъп начин ще загинат от "профилактиката" с орално полио в родилните домове или от някой Фризопеп.

Бог да прости детенцето и утеши роднините му.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 14:53 от Birdie

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм била на 10 месеца бебе, когато ми се е случило нещо подобно - чревна инфекция, болничен престой, инжекции в крачетата, висока температура и отоци на двата крака от инжекциите... Лекарите не са разбрали какво ми е, просто казали на майка ми, че няма да оживея... Тя с дядо са ме откраднали от болницата (навремето не можеше току-така да си отидеш) и са ме завели на хирург.
Та той е постъпил точно по същия начин като лекаря от случая, изгонил ги е от стаята, разцепил ми е със скалпел и двата крака (без упойка) и е изцедил гнойта... После превръзка и така... Благодарение на него съм жива!
Та мисълта ми е, че не е нещо престъпно или некомпетентно като действие, просто нещо е куцало в техниката на лекаря, както и в стерилността може би, не знам...  Rolling Eyes
Жалко за мъничкото човече, което е умряло в такива мъки! Миличкото...  Sad

# 36
  • Мнения: 2 885
Милото детенце....нека почива в мир
 Cry Praynig

# 37
  • Мнения: 5 539
Ох не не мога просто........ Тоя изрод бих го пречукала със собствените си ръце, ако ще после да го лежа като за човек... #2gunfire
Горкото мъниче Cry

# 38
  • Мнения: 272
Милото детенце!  Дано почива в мир!
От личен опит мога да кажа че в хирургията в Благоевград лекарите са под всякаква критика. Имам лични наблюдения и съм абсолютно сигурна, не са знаели какво да направят или поне как да го направят! Лошото е че отново няма да има наказани!
 Господ да ни пази всички живи и здрави за да стоим далеч от тез некадърници! Praynig Praynig Praynig Praynig

# 39
  • Мнения: 411
Ужас! #Crazy #Crazy #Crazy
Този въпросният лекар е за съд и за затвор  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Това е пълна подигравка #Cussing out някави некадърници си играят с човешки животи #Cussing out
Не,не и той и всички други като него са си направо за  лагерите на Бай Тошо!

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 15:49 от Беа

# 40
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък не мога да си представя, как лекарят ще ме изгони от кабинета - ще припадна ли, какво ли? Ако не съм аз там тази, на която детето ми има най-голямо доверие или поне аз така си мисля, защото аз я успокоявам най-бързо, тогава кой да остане с нея. И как така ще правят нещо, без да ги попитам, какво точно ще бъде - това не е инжекция, това е разрязване! Как без упойка, какви ще са последствията, ами рисковете? И как така кръвта няма да спира, а аз сляпо ще вярвам, че единствената ни причина да се върнем в болницата е да вдигне температура!

Некадърни лекари - бол! Ама и безотговорни родители!

Милото детенце - от живота само болката е успяло да опознае!

# 41
  • Мнения: 42
Мисля, че в случая е крайно да се каже безотговорни родители. Не всеки има достатъчно здравна култура има хора, които сляпо се доверяват на лекарите - така както е било в миналото. На кой от нашите баби, че и майки е идвало на ум да оспорят лекарско мнение. Наистина ти ще постъпиш така сега защото четеш, виждаш, слушаш какво ли не, но не всички хора са такива. Лекарите са за е..., защото превърнаха професията си в търговия.

# 42
  • Мнения: 256
Този дори не е за убиване.Дано господ го накаже.
Мир на душата на горкото  бебче! Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 498
Кога най-сетне в България ще има виновен лекар или политик....
 #2gunfire

Горките хора, мир на душата на бебчо.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък не мога да си представя, как лекарят ще ме изгони от кабинета...
 ще правят нещо, без да ги попитам, какво точно ще бъде - това не е инжекция, това е разрязване! Как без упойка, какви ще са последствията, ами рисковете? И как така кръвта няма да спира, а аз сляпо ще вярвам, че единствената ни причина да се върнем в болницата е да вдигне температура!

Права си, но много често майката няма възможност да е при детето при разни манипулации.
И аз съм на мнение, че родителите са можели да реагират по- адекватно  Peace Аз пръста си порязах и като не можах да спра кръвта, ме закараха в бърза помощ, какво остава детето ми да е с кървяща рана часове наред... Недоумявам просто.

# 45
  • Мнения: 6 315
Горкото детенце Sad! Просто ужас!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък не мога да си представя, как лекарят ще ме изгони от кабинета...
 ще правят нещо, без да ги попитам, какво точно ще бъде - това не е инжекция, това е разрязване! Как без упойка, какви ще са последствията, ами рисковете? И как така кръвта няма да спира, а аз сляпо ще вярвам, че единствената ни причина да се върнем в болницата е да вдигне температура!

И аз съм на мнение, че родителите са можели да реагират по- адекватно  Peace

Точно това имах предвид, а това не е манипулация, която задължително изключва присъствието на родител! Мен винаги много ме учудва, когато педито ме пита на имунизация "Кой ще държи малката? По-добре не ти!" - как няма да съм аз! Кой друг по-добре от мен!

# 47
  • Мнения: 185
Съжалявам, че ви раzстроих, но такива са фактите. Тепърва ще се раzследва кой, какво и как е трябвало да направи.         Нелепо е просто....

# 48
  • Мнения: 7 474
`Ще дават в новините по Нова репортож! Peace

# 49
  • Мнения: 7 186
Интересно ми е как така са пуснали 3 месечно бебе с дренаж /доколкото разбрах нещо такова са правили/ и превръзка вкъщи! Shocked Пълен абсурд!
Комбинация от некадърен лекар и безотговорни родители е ясно докъде може да доведе, жалко че се е стигнало до най- лошото. Sad

# 50
  • Мнения: 5 370
Интересно ми е как така са пуснали 3 месечно бебе с дренаж /доколкото разбрах нещо такова са правили/ и превръзка вкъщи! Shocked Пълен абсурд!
Комбинация от некадърен лекар и безотговорни родители е ясно докъде може да доведе, жалко че се е стигнало до най- лошото. Sad
За жалост, май си права. Confused
Когато Станито вдигна над 39, аз обиколих 3 болници, докато попадна в педиатрията..... това посред нощ и не се успокоих, докато не спадна.....и в Пирогов даже ги вдигнах, само дето там приемали травматологични случаи, та....не мога да си представя, че на детето ми ще изтича кръвта и аз ще стоя спокойна????!!!!!!! И ще чакам да вдигне Т?
Че те от там дотук да го бяха докарали-сигурно щеше да е живо!!!! Cry
Много ми е мъчно.......... Cry

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Повдига ми се.  Sick

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Милата рожбичка ! Толкова беззащитна... Cry Cry Cry
Аз никога не бих излязла от кабинета, още по-малко пък бих разрешила така касапски даму срежат нещо без упойка. Само това, че е казал майката да излезе, означава, че се готви да направи нещо ужасно.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Синътми като си счупи ръката,докторът искаше да изляза, но аз неее. Тук, ще си го гушкам, колкотои да го боли, искам да съм до него. Иска ми се да го гушкам в такива моменти. Twisted Evil

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мисля, че в случая е крайно да се каже безотговорни родители. Не всеки има достатъчно здравна култура има хора, които сляпо се доверяват на лекарите - така както е било в миналото. На кой от нашите баби, че и майки е идвало на ум да оспорят лекарско мнение. Наистина ти ще постъпиш така сега защото четеш, виждаш, слушаш какво ли не, но не всички хора са такива. Лекарите са за е..., защото превърнаха професията си в търговия.

О, не е така. Аз бих потърсила и друго мнение. НЯма значение колко е късно и в кой край на географията съм. Ако трябва веднага ще взема пари от някой и ще тръгна за друг град. За мен също е безотговорно, та това не е била една превръзка- всичките са се напоявали с кръв. Shocked Как така са чакали да му изтече кръвта. Ужас. Дано никога не изпадам в подобна ситуация, че не знам паниката до какво ще ме доведе- може да си загубя разсъдъка. Thinking   

# 54
  • Мнения: 294
Да не дава Господ никому!!! Praynig

# 55
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Лелееее, божееееее, сега слушах по новините на БТВ, лекарите обсъждали вероятността детето да е имало проблем със съсирването на кръвта. Какви са тия хора, откъде ще прелеят вода, само и само да изкарат лекаря невинен.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А родителите изглеждаха малко простовати хора ( в добрия смисъл), от тези дето имат доверие на лекарите, та може и затова да са се прибрали в къщи с детето.   

# 56
  • Мнения: 326
Ако сме в цивилизована държава на този "лекар" ще му дадат поради лекарска небрежност поне 8-10 години и ще му отнемат правото да практикува завинаги..

# 57
  • Мнения: 5 140
Нямам думи направо.
Каква е тази немърливост и некадърност, егати...
Горката душичка как се е мъчила от болка....да почива в мир. Cry

# 58
  • Мнения: 1 632
Кой позволява на тези лекари да дишат от нашият ваздух!!!!!!!!!

# 59
  • Мнения: 379
Ужас.
Тези лекари са за убиване #2gunfire, бавно и мъчително
Кой позволява на тези лекари да дишат от нашият ваздух!!!!!!!!!

# 60
  • София
  • Мнения: 11 692
Нямам думи... Cry!Горкото детенце дано почива в мир!

# 61
  • Мнения: 185
Продължението от Струма днес:

"5 часа комисия умува как е умряло тримесечното бебе Дейвид Лекари опитват да прехвърлят на родителите отговорността за трагичния край
Вчера в благоевградската болница започна вътрешно разследване за смъртта на 3-месечния Дейвид Станков от Благоевград, който издъхна в ръцете на баба си след масирана кръвозагуба и анемия. Бебето умря след хирургична интервенция на вътрешен хематом на бедрото и последвал кръвоизлив, причинен, след като хирургът от МБАЛ - Благоевград д-р Михалков направил пункция на оток върху крачето на бебето. Случаят потресе обществеността в областния център, разстрои и лекарите от многопрофилната болница в Благоевград.
     5-членна комисия, председателствана от заместник-директора на МБАЛ - Благоевград и шеф на реанимация д-р Борислав Балдин и членове новия началник на хирургично отделение Николай Георгиев, д-р Несторова, завеждащ инфекциозно отделение, съдебния лекар д-р Яни Златин и д-р Михалков, вчера заседава часове наред за смъртта на 3-месечното бебе Дейвид Станков, който умря от кръвозагуба. Бяха проверени всички документи по случая и изслушани хирургът д-р Михалков, извършил разрез на бебето, и д-р Несторова, в чието отделение седмица преди фаталния инцидент детето е било лекувано с диагноза чревна инфекция. Лекарите отказаха да съобщят заключението си, докато не го докладват на директора на болницата д-р Петър Гайдарски.
     Вчера в хирургично отделение, където бе извършена фаталната манипулация, атмосферата бе траурна. На влизане преди заседанието на комисията с папка документи бе и шефката на инфекциозно д-р Несторова. На въпрос защо е образуван хематом, за който казват, че се дължи на инжекциите, правени на бебето в нейното отделение, тя лаконично отговори: “Манипулациите са правени и на двете крачета, ще заседаваме, нося всички документи, не мога в момента да коментирам какво е станало”. Най-потресен след случая бе д-р Михалков, за когото колегите му казват, че е съвестен млад хирург, преди дни взел трудния си изпит за специалност хирургия. Той отказа коментар за случая “Дейвид”. “Не съм извършвал разрез на крака на детето, а пункция, защото имаше хематом, мускулът се бе напоил с кръв и така се процедира в такива случаи”. “Няма грешка в поведението на лекаря”, оправда го шефът на хирургия д-р Николай Георгиев. Из кулоарите на здравното заведение обаче се коментираше, че случаят е скандален. Съгласно разпоредбите всяка манипулация на бебе би трябвало да се извършва в присъствие на педиатър, независимо от...

http://www.struma.com/cgi-bin/index.cgi?page=home&article=0

# 62
  • Мнения: 42
Най-гадното е, че сега ще излезнат родителите виновни. Нямаме никаква защита от никъде. Не вярвам те да започнат някакви съдебни процеси. А трябва да ги влачат до дупка по прокуратури, съдилища и всички инстанции. Да сте чули за наказан лекар. Винаги са с условни присъди. Абе докато на някой не му падне пердето и  #2gunfire
Не е родителска небрежност. А ако детето нямаше родители какво щеше да стане? Малко сирачета умряха ей така, че няма кой да ги погледне. Медицинската сестра, която е сменяла превръзките какво е имала в устата та не им е обяснила на къде отиват нещата? Че ние чуждо дете да видим вън че пада или нещо му става тичаме и вадим кой мокри кърпички кой какво има да помогнем без да сме мевицински работници. Абе л..... работа.

# 63
  • Мнения: 346
Ами живеем в България как да осъдим лекари, престъпници и убиици.

# 64
И аз съм сигурна, че родителите ще излязат накрая виновни, такива случаи винаги се потулват. Ама какво са виновни те, като са разчитали на  уж "лекар", който обаче се оказва, че миналия ден си е взел изпита.

# 65
  • Мнения: 920
Дали ще има наказание за този лекар? Ясно е, че това няма да върне детенцето, но може да спаси други. Или както обикновено, ще потъне в забвение. Гарван гарвану око не вади. Всички лекари вкупом ще защитават колегата.

Родителите? Да, простовати, но и те имат право да имат деца.

Много пъти сам била благодарна за това, че живея в София и че го има Пирогов.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Шокирана съм от тази невероятна лекарска немърливост и ужасно съжалявам за малката душичка. Нека почива в мир Praynig А за подобни "лекари"- #2gunfire

# 67
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Потресох се от това, което прочетох!

Господ да пази децата ни.

Ако това е лекарска грешка - лекарят заслужава доживотен затвор.

Казвам "ако", защото моментално започнаха да лансират версията, че в същност бебенцето имало вродено заболяване, свързано с невъзможност за съсирване на кръвта, та за това било починало.

Мисля, че трябва да се проведе много задълбочено раследване и да се установи истината, защото както всички знаем, до сега лекар осъден за грешка почти няма. Просто се пазят едни други, нали за да бъде доказано по безспорен начин, че смъртта е  настъпила в следствие от лекарска грешка, тази грешка трябва да се докаже, и кой я доказва - други лекари!

А те се пазят по между си, колкото и да се храчат иначе!

Дано Господ помогне и да родителите му. Милата невинна душичка.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
А най- вероятно нещата са комплексни. Детето може наистина да е имало проблем със съсирването. В такъв случай е трябвало да забравят за тази пункция според мен. А и щом е лежало преди това в отделение, не е възможно да не му е правена КК и там да се видят стойностите на тромбоцитите. При наличието на проблем мисля, че и инжекциите не са били добър вариант... Изобщо работите са навързани...
Но не на последно място- родителската грешка е не по- малка от лекарската

# 69
  • Мнения: 19
Това да си нямаш работа с лекари УЖАС

# 70
  • Мнения: 271
 ooooh! ooooh! ooooh!
 Сега като видях снимката на доктора от в-к "Струма", извършил манипулацията на бебето, се оказва че  го познавам- бяхме много добри приятели през студентските ни години.
 За него мога да кажа, че по това време беше много съвестен и отговорен студент. Не знам какво да кажа, просто съм изумена, но само знам, че този случай ще му тежи на съвеста цял живот...  Sad
 Но и тези родители, не мога да се начудя, защо толкова дълго са чакали...може би вина имат и донякъде те... Thinking
 Да почива в мир малкото ангелче.... Praynig Praynig Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 2 901
Ох, колкото повече чета, толкова повече беснея!

Разбира се, че е комплексна вината - ама може ли хирург да извърши манипулация на бебе без присъствието на родите, а да го направи с бабата, да го направи без упойка, да остави бебето да си тръгне, вместо да го наблюдава, да го остави за наблюдение - в крайна сметка състоянието на мъничето е било след намесата на лекари! И как може родители да чакат да вдигне темперадура и само да сменят превръзки - кой нормален човек (и съседка - медицински работник) може да се надява на нещо хубаво при постоянно течаща рана!

Пфу!  #Cussing out

Никой не е длъжен да умира в мъки, медицината е достатъчно развита, за а го избегне - и подобно умиране, и подобни мъки!

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Вчера се разплаках, стана ми много мъчно. Много съм емоционална, често плача и на филми плача и като прочета някоя тема във форума. На такива лекари трябва да им вземат разрешителното или каквото там имат, за да практикуват професията си. Може ли малко бебе с такава рана да го пусне в къщи - в каква държава живеем, на какво прилича това?????? Живеем в "модерни времена", а да умре човек от кръвозагуба - ужас...............!!!!!!!!!!!!!

# 73
  • Мнения: 3 537
Аз пък се чудя ,щом съседката е медицинска сестра как е оставила детето да му изтече кръвта? newsm78Не е ли разбрала,че това е много опасно? ooooh!

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
изглежда, че и сестрата толкова си разбира от работата
оффф, каквото и да се говори пак лекарите ще излязат невинни, дори и да е болно детенцето никой ли не можа да го констатира за тези 3 месеца?.

# 75
  • Мнения: 31
 Статия от вчера
 С надеждата въпросния доктор да я прочете...

# 76
  • Мнения: 42
някой знае ли в крайна сметка какво стана? Има ли вече някакво решение на комисията?

# 77
  • Мнения: 11 607
Мами, прочетох ви писмото по електронната поща във в-к Струма! Всеки ден има нещо за този случай!Единствено пише,че се удължава срока на проверката за да се разследва максимално точно смъртта на момченцето! Ще има 2 комисии,които трябва да работят до края на седмицата!

Ох, ако знаете колко често в Благоевград има смърт на новородени, просто не е за вярване!!!!!!!! Скоро имаше и на родилка смърт ...... Трагедия Sad Sad Sad

# 78
  • Мнения: 1 004
Не мога да си представя какво е било на близките да гледат как на детето му изтича кръвта и как не спира да плаче жално. Това е най-тъжната картина в този свят да гледаш едно бебе да плаче от болка, вместо да му се радваш как сладко си спи в легълцето. Като си помисля това и мога да седя и плача часове.

А лекарите винаги почват много да мислят, когато каруцата се преобърне. Как може млад специалист да е оставен сам..Аз ако съм на неговото място ще се откажа от професията си и това дете ще ми тежи цял живот. Той явно няма деца и изобщо не разбира болката. Та това е живот, не някакъв макет, на който да се учиш.
 newsm45 smile3514
И като си помисля, че всички от областта тичат в Бл-град, уж за по-големи специалисти Shocked

# 79
  • Мнения: 35 950
не мога да повярвам! и това са лекари! нямат капка човещина в себе си!

# 80
  • Мнения: 42
На мен ми е много интересно колко от Вас ако нещо сгафят в работата си - някаква сериозна грешка, да се изтрие важна информация, да преведат пари някъде другаде, да загубят важен документ и от този род, ще останат на работа? Дали шефовете ще бъдат така толерантни да ни оставят на работа - познайте ? Ща хвърчим като тапи от шампанско, ако причиним някаква вреда на фирмите, в които работим? Никой няма да се занимава с разследване има инцидент ти си го причинил - вън. А сега какво става с лекарите, на които се доказва, че са допуснали грешка и човека си е отишъл. Няма значение бебе, стар човек - един човешки живот приключва поради грешка? Кой дава гаранция, че пак няма да се допусне грешка? Или както се казва гаранция - франция. Само, че това не са чушки и домати , а хора.......... Аз нямам думи.........

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Че е виновен доктора е виновен, ама не разбирам как ще му тече цял ден кръв и няма да идат при друг лекар или пък направо в спешното. newsm78 Чудя се и не разбирам. Това е 3 месечно бебе. Аз неразбирам цял ден ли е текла раната или просто изведнъж се е получил кръвоизлив и не са реагирали от бърза помощ на време?

# 82
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кой е написал тая статия от името на форума, без да се допита до всички? Щото на мен лично нито стила, нито езика ми допаднаха, макар че като цяло съм съгласна с написаното...
И изобщо  когато се пише нещо "от името на форума" не може ли първо да се постне тук, да се види колко души от тоя форум одобряват статията и колко не...
Съжалявам ако ви се струва, че изпадам в подробности, не подценявам трагедията, говоря за принципни неща...
Ще бъда благодарна на авторката ако се представи!

# 83
  • София
  • Мнения: 4 866
Зъхи, същото се запитах и аз  newsm78
Кой и защо е изразил мнението ми без дори да провери какво е то?
И как се пише от името на цял форум?

# 84
  • Мнения: 42
хайде сега да го сдъвчим Twisted Evil

# 85
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
хайде сега да го сдъвчим Twisted Evil

Не става въпрос за това...  Rolling Eyes Както казах - въпросът е принципен. Утре може някой по същия метод да пусне статия от името на форума, че искаме да сваляме правителството (то не че не е за сваляне де Mr. Green)...
Има си правила за такива неща... Може би ще е добре и Mamma да се включи с мнение...

# 86
  • Мнения: 6 320
Абсолютно права е Зъхи!
И не става въпрос за това дали подкрепяме или не написаното в случая.
Става въпрос за принципно положение.

Когато се говори от името на "всички" от някаква група (или поне от името на болшинството) е добре те да бъдат информирани и нещата да бъдат съгласувани, а когато се говори от името на БГ-Мамма е хубаво и аз да знам:

1. защото БГ-Мамма е запазена марка и знак
2. защото аз нося отговорност за това



Предупреждавайте за такива инициативи.
Не са лоши, но поне информирайте за това предварително и искайте някакво съгласуване.
Почти всички медии, разни институции и фирми знаят координатите ми и ме търсят в случай на проблем или възникнали въпроси/конфликти...

Утре някой може да напише нещо от името на БГ-Мамма, което нито да съвпада с моето мнение, нито с мнението на потребителите, а недай си Боже да е нещо по-сериозно - познайте кого ще търсят за подвеждане под отговорност.

"После иди, че доказвай, че нямаш сестра...." (репликата е от стар виц, в случай, че някой не го знае)

# 87
  • Мнения: 11 607
В публикуваното писмо се казва,че мамите от форума държат да бъдат периодично осведомявани за развитието на проблема от в-к Струма...... и да се поддържа постоянна кореспонденция между мамите и вестника по този случай!!!

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Солидарна съм с мнението на Зъхи и  Mamma. Който иска да пише от името на форума нека първо да го публикува тук. Не може да се говори от името на толкова много хора - вярно, че в случая каузата е благородна, но въпросът е принципен.
О-хо, вече имаме и проверка на правописа, затова ли за минути изчезна форума?

# 89
  • Мнения: 22 766
Абсолютно права е Зъхи!
И не става въпрос за това дали подкрепяме или не написаното в случая.
Става въпрос за принципно положение.

Когато се говори от името на "всички" от някаква група (или поне от името на болшинството) е добре те да бъдат информирани и нещата да бъдат съгласувани, а когато се говори от името на БГ-Мамма е хубаво и аз да знам:

1. защото БГ-Мамма е запазена марка и знак
2. защото аз нося отговорност за това



Предупреждавайте за такива инициативи.
Не са лоши, но поне информирайте за това предварително и искайте някакво съгласуване.
Почти всички медии, разни институции и фирми знаят координатите ми и ме търсят в случай на проблем или възникнали въпроси/конфликти...

Утре някой може да напише нещо от името на БГ-Мамма, което нито да съвпада с моето мнение, нито с мнението на потребителите, а недай си Боже да е нещо по-сериозно - познайте кого ще търсят за подвеждане под отговорност.

"После иди, че доказвай, че нямаш сестра...." (репликата е от стар виц, в случай, че някой не го знае)
Подкрепям

# 90
  • Мнения: 185
И аz подкрепям Mamma в каzаното по горе.
За случилото се не искам пряко да обвинявам никого, zащото не съм лекар или адвокат, а вината би могла и да иzлеzе комплексна... Жалко е станалото.
Намерих още информация, продължение от вестник "Струма".
От 27 юни..

"И не можете да си представите какъв ужас. В колата отзад, където ни качиха, нямаше лампи, спънах се с бебето в някакво желязо, ужас, снахата Галя едва се качи. Но най-голямата трагедия бе в Спешен център. Пристигнахме и д-р Цековски от Бърза помощ нареди: “Развийте го, та то е умряло преди два часа!”. Как така - разкрещях се аз - та преди минути му давах сокче, докато се качихме в линейката, детето дишаше, какво говориш, докторе?! Настана паника и сред тях. Извиках в 7 часа началника им д-р Михайлов, той гледаше като попарен, такова безхаберие не сме виждали. Опитаха се да ни успокоят, че и те скърбят за детето ни, глупости. Започнах да викам: “Къде е този убиец д-р Михалков?!”.
     В разговора се намесва бащата Николай: Пари назаем ще взема и ще го съдя този хирург. Какви са тези лекари, като е видял, че детето кърви, защо го е пуснал, защо не е оставил жена ми с него в болница, ние ли сме длъжни да си правим превръзките, убийци, няма да ги оставим така! Като се случи най-лошото, д-р Михалков се криеше от нас. Другият лекар от Спешен център въобще не ни даде обяснения. Нека някой се подпише за точния час на смъртта, какви са тези обвинения, че два часа детето е било мъртво у нас. Това е грях, което тази хора говорят.
     От Спешен център отказаха коментар за смъртта. Началникът на ЦСНП д-р Красимир Михайлов за пореден път не бе информиран от какво е починало бебето. Той не бе и запознат със случая и препрати журналистите при лекарите от съдебна медицина. Докторът заяви, че не знае за случая, но бил чул, че детето се лекувало в инфекциозно, вероятно за да ни подскаже там да търсим причините за смъртта на малкия Дейвид. Родителите нямаха никакви забележки към отделението, ръководено от д-р Несторова. Предполага се, че при разрязването на абсцеса е засегнат важен кръвоносен съд, довел до смъртоносния за тримесечното бебе кръвоизлив.
     Д-р Яни Златин, направил аутопсията, бе лаконичен вчера: Причината за смъртта е анемия, кръвоизлив е довел до органна недостатъчност.
     По случая със смъртта на Дейвид е образувано дознание. Заявяват ни, че няма виновен лекар, но ние няма да оставим нещата така, ще съдим хирурга, та ако ще къщата си да продадем, казаха близките. Семейство Станкови за втори път са жертва на нелепи обстоятелства. През 1998 година големият син на бабата на Дейвид - Лефтера, умрял внезапно след инфаркт. “И тогава лекарите от Спешен център не реагираха адекватно, изпуснаха го. .. докога бе, хора, ще търпим лекарите да пълнят гробищата с млади хора”, питаха те.   
 
  СИЯНА АНИНА   
  Пряк път към тази статия:   
  http://www.struma.com/cgi-bin/archive.cgi?year=2006&month=06 … ome&article=1

От 28 юни..

"“Няма грешка в поведението на лекаря”, оправда го шефът на хирургия д-р Николай Георгиев. Из кулоарите на здравното заведение обаче се коментираше, че случаят е скандален. Съгласно разпоредбите всяка манипулация на бебе би трябвало да се извършва в присъствие на педиатър, независимо от това колко нищожна е интервенцията. Основният въпрос, който задаваха колегите на д-р Михалков, е защо е наредил, след като детето е изкървяло и крачето му е било оточно до коляното, близките му да го заведат вкъщи. Грешка е и фактът, че въпреки кървенето родителите на Дейвид - младото семейство Галя и Николай, са го държали вкъщи, те обаче казват: “Вярвахме на лекаря, който ни каза, че няма страшно, да сменяме превръзките и да го потърсим само ако вдигне температура. Детето не правеше температура, мислехме, че изтича мръсна кръв и така трябва, щом доктора е казал. Едва когато видяхме, че детето става много зле и е бледичко, тръгнахме към Спешен център. Ние не сме медици, не разбираме нищо от болести, вярваме на лекарите”.
     Докторите обвиниха близките, че 6 дни след изписването им от болница крачето е било оточно, на тези обвинения бабата на Дейвид отговори: “В четвъртък вечерта крачето се поду, обадихме се в болницата и ни казаха да слагаме компреси с риванол, било нормално след инжекциите. Когато обаче отокът стана голям и детето плачеше, в събота потърсихме личния лекар и оттам отидохме в хирургия, какви 6 дни - това не е вярно”.
     За коментар на смъртния инцидент потърсихме и шефа на Регионалния център по здравеопазване д-р Анатолий Тачов. Ето какво заяви той: “Пуснах заповед за проверка на случая и днес експерти ще влязат в болницата и ще изискат всички документи за лечението на детето. Освен това спешно ще сезирам здравното министерство и лично министър Гайдарски за това какво се случва в държавната болница”.
     Документи по случая събира и адвокат Мария Георгиева, която вчера пое защитата на интересите на близките на починалия в неделя 3-месечен Дейвид Станков. Тя коментира: “Потресена съм, поемам защитата на семейство Станкови, преди това изисках всички болнични документи, който до няколко дни се надявам да събера”.
     Вчера директорът на болницата в Благоевград д-р Петър Гайдарски не бе открит за коментар, той не отговаряше и на мобилния си телефон. Неговата секретарка Красимира Петкашева обясни, че директорът й е в командировка в София по по-важни проблеми. До редакционното приключване д-р Гайдарски не пое отговорността за коментар на случая. Въпросът е какви по-неотложни дела от изясняването на смъртния инцидент в ръководената от него болница биха могли да го накарат да отпътува до София?!   
 
  СИЯНА АНИНА   
  Пряк път към тази статия:   
  http://www.struma.com/cgi-bin/archive.cgi?year=2006&month=06 … ome&article=2

# 91
  • София
  • Мнения: 6 791
Лекарят че  е виновен, виновен е. Обаче какви са тези родители, които ще гледат с часове как кръвта на детето изтича и няма НИЩО да направят? Не се ли сещат колко кръв има в едно 3 месечно бебе?  Shocked Откакто сте публикували историята това се питам....вече не се сдържах.

# 92
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
в 21-ви Век някои още "лекуват" чрез кръвопускане?! Не е за вярване...

Общи условия

Активация на акаунт