Моля за вашето мнение

  • 1 039
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,
аз съм в края на 5 месец. Имам един развален зъб и днес ходих на зъболекър. Той ми каза, че зъба не му харесва, но няма да му прави ренгенова снимка за да не ме облъчва , но ми сложи лекарство. На някой от вас слагали ли са му лекарство в зъб в това състояние и дали няма да навреди на бебето ?

Благодаря ви предварително. 

# 1
  • Мнения: 2 818
Предполагам, че зависи от лекарството. На мен не са ми слагали, но и не съм се зъболекувала. А зъболекаря знае, че си бременна, нали?

# 2
  • Мнения: 3 478
Ако си му казала че си бременна, той знае какво да прави. Има си такива, които поставят на бременни.

# 3
  • Мнения: 8 917
Ако си му казала че си бременна, той знае какво да прави. Има си такива, които поставят на бременни.
Peace Така мисля и аз. А за мен - не съм посещавала зъболекар, докато съм била бременна. Не ми се е налагало. Peace

# 4
  • Мнения: 643
Аз посещавах, но казаха че няма проблем, само за упойките ако се наложи нещо. Слагали са ми лекарство и всичко е било наред.

# 5
  • Мнения: 2 381
На мен са ми слагали лекарство по време на бременност.

# 6
  • Мнения: 1 986
  Когато кажеш на стоматолога,че си бременна-няма проблем,има и лекарства,и упойки,които са подходящи в нашето положение и не вредят на плода Peace

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
В 6-ия месец лекувах пулпит.Наложи се да ми умъртвят зъба с арсен.Не навреди по никакъв начин на бебето.Стоматологът естествено беше информиран,че съм бременна и е преценил какво да слага и в какви количества.

# 8
  • Мнения: 4 621
Не съм посещавала зъболекар докато бях бременна, но знам, че има медикаменти, които стоматолозите могат да използват за бременни. След като зъболекарят е наястно с положението ти със сигурност се е съобразил Peace
Лека бременност Grinning

# 9
  • Мнения: 300
В третия месец и на мен ми слагаха лекарство в зъба. Зъболекаря знаеше че съм бременна и ме успокои, че нямало да навреди на бебчо. Не се притесняваи те(зъболекарите) си знаят работата. Wink

# 10
  • Мнения: 1 975
  Когато кажеш на стоматолога,че си бременна-няма проблем,има и лекарства,и упойки,които са подходящи в нашето положение и не вредят на плода Peace
А още повече периода 5-8месец се води за спокоен и е позволен приема на лекарства ако се налага. Те лекарите си знаят работата

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
По време на бременността си си оправих 3-4 зъба. не ми се е налагало да ми правят снимка, но има съвременни рентгенови апарати - много малки, като при тях дори на компютъра на стоматолога излиза на момента снимката на зъба. Всички зъби ми ги оправяха с упойка, стоматологът беше предупреден.

# 12
  • Мнения: 495
чела съм, че не само, че не е опасно да се ходи на зъболекар по време на бременност, ами дори е препоръчително да се отиде на преглед, тъй като, не помня при кое заболяване на зъбите, в организма на майката се отделяли вещества, които можели да допринесат за преждевременно раждане
за рентгена - той облъчва локално зъба, няма лъчение върху плода

# 13
  • Мнения: 346
И според мен няма проблем, щом знае за състоянието ти.

# 14
  • Мнения: 3 425
За лекарството не съм чувала да има проблем,но за снимката им!Не забравяй да кажеш на снимащият те,че си бреми!
Аз скоро ходих на зъболекар и ми трябваше снимка и понеже съм си дунда жената в кабинета за снимки  ме попита изрично дали не съм бреми!А и после забелязах,че е написано с големи букви!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт