Душ-кабина или параван?

  • 6 784
  • 46
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 926
Четох, четох, но само за душ-кабини и вани намерих инфо Sad
Дилемата е следната: правим ремонт и трябва да решим за банята дали да сложим душ-кабина(90/90) или само параван. В смисъл с параван ще е малко по-широко там където е душа, но на мене ми харесват душ-кабините newsm78
Не знам 90 на 90 см дали няма да е тясно, когато бебка порастне и трябва да я къпя там newsm78
а с паравана пак няма да ми се мокри останалата баня , а ще е по-широко.
Ох , много объркано стана ooooh!
Моля, дайте мнение дали тези паравани вършат работа и евентуално къде могат да се поръчат  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 311
Аз съм се спряла на параван, защото моята баня е малка и мога да сложа максимум 80х80 душкабина там където е душа сега. За по-голяма трябва да се мести и водата и канала.
Освен това когато не се къпе някой, паравана може да е събран и банята ще е достатъчно широка.

Аз гледах за паравани на Стройко, единствените, които видях (но в един момент се уморих да обикалям, може да е имало и други) бяха на Емир. Магазина им е на Стамболийски близо до Димитър Петков.

# 2
  • Мнения: 8 505
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.

# 3
  • Мнения: 8 917
Бих избрала параван ако имам повече място,като за мократа част бих оставила доволно широко място,а не при всяко движение да се опирам някъде.
Peace
С кабината си е тесничко  newsm78 При свекърва ми е така и когато се е налагало да се къпем там съм гоправила за възможно най-кратко време Wink

# 4
  • Мнения: 4 621
Ако не ви е  голяма банята с параван е по-добре Peace

# 5
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Параван! Но го избирай да е с с такива профили и стъкло (или там каквото избереш) дето лесно да се чистят!

Ние за сега сме със завеса  Grinning - по-лесно ми е за поддръжка. По-нататък ще сложим параван, но само от едно плъзгащо се стъкло (абе гъзария)  Mr. Green - от всичко най-мразя да чистя душ кабини и паравани Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 7 474
Ако не може по-голяма кабина - параван.  Не обичам да ми е тясно Naughty

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 926
Благодаря ви  bouquet
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

# 8
  • София/Перник
  • Мнения: 981
....
Галски , я кажи каква е тая гъзария дето разправяш- може и ние да е погъзарим Wink

Ми каква  Laughing Едно стъкло като пано, на релса окачено, която е облечена с алуминий или пък видима (зависи от избора на механизма) и долу го придържа едно профилче Simple Smile
Абе, все едно плъзгаща стъклена врата. Наскоро прочетох в някое от списанията за дома, че това е "хита на сезона" - вместо стъкла отвсякъде за душ кабините, само един параван точно дето бие струята - така атмосферта в банята се "затопляла приятно при къпане" (цитат)  Mr. Green. Съдейки по това колко излиза една такава врата (ок. 1000 и нагоре) си е верно гъзарийка  Mr. Green
Между другото се сещам, че има една фирма "Нео - обзавеждане за баня" или нещо такова, които правят паравани по поръчка, с алум. профили, и не бяха хич скъпи. Ама не помня ние защо се отказахме от този вариант  newsm78 , сигурно тогава ми е хрумнала горната идея и съм разубедила мъжа ми Laughing. Потърси ги тез в нета - имат тел., адрес. И са по-качествени от турските.
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 478
И аз си падам по душ-кабините, но в крайна сметка сложихме параван на ваната, наместо да я махаме и слагаме кабина. А за почистването му тук ( надявам се и там незнам дали е така) има препарат за пръскане след баня само се напръсква. Не се плакне, не се четка ние само така караме вече 6 месеца от както сме го сложили и е като нов. Но определно с параван е по-широко.

# 10
  • Мнения: 2 723
Ние сме с малка баня и имаме душ-кабина. Дори размерът и е 80х80. Ъглова е. Нямаме никакви оплаквания, не ни е тясно, може би сме свикнали.  КОгато не се къпем вътре държим бебешкото корито кофи и легени. Имали сме и завеса- тя мухлясваше Sick

# 11
  • Мнения: 544
Ние имаме по-голяма баня и сложихме вана,но единия край на банята е остър Shockedи там не можеше да влезе кабина,та поръчахме параван/във фирма за пвц дограма/-излезе 400лв.
Сложихме финдландски масажен панел   Peace само радио няма Laughing
Като цяло съм супер доволна,но там се къпем ние/широкичко е/а децата във ваната,та дали на теб ще ти е удобно да я къпеш в подобно място незнам.Иначе не пръска,добре е уплътнено Peace

# 12
  • Мнения: 5 475
В твоя случай параван е по-удобното решение!  Peace

# 13
  • Мнения: 2 237
Лично аз съм за душ-кабината Peace така се къпеш само там и не се мокри цялата баня.Може и мокет вътре да си постелеш (така е на сестра ми вбанята)

# 14
  • Мнения: 1 655
Някой може ли да пусне снимки на паравани? Идеята за параван ме заинтригува, но не съм виждала до сега.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ето това е нашата баня. Не знам на това параван ли да му казвам или душ-кабина Wink
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=853385

Снимките не са много хубави и са правени когато не беше довършена.

# 16
  • Мнения: 1 311
Ето и още нещо подобно, по-хубава снимка не намерих http://www.italterm.biz/cl/?cmd=ccdShowP&pid=547 само че от стена до стена.

Ето и още: http://www.napravisam.bg/?id=pbania&p=1

# 17
  Ние си поръчахме плъзгаща се врата във фирма за дограма. На две парчета е, тоест когато никой не се къпе едното влиза зад другото и банята изглежда по-просторна. Цената беше около 350лв. Монтирана е на праг около 10-15 см. висок - така изглежда по-обособено в самата баня. По-добре е от душ-кабина, защото има повече място и има къде да сложиш етажерка за козметика.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 926
Oк - вече реших , че ще е параван(мъжът ми е много щастлив)
А когато е със стъколо не е ли опасно да не се счупи и да нарани някого newsm78 и по-добре ли е да е от стъкло или плексиглас newsm78

# 19
  • Мнения: 3 089
добре сте решили.

в душкабина все ще си ръгаш лактите тук-таме.

# 20
  • Мнения: 1 311
Oк - вече реших , че ще е параван(мъжът ми е много щастлив)
А когато е със стъколо не е ли опасно да не се счупи и да нарани някого newsm78 и по-добре ли е да е от стъкло или плексиглас newsm78

Би трябвало да е темперирано стъкло и да не се чупи от температурни разлики. Но ... страх лозе пази - аз мисля да си поръчам с плексиглас или каквото там пластмасово по-точно е ...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз лично си направих параван.Поръчах го на фирма изработваща алуминиева дограма.Чувала съм че душ кабините били нестабилни и вратичките им постоянно се чупели.Паравана не се изработва от стъкло,защото е опасно,от един друг материал ама като не помня как се казваше newsm78.Целия параван ми излезе към 450 лв

# 22
  • Мнения: 544
нашия параван е от някакъв вид пластмаса.. newsm78не се сещам как се казваше.Чисти се добре Peace

# 23
  • Мнения: 998
Не харесвам дущ-кабините, за нашата баня избрахме да направим стена от стъклени тухлички в лек овал, за да е по широко вътре. Стана страхотно, много лесно се подържат и  изглеждат много ефектно!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Аз съм върл противник на душ-кабините - тясно е, вратичките им лесно се развалят, много трудни са за поддръжка - има куп фугички и дупчици, в които се замърсява и напластява.

# 25
  • Мнения: 394
Душ кабина. Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Параван - по-широко е с него. Ние сме с душ-кабина и ми е малко тесничко вътре.

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз нещо май не мога да разбера разликата между душ-кабина и параван...  Embarassed Еднаквичко ми изглежда.  Rolling Eyes Моля някой да ме светне!  Praynig

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нашия параван е нещо като стена, разделяща помещението на две.Стената представлява две плъзгащи се врати от алуминий и някакъв пълнеж.Самата стена е стационарна.Такова пояснение дадох,че аз самата не мога да се разбера ooooh!

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 13:09 от vania_na

# 29
  • Варна
  • Мнения: 315
Мога ли и аз да помоля за обяснение за разликата между параван и душ-кабина. Нашата баня ще бъде малка - някъде 1,70 на 1,70 значи около 3 метра. Sad Предвидено е от ляво да се пада мивката / аз си мисля, че може да е на самия ъгъл видях, че продават такива/, насреща да е тоалетната чиния и в ъгъла отляво между двете трябва да е душа, но ни се иска ако може да го отделим някак за да е по сухичка и спретната банята. Та и ние към душ-кабините се бяхме засилили, но така като виждам взех да се замислям как би стоял един параван и къде във Варна може да се поръча или видят такива. Thinking

# 30
  • Варна
  • Мнения: 315
Няма ли кой да отговори. Значи банята ни ще е 1,80 на 1,60, получава се 2,90 баня. Всяка вечер умуваме как да разположим най -добре вътре тоалетна чиния, мивка и евентуално душ-кабина. И много се двоумим дали да се опитаме да съберем една 80 на 80 или да е 90 на 90. Имало и някакви като полукръг някъде към 70 дълбочина, а към 1 м. настрани. Иначе не виждам как да бъде. Ако няма душ кабина или ще е един душ само и ще е мокро навсякъде или пък трябва да се сложи прагче с плочки и от онези найлоновите пердета, но те мухлясват и не е красиво въобще. За вана нямам нито място нито желание. Моля ви помагайте. Praynig

# 31
  • Мнения: 165
Az predpo4etoh du6-kabinata i ne sajalqvam Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Не харесвам дущ-кабините, за нашата баня избрахме да направим стена от стъклени тухлички в лек овал, за да е по широко вътре. Стана страхотно, много лесно се подържат и  изглеждат много ефектно!
Нямаш ли снимки? Страхотно ме заинтригува...Или поне линк към някакви такива тухлички, да ги видя що за чудо са Praynig

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Sisil, пробвай тук http://www.3dspacer.com/editions/bathroom/ да си направиш проект, можеш да видиш кое къде ще е най-удобно

# 34
  • Мнения: 3 098
Душ ка6ина. PeaceМного по лесно се по4истват от параваните,по красиво и удо6но.Отделно,4е можеш да си из6ереш и с много екстри.
За теснотията ,90/90 са доста тесни4ки, Confusedо6а4е има и 100/100,110/110,120/120.
Нашата е с размери 110/110 и е доста просторно и удо6но вътре. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 4 022
Аз нещо май не мога да разбера разликата между душ-кабина и параван...  Embarassed Еднаквичко ми изглежда.  Rolling Eyes Моля някой да ме светне!  Praynig

Аз ще опитам:
Душ кабината е готова клетка - има поддушово корито, където се стъпва и стени от стъкло или плексиглас , може да  като четвърт окръжност, квадратна, правоъгълна или с друга форма.За да се монтира трябва да има само сифон оставен в пода и естествено извода за душ-батерията да е на някоя от стените
Параванът се монтира върху направено от плочки прагче, то може да е съвсем ниско-около 10см, но може и да е по-високо.Отдолу няма корито а са плочките на самата баня, пак трябва да се предвиди сифон и наклон към него.
Ами това е.
А иначе като лично мнение душ-кабините дават доста дефекти с времето

# 36
  • Мнения: 7 640
нито едно от двете не ми харесва, ангажира пространството някак си

# 37
  • Мнения: 219
А някой може ли да каже от какъв материал е по-добре да е изработен паравана - от алуминий или PVC?

# 38
  • Мнения: 5 622
Ние ще правим точно такъв параван. Преградна стена. Ще е с правоъгълни размери и ще е доста по-широко от стандартните 90/90 см.

# 39
  • Мнения: 5 622
нито едно от двете не ми харесва, ангажира пространството някак си

И то ва го има. Става за по-голяма баня, където не ти трябва това голямо пространство и ще бъде по-добре, точно ако го ангажираш по някакъв начин  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
При нас мястото в банята е малко, затова сложихме поддушово корито и в ъгъла сложихме завеса "тип ветрило". Хем стана по-широко, хем със завесата не се мокри  Hug

# 41
  • Мнения: 1 047
Незнам дали паравана е добре,но душ-кабината си е адска теснотия.Все едно съм в прав ковчег.Не можеш да си сапунисаш краката без да се опреш някъде.
А да си изкъпя децата е супер неудобно.
И всичко това на цената да ми е суха банята.Не,мерси!

# 42
  • Мнения: 396
душ-кабина Peace

# 43
  • Мнения: 7 640
Незнам дали паравана е добре,но душ-кабината си е адска теснотия.Все едно съм в прав ковчег.Не можеш да си сапунисаш краката без да се опреш някъде.
А да си изкъпя децата е супер неудобно.
И всичко това на цената да ми е суха банята.Не,мерси!
Joy Joy Joy
обаче си напълно прав!

# 44
  • Мнения: 3 453
Ако не ви е  голяма банята с параван е по-добре Peace

и аз така мисля. Peace

# 45
  • Варна
  • Мнения: 246
Аз лично съм за душ-кабина, много повече ми харесва от параваните, много по-красиво е с нея. А пък и сега такива красиви душ-кабини има, с едни такива екстри.

# 46
  • Ruse
  • Мнения: 390
в нас сме с душ -кабина 90 на 90.Не е тясно за сам 4овек но се 4удя беба като порасне как 6те се гъ4кам с нея .Искахме да сложим параван но банята ни е толкова малка 4е нямаше на4ин.така 4е моя съвет е ако ти е голяма банята си сложи едно параван4е да ти е по широки4ко

Общи условия

Активация на акаунт