Конкурс на тема "КАК МУ КАЗАХ, ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА"

  • 13 085
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 320
Тестовете за бременност Sureсheck, сп. „9 месеца“ и BG-Mamma.com обявяват конкурс за кратко разказче на тема

"Как му казах, че съм бременна"

Ако наскоро сте станали майка или щастливото събитие ви предстои, разкажете кого и как зарадвахте с тази новина.
Каква беше реакцията – радост, въодушевление, ужас, сълзи...


Историите трябва да са с обем до 2 страници. Могат да бъдат придружени и от снимки.

Историите изпращайте до 15 август 2006 г.:

- на адрес гр. София 1113, бул. „Цариградско шосе“, бл. 14, партер, офис на Веритас ПР, за конкурса „Как му казах, че съм бременна“

- на е-mail: konkurs@surecheck.info

- или ги публикувайте тук в темата


Най-интересните и нетрадиционни истории ще бъдат публикувани на страниците на сп. „9 месеца“ и на сайта BG-Mamma.com.

Победителките ще получат кенгуру, стерилизатор или анатомично корито, както и специални подаръци за бебетата. Ще има щъркели и още хубави изненади.

========================================================================================

Конкурсът “Как му казах, че съм бременна” се радва на голям интерес

Бременността е един от най-значимите периоди в живота на жената. За съжаление, обаче, той често е натоварен с много предразсъдъци и предизвиква противоречиви емоции. Някои жени се чувстват уязвими, когато разберат че са бременни и често губят почва под краката си. Затова тестът за бременност Surecheck, списание „9 месеца“ и BG-Mamma.com организират конкурс за кратко разказче на тема „Как му казах, че съм бременна“. Стремежът е да се съберат интересни и нестандартни истории, които да  дадат на други жени идеи как да бъдат уверени и завладяващи, когато съобщават новината, че ще имат бебе.

„Искаме да акцентираме и на това колко важно е да се направи ранно откриване на бременността, за да може жената да има достатъчно време да реши как да продължи живота си.“ - казва Павлина Чорбаджийска, Търговски директор на фирмата-вносител на тестовете за бременност Surecheck. Ако иска да има дете, възможно най-рано жената трябва да започне да живее по най-добрия за него, а и за себе си начин. Трябва да се откаже от вредните си навици, ако ги има – да спре да пуши и да приема упойващи средства, да се пази от радиационни облъчвания, да внимава с медикаментите, които приема. Трябва да предприеме и някои важни стъпки – да мине през задължителните за бременните прегледи и да започне ранен прием на фолиева киселина с цел предпазване на плода от спина бифидa.

Организаторите очакват интересът към конкурса да бъде голям, защото лятото е сезонът, в който човек има повече време за себе си и за нещата от личния си живот. Разчитат много на жените, които сега са бременни и ще се борят за приза „Бебе на 2007 г.“

Засега конкурсът се радва на голям интерес. В специално създадената тема в BG-Mamma.com вече има публикувани над 70 мнения. Всички, които искат, могат да се включат със своята история до 15 август 2006 г.

Най-важното при оценяването на историите ще бъде те да са интересни, забавни и да дават добри идеи. В журито ще има представители на всички партньорски организации, които ще се обединят около идеята за споделените положителни емоции.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени в края на август. Победителките ще получат кенгуру, стерилизатор или анатомично корито, както и специални подаръци за бебетата.

Конкурсът „Как му казах, че съм бременна“ е част от по-голяма кампания на теста за бременност Surecheck, която цели да насърчи хората у нас в желанието им да имат повече деца. Тази кампания започна миналата есен и досега са проведени няколко много интересни инициативи – семинарите по сексуална култура и репродуктивно здраве за ученици от 11 клас, рисунките на първокласниците на тема „Искам братче, искам сестриче“, осиновяването на щъркела Жоро в зоологическата градина и др.

За повече информация, моля посетете www.surecheck.info
--------------------------------------------------------------------

Тестът за бременност Surecheck e разработен по нова канадска технология с Gold Gel Reagent и постига точност на резултата над 99% по всяко време на денонощието, още на първия ден от закъснението на цикъла.

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 18:10 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
за пореден път се сещам за признанието на Smile...

# 2
  • Мнения: 258
сори за оффа,ама..какво й е признанието,стана ми любопитно  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 975
сори за оффа,ама..какво й е признанието,стана ми любопитно  Embarassed
И на мен ми е интересно. Може ли някой да разкаже?

# 4
# 5
  • Мнения: 258
аз как му казах на татито...ами..звъннах му по телефона и му казах,че трябва да се видим...той беше на пицария,затова му казах да не бърза чак толкова много...ама се появи след 5 минути,явно е усетил,че става нещо...беба беше неочаквана..аз тъкмо бях кандидатствала в университети...та бях много изплашена и объркана...той дойде,аз отивам при него и с леко прибледняло лице му казвам 'май не съм сама в кожата си вече'...'ти си бременна?!'..но не последва изплашената физиономия,която очаквах,а..усмивка..огромна усмивка от едното ухо до другото...'ти луд ли си?защо се усмихваш?сериозно е'...и нататък не помня вече...просто от вълнение и страх съм забравила всичко...и щом казах на него и той реагира по този начин,тръгнах да се хваля на цялото семейство Wink това е...не,че е нещо забележително...но е свързано с много смесени чувства и емоции...от които в последствие остана само радостното очакване на бебе...
п.с.мерси за линка  Hug

# 6
  • Мнения: 528
На мене ми закъснямаше вече 10 дена и помолих таткото на детето ни да ми купи тест.Като всеки мъж под чехъл отиде веднага.През две минути ме дебнеше  като отивах до тоалетната и само питаше има ли нещо.Аз му отговарях че ще изчакам до утре.Ама защо ама защо не сега.Ами просто не исках сега и толково.Направих си теста в 4 сутринта и като се оказа + не можах да заспя до 7 когато трябваше да ставаме и двамата.Вместо с целувка аз го събудих шепнейки му че скоро ще ставаме трима.не искам да ви казвам как стана разтърка си очите и попита"ТИ да ми каза тукущо нещо в ухото,и ако е така вярно ли е"То не бяха целувки не бяха прегръдки.От секундата в която му казах започна да ме глези,даже ми предложи да ме закара до Младост 4 на работа и от там да ходи на работа.На другия ден съобщихме на родителите си.Никога няма да забравя израженията на лицето му когато му казах че е момиче,а той това искаше и скочи до небето от радост,и когато разбра че съм родила и я видя.То ръце и крака му трепереха.Добре че майка ми беше до него иначе щеше да падне.Толкова беше щастлив,усмихнат зад ушите и идваше през два часа да си я види.Това са най смешните ми моменти от бремеността и раждането.

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 На работа съм, в тоалетната, правя си тест за бременност - положителен! Въпреки, че не е планирано първата ми реакция е да се ухиля до ушите, после - страх, неувереност и всички ония чувства които заливат като порой една жена която разбира, че ще става майка. Ами сега! Аз не съм готова за такова изпитание! А какво ще каже таткото? Нали се пазехме - уж? Нали не сме мислили за бебе! Та ние се познаваме само от няколко месеца! Тичам до аптеката и взимам още един тест, първия може и да греши - знам ли аз? Отново в тоалетната, отново с треперещи ръце проверявам теста - 2 чертички, но едната съвсем бледа! Звъня на приятелка и питам дали съм бременна ако едната чертичка е по-бледа от другата. Чувам смеха и в телефонната слушалка, а после ми честити - бледа не бледа щом я има - бременна съм! Е добре - бременна съм - и сега какво? Трябва ли да кажа на бащата веднага или не? Има ли подходящи моменти за такива новини и кога са те? Времето лети,  а аз нищо не мога да измисля. Вече трябва да тръгвам, имам среща на спирката с таткото, но никъде не ми се ходи. Искам да си седя в работата и да се занимавам с всекидневните си задължения, ама няма как. Продължавам нищо да не измислям и когато си слагам якето, и когато заключвам. Накрая няколко минути преди да стигна до спирката стигам до извода, че трябва да изчакам, да се посъветвам с приятелки и тогава да му кажа по най-безболезнения начин. Стигам спирката и той е там. Чака ме, целува ме, прегръща ме, извинява се, че колата е развалена (за кой ли път) и започва да ми разказва деня си. Аз не го слушам. Идва рейса ние се качваме, сядаме, той дупчи билетите и продължава да ми разказва какво е правил през деня, а аз продължавам да не го слушам.
 - Бременна съм. - изтърсвам аз в един промеждутък между неговите думи. Без предисловия, без мъдрите съвети на приятелки, без обмисляне на ситуацията, без подходящ момент и подходящо място. Просто "бременна съм" и нищо друго. В първия момент ме поглежда неразбиращо. После явно осмисля новината и на лицето му цъфва усмивка. Същата като моята когато видях двете чертички - естествена, необмислена, искренна от едното до другото ухо! Нищо, че сме в рейса и стискаме скъпоценните билетчета, нищо, че е вечер и още не сме яли, нищо, че не е романтично - важното е, че той се усмихва. Важното е, че в мен расте едно неочаквано, но желано човече, другото вече няма значение.

# 8
  • София
  • Мнения: 100
Много лесно  Joy
Той сам ме попита, след като купихме заедно теста, естествено беше да ме попита за резултата!!!
Реакцията му беше страхотна: "Ако това  EFP го бях видял преди 10 години, щях да припадна, а не да се радвам" newsm62
Имаме и малко предистория с още два положителни теста: "Може и да е положителен", казвам му аз на уше, излизайки от тоалетната. Той настоя да си купиме още на следващия ден втори, ама нали не ми се вярва, му казах да поизчакаме още няколко дни  newsm78, че да е по-сигурно  ooooh!. И ... това вече ви го казах

# 9
  • Мнения: 143
Ние го планувахме, и няколко месеца все не ставаше, а толкова много го искахме.
Той беше на работа, аз също, прибрах се преди него и отидох до тоалетната да си направя теста, и и и оказа се положителен. Нямах търпение той да се прибере за да му кажа.
Той влиза и аз му скачам на врата:
- Мише, Мише бременна съм.
Той:
- Ама как така, ама чакай малко де, как разбра!
Аз:
- Ами направих си тест.
Той:
- И какво ПИШЕ на него, я да видя.
Аз:
- Има две чертички, розови, едната е по- бледа от другата
Той:
- И какъв цвят трябва да бъдат
Аз:
- Ми розови
Той:
- Аааа като станат двете червени тогава ще се радваме

Толкова ми беше смешно, докато му обясня какво означават двете чертички
 Joy

# 10
  • Мнения: 1 753
Чакахме Анна 2 години и половина. Не можех да забременея и съм си правела хиляди тестове...
На едно от всичките ми тествания нещо не бях в настроение, бяхме се върнали току що от работа, а на мен не ми идваше и си бях взела тест. Отново...  Confused И както си стоя в тоалетната докато чакам да излезне резултата той само ми нахълтва вътре, аз както бях изнервена му се накарах едно хубаво да не ме притеснява докато пикам в тъпото легенче за тестове...  Close И..... Боже.... 2 чертички..... Буквално изхвърчах от тоалетната и както бях нервирана така изведнъж му се хвърлих на врата, направо плачех от щастие. Той веднага разбра, без нищо да сме си казвали. Само взе теста и каза "дай да видя..."  Grinning След това отиде да ми купи още 2 теста за всеки случай, да не би резултата да беше грешен  Grinning
Със София беше изненадващо. Тъкмо си бях направила теста и той се прибра от работа. Аз бях ужасно изплашена и гризейки си ноктите от уплаха му показах теста. Анна спеше в стаята и той не можа да изкрещи от щастие. Много се зарадва. Започна да ме прегръща, да ме целува... направо ме задуши. Аз през цялото време му шътках да е по-тих да не събуди Ани.  Laughing

Та така с нашите емоции  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 986
  Ние чакахме това дете 5 год.,и както сами разбирате,бяхме на ръба на отчаянието-толкова тестове съм правила,и след тях толкова сълзи съм изляла,че не исках и да ги поглеждам повече CryИзобщо не съм имала предчувствие,че ще забременея точно през март GrinningНо когато трябваше да ми дойде,и се забави 2-3 дни/въпреки,че не е много/ започнах да се съмнявам;бяхме на гости и там,една от присъстващите започна да ми обяснява как е минала бременността й,раждането и т.н.,без да съм изказвала някакви съмнения относно мен;след това,като се качихме в автобуса,се оказа,че съм седнала на място за бременни и майки Grinning-приятелят ми забелязал това и ми намигна шеговито WinkАз не бях споделяла с него предчувствията си,защото исках да съм напълно сигурна-много пъти преди това му подхвърлях,че има вероятност да съм забременяла,и накрая,милият,все разочарован оставаше....
  На следващия ден си купих тест,бях безкрайно изнервена,защото знаех,ако е отрицателен,как ще се почувствам...Втората чертичка беше мноого бледа-затова решихи да повторя-същата работа;мира не ми даваше,затова реших да отида на гинеколог-той още като погледна теста се засмя,и ми честити-ехографа потвърди!Толкова бях замаяна,че не знаех първоначално как да реагирам,трудно ми беше да осъзная факта,че ще ставам майка,въпреки че 5 год. очаквах именно този момент!!!Започнах да обмислям как да кажа на таткото-преди това си измислях най-различни варианти,но сега,когато се случи,всичките ми бяха изкочили от ума GrinningПросто му се обадих на работата и му казах,че го чакам отпред-той излезе,и така,насред улицата му казах "бременна съм"-той така се ококори Shocked,та чак приклекна и се хвана за главата-загуби ума и дума и не знаеше какво да  ми отвърне;след няколко минутно заекване и издаване на членоразделни звуци,първото смислено изречение,което състави беше"Ами как ще го кръстим"?!? Laughing Започнах да се смея,а на него му трябваха цели 2 месеца да свикне с мисълта,че ще става баща!!!Ако питате мен,още не може да  го проумее Laughing...

# 12
  • Мнения: 409
Много се развалнуваь от ва6ите разкази Laughingи ре6иь и аз да разкажа.С на6ия тати не се пзиьме след като ми свар6и,нали не могело да се забременее и така няколко месеца.Бях си взела 4ас за гинеколог тук ж Испания 4ака6 джа месеца за преглед при специалист.И така пазарва ме си сас татито и аз го базикам ,4е този месец няма да ми доиде  Laughing,закаснява 6е ми сас два дена няма смисал да си купувам превразки Laughingа тои ,,Абе така си мисли6 утре 6те ти доиде,, Grinning.И така отидох на прегледа тои влезе с мен, прегледа бе6е за друго откриьа ми една бу4ка на гардата и искаь да се уверя 4е не е не6то опасно.Жената каза сбли4и се за гиникологи4ен преглед #Crazy и ме прегледа сас вагинален екограф .Гледам и аз тя жзе да се засмя и после жидяь на монитора плодното сак4е, а на6ия тати ни 4ака зад паравана.Така се зарадвах жеднага рзбраь 4е сам бремена без тя да ми каже ни6то,свар6иьме прегледа и татито  вика;  -Kакво и има?докторката;-Ами бремена е!Няма да забравя никога изражението на лицето му, толкожа 6таслив бе6е и изненадан.Като се оправиь и отидоь при него ме целуна и после радости тлефони обагдания до Балгария.И така сас на6та история сега 4акаме на6ето малко сакрови6те и тати е много 6таслив.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Ха! Ами и аз като Габриела чаках доста дълго този миг.  Не съм си правила тестове, не ми е закъснявало повече с два дни.  Но изведнъж, в средата на март, дните почнаха да се нижат - първи, втори, трети... И надеждата да расте, но доста плахо, защото не можех да повярвам, че се е случило, в същото време нямах търпение да разбера... На третия ден купих тест - не чаках сутринта - прибрах се и го направих. И като погледнах - една.... ДВЕ ЧЕРТИ!!!  Гледах го тъпо оттук - оттам, почнах да подскачам, да плача, да пея, и да обяснявам на кучето, което беше с мен, че ще имаме бебе  - то горкото ме гледаше много тъпо и незаинтересовано...

Реших да почакам скъпия да се прибере, с много нетърпение... Идва той и от вратата почва да ми се хвали с новия си телефон, който си купил същия ден.  Аз само взех теста и му го тикнах под носа - викам "Виж това!" А той, милия, не виждал тест за бременност и пита "Я, к`ъв е тоя лакмус?!". Казвам "Тест за бременност - положителен!". Лелеее, тоз човек си глътна граматиката - нищо не можа да каже горкия.  Голяма радост беше!

След това родители, приятели... знаете как е. Позитивната енергия и радостта от новината ти дават крила и увереност, че всичко ще е наред Hug

# 14
  • Мнения: 437
Появата на нашата бебка хем беше планирана, хем донякъде изненадваща. Тоест - попринцип знаехме, че имаме желанието да си имаме бебче, но не сме си казвали - "хайде сега, почваме да работим за бебе" или нещо подобно.. просто не се пазехме така стриктно.

И как разбрахме... тъкмо се бяхме върнали от море - аз подозирах, че има нещо..твърде странно беше за мен да ми закъснее цикъла ... и завинаги ще запомня заветния 13 септември - рождения ден на съпруга ми.
Поканени са гости, аз се прибирам вкъщи със готовия подарък + един тест за бременност, купен между другото от аптеката под блока... Помежду приготовленията за вечерта, влизам в банята да си взема душ.. и разбира се да направя и теста... и.. дъха ми спря - категорични две чертички! Пуснах душа...водата се стичаше върху мен, редом със сълзите ми.. от радост, от изненада, от страх и несигурност... просто не можех да спра да треперя...  После трепереща и плачеща продължих с приготовленията.. абсурдна сценка - режа салати и рева... Simple Smile
Най-сетне така очаквания момент дойде... входната врата се хлопна и ТОЙ си дойде... уж вече успокоена и овладяла емоциите, отидох да го посрещна. Погледнах го в очите.. и сълзите пак рукнаха... Гушнахме се и ме заразпитва какво е станало... и аз през сълзи и усмивки.. хълцайки успях да го кажа "Ами направих теста. положителен е. Ще си имаме бебе !!!"  .. и застинах в очакване на реакцията му.
Е, мога да кажа, че неговата реакция беше много по-адекватна от моето поведение Simple Smile Показа искрена радост, разплака се и той, каза, че е страхотна, невероятно хубава новина... ще си имаме бебче! И така.. седнахме на шкафчето в коридора - прегърнати.. плачем и се смеем  Heart Eyes 
В един момент се осъзнах и казах "Хайде, докога ще стоим в коридора, няма ли да се събуеш и да влезеш..не искаш ли да си видиш подаръка?"... Отговора беше "Ама то и още подаръци ли и ма?"  Laughing
и така... после някои от гостите ни също разбраха новината... или поне ни заподозряха  Flutter празненството беше невероятно.. и наистина завинаги ще запомня този ден!

Общи условия

Активация на акаунт