Фоликул 28/25 мм - какво може да означава това?

  • 62 625
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 195
Много съм притеснена.
Днес - 12 ден от цикъла бях на ФМ и се видя в единият яйчник фоликул 12/9 мм и в другият фоликул 28/25 мм.
Единият е малък за този период на цикъла а другият много голям.
Притеснява ме големият - док. казва, че е има малка вероятност да се спука и да има яйцеклетка, но по-скоро беше скептичен към тези размери. Кажете ми мога ли да се надявам това да не е киста все пак?

# 1
Означава коремни преси и секс  Grinning
Аз забременях при фоликул 0.30 мм,а лекарката ми каза, че е вече киста  Shocked.
Но след коремни преси и секс  Heart Eyes се е спукал и е станала работата.
Така, че не го отписвай и си действайте.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 320
При всеки е различно. Мисля, че лекарят е прав да е скептичен. Дано изчезне с цикъла.

# 3
  • Мнения: 195
Големият фоликул се оказа задържан фоликул. Поне това е заключението на док. А миналият месец не съм била на стимулация и се чудя откъде Thinking

Фоликулът в другият яйчник беше порастнал и на 15 ден беше 15 мм.

Четох в архива за задържани фоликули, но не видях дали някой е имал освен задържан фоликул и нормален фоликул. Може ли да се разчита на нормалният фоликул да има овулация и възможно ли е забременяване?
И ако е възможно мога ли да взимам утрогестан или няма да помогне при наличие на задържан фоликул?

# 4
  • Мнения: 2 522
Цитат
Четох в архива за задържани фоликули, но не видях дали някой е имал освен задържан фоликул и нормален фоликул. Може ли да се разчита на нормалният фоликул да има овулация и възможно ли е забременяване?
И ако е възможно мога ли да взимам утрогестан или няма да помогне при наличие на задържан фоликул?
Можеш да забременееш, стига да се спука и да има качествена яйцеклетка. Щом за сега расте, значи продължавай.
Утрогестана , който е прогестеронов препарат може да предизвика от една страна инплантация, а от друга пукането на задържания.Консултирай се с лекар

# 5
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 601
Аз имах предния месец един фоликул малък и един фоликул, който не се спука и доктора каза, че е задържан фоликул. Той би трябвало да се спука и изтече с М., ако това не се получи се превръща в кистичка. При мен нямаше овълация в този цикъл, аз също този месец не бях на стимулация и доктора съжали, че не ми е дал прегнил, за да се спука фоликула.
При тебе има още време (всъщност зависи колко ти е дълъг цикъла) - не се отказвай, а то ще си покаже.

Успех!

# 6
  • Мнения: 220
Не се притеснявай. Аз забременях при киста около 4см. Успех и внимавай- психиката лекува, но и разболява

# 7
  • София
  • Мнения: 35 929
Може растящият да си се пукне и да се отдели годна яйцеклетка и да забременееш, а задържаният да претърпи обратно развитие.
Дано! Стискам палци! Това си е Божа работа

# 8
  • Мнения: 195
Благодаря ви, малко ми вдъхнахте надежда. Засега ще изчакам цикъла и тогава пак ще го гледаме този фоликул. Дори и да няма бременност дано поне той да си отиде с М.

А, да ви питам при наличие на задържан фоликул възможно ли е БТ да не се покачва или да е променлива? Само в този цикъл си наблюдавам такава температура и се чудя дали е от задържаният фоликул.
Имам постинг и в темата за графиките но никой не ми е отговорил до момента.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 929
Благодаря ви, малко ми вдъхнахте надежда. Засега ще изчакам цикъла и тогава пак ще го гледаме този фоликул. Дори и да няма бременност дано поне той да си отиде с М.

А, да ви питам при наличие на задържан фоликул възможно ли е БТ да не се покачва или да е променлива? Само в този цикъл си наблюдавам такава температура и се чудя дали е от задържаният фоликул.
Имам постинг и в темата за графиките но никой не ми е отговорил до момента.
Ето какво мисля аз: Wink
БТ показва че става нещо - не е имало овулация, но температурата е висока.
При кисти се получава покачване на БТ, но конфигурацията е друга - при теб има ставнително постоянна БТ и според мен това е от фоликула с по-големи размери, който търпи обратно развитие.
Ако не е така и продължаваше да нараства Бт щеше да се повиши още.
Кога обаче ще настъпи О по БТ няма да може да се разбере, защото преди О. БТ се понижава / от естрогените/, но от този задържн фоликул се синтезира прогестерон - който пък  я повишава.
Незная дали разбра нещо - най общо О може и да има, но няма как да се разбере по БТ.

# 10
  • Мнения: 195

Незная дали разбра нещо - най общо О може и да има, но няма как да се разбере по БТ.
[/quote]

E това изречение много ми хареса, може би точно такъв отговор исках да чуя  Heart Eyes.
Благодаря ти Денис.

# 11
  • Мнения: 130
здравейте и на мен преди една седмица ми откриха неспукан фоликул 17,5мм, след като прокървях точно на 28 ден, но течението продължи с бледорозово маркиращо течение в продължение на 5-6 дни.След това отидох на доктор и той видя този фоликул. Изписа ми duphaston и каза да го пия 15 дни 2 пъти по 1 талетка, и след като спра да го пия на 3-4 ден щяла да ми дойде менструацията. Още на следващия ден след като бях на преглед прокървих  и според мен това си ми беше менструацията, но докторът каза да продължа да пия duphaston-а до край.

# 12
  • Мнения: 1 419
А кой ден от цикъла ти я откриха тази киста, че не разбрах много  Blush Принципно се изписва Дуфастон, за да се увеличи шанса за спукване на фоликулите и да не се задържат да се превръщат на кисти. Но с тия кървенета и пак да пиеш, не знам...  newsm78
Нормален ли ти е цикъла като дължина и фази иначе?

# 13
  • Мнения: 130
АУА  ако към мен  е насочен въпроса,  ето  и  по точен отговор: на 06.08.06г. прокървих точно на 28-я ден като, че започва нормална менструация, но с това леко прокървяване всичко спря. Продължи бледо розово маркиращо течение което ме навеждаше на мисълта за цветна бременност. На 10.08.06г. /5 дни по-късно/, след преглед с вагинален ехограф, докторът каза :
- КИСТОЗНА ФОРМАЦИЯ 17,5мм /ВЕРОЯТЕН ПЕРСИСТИРАЩ ФОЛИКУЛ/;
На мен с прости думи ми го  обясни като неспукал се фолекул. Изписа ми дуфастон и  имайки предвид 28 дневния ми цикъл, реши да го пия 15 дни, т.к. след приключване приема на дуфастона, менструацията ми ще дойде след 3 -4 дни,  и така  цикъла  от 28 дни няма да се наруши. Каза, че през това време /от 10.08.06г. на там/ мога да прокървя - както  и стана,  и в такъв случай да  увелича дуфастона, но  аз продължих да го пия 2 пъти по  1 таблетка. Течението ми продължи 5 дни като нормална менструация, след което спря и аз се консултирах с Д-ра дали да спра дуфастона,  а той каза че трябва да го продължа  15 дни и чак след това като ми дойде цикъла  и съответно премине да  отида на преглед.
ЗАБЕЛЕЖКА:  Д-ра каза, че в този период е възможно забременяване!

# 14
Днес бях на доктор,откриха ми фоликул с размер 41мм.Изписаха ми фуликул да пия .Даитеми съвет опасно ли е .Имам страшни болки и ме боли много

# 15
  • Мнения: 1 844
искам да попитам ако фоликулът причини киста лекува ли се и ако да-медикаментозно или оперативно?10 дни след менструацията ми на ехограф се видя,че имам фоликул,но гинекологът не беше сигурен фоликул ли е или киста.каза ми да отида по време на следващата менструация.
може ли малко информация?

# 16
  • Мнения: 4 324
Днес бях на доктор,откриха ми фоликул с размер 41мм.Изписаха ми фуликул да пия .Даитеми съвет опасно ли е .Имам страшни болки и ме боли много

Много е голям фоликулът  и може би е станал на киста, но дори и да не е пак не е годен за оплождане Sad Аз не разбрах какво ти е изписал доктора.
А фоликулярните кисти в повечето случаи се пукат сами, но могат и да не се спукат, тогава д-р назначава лечение - най-често с някакъв хормонален препарат.

искам да попитам ако фоликулът причини киста лекува ли се и ако да-медикаментозно или оперативно?10 дни след менструацията ми на ехограф се видя,че имам фоликул,но гинекологът не беше сигурен фоликул ли е или киста.каза ми да отида по време на следващата менструация. Може ли малко информация?

Аз вече казах малко по-горе, ама пак да кажа. Ако се образува фоликулярна киста тя може да се лекува и най-често се прилага медикаментозно лечение, ако не изчезне от самосебе си де. В редки случаи се стига до оперативна намеса.
Иди на преглед, а ние ще стискаме палци кистата да я няма

# 17
  • Мнения: 169
Здрасти моми4ета.  На 7- ми трябваше да запо4на стимулации, но изненада откриха ми фоликулна киста с размер 51/42. Сега пия Диане -35 и се моля дано се пукне тази гадорийка, защото в противен слу4ай продължавам с ле4ението и другият месец, а така нещата продължават да се бавят ли бавят.Силно се надявам да се наредят тези пусти планети и късмета ми да заработи. Тук видях как мога да избегна подобни ситуации и благодаря, ще ги пробвам. Желая късмет на вси4ки вас! Успех мили4ки!А , и още забравих да попитам , някой знае ли на какво се дължи постоянното кафеникаво зацапване, това дали е нормално?

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 20:46 от stasmar

# 18
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!Много съм объркана.Преди месец бях на гинеколог,лекарката каза 4е имам поликистозни яйчници.След тази дизгноза реших да отида при специалист.Вчера посетих въпросния специалист и той категорично отхвърли тази диагноза.Бях на 20ден от МЦ.Това предполага вече да съм имала овулация,с която според него не би трябвало да имам проблем.Видяха се по 3,4 фоликула във всеки яйчник.Имаше и нещо,наподобяващо фоликул,но по-голямо.Точно за него не ми стана ясно.Той каза,че това е признак на скоро минала или предстояща овулация.Но аз очаквам до 22.04. да ми дойде и не може да е предстояща според мен.Въпроса ми е може ли това нещо да е наистина доминантен фоликул,който трябва да се е пукнал,ако е имало овулация и да не е и той би ли се превърнал в киста.Какво ще стане с него?Каква е разликата между нормалните фоликули и фоликулярните кисти,като се гледа на ехографа.Ако може да ми дадете някакво мнение,защото не съм компетентна. Embarassed

# 19
  • велико търново
  • Мнения: 139
здравейте и от мен момичета. И аз съм с фоликулярни кисти. Всеки месец ми излизат. Досега са ме пропуснали само веднъж. Сега отново имам една 3.5 см. Чакам да ми дойде мензиса и да се спука. Междувременно лекаря ми предписа противозачатъчни като се надявам с тях да се спре. Мисля че това в крайна сметка не е болка за умиране. Вижте колко от нас имат такива проблеми но пак забременяват. А и какво може да стане-нали уж тези кисти не са опасни. Искам да ви попитам най-вече дали някой от вас е чувал за това да се пукат фоликулите с бягане и коремни преси примерно/по горе прочетох за пресите/. Мисля да почна да бягам. Лекаря ми каза че няма връзка но аз все пак си мисля че има. Моля ви споделете ако знаете нещо по този въпрос. А и също мога ли да почна противозачатъчните въпреки че имам киста сега?

# 20
  • Мнения: 4 324
Regginna не е нормално да имаш фоликулярни кисти всеки месец, това на практика означава че фоликулът не се пука и няма отделена яйцеклетка.
Не е ли го обсъждал това с теб, лекаря ти?

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 10:27 от Taни

# 21
  • велико търново
  • Мнения: 139
напротив, при повечето е така, и то при мен е на единия яйчник само. да не всеки месец правя овулация. Но те се образуват а после се пукат и изчезват.
Не съм само аз така.

# 22
  • Мнения: 297
здравеите момичета. да се включа и аз.аз също съм с фоликулярни кисти само че всеки месец е на различен яйчник и по това съдим че не е една и съща.знам че не е нормално,затова се опитваме да разберем защо не се пукат фоликулите

# 23
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! Аз този месец ходя при моята лекарка за да ми засече овулацията.Днес (5 ден от цикъла) бях на преглед и ми каза че имам фоликул с размер 10 - в десния яйчник и ми каза че това е много добре вие как мислите.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 13:08 от maniacheto

# 24
Здравейте момичета! Аз този месец ходя при моята лекарка за да ми засече овулацията.Днес (5 ден от цикъла) бях на преглед и ми каза че имам фоликул с размер 10 - в десния яйчник и ми каза че това е много добре вие как мислите.
добре е, само трябва да го проследите и да се уцели точно момента на овулацията, т.е. дали ще се спука сам или ще е необходима намеса с лекарства. успех и дано ти донесе късмет. Peace

# 25
  • Мнения: 3 453
...затова се опитваме да разберем защо не се пукат фоликулите
Изследвала ли си репродуктивни хормони? Завишеният пролактин подтиска ЛХ-то. Това е само една, от възможните причини, но все от някъде трябва да се започне.
Изследвайте репродуктивни хормони:
- ЛХ, ФСХ, Естрадиол - 3 - 5 ден, от началото  на цикъла 
- Пролактин и Тестостерон - по всяко време на цикъла

# 26
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! Аз този месец ходя при моята лекарка за да ми засече овулацията.Днес (5 ден от цикъла) бях на преглед и ми каза че имам фоликул с размер 10 - в десния яйчник и ми каза че това е много добре вие как мислите.
добре е, само трябва да го проследите и да се уцели точно момента на овулацията, т.е. дали ще се спука сам или ще е необходима намеса с лекарства. успех и дано ти донесе късмет. Peace
Много благодаря за пожеланията и аз се надявам този месец вече да стане чудото.Следващото ми посещение е на 24.03 ще пиша за да ви кажа какво е станало.Между другото лекарката ми ми каза да пия фолиева киселина. Успех на всички.

# 27
  • Мнения: 29
Здравейте момичета! При това посещение на гинеколожката ми фоликула вече беше 14 мм. Това добре ли е за 9-ти ден от цикъла или не! Каза ми да си направя тест за овулация в петък на 27.03 и да продължавам да си пия фолиева киселина.Ще се радвам да пишете. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 988
мaniacheto, добре е този фоликул, даже мн добре Grinning доки те е посъветвала правилно със сигурност Laughing прави си тестовете и когато видиш най-ярката втора чертичка действай усилено Grinning дано се похвалиш след 2 седмици Grinning успех Hug

# 29
  • Мнения: 39
здравейте
да се запиша и аз със следния въпрос? февруари ми откриха киста 52 мм на левия яйчник. изписаха ми оргаметрил. пих го но така се случи че ми дойде когато бяха многото почивни дни и не успях да ида на лекар. сега ходих веднага след като ми спря и на левия яйчник нямаше киста, а ми откриха на десния с размер 25 на 24 мм. нормално ли е това. казаха ми пак да пия оргаметрил пак от 15-ят ден за 10 дни и да не се притеснявам а да продължавам с опитите за бебе. та въпроса мие: не е ли опасно да се пие оргаметрил ако си бременна? и на какво може да се дължи това. преди не ми се е случвало да имам кисти.
ще съм много благодарна ако някой може да ми даде по подробен и изчерпателен отговор

# 30
  • Мнения: 851
анимари, не съм лекар, но описанието при теб наподобява т. нар ЛУФ синдром - фоликулчетата не могат да се спукат без външна намеса - в повечето случаи само лекарствена. Прочети в нета повече инфо.
За да се докаже наличието на такъв синдром трябва да се проследи цикъла , овулацията и растежа на новите фоликули  в рамките на 3-4 месеца.
Не се притеснявай - лекарствата помагат да се справим с такъв проблем. Да не говорим. че изобщо може да не етова, все пак не всеки месец ни се пукат фоликулчетата, понякога не настъпва овулация

# 31
  • Мнения: 39
здравейте
аз се извинявам но толкова въпрос си ме затискат а не мога да си отговоря на тях, или просто немога да намеря отговори на всичките. единият е: при кисти /жени с кисти и този т.нар. ЛУФ синдром/ цикълът им редовен лие? защото моя за толкова години е то4ен като часовник от ноември се засили кървенето и ноември и януари ми дойде по два пъти? така разбрах че има нещо. преди колкото пъти съм ходила на лекар не са ми откривали кисти?. другият ми въпрос е извинявам се ако звучи тъпо но  ако не се е спукал фоликула как ми дойде навреме? не знам дано не звучи тъпо но толкова въпроси имам а лекарката никак не беше настроена за обяснения?
ако може някой да ми отговори много ще съм благодарна.
и още един въпрос можели фоликула който видя вчера с размери 24/26 мм да е точно преди да се пукне или ве4е е много голяма?

# 32
  • Мнения: 851
Обикновенно цикъла при повечето жените с ЛУФ синдром е нередовен и неточен.
Пукането на фоликула янма нищо общо с настъпването на МЦ, мнгоо месеци, в които имаме цикъл не сме имали овулация и не ни се е спукал съответно фоликула.
За размерите...  до колкото си спомням фоликулите се пукат м/у 20-22 мм, а при последната ми пункция имах фоликул 30 от който излезе зряла яйцеклетка...така че майката природа си знае
Правиш ли си тестове за овулация? Пробвай така - ще разбереш дали имаш такава. какво те е посъветвам лекаря ти ?

# 33
  • Мнения: 29
мaniacheto, добре е този фоликул, даже мн добре Grinning доки те е посъветвала правилно със сигурност Laughing прави си тестовете и когато видиш най-ярката втора чертичка действай усилено Grinning дано се похвалиш след 2 седмици Grinning успех Hug
Днес си направих последният тест за овулация и тестовата чертичка беше доста ярка почти като контролната.Утре пак сам при доки и ще видим какво е станало.Дано има добра новина много се надявам този месец да ми донесе късмет.Пожелавам го искрено на всички вас.    Praynig

# 34
  • Мнения: 39
лекаря беше убеден че предния е сбъркал яйчника Shocked Shocked. защото предния път ходих платено в друг град но сега не мога да си позволя да ида платено и затова отидох в нашия град та лекаря реши, че това е същата киста която намалява. но аз не съм убедена. мисля че са две различни трябва да си абсолютно неграмотен че да сбъркаш ляво и дясно Rolling Eyes и затова имам толкова въпроси. и понеже работим и за бебе ми каза, че спокойно мога да продължа с опитите а предния каза да изчакам. но аз четох че оргаметрила не се препоръчва при бременност  ............. та не знам сега

# 35
  • Мнения: 29
Здравейте момичета!Вчера бях на посещение при доки и ми каза че фоликула се е спукал и всичко е наред сега остава да чакаме чудото да е станало.Успех на всички! Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 014
Обикновенно цикъла при повечето жените с ЛУФ синдром е нередовен и неточен.

Не съм напълно съгласна с това. Аз съм с Луф синдром и цикълът ми винаги е точен. Вярно има кисти, но те се пукат в добрия случай с кървенето, лекарства като Прегнил почти не помагат при този синдром. А в лошият случай когато не се пукне кистата /защото вече не е фоликул/ се правят пункции, лапароскопии. Това е много коварно заболяване защото е всеки месец, а не е случайно еднократно състояние.

Общи условия

Активация на акаунт