какво означава?

  • 2 492
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
според мен ако не е фалшив ще си лежи в къщи а не по улиците нонстоп

Май те дразни, че някоя си е бремена и не идва на работа, а носи болнични и си бременее волна като птичка.  Confused Не ти прави чест ако е така.
Според мен трябва на ВСИЧКИ бремени да се дава болничен веднага след забременяването и само желаещите момичета да ходят да работят /радвам се, че и повечето ггенеколози поддържат това мнение и дават болничен веднага/

# 16
  • Мнения: 2 171
Дори и да е фалшив болничния на момичето, щом го е взела значи е имала причина да го направи. Аз изкарах цялата си бременност в болничен без да имам реален здравословен проблем, но атмосферата на работата ми щеше да ме скапе психически и кой знае как би завършило всичко. Затова и съм супер благодарна на доктора ми, който нито веднъж не ми отказа болничен. Моят съвет е да не се ядосваш на момичето, тя най-добре си знае как се чувства, а сега няма нищо по-важно от това тя да е добре и бебето също.

# 17
  • Мнения: 666
и какво от това аз цялата си бременност изкарах в болнични - защото бях с миома и кървих - обаче си спортувах и се разхождах според мен бременната жена не трябва да ходи на работа а да си почива активно - всеки го разбира различно - например разходки спорт ит.н  други ако искат могат да лежат в крайна сметка избора е на момичето  и риска е за нейна сметка

# 18
  • Мнения: 619
щом е взела болничен,значи си има причина.а относно разходките и лежането вкъщи-док,при който ходи,явно ще и е казал кое от двете е полезно за нея.

# 19
  • Мнения: 888
според мен ако не е фалшив ще си лежи в къщи а не по улиците нонстоп

Май те дразни, че някоя си е бремена и не идва на работа, а носи болнични и си бременее волна като птичка.  Confused Не ти прави чест ако е така.
Според мен трябва на ВСИЧКИ бремени да се дава болничен веднага след забременяването и само желаещите момичета да ходят да работят /радвам се, че и повечето ггенеколози поддържат това мнение и дават болничен веднага/

 newsm10

# 20
  • Мнения: 7 640
незнам каква й е длъжността на бременната, но дори и да е на стол е сто пъти по-добре за нея да се разхожда по 2-3 часа и останалото време да си е в къщи отколкото да стои седнала с часове, а и да се натоварва психически и с работа
ами аз не съм на това мнение, само защото една жена е бременна, да си взема болничен. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 3 457
значи аз имам навика да не се изразявам добре-питам и разпитвам ,защото братовчедка ми е бременНа ,а болничния и е точно фалшив и сега се чудят какво да и направят и как да я накиснат-тя си твърди ,че не и е добре,ама и по-цял ден им се вре в очите,което и казвам поне да не прави-ама кои ме чува.а А аз нямам нищо против бременните в болничен,всеки има право на избор  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 942
незнам каква й е длъжността на бременната, но дори и да е на стол е сто пъти по-добре за нея да се разхожда по 2-3 часа и останалото време да си е в къщи отколкото да стои седнала с часове, а и да се натоварва психически и с работа
ами аз не съм на това мнение, само защото една жена е бременна, да си взема болничен. Crossing Arms

Ема и само защото една жена е болна да си взема болничен пак си е живо ощетяване, нали? Я всички веднага на тръстиката до момента на раждането, а и тогава няма какво да се бявят много ...  smile3534

# 23
  • на Север
  • Мнения: 503
незнам каква й е длъжността на бременната, но дори и да е на стол е сто пъти по-добре за нея да се разхожда по 2-3 часа и останалото време да си е в къщи отколкото да стои седнала с часове, а и да се натоварва психически и с работа
ами аз не съм на това мнение, само защото една жена е бременна, да си взема болничен. Crossing Arms
За протокола: И с двете си бременности работех до края на седмия месец, НО работата ми беше лека, имах климатик в офиса(карах летни бременности) и не са ми правили проблем да излизам от работа, когато ми се налагаше да ходя на консултация или на изследвания. Ако обаче работата ми беше тежка, в лоши условия пък било то и само напрежение , ако шефовете ми се цупеха всеки път, когато кажех, че трябва да ходя на лекар, ами тогава със сигурност щях да си взема болничен. Така, че много зависи и от самата работа. На мен лично това да ходя на работа ми доставяше удоволствие. Всички много ми се радваха и проявяваха разбиране. Та в този ред на мисли, не вярвам някоя бременна да изпитва удодолсвие от работата си и да пожелае да си остане в къщи, ако се чувства добре Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 171
Цецкабон, какво точно имаш предвид под "фалшив болничен"? Това, че е издаден на братовчедка ти без тя да има някакви оплаквания не го прави фалшив, защото той си е с подписи от ЛКК комисия, изведен си е в ДКЦ-то или в ЖК, така че си е напълно редовен. Така че никой не би могъл да каже със сигурност, че болничния е издаден без основателни причини. Не ми се вярва болничния да е с фалшиви номера и подписи, защото никой доктор не би си "сложил главата в торбата" да издава фалшиви болнични срещу каквито и да е пари.

# 25
  • Мнения: 2 332
Цецкабон, какво точно имаш предвид под "фалшив болничен"? Това, че е издаден на братовчедка ти без тя да има някакви оплаквания не го прави фалшив, защото той си е с подписи от ЛКК комисия, изведен си е в ДКЦ-то или в ЖК, така че си е напълно редовен. Така че никой не би могъл да каже със сигурност, че болничния е издаден без основателни причини. Не ми се вярва болничния да е с фалшиви номера и подписи, защото никой доктор не би си "сложил главата в торбата" да издава фалшиви болнични срещу каквито и да е пари.

Браво!  Peace

# 26
  • Мнения: 3 457
имам предвид че тя си плати за този болничен и дали понякакъв начин може това да се докаже?

Общи условия

Активация на акаунт