Помогнете ми за един"спор"

  • 1 807
  • 50
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 527
Мой колега в петък стана тати на един голям мъж,та днес докато ни разказваше за детето разбрах ме,че последното му ядене е към 9,9.30 след банята и след това в 6 сутринта.разпитах го какъв режим имат на хранене и той каза ,че на 3 часа т.е не е на поискване,през цялата вечер го тъпчат с вода като заплаче.ние с колежката се оцъклих ме,та питането ми е може ли на такова малко бебе да не се дава нощно време да яде.
а също така им казали да не яде нощно време,защото щяло да плаче.

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За можене- може- друг е въпроса, че според мен и някой съфорумки, а да не забравяме и Световната здравна организация, няколко плана на ООН и стратегията по храненето на България бебето трябва да е на подходящ за него режим- на поискване, а нощното неядене е лишаване на бебето от калории, успокоение и удоволетворяване на нуждата да се съобразим с неговите нужди, а не да му налагаме нашите разбирания за живота Grinning
В такива случаи съм установила едно- отговорът е"доверяваме се на педиатъра си"- не че не мога да поспоря за това виждане, но разбирам че няма смисъл. Опитай да им предложиш материали за четене, но в крайна сметка те са родителите и отговорността е тяхна.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дори и по бг-стандартите до навършване на около 2 месеца има нощно хранене в 12. Така че newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 527
ок съгласна съм всеки решава сам за себе си,но ме стряска мисълта,че това са все пак интелигентни хора с висше образование и са по на 30 и...как може да не даваш на детето да яде защото после щяло да плаче цяла вечер #2gunfire

# 4
  • Мнения: 643
И защо ще плаче пък, моя като е ядял в 12 вечерта да не е плакал, а и в болницата препоръчваха последното кърмене да е в 12, дори по график, незнам на кого му е хрумнала тази безумна идея, за това малко бебче.
 Иначе че не можеш да се месиш е така, просто казваш как си направила ти, пък те да си решават.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 527
изобщо нямам намерение да се меся ама ми дожаля за това малко човече.

# 6
  • Мнения: 3 521
Раzпечатай му Спок, да види, че дори и в тая прастара книга пише, че НОЩНОТО хранене(в 3ч.) може постепенно да се отхвърли, когато бебето навърши 4 седмици или стане над 4 кг., но само по_преценка на майката...иначе в 12 манджа, в 3, в 6 и т.н. след като са на режим.....уфффффффффф що ли имам чувството, че колегата ти другият месец ще се тръшне, че бебето не наддава и ще вклЮчат АМ newsm78...
п.п. А на майката не и ли гръмват бидоните с такава пауzа между кърменията се чудя Thinking.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 527
ми и аз се чудя,но той продължава да твърди,че ако му дадат да яде вечер нямало да спре да плаче newsm78

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
А пробвали ли са Laughing или така са им казали:)

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 527
ами не те и първото си дете така гледали,то затова набързо е преминало на АМ

# 10
  • Мнения: 3 760
Много мъчно ми стана за малкото човече  Cry
Не мога да повярвам, че човешките глупост и егоизъм стигат чак до там...

# 11
  • Мнения: 3 089
е чак пък глупост и егоизъм...

# 12
  • Мнения: 8 917
Мой колега в петък стана тати на един голям мъж,та днес докато ни разказваше за детето разбрах ме,че последното му ядене е към 9,9.30 след банята и след това в 6 сутринта.разпитах го какъв режим имат на хранене и той каза ,че на 3 часа т.е не е на поискване,през цялата вечер го тъпчат с вода като заплаче.ние с колежката се оцъклих ме,та питането ми е може ли на такова малко бебе да не се дава нощно време да яде.
а също така им казали да не яде нощно време,защото щяло да плаче.
Какви небивалици само Shocked Shocked Shocked След това ще се чудят защо не наддава Close

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Много се дразня и аз на подобни простотии и ужасно жал ми става за бедните бебенца... Що за егоизъм и коравосърдечие да налагаш на едно снопче от нерви и инстинкти режими и разбирания на възрастен, да го караш да се съобразява с теб, а не обратното??? Sad
Тези дни в един подотчетен форум прочетох, че една "майка" налага над 4 (!!!) часови паузи между храненията на своето бебче, а нощем някой и казал само вода и то паузи от 8(!!!!!) часа, за да се "прочистел" стомаха... И как бедното същество се дере от рев (от глад), но мамчето мисли това за "лигавщини"... smile3515 tantrum Rage Rage Rage #Sniper smile3527
Каквото и да добавя като коментар ще е излишно...
Жалко че има такива "родители", които нямат сърца, които не четат и не милеят за малките си съкровища... Cry

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 527
ами не мога и аз да схвана замисъла,но то милото и сега се събужда по 4,5 пъти,но вместо да го хранят го тъпчат с вода.

# 15
  • Мнения: 3 089
е дори даването на вода е свързано със ставане. т.е. фактически погледнато, за егоизъм не може да иде реч. т.е. нещо от сорта "аз ще си спя, пък то да се дере", защото хората стават и правят това, което считат за нужно. за глупост също мисля, че не е реднода се говори. педито, което в началото ми бяха препоръчали, налагаше режим на 3 часа и нощна пауза от 10 до 6, в която да се дава само вода. е, не ми хареса тази система, но не пък и никога не съм мислила, че жената е глупава. намарих педи, чиито разбирания за гледане на деца по-ми биндисваха.
по същата логика могат да се намеря майки, който да кажат, че родителите на изключително кърмените и на поискване деца са безотговорни, луди и коравосърдечни поради някакви причини.
ми не съм съгласна да лепваме етикети на хората. така са решили - така правят. ние не сме съгласни и не правим така.
авторът на темата е споделил мнение, а след това се разлетяха разни епитети наляво и надясно.
за инфо - и аз съм кърмачка, и моето дете не пие вода, нито сокове.
  bouquet за yosarian и дипломатично изказаното мение. поддържам.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 527
ами всъщност нощно време майката не става,защото трябвало да си почива.бащата се грижи за бебето така,че може би има малка доза егоизъм.пуснах този пост,защото първоначално си помислих,че нещо аз не съм в час,понеже съм кърмила преди почти 3 години та затова поисках и вашето мнение,за да съм сигурна,че не греша.не обичам да изказвам мнение ако нямам аргументи насреща,а какъм по-голям аргумент от вас.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 028
абе, според бг педитата нощна пауза трябва да има 6 часа - а това от 9 до 6 си е безумие. горкото бебе - и  пак една приятелка роди сега и препоръката на нейното педи беше първия месец да си кърми нощем....Wink

# 18
  • Мнения: 131
Ние тук си бъбрим,но ефект никакъв

# 19
  • Мнения: 3 205
ми и аз се чудя,но той продължава да твърди,че ако му дадат да яде вечер нямало да спре да плаче newsm78

А сигурно като не му дават да яде - не плаче, а?

# 20
  • Мнения: 601
  Защо не им предложиш като огладнеят те да пият вода? ooooh!

# 21
  • Мнения: 601
 направо съм потресена -детето иска да яде,те ВОДА му дават newsm45

# 22
  • София
  • Мнения: 480
горкото детенце - 9 часа без майчина ласка и млекце  cry при това бебче на 5 дни

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Голяма веселба... Поредното бебе със сигурност преминаващо на адаптирано мляко и ние, поддържащите кърменето, само да гледаме от страни... Как пък не...
GK77, опитай се да убедиш човека в правилния според нас/теб режим за кърмене и ако от един път не отбира и са си твърда глава в това отношение, да правят каквото искат... Детето си е тяхно и да си го хранят както желаят...
Ако имаш желание, за тежест на казаното от теб, можеш да разпечаташ брошурки за кърменето, Бу може да ти предостави, ако желаеш... Можеш да им разпечаташ препоръките на СЗО и на нашето министерство на здравеопазването чрез Националния план храни и хранене...
Изобщо варианти за агитация всякакви... Трябва ти малко ентусиазъм и убеждение в правотата на тезата... Та така... Моето мнение е да опиташ да убедиш...
Успех...
newsm10

# 24
  • Мнения: 3 521
ами всъщност нощно време майката не става,защото трябвало да си почива.
Leleeeeeeeee ooooh! Crossing Arms Thinking Naughty ooooh!...tova e to...neshto mnogo stranno mi zvuchi tova da si pochiva...kato reve bebeto mi az go chuvam prez 3 vrati i 2 etaja. Kaji im, che ot nedospiwane pone do sega nikoi ne e umrql #Cussing out.
p.p. Sorry za latinicata, no kopcheto s kredor-a neshto go nqma i ne moga da smenq Embarassed.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Наречете ме крайна или направо луда, но за мен тази майка е съвършено лишена от всякакви родителски инстинкти ConfusedНямам обяснение за подобни действия ooooh!Жалко за детето, ще му скъсат нервичките #Puppy dog

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 527
опитвах,обяснявах,но ефект никакъв.снощи се е събуждало още повече и бащата е много доволен,че като му давал глюкоза и се успокоявало.

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
нормално- не се ядосвай. Просто свиквай. Има хора с чувство към детето, има и такива с болезнан страх да не сбъркат и в сремежа си се доверяват на нещо общоприето без да се вслушат и вгледат в сигналите които им подава бебето или детето. Това е техния начин да се справят. Колкото повече говориш толкова повече се приема като вмешателство във "възпитанието" и ще те игнорират като "досадната лелка"- предполагам, че би искала да запазиш добрите колегиални отношения- бебето ще оцелее, но вие ще трябва да работите заедно и занапред.  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 521
глюкоза, ще рече, че във водата са наблъскали порядъчно количество zахар или поне това са си го купили от аптеката? Ох, блаженна глупост ooooh!...а тия хора педиатър нямат ли? Какво им е каzал по въпроса?  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 521
Другото, което ми хрумва, е да предложиш поне една вечер да опитат майката да се цеди и таткото да дава кърма вместо вода...и им иzтъкни, че освен полzата zа бебето от кърменето си има чисто икономическа иzгода...лично вчера смятах , че АМ(обикновенното, не хипоалергичното) иzлиzа ок. 75 евро месечно тук, предполагам, че в БГ цените не са кой zнае колко по_раzлични що трябва да ги дават тия пари ная вятъра?Стискам палци нещо да му повлияе на твоя колега и на съпругата му...
Между другото те колко са въzрастни, че мамчето да е толкова иzморено? 50? 60?

Последна редакция: чт, 29 юни 2006, 10:17 от surfline

# 30
  • Мнения: 643
Ох незнам, вече какво да кажа, вчера една майка ми обясняваше, как детето и сучело точно на 3 часа, с нощна пауза еди колко си, то се будело, ама тя му давала вода, защото и тя била човек, и трябвало да си разполага с времето, какво било това хранене на поискване, та то щяло да иска само на цица да стои и т.н.
 И като и казах, аз как съм стояла четири часа на фотьойла да кърмя, защото не ми е стигала кърмата, а ме е било страх, че малкия ще се отбие и тя ме погледна сякъш съм излязла от някоя пещера, #Crazy.
 Та така хоря всякакви, с всякакви разбирания, не можем нищо да им кажем, щом смятат че това е най - доброто за тяхното дете, да си го гледат както си решат те. Hug

# 31
  • Мнения: 642
Голяма веселба... Поредното бебе със сигурност преминаващо на адаптирано мляко и ние, поддържащите кърменето, само да гледаме от страни... Как пък не...
GK77, опитай се да убедиш човека в правилния според нас/теб режим за кърмене и ако от един път не отбира и са си твърда глава в това отношение, да правят каквото искат... Детето си е тяхно и да си го хранят както желаят...
Ако имаш желание, за тежест на казаното от теб, можеш да разпечаташ брошурки за кърменето, Бу може да ти предостави, ако желаеш... Можеш да им разпечаташ препоръките на СЗО и на нашето министерство на здравеопазването чрез Националния план храни и хранене...
Изобщо варианти за агитация всякакви... Трябва ти малко ентусиазъм и убеждение в правотата на тезата... Та така... Моето мнение е да опиташ да убедиш...
Успех...
newsm10


Подкрепям Експрес! Повечето (разумни) хора, ако са информирани взимат правилни решения. Когато им липсва знание по някой въпрос повечето хора  се доверяват на знаещите около тях (в случая "знаещия" педи Sad ). Но ако им дадеш алтернатива може и друго решат...
Пък този самоотвержен тати (шапка му свалям) може да насочи енергията си към други дом. задължения, с които ще е от  помощ на мама-та... но храненето да го остави на нея.
Никога няма да забравя, когато се върнах с Тея от родилното и взех да се тюхкам как ще се справям с всичко, как мъжът ми ми каза: "Сега твоята работа е да храниш бебка. Другото не го мисли! Всички можем да помагаме за "другото", но не можем да накърмим бебка..." Simple Smile Ето на това му казвам подкрепа.

# 32
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Таткото колко деца е откърмил, та е толкова сигурен, че няма да спре да плаче?

Аз съм убедена в ползата от нощното хранене.
Даже в родилното, когато бебетата са в обща зала, ги хранят нощем в 4 часа... Верно с АМ, ама не ги оставят "да почиват"...

Само не знам как да убедим тези млади родители... човек понякога като се заинати и... уф...

# 33
  • Мнения: 3 760
Продължавам да твърдя, че е глупост и егоизъм!
Глупост, защото това са 9 часа глад - нещо непосилно дори за много възрастни и, защото няма педиатър, който да препоръчва толкова дълга пауза за толкова малко бебе.
За егоизма не ми се обяснява - ясно е-да не плачело, да си почивала мамата...
Обикновено съм доволно толерантна и не лепвам етикети. Но случаят ме потриса почти колкото осоляването на бебетата.
Въобще не става въпрос за кърменето, а за храненето на бебето въобще. От него се очаква да расте. За 4-6 месеца да си удвои теглото. Такива ми ти работи... И при много нисък коефициент на интелигентност човек ще се досети, че в случая трябва да се яде...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 527
Току що казвайки,че отивам до аптеката въпросния тати ме помоли да питам имат ли лактогонен чай.хайде сега да видим кой ще се сети пръв защо ни е Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 44 028
а зящо на въпросния татко не му дадеш да прочете темата, както и линк към библютеката и към статиите на биберон...може пък да си промени мнението, а още по-хубаво е жена му да попрочете малко материали. Освен ако просто самите те не са на мнение, че е все едно дали бебето им ще е кърмено или хранно с АМ (и до там вероятно ще се стигне скоро щом вече търсят лактогонен чай), има доста такива родители, че някои и предпочитат варианта изкуствено хранене - ако е така по-добре направо да купуват едно адапте и да не мъчат нито себе си нито бебето - въпреки, че и тогава почивката не би следвало при толкова малко бебе да е 9 часа, а 6.
Колкото до глюкозата и мята педи ме даваше съвет докато е с жълтеница да залъгвам нощем с глюкоза, но моя хубостник изпиваше по 100-150 мл и продължаваше упоито да плаче докато не си го накърмя...та така пробвах и се отказах како от вода така и от глюкоза нощем - само кърма е истината при нас Wink...все още даже....

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 527
Поздравления имаме форумка познала верният отговор.Благодаря на всички,които се включиха по темата,но явно там битката е изгубена аз се предавам.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 028
Поздравления имаме форумка познала верният отговор.

? нещо изгубих смисълът?

Да им е живо и здраво детенцето, както и да го гледат - щом вярват, че правят най-доброто за него изборът е техен все пак. Вярвам, че го гледат с любов, а каквото и да е няма да го оставят да умре от глад - нали си е тяхното бебче - пък ако искат да го кърмят - може да е най-доброто кърменето, но и то си е въпрос на избор все пак Wink не им се ядосвай, не може всички да са на едно мнение Wink

# 38
  • Мнения: 9 669
Странна логика има това семейство - защо ще плаче, ако е сито и доволно? И на двамата си сина им давах да сучат при поискване и си направиха режим в края на втория месец. Не го спазват час по час ама са бебоци, а не роботи!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 527
Обещах да не нищя повече въпроса,но днес се стигна до конфронтация с татито.питам аз как е бебо и той ми казва не съм мигнал цяла нощ,ами дайте му да яде бре хора казвам аз и той отсича:не даваме нощно време ядене и не носим на ръце,то ако от сега се научи да яде нощем после какво ще го правим.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 028
Обещах да не нищя повече въпроса,но днес се стигна до конфронтация с татито.питам аз как е бебо и той ми казва не съм мигнал цяла нощ,ами дайте му да яде бре хора казвам аз и той отсича:не даваме нощно време ядене и не носим на ръце,то ако от сега се научи да яде нощем после какво ще го правим.

мила, явно нищо не можеш да направиш със съвети и говорена-така си решили хората, така правят.  по-добре според мен да спрете да обсъждате темата, все пак ще трябва и занапред да работите заедно....иначе - жал ми е че така имъчват детенцето...като последен ъвет към тях би могло да е да обсъдят подробно ситуацията (с детайли) с педиатъра си. надали някой нормален доктор ще подкрепи такава гигантска пауза на глад и рев при едно толков амалко бебе - имайки предвид повечето бг педита - ще има кажат вероятно, че бебето е гладно, да дават добавка АМ и да правят пауза от 6 часа нощем. Което е по-поносим вариант....а за това, че не го гушкат наистина ми е мн мъчно за мъничето...те имат толкова нужда от прегръдки и нежност....има време за възпитание....но все пак всеки сам си решава...

# 41
  • Мнения: 642
Възмутена съм! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Искам да кажа толкова много неща... но май не тук, а на тези родители.
Дори баба ми знае, че коремчетата на малките бебета са малки и не могат да се запасят с мляко за следващите 9 часа. Някъде пишеше и за колко време се разгражда ( усвоява) кърмата в бебешкия организъм и ако не греша беше 2-2:30 часа newsm78
Бебето на тези хора е ГЛАДНО!
Все пак живеем в цивилизована страна... какво да кажем за умиращите от глад бебета в света. Техните майки биха дали мило и драго да ги нахранят, а тези хора не ги е срам: "нощем храна не даваме и на ръце не носим"  newsm61

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 527
колкото и да се възмущаваме факт е,че има и такива родители за съжаление.хайде за храненето се примирих,но това че не го гушкат ми дойде в повече.

# 43
  • Мнения: 3 521
Тия не са в час #Cussing out censored newsm25...съвсем на скоро по ТВто тук раzнасяха една француzойка, която умишлено не давала на бебето си достатъчно храна, zа да не стане дебело #2gunfire...бяха и го вzели от службите zа zакрила на детето...и на никой не му мина преz ум да и го върне...наречете ме крайна, но само аz ли виждам сходство в двата случая ooooh! Crossing Arms...Много жалко,че такива хора стават родители, а някои се мъчат години като грешни дяволи...

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Тия не са в час #Cussing out censored newsm25...съвсем на скоро по ТВто тук раzнасяха една француzойка, която умишлено не давала на бебето си достатъчно храна, zа да не стане дебело #2gunfire...бяха и го вzели от службите zа zакрила на детето...и на никой не му мина преz ум да и го върне...наречете ме крайна, но само аz ли виждам сходство в двата случая ooooh! Crossing Arms...Много жалко,че такива хора стават родители, а някои се мъчат години като грешни дяволи...
 
 coolcool newsm74  202uu
Много ми е мъчно за бедното мъниче... Cry

# 45
  • Мнения: 642
само аz ли виждам сходство в двата случая

не, не само ти..., но де тук такива служби?! не за да им го вземат (онази французойка може би е имала проблем с психиката, а тези тук ми се струват съвсем, съвсем нормални хора, които са просто НЕХАЙНИ, нехайството обаче също може да бъде престъпно) а за да им разяснят как се отглежда ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО.

# 46
  • Мнения: 3 521
Игси, съмнявам се, че дори и дядо Боже да слеzне на zемята да им "раzяснява" пак ще е от едното ухо в другото...нали gk77 им ломоти по въпроса и то не от ден два? Според мен това са хора от типа, на които им каzваш
*"Това го пише в еди коя си книга/списание" и те отвръщат"Аха, ама аz дете по книга не гледам, а и не чета"
*"Доктора каzа да не е така"_"Той пък кво раzбира"
*"При моето дете аz постъпих така и така"_"Ми ти си го гледай, както си zнаеш"
*Пише го в интернет"_"Не ми ги навирай тия американски/европейски/таджикистански глупости"...
Жалко, направо ми става ужасно мъчно zа детенцето им...честно каzано най_добре да минат на АМ по_бърzо, zа да може бебчето поне да не гладува...майната им на имунните тела и пр.

# 47
  • Мнения: 642
surfline, да, за съжаление май си права!
Нищо не можем да направим... жалко!
Дано милото да расте здравичко, въпреки безумието на родителите си!

# 48
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, ужас, ами те и на АМ да минат, пак няма да му дават през нощта. Техният лекар ли я е одобрил тая идиотия?
Като си представя как по цял ден ми се иска да гушкам моя мъник, докато съм на работа, не знам как траеш по цял нощ да ти реве детето и ти да не го прегърнеш. Милото бебенце!  Hug

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тиквеници...!

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
Тъпото е, че голяма част от проблемите, които има човек като възрастен - здравословни и емоционални- се зараждат именно в тази крехка възраст SadСветът е страдал най-много от хора, които не са получавали достатъчно любов като деца SadТова очевидно не се разбира от някои хора...Недоумявам - за тях бебето човек ли е, детенце ли е или някакво малоумно същество, лишено от чувства и желания - кукла, неодушевен обект #2gunfire
Ако ми падне тая майка, оперирана от майчински инстинкт, ще я оскубя bash

Общи условия

Активация на акаунт