Помощ КОМАРИ!

  • 1 702
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 099
Е мами, злото на лятото дойде.
Кажете как се борите срещу комарите!
Мен вече ме наядаха, а и детето на 1- 2 места, като при него се получават големи  отоци.
Скоро предстои и море, а там съвсем незнам как ще се опазим!
Давайте идеи за неща, които помагат!

# 1
  • Мнения: 812
аз използвам електрическите машинки на райд и съм много доволна Peace

# 2
  • Мнения: 1 254
Ако детенцето прави отоци - най-вероятно е алергична рекация, по-силна от типичната за повечето хора.
Изберете си подходящ за вас репелент и мажете, когато се движите на места с комари. Нескромно бих предложила и нашият Репелентен крем - на Талодерма - с конкрет от Лавандула, конкрет от Роза, диметилфталат, пчелен восък - успокоява и след ухапвания от комари, мравки, пчели, оси, ожулвания от медузи и коприва. Лавандулата и Розата неутрализират отровата докато още е локализирана. Ако пъпчиците на детенцето освен, че отичат и правят връхчета - леко ги настискайте и намажете с разредени етерично лавандулово масло или с репелентния крем.
Иначе у дома може да изпарявате в свещник със малка "чинийка отгоре" етерично лавандулово масло (няколко капки във вода) - то е силен репелент за комарите, или да се пръскате с отвара от лавандула ..... Rolling Eyes, сполучливи се оказаха и машинките за включване в контакта - избери си най-удачния според теб вариант.

 Peace ами - това мога да посъветвам.
  bouquet лято!

# 3
  • Мнения: 814
За вкъщи ползваме електрическите машинки на Райд, а за навън спрей против комари OFF Peace

# 4
  • Мнения: 2 550
аутан
вкъщи не ползвам нищо, защото рядко влизат комари

# 5
  • София
  • Мнения: 469
аз използвам електрическите машинки на райд и съм много доволна Peace
И аз в къщи.

На вън използвам OFF на Johnson на крем или спрей.
Определено има ефект.

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В къщи ползвам машинка Райд,а на вън Офф или Аутан.
а и детето на 1- 2 места, като при него се получават големи  отоци.
Това ми звучи, точно като алергия.Дъщеря ми е така и от 2 дни сме на лекарства.Заведи детенце да го погледне алерголог.

# 7
  • Мнения: 661
Препоръчвам AUTAN!
Определено има желания ефект!

# 8
  • София
  • Мнения: 35 935
аз използвам електрическите машинки на райд и съм много доволна Peace
И аз - сега сме с таблетките

# 9
  • Мнения: 22 867
Мен пък не щат да ме ядат! Мъж ми вика, щото съм била отровна, та не смеел и комар да ме хапне. Интересно, защо хапят едни хора, а други не ги забелязват? Не, че се оплаквам, де. Grinning

# 10
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Az ni6to ne pravia i ne me hapiat.

# 11
  • Мнения: 7 474
За вкъщи ползваме електрическите машинки на Райд, а за навън спрей против комари OFF Peace

И ние така! Peace

# 12
  • Мнения: 5 475
аз използвам електрическите машинки на райд и съм много доволна Peace
И аз - сега сме с таблетките
И аз така!  Peace

# 13
  • Мнения: 310
аз използвам електрическите машинки на райд и съм много доволна Peace
И аз - сега сме с таблетките
И аз така!  Peace

 PeaceПодкрепям Peace

# 14
  • Мнения: 903
А за бебета под 1г какво да използвам .И ние отиваме на море и направо се притеснявам.

# 15
  • Мнения: 113
Пръскам се с OFF и засега има ефект дано помогне и по-нататък  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 6 390
Е мами, злото на лятото дойде.
Кажете как се борите срещу комарите!
Мен вече ме наядаха, а и детето на 1- 2 места, като при него се получават големи  отоци.
Скоро предстои и море, а там съвсем незнам как ще се опазим!
Давайте идеи за неща, които помагат!

моето педи каза да не я мажа с тези мазила по кожата в никакъв случай - Аутан и Офф, защото били страшна химия  Twisted Evil препоръча ми спрея, и да се пръска по дрехите, обувките и тн  Peace

а иначе четох че

ЛАВАНДУЛА

етерично олио / от дрогерия или аптека  предполагам че може да го има/
Капнете няколко капки в крема или млякото с които мaжете децата, или пък им капнете на обувките, на дрехите, може и спрей да си направите с вода за по лесно ползване.
Лавандулата е смъртоносна за кърлежи и комари
Засега при нас действа  Peace
сложила съм от лавандуловото олио по няколко капки  и в слънцезащитното мляко, и в нормалния лосион на беба за след къпане, в моето мляко за след къпанеи във всичко за мазане  Wink и засега никакъв комар за тази година  Whistling Peace а  и кърлежите ги държи на далече Wink

...сложете си ароматизатори вкъщи ot ЛАВАНДУЛА и няма да имате комари лятото  Peace

# 17
  • Мнения: 548
А за бебета под 1г какво да използвам .И ние отиваме на море и направо се притеснявам.
Новата серия на Чико пише, че е подходяща и за новородени. Аз купих машинката и спрея. Машинката стои включена в стаята на Косьо, но не мога да кажа има ли ефект, тъй като все още не съм засякра хвърчаща гад у дома. Днес бяхме до 20 ч. в Борисовата градина и го пръсках със спрея - няма ухапвания, но истината е, че не видях и комари. Ние също заминаваме на мори тия дни и освен тези две неща ще взема и мрежата за легло против комари.

# 18
  • Мнения: 596
В квартала, в който живеем сега ( Света Тройца)  не съм видяла нито един комар  Shocked. направо не ми се вярва още. Тук сме за първо лято и съм приятно изненадана. Преди живеехме в Студентски град, а там беше някакъв ужас: две таблетки не ни стигаха за цялата нощ, та се налагаше някой да става към 2-3 часа през нощта да смени таблетката. Та на въпроса, до сега сме карали на таблетки Райд, вършеха работа. Peace

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
И мен ме хапят много тази година. Пръсках се с OFF, но грам не ми помогна  Sad

# 20
  • Мнения: 2 159
аз използвам електрическите машинки на райд и вкъщи не ме дупчат, обаче сега заминаваме за море и не знам какво мазило да си взема за мазане вечер като излизаме с голите краци. коментирате тук OFF друго не се споменава, сигурно и ние това ще вземем. newsm78

# 21
  • Мнения: 472
Днес за първи път в един детски магазин видях машинки п/в комари на "чико"(включват се в контакт,гонели комарите с някакви вибрации-подходящи са за бебета-о/ло 20лв струваха).
В къщи сме с машинка на "райд",но в началото ми е неприятна миризмата на таблетките,дано не са вредни за децата.

# 22
  • Мнения: 2 672
един комар да има и аз ще съм нахапаната Crazy
нито детето, нито мъжа ги ядат комари  Rolling Eyes Никога с нищо не съм се мазала, щото бързо ми минават пъпките, ама тази година такова чесане му удрям, че една ми препоръча Аутан  Thinking и си мисля да го купя newsm78
За в къщи нищо не правя, странно но нямаме, ама на вън Crazy

# 23
Ползваме таблетки,но за сега още не са навестявали комари Wink

# 24
  • Мнения: 5 140
В къщи ползвам машинка Райд,а на вън Офф или Аутан.
а и детето на 1- 2 места, като при него се получават големи  отоци.
Това ми звучи, точно като алергия.Дъщеря ми е така и от 2 дни сме на лекарства.Заведи детенце да го погледне алерголог.

На Ния се получават страхотни отоци, направо до полилавяване.
Води я свеки на алерголог в Пирогов и тя и изписа Кларитин.  ooooh!
А съответно той не ни действа (аз и друго не очаквам).
В момента е наядена по клепача на едното оченце и то е изцяло затворено. Дават и Перитол.
Миналата година я бях пръскала с лосиона за комари, кърлежи и т.н все гадни твари на Биотрейд. Сега смятам да пробвам на Талодерма.

Общи условия

Активация на акаунт