ЮЛСКИТЕ ДЕЦА ги чака ВЕСЕЛБА

  • 12 626
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 388
Много ви благодаря момичета за съветите  bouquet,ще се замисля сериозно newsm78,защото наистина ми се струва доста крайно това изказване за махане на сливиците,то това най-лесно,ама после....
Мари-ана много ще съм ти благодарна ако ми изпратиш координатите на този лекар,за да вземем секрет и да ни каже какво да правим.
Anni започвам да съжалявам,че давам  Бронхо-ваксом,но джипито това ме накара да започнем,сигурно има в предвид ангините,които кара Нели.Другия път като отидем на контролен преглед ще я попитам за Рибомунила макар,че е късно вече за него.

# 271
  • Мнения: 239
здравейте момичета  Hug гледам подхванали сте актуалната тема.болести. Направо вече незнам, нямам нерви да се ядосвам за градина,болести, водене на болни деца в градината и за компетентни лекари Shocked ама айде да не си разваляме настроението от сутринта Heart Eyes нека да са такива болестите дето се лекуват, че като гледам колко болка и страшни неща стават  се плаша Praynigимаме съседче на 7 год. кадето от недоизлекуван летен вирус и слаба имунна система разви бактериален артрит, направо е ужасно да гледаш как от едно здраво и палаво дете ,сега стой облегнато на оградата и гледа децата как бягат. Cry не пожелавам на никой подобно нещо  Praynig  затова все се опитвам да приемам вече тези грипчета , кашлици, сополи, разстройства като нещо което минава . ох гадна е темата  Hug пожелавам на всички здраве Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 83
Момичета, извинявам се, че дълго време не съм писала, но редовно чета. Видях, че обсъждате актуални теми - болести и стимуланти. На Марти миналата година му направих курс с Бронховаксом. Не мога категорично да дам оценка дали съм доволна или не. Той ходи на ясла от година и два месеца (с прекъсване единствено за месец през лятото). Та миналата зима ходеше на ясли и от време на време боледуваше, въпреки, че беше пил Бронховаксом. Не знам какво щеше да е положението, ако не го беше пил. Миналата зима имахме общо три различни грипа, чат-пат сополи и една ангина. Тази година реших да пробвам с Рибомунил. Схемата е сложничка, но Ани вече я е описала. Това, което ми прави впечатление е, че тя е описала схемата за прием на пръхчетата. Ние сме с прахчета - доста трудно се намират. Набавих пълния набор (защото в една кутиика са по 4 прахчета, а само за първия месец трябват по кутийка на седмица) от четири различни града в цялата страна - Монтана, Русе, Враца и София. Просто са спрали вноса на прахчета и има само на таблетки, но дозите активни вещества са различни в прахчетата и в таблетките. Пиша всичко това, защото прочетох, че Ани пише да се приемат стрити хапчета, а те са с различно съдържание от опаковките прахчета, а описаната схема е за прахчета. Има несъответствие.
Ани, лекар ли ти каза, че може да даваш стритите хапчета по тази схема? Може и всичка да е ОК, но на мен нещо ми се разминават нещата.

# 273
  • София
  • Мнения: 83
Поправка, Ани е написала е да се разтварят във вода, а не да се стриват. Извинявам се  Embarassed

# 274
  • Мнения: 3 334
Ани, лекар ли ти каза, че може да даваш  хапчета по тази схема?
smile3521 2-ма педиатри и 3-ма аптекари ми потвърдиха,че съдържанието на 3 хапчета се равнява на 1 прахче,но пак ще питам,че ме хвърли в размисли Confused
Също така аз набавих количество прахчета само за 2 месеца и ще продължа на хапчета,и затова ми казаха,че няма проблем. Wink

# 275
  • София
  • Мнения: 83
Ани извинявай, щом си питала и са ти казали, че е ОК, значи всичко е наред. Докато четях предишния ти пост ми направиха впечатление нещата, които ти описах и затова реших да попитам.
Другото, което ми хрумва щом си почнала с прахчетата на мен ми казаха, че от другия месец може пак да започнат внос на Рибомунил на прахчета. Доколкото си спомням информацията ми беше от Русе. Ако имаш някакви познати там виж дали не могат да ти набавят прахчета, за да не сменяш вида на препарата.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 552
И аз искам да ви питам за Рибомунила. По принцип може ли да се започне схемата от юли примерно или трябва да е задължително наесен. Мария е доста здрава, досега сме имали само леки настинки, които са минавали за 3-4 дни без АБ. Но започнах да се замислям за догодина, когато ще тръгне на градина /а тя не ходи на ясла/. То е ясно, че ще започне да боледува повече, но поне малко да го избегна. Щото и с малко бебе, не знам как ще се налепваме с вируси един след друг вкъщи.

# 277
  • Мнения: 3 334
И аз искам да ви питам за Рибомунила. По принцип може ли да се започне схемата от юли примерно или трябва да е задължително наесен.
Доколкото знам трябва да се дава наесен,но е добре да дадеш от сега за да подготвиш организма за следващата година.Например дай й само 3 месеца сега........не е проблем,въпреки,че курса е 6 месеца...... и така поне ще си сигурна,че имунитета й е заздравен и подготвен за вирусни атаки Wink.Например можеш да го дадеш декември,януари и февруари.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Много ти благодаря, Ани! Hug
Ще го направя от декември. Ще питам и нашата педка какво мисли по въпроса, но мисля, че ще взема да й дам за 3 месеца.
А догодина вече си започвам от септември, нали? /Сори за тъпите въпроси./

# 279
  • Мнения: 3 334

А догодина вече си започвам от септември, нали? /Сори за тъпите въпроси./
аз винаги започвам от октомври Wink,за да хвана  и рисковия месец март!

# 280
  • sofia
  • Мнения: 482
Ани, а тези Рибонумил те дали са хомеопатични?

Аз попитах моята докторка за тях и отговора й беше, че те се дават в случаи когато дететот наистина много боледува и много тежко. Какво имаше в предвид не можах да разбер - т.е. да изчакам тази година детето да видим как ще се представи - за сега виждаме отлично - явно детето няма силна имунна защита, и на следващата най-накрая да дам Рибонумил??? - препоръча ми Респивакс и(или) Имунобор.

А междудругото - според нея относно състоянието на детето , щяло да му мине и без АБ, защото Т не падала за един ден само от АБ. Т.е. било е някакъв вирус, който и без АБ щял да мине ???...

# 281
  • Мнения: 3 334
Ани, а тези Рибонумил те дали са хомеопатични?

ами не съм сигурна,знам,че e някаква модификация на дрожди newsm78,но повече незнам Rolling Eyes

препоръча ми Респивакс и(или) Имунобор.

Респивакса е като Рибомунила,само че е българския вариант /по ефтин/.Така че ако искаш можеш да дадеш и респивакс,но от многото контакти с майки даващи имуностимуланти по-доволни са от Рибомунил.
Имунобор дава майката на нашия кръщелник,но детето си продължава да боледува.Преди 2 седмици изкара ангина,сега кашля и има температура.Според нея имунобор въобще не помага.Аз лично нямам опит.

Общи условия

Активация на акаунт