Трябва ли да нося здравния картон ?

  • 664
  • 10
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Другата седмица живот и здраве заминаваме на море, та въпроса ми е: трябва ли да нося здравния картон на сина ми или нашите здравни книжки ще са достатъчни, недай боже да се използват, де
В смисъл ако се наложи да търсим доктор за малкия, трябва ли да му нося здравния картон /а картона е в педито/

# 1
  • София
  • Мнения: 1 817
Трябва да вземеш синята книжка!

# 2
  • Мнения: 259
Само здравната книжка .Зада не ти взимат пари ,ако лекаря работи със здравната каса .
 


# 3
  • Мнения: 3 447
Само здравната книжка, картонът си стои при педито Peace

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Той няма здравна книжка  Rolling Eyes
Педито никога не ми е споменавала за такава  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 259
Как така да няма.Дава се задължително при записването при педиатъра.

# 6
  • Мнения: 580
Според мен не е задължително да се носи нито книжката, нито картона.Недай си Боже, се случи нещо предполагам, че ще отдете в център за бърза помощ /като нашия Пирогов примерно, не знам точно как се водят/.Там би трябвало да ви приемат дори и без здравните книжки и без да заплащате.Мисля, че книжките са необходими ако се налага стационар...
абе имаше нещо, ама не съм много сигурна.... newsm78
А иначе, ако детето все още няма здравна книжка, то задължително трябва да има синия лист от здравната каса - той е заместител на книжката, здравния картон общо взето не е документ

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 893
Трябва ти само ЕГН-то на детето, щом няма здравна книжка / те повечето родени след 2002г. нямат/.
Миналата година Ради беше на 1г. и 2-3м. на почивка в Царево сме, наложи се да посетим тамошната поликлиника, лекаря беше много печен, един младичък  Wink и като стана въпрос за плащане ни попита знаем ли ЕГН-то, ама аз понеже и него не знаех, записа данните на мъжа ми все едно той е бил прегледан.
Така, че може и без картон.

# 8
  • Мнения: 733
Картоне не толкова, но задължително твойта и на детенце здравни книжки   bouquet Всяко трябва да има здравна книжка, ако няма искай си от личния лекар

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Има здравна книжка   Grinning , просто аз не съм знаела, та да я поискам от педито, днес ходих и я взех  Peace
Благодаря ви момичета   bouquet

# 10
  • Мнения: 75
Непременно вземи здравната книжка!

Общи условия

Активация на акаунт