страхотен крем за дупето на бебето

  • 16 567
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
с този крем премахнахме всички пъпки по дупето на бебето за съжаление не знам дали го има в България по производство е ирландски донесоха ми го от англия роднини.Ефекта се забелязва още на следващия ден ,в момента го мажем редовно и няма и една пъпчица на дупето ако някой има такъв проблем с бебето и може да си го намери определено няма да съжалява. SUDOCREM

# 1
  • Мнения: 147
Мдам, страхотен крем. Досега само с това съм мазала бебо и никакви проблеми. Лошото е,че не се намира в БГ.На мен ми го носят роднините от Холандия Grinning И сега докато дойдат есента ще  се спасяваме с друг Sad

# 2
  • Мнения: 468
Да, супер е!

# 3
  • Мнения: 94
Много ефикасен крем и много бързо деиства.Аз го използвам и за себе когато имам обрив през бременноста.Този крем се използва при обриви от памперси ,екзема, лоши възпаления,изгарания от слънце,малки изгарания,повърхностни рани,акне и при зачервяване на пръстите при студено време.Стува около 4 паунда мисля в зависимост от грамажа.Аз го купувам от Англия.

# 4
  • Мнения: 858
 Peaceтози крем е невероятен ,но за съжаление сам го виждала  в Холандия не и тук в БГ.Чакам бебчето си в началото на септември и незнам какво да ползваме от това което предлагат тук !

# 5
  • Мнения: 2 924
аз също го имам.В болницата ,когато родих ми дадоха тестер на този крем и тъй като ми хареса го купих в последствие. Но предварително бях купила и един превантивен на Чико, та този за сега не го ползвам. Чудя се дали да намажа личицето на малката с него? От няколко дни има нещо като обрив , много ситни пъпчици само по лицето и главичката. Педиатърката ми каза да я мажа 2-3 дни с един крем - хидрокортизон ,но не виждам някакъв резултат.
Този крем / Suducream/в Гърция струва някъде от порядъка на 4-6 евро  . Моя поне струваше 5 евро/ кутия от 125 гр/ , но в различните аптеки цените са различни. И като гледам ,да в Ирландия е произведен. От някаква си фирма Forest Tosara LTD:) Това като информацията само го пиша:)

# 6
  • Мнения: 1 793
Този крем наистина е невероятен. Откакто се е родило детето само с този крем му мажа дупето ако има зачервяване.

# 7
  • Мнения: 1 860
Аз го ползвам от както се е родил Габи, против подсичане и всякакъв вид пъпки.  Peace

# 8
  • Мнения: 2 498
Искам го това кремче, но в БГ не се ли предлага?
От къде мога да го купя?

# 9
  • Мнения: 2 959
А на каква основа е тоз крем, имам впредвид някаква растителна смес ли е, с лайка или с антибиотик някакъв? newsm78

# 10
  • Мнения: 1 793
А на каква основа е тоз крем, имам впредвид някаква растителна смес ли е, с лайка или с антибиотик някакъв? newsm78

ето какви са му съставките:


15.25% Zinc Oxide
0.39% Benzyl alcohol
1.01% Benzyl Benzoate
0.15% Benzyl Cinnamate
4% Lanolin


Purified water
Liquid Paraffin
Waxes
Sodium Benzoate
Linalyl
Acetate
Propylene Glycol
Citric Acid
BHA
Sorbitan Sesquioleate
Lavender fragrance

# 11
  • Мнения: 315
а тези, които нямат близки в чужбина мога да препоръчам използвания от мен крем, който ми беше препоръчан горещо и наистина има страхотно действие, осезаемо след едно намазване- сръбски е ДЕТСКА ВИТАМИНСКА КРЕМА, продукт на ГАЛАФАРМ. Освен действието, уникална е и цената - 5.20 лв за доста голяма кутия.

# 12
  • Мнения: 2 616
с този крем премахнахме всички пъпки по дупето на бебето за съжаление не знам дали го има в България по производство е ирландски донесоха ми го от англия роднини.Ефекта се забелязва още на следващия ден ,в момента го мажем редовно и няма и една пъпчица на дупето ако някой има такъв проблем с бебето и може да си го намери определено няма да съжалява. SUDOCREM

Тоя крем дали го има в Германия?

# 13
  • Мнения: 858
незнам за германия,но го има в София в Мола на Стамболийски в Mothercare

# 14
  • Мнения: 1 564
а тези, които нямат близки в чужбина мога да препоръчам използвания от мен крем, който ми беше препоръчан горещо и наистина има страхотно действие, осезаемо след едно намазване- сръбски е ДЕТСКА ВИТАМИНСКА КРЕМА, продукт на ГАЛАФАРМ. Освен действието, уникална е и цената - 5.20 лв за доста голяма кутия.
Този крем наистина е невероятен.Среща се и под името Павлодерм.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 404
незнам за германия,но го има в София в Мола на Стамболийски в Mothercare
мерси за полезното инфо  Peace

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Simple SmileСтига де, англичаните ще са ви признателни за тази реклама.Крем като всички останали.Тук почти друга марка не се намира.Само, че на моето дете  му се изприщи цялото дупе като го нмазах с крема.Стигнахме до там, че да поръчвам по колети Бюбхен и Бочко от България за да му мине.
 Тъй, че по-леко с рекламите StopСега пак много майки от форума ще се зачудят като с Инфакола как да си доставят стоки от чужбина.А в БГ продават много достойни заместители от супер качествни марки!

# 17
  • Мнения: 44
а във варна някъде има ли го да си го взема,че мойта малката все е със зачервено дупе-чувсвителна коя ома .и вече ми писна да давам сумати пари зе мед козметика а нищо да не се получава.моля ви кажете ми






-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 00:01 от Доня Туфиня

# 18
  • Мнения: 2 616
Sneji_73 ми препоръча едно кремче, което го правели в аптека "Валя Дечева" срещу входа на Окръжна болница-Варна, там където е входа за спешното отеделение, защо не пробвате, тя каза, че е много доволна. Голямата опаковка струвала 4лв

# 19
  • Мнения: 2 924
Simple SmileСтига де, англичаните ще са ви признателни за тази реклама.Крем като всички останали.Тук почти друга марка не се намира.Само, че на моето дете  му се изприщи цялото дупе като го нмазах с крема.Стигнахме до там, че да поръчвам по колети Бюбхен и Бочко от България за да му мине.
 Тъй, че по-леко с рекламите StopСега пак много майки от форума ще се зачудят като с Инфакола как да си доставят стоки от чужбина.А в БГ продават много достойни заместители от супер качествни марки!
На англичаните едва ли им пука за развитието на ирландската фармацевтична промишленост:)

Става въпрос за впечатление придобито от личен опит.
 Твоето е лошо-вероятно детето ти е алергично-което се случва и с най-добрите козметични продукти.
Моето отлично- откак с е е родила дъщеря ми-вече малко повече от 10 месеца само  Sudocrem  ползваm за под памперса
и никога не се е зачервявала .
Е,какво да ти кажа-не правя реклама,но не мога да не се изкажа със суперлативи за крема.
Вероятно и Бочко е добър,но нищо не мога да кажа за него-не съм го ползвала.



Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 21:53 от Хипатия

# 20
  • Мнения: 4 399
Крема е на основата на цинка както се вижда от състава му. Това означава че е за спешна употреба когато дупето се е подсекло, но не е добре да се използва ежедневно защото зинка изсушава кожата.

# 21
  • Мнения: 1 264
Ами аз ползвам Пенатен, Бочко, Здраве и досега също не се е зачервявало дупето.  newsm78

# 22
  • Мнения: 245
а знаете ли колко струва този крем в Мола?

# 23
  • Мнения: 2 924
Крема е на основата на цинка както се вижда от състава му. Това означава че е за спешна употреба когато дупето се е подсекло, но не е добре да се използва ежедневно защото зинка изсушава кожата.
не е за спешна употреба, а за след всяка смяна на памперса.
И не  е цинк ,а цинков оксид,който с е ползва много често в медицината за изготвяне на кремове,които предпазват кожата от ултравиолетовата светлина . Казано просто предпазва от изгаряне.
Една от рецептите които са ползвали бойците ни едно време,когато сме били царство ,за да се предпазят от иприта/бойно отровно вещество,предизвикващо изгаряния/ се е състояла от цинков оксид,свинска мас,ланолин и ленено масло.
Така ,че  не е нещо ново като откритие:)
И никой не твърди ,че този крем е по-добър от другите подобни.
Както казах споделяме опит.

Щях да забравя- крема се ползва и ако има участуци от кожата-независимо къде,които са изсушени.
Може да с е слага и на лицето- примерно на носа,на плажа. Малко грозно  с бял нос ,ама после няма го проблема със нос като червена чушка:) Не трябва да с е слага около очите,но това правило важи за който и да е крем за лице
Пак повтярям -аз съм доволна и не мисля да го сменям.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 23:25 от Хипатия

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хипатия, не ми е алергично детето.Просто както някои се обриват от едни кремове супер качесто, така моето се обрина от този SunglassesЗа това казвам, че няма за какво да се пишат такива суперлативи.Крем със съставки, подобни на много други които ги има на БГ пазар.
 Но като гледам как палиш фитилите, по-добре да си мъча Flutter

# 25
  • Мнения: 85
Sneji_73 ми препоръча едно кремче, което го правели в аптека "Валя Дечева" срещу входа на Окръжна болница-Варна, там където е входа за спешното отеделение, защо не пробвате, тя каза, че е много доволна. Голямата опаковка струвала 4лв

Аз съм ползвала дълго този крем и също съм много доволна, не е много скъп, е не е с превъзходен аромат, но помага! Grinning

# 26
  • Мнения: 2 924
Хипатия, не ми е алергично детето.Просто както някои се обриват от едни кремове супер качесто, така моето се обрина от този SunglassesЗа това казвам, че няма за какво да се пишат такива суперлативи.Крем със съставки, подобни на много други които ги има на БГ пазар.
 Но като гледам как палиш фитилите, по-добре да си мъча Flutter
Не трябва да мълчиш,когато имаш собствено мнение и го защитаваш.
Ето вземи пример от мен:)
Детето ти може би е алергично към някои от компонентите на крема. Или просто се е получила необяснима реакция.
Не разбирам защо се получи такава дълга дискусия след като единственото,което казвам е ,че съм много доволна от крема.
Не го рекламирам ,не отричам подобните му,нямам база за сравнение.
Mega
това ,че кремчето не мирише приятно е само в негов плюс. Simple Smile
Кажи името му,за да могат тези ,които имат възможност да го пробват

# 27
  • Мнения: 270
 Naughty БОЧКО

# 28
  • Мнения: 4 399
Крема е на основата на цинка както се вижда от състава му. Това означава че е за спешна употреба когато дупето се е подсекло, но не е добре да се използва ежедневно защото зинка изсушава кожата.
не е за спешна употреба, а за след всяка смяна на памперса.
И не  е цинк ,а цинков оксид,

Ох, умрях си от смях! Joy
И какво сега, цинковия оксид не съдържа цинк, така ли?  JoyНа това му се казва цинкова паста на прост език. Използва се когато дупето е подсечено, помага обикновено след максимум 48 часа и след това крема трябва да се спре и да се премине към обикновен и по-щадящ. Смисълът на крема е именно да изсуши кожата и при кратка употреба няма проблеми, но продължителната употреба на цинк (извинявай, цинков оксид) не се препоръчва. Това е което знам от фармацевти, лекари и листовките на подобни кремове. Ти ако искаш можеш да мажеш дупето на бебето си и по 3 пъти на ден с него, но не е задължително да разпространяваш невярна информация.

# 29
  • Мнения: 503
ползвам крема и съм много доволна Peace

# 30
  • Мнения: 2 924
Vjara,
информацията ми не  е невярна.
 Тъжно и жалко е да отричаш нещо само поради факта ,че не ти е познато.
Направи си труда и потърси с гъгул/както направих и аз/
Всичко написано от мен е проверено. Вярваш ли ,че бих ползвала нещо на дупето на дъщеря ми,ако беше опасно?
Защо правиш спора личен? Крема е добър,темата е за този крем.
Ако беше за някой друг ,който не съм ползвала не бих с е обаждала- нито да го хуля ,нито да го боготворя.

Не аз съм  започнала темата ,просто си казах мнението. Както предполагам и ти си го правила поне 2 250 пъти до сега.
Цинковият оксид се получава при пряко взаимодействие на цинк и кислород при загряване.
Двете неща  имат различни качества и характеристики.
Това е много често срещано явление .
Примерно хлорът е силно отровен - поразява дихателните пътища и предизвиква възпалението им, а при високи концентрации причинява и смърт,но едно от съединенията му-натриевият хлорид ти ползваш всеки ден без да се замислиш.
Междудругото и Penaten съдържа цинков оксид- 18%,
Bübchen също, а и Бочкo също.
За последните две не знам процентното съдържание,но и там процентите вероятно варират в тези граници.
За сравнение в Sudocrem цинковият оксид е 15,25%
Всички подобни кремчета съдържат този така плашещ те цинков оксид- ако не го съдържаха предназначението им би с е обезмислило .

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ти ако искаш можеш да мажеш дупето на бебето си и по 3 пъти на ден с него, но не е задължително да разпространяваш невярна информация.
      JoyПоне се смях от сърце Simple Smile
 
 Вече подозирам, че Хипатия е или тъговски представител на крема, или държи лиценза за производство Hug
 Има инструкции за употреба на кутията, моля майките преди да го използват да ги изчетат внимателно и ако трябва да се консултират с педиатрите си.Казвам го като човек с опит, за ваше добро!
  Приключвам с тази тема!

# 32
  • Мнения: 2 924
а от къде мислиш мога д а си позволя по цял ден да си стоя в нет-а и да не работя? Mr. Green
На кутията пише ,че някоя от съставките може да предизвика алергична реакция-това се пише на всеки козметичен продукт.
И пише ,че може да се слага след всяка смяна на памперса,което на ден аз го правя доста повече от3 пъти .

Общи условия

Активация на акаунт