За минералната вода

  • 2 047
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 400
Много интересно.... . Като се роди бебчо и се оказа, че няма да го кърмя минахме на адаптираните млека. Педиатърката на малкия ми препоръча да ги приготвям с минерална вода - Девин или Преподобна Стойна. И от тогава до сега вече 7 месеца го наливам с минерална вода. Какво мислите?

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ами според мен - погрешно. Rolling Eyes

на адаптираното мляко на кутията не пише ли преварена охладена вода?

# 2
  • Мнения: 6 206
Мисля, че не е необходимо, дори не е полезно, защо да натоварваш малките бъбречета с тези минерали.
По-добре мини на трапезна вода, деминерализирана /ех, къде е каРтиНа да види как правилно пиша Simple Smile /, но не и минерална. Аз лично ще дам минерална чак след годинката и то по веднъж два пъти в седмицата.

# 3
  • Мнения: 400
Така пише. Затова питам дали, някой използва мин. вода и дали е полезно, вредно и т.н; Другият път ще питам и педиатърката. Мой пропуск е, но първите дни не се замислях изобщо - действах машинално и така си остана ....

# 4
  • Мнения: 400
Цитат на: PoliaSp
Мисля, че не е необходимо, дори не е полезно, защо да натоварваш малките бъбречета с тези минерали.
По-добре мини на трапезна вода, деминерализирана /ех, къде е каРтиНа да види как правилно пиша Simple Smile /, но не и минерална. Аз лично ще дам минерална чак след годинката и то по веднъж два пъти в седмицата.


Ох, направо се притесних. Как по-рано не се сетих да питам?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Не се шашкай толкова. Може нарочно да ти е казала педиатърката тези две марки, ако са с ниска минерализация.

Ние правим млякото на бебка с Кинли от 2-рия месец. Педиатърката тогава ми каза, че имало и трапезна Девин, но аз не намерих Sad Във всеки случай и в Кинли има добавени минерали, а тя се рекламира като добра за бебешки храни. Сравни им съдържанието на минерали от етикетите.

Мен баща ми ме апострофира онзи ден защо съм вярвала какво пишело  #Onfire Нали все на нещо трябва да се вярва.

# 6
  • Мнения: 6 206
Да, наистина, не се шашкай, просто я питай защо наистина?
И недей леж на тази кълка за слабата минерализация. По-добре чиста трапезна вода, аз и я преварявам още, смятам да спра към 8-9 месец да преварявам.

# 7
  • Мнения: 558
Ne se притеснявай, доколкото знам Преподобна Стойна е мн слабо минерализирана и познавам и други мами на които е препоръ4ана и я ползват, мисля 4е няма проблем

# 8
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami.  Stuck Out Tongue Az moga da preporacham trapezna eko voda Predela. Moiat sin sashto e na adaptirano mliako ot rajdaneto si. Sled mnogoto neuspeshni opiti da go karmia, blizo 50 dena se machihme vzaimo, toi si ostana na izkustvenoto mliako. Mikropediatrite ot AG Bolnica Varna me svetnaha za neia dokato lejah tam sled rajdaneto. Smeniala sam ia naikolko pati sashto s trapezni vodi, no v kraina smetka predpochetohme neia. Citiram etiketa : "Visokoplaninska voda. Izvira nad 1470m. nadmorsko ravnishte ot izvor Kalugerica v nacionalen park Pirin. Harakterizira se kato naturalna voda, bedna na natriy, podhodiashta za provejdane na dieti i prigotviane na hrana za karmacheta. ....."  Close-mas:

# 9
  • Мнения: 1 187
При нас водата е отвратителна мирише и е жълта, чакаш 1час за да стане по-бистричка. На Ели от както се е родила й давам само минерална вода.Давай без да се притесняваш. newsm10

# 10
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Beni
При нас водата е отвратителна мирише и е жълта, чакаш 1час за да стане по-бистричка. На Ели от както се е родила й давам само минерална вода.Давай без да се притесняваш. newsm10

Ами, сипвай трапезна, но не казвай, че минералната е ОК, защото не е. Бебешките бъбречета трудно се справят с минералите, питайте който и да е добър педиатър. Въпросът е как да го разберете, че е добър. Ама и четете литература, навсякъде се казва, че бебетата не бива да пият минерална вода.

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Eli_And
Много интересно.... . Като се роди бебчо и се оказа, че няма да го кърмя минахме на адаптираните млека. Педиатърката на малкия ми препоръча да ги приготвям с минерална вода - Девин или Преподобна Стойна. И от тогава до сега вече 7 месеца го наливам с минерална вода. Какво мислите?

Ами мисля, че не е трябвало, но пък не е фатално. Можеш да минеш на преварена чешмяна.
Трапезна не и препоръчвам, защото няма гаранция, че е по-лека от минералната. Нея я пречистват с разни химикали.

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Давам филтрирана от кана Брита, за адаптираното мляко я преварявах.
Чешмяната като се превари и направо остава ръжда по тенджерката.
Ако се филтрира, след преваряване си остава прозрачна.
Филтрите задържат пестициди, карбонати и тежки метали, водата осезаемо променя вкуса си и става сладка.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Liorena
ами според мен - погрешно. Rolling Eyes

на адаптираното мляко на кутията не пише ли преварена охладена вода?


и аз така мисля

# 14
  • Мнения: 671
Май наистина не било хубаво аз му давам деминерализирана те са трапезни води и на тях пише че са подходящи за приготвяне на храна на кърмачета аз лично използвам ЕВИНА  или ПРЕДЕЛА
Те и други мами са ти ги препоръчали не мисля че ги пречистват с химикали либно аз изобщо ни пия чешмяна вода ами та тя е ужасна

# 15
  • Мнения: 3 251
Бях чела някъде ,че затоплянето на минералната вода/не в естесвения водоем,а  повторното!/е нежелателно ,дори в някои случаи вредно.Ако открия статията ще я постна тук.

# 16
  • Мнения: 400
Цитат на: Нина
Бях чела някъде ,че затоплянето на минералната вода/не в естесвения водоем,а  повторното!/е нежелателно ,дори в някои случаи вредно.Ако открия статията ще я постна тук.


Ще съм ти благодарна. Аз от 3 -тия месец не преварявам нито водата нито шишетата.

# 17
  • Мнения: 6 315
Според мен не хубаво да се дава мин. вода на малко бебе. Има вероятност да му се увредят бъбреците.

# 18
  • Мнения: 689
И аз знам че не се дава минерална вода а се взима трапезна и пак се преварява малко.

# 19
  • Мнения: 1 187
Цитат на: PoliaSp
Ама и четете литература, навсякъде се казва, че бебетата не бива да пият минерална вода.


Чета литература все пак, ох няма да продължавам, че ще стане един спор та не се знае до къде ще продължи.

# 20
  • Мнения: 400
Минерална? трапезна? чешмяна? преварена или не? вече съвсем се замотах. Ще взема да му давам чешмяна и няма да я преварявам тъй като отдавна съм спряла пък като се видим с педи-то ще я питам аз нея, защо ми препоръчва мин.вода като май не е еднозначно мнението за нея....

# 21
  • Мнения: 128
pravi go s demineralizirana ina4e e opasno, moze da prieme prekaleno golemi koli4estva vitamini, a znae6 4e tova e vredno i ima usluznenia.

# 22
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Eli_And
Минерална? трапезна? чешмяна? преварена или не? вече съвсем се замотах. Ще взема да му давам чешмяна и няма да я преварявам тъй като отдавна съм спряла пък като се видим с педи-то ще я питам аз нея, защо ми препоръчва мин.вода като май не е еднозначно мнението за нея....

Ако даваш чешмяна я преварявай поне в началото.

# 23
  • Мнения: 400
Цитат на: cheta
Цитат на: Eli_And
Минерална? трапезна? чешмяна? преварена или не? вече съвсем се замотах. Ще взема да му давам чешмяна и няма да я преварявам тъй като отдавна съм спряла пък като се видим с педи-то ще я питам аз нея, защо ми препоръчва мин.вода като май не е еднозначно мнението за нея....

Ако даваш чешмяна я преварявай поне в началото.


Ами нали вече отдавна не я преварявам. Тя минералната да не би да е стерилна?

# 24
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Beni
Цитат на: PoliaSp
Ама и четете литература, навсякъде се казва, че бебетата не бива да пият минерална вода.


Чета литература все пак, ох няма да продължавам, че ще стане един спор та не се знае до къде ще продължи.

И аз не искам да влизам в спор, но ще ми бъде интересно да знам какви са мотивите за бебета и минерална вода. Не споря, просто питам.
А, Ели, пловдивската чешмяна вода е отвратителна. Това е най-лошия избор, който може да направиш като извод от тази тема.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 717
минералната вода не мможе да се пие нон стоп. Или ако се пие трябва да се сменят различните видове минерални води

# 26
  • Мнения: 671
Аз не преварявам просто давам трапезна деминерализирана това е Grinning

# 27
  • Мнения: 8 769
преварена водица от чешмица!

# 28
  • Мнения: 400
А, Ели, пловдивската чешмяна вода е отвратителна. Това е най-лошия избор, който може да направиш като извод от тази тема.[/quote]



Съгласна съм. Отвратителна е. То и ние възрастните пием само мин. вода - но я сменяме.

Общи условия

Активация на акаунт