iskam da se posuvetvam s vas

  • 731
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
zdraveite. bremenna sum v 15 g.s. ot niakolko dni imam bolka nisko dolu...pri hodene i niakoi dvijenia. lekarkata mi kaza, che moje bi e ot razshiriavaneto na matkata, no ne bilo normalno da boli. dade mi da pia magne b6i nosh pa. sluchvalo li se e na niakoia ot vas. mnogo sum pritesnena.

# 1
  • Мнения: 3 376
Ами наистина не е нормално по принцип да имаш болки.Опитай да пиеш хапчетата и да видиш как ти действат,гледай да не се преуморяваш много и да не се товариш с негативни емоции.
До преди седмица имах съшия проблем/отново.../.Когато ходих на ЖК казах на гинеколожката и тя ми каза да легна,понатисна ме тук-там и ми каза,че матката ми била добре Rolling Eyes И каза да продължавам да си пия хапчетата/а те са 5 вида,вкл.нош па/.И понеже напоследък ми се случват едни такива много неприятни неща..отдадох го на напрежението и стреса...и че всичко е на психическа основа.Няколко дни след това вече нямах болки.
Появават се и понякога,когато се преуморя-къде от повече вървене,къде от домакинстването...
Затова моя съвет е наистина да се щадиш колкото се може повече-физически и психически.
Успех,дано всичко да се оправи. Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
нормално е на този етап аз пиех са6тото пове4е си по4ивах и за всиака болка се саветвах с лекар

# 3
  • Мнения: 429
не ти ли предписаха нещо за болката? Питай лекаря си, преди да пиеш каквото и да било, но за болки предписват Но шпа. Аз също съм пила, при това 3 пъти на ден. Би трябвало тази болка да отшуми след третия месец, но в много случаи, вкл. при мен, продължи до самото раждане. Ходех редовно /дори често на лекар/ и пиех всичко, което ми предпишеше. Изключително важно / от собствен опит ти казвам/ е да си мноого спокойна  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 867
Само не се притеснявай!! Много важно е да си спокойна на този ефект. и при мен имаше болки в този период, а после и към 5-тия месец пак. Не е въобще ненорамлно каквото и да било, абсолютно не съгласна. Всяка бременност е различна.
Обаче психическата настройка за всичко така дава отражение на тялото че не можеш да си представиш. Аз от 5-6 месец пих магнезий всеки божи ден,защото имах контракции нон стоп и болезнени и безбоолезнени, лежах за задържане края на 6-ти на системи магнезий и гинеприл, после пак магнезийй и лежане. Обаче като направих 34-5 седмици не знам дали ще ми повярваш обаче успокоих ли се какво че вече е безопасно да раждам и кьорава контракция нямам. Даже май и ще пренося като гледам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Спокойно.Пази се повечко,почивай си и не се натоварвай.По принцип е нормално да имаш леки болки и дискомфорт в областта на яйчниците и матката.Само трябва да следиш да не станат остри и силни,минаващи към кръста,като менструални болки.
Най-хубаво е при всяко обезпокоително нещо да звъниш на доктора си Peace
Аз имах все някакви болки през цялата бременност-първо от разтягане,после от контракции.А си износих детето почти до края Peace
Лека бременност Hug

# 6
  • Мнения: 26
mnogo vi blagodaria za podkrepata i za tova che mi pisahte. naistina se chuvstvam po- spokoina. pak surdechno mersi na vsichki Simple Smile

# 7
  • Мнения: 46
zdraveite. bremenna sum v 15 g.s. ot niakolko dni imam bolka nisko dolu...pri hodene i niakoi dvijenia. lekarkata mi kaza, che moje bi e ot razshiriavaneto na matkata, no ne bilo normalno da boli. dade mi da pia magne b6i nosh pa. sluchvalo li se e na niakoia ot vas. mnogo sum pritesnena.
Здравей мила,аз съм в седми месец,от втория съм със адски болки.Много тежко я карам.Бях на ношпа,после на магнерот и на инжекций папаверин.Трябва постоянно да лежа,да не се натоварвам и т.н. но аз не се предавам.Бутам я в тези жеги иси казвам ''Господ да пази мен и бебчето ми.''Не се отчайвай.Аз аз съм бременна за второ.Толкова е хубаво да си имаш бебче.Само се пази много.

# 8
  • Мнения: 359
не се претоварвай! пази се много. слушай какво ти казват лекарите. при силна бола като при цикъл веднага отиди на лекар, не се притеснявай да питаш или да се консултираш с АГ специалистите.
Аз имах леко притеснение в 23-24 г.с., строри ми се е не усещам бебето. Отидох на ЖК, където бяха много лбезни и дори ме поощриха затова че съм потърсила лекарска помощ. За мое щастие се оказа, че няма проблем просто бебо е по-ленив в жегите Simple Smile
Посъветваха ме дори при най-малки притеснения да отивам в болницата 'тук има 24 часа лекари' .

# 9
  • София
  • Мнения: 5 744
Май всички сме минали по тоя път, пък някой да каже - "не е нормална болка по време на бременност"  newsm78 Да, може да е знак за нещо доста неприятно, но аз лично не познавам бременна, която да е нямала такива неразположения.
Пази се и почивай повече!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт