Временна раздяла

  • 8 623
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Смятате ли че временната раздяла помага при обтегнати отношения между съпрузи? Чувала съм много пъти изрази от типа "тя го напусна, после пак се събраха" или "той се изнесе, но жена му после го прие обратно"...
Та това ми е питането - ползотворна ли е такава временна раздяла или по-скоро е провокация за окончателно разделяне? Ако има минали по този път, моля да споделят чуства и мисли, и как са се развили нещата при тях.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Силно зависи от отделните хора. Когато се гаджосвахме със съпруга ми имаше един труден период в който решихме да се разделим за малко - издържахме точно 3 дена и се събрахме и повече такива проби не е имало.

# 2
  • Мнения: 182
Не вярвам във временната раздяла. Според мен това е просто отлагане на проблемите . В  крайна сметка , ако нещата ся стигнали до ръба трябва да се вземе решение , а не да се продължава агонията ...  Ако приемем хипотетично , че единия има връзка временната раздяла да му даде възможност да избере партньора  newsm78
Кофти звучи , но според мен е така ... Смятам , че жената трябва да се бори на първо място да съххани себе си . ( макар че аз самата не винаги го правя Sad )  

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Смятам , че жената трябва да се бори на първо място да съххани себе си . ( макар че аз самата не винаги го правя Sad
Как точно да се бори?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Според мен всяка ситуация е твърде индивидуална и специфична, за да може да се обобщи и наложи категоричен и едностранен извод.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
Според мен всяка ситуация е твърде индивидуална и специфична, за да може да се обобщи и наложи категоричен и едностранен извод.
Аз не искам категоричен отговор, а лично мнение. Laughing

# 6
  • Мнения: 7 474
При семейни хора с деца е по-различна ситуацията. Щом се е стигнало до раздяла - проблемът е сериозен и "връщането" е компромис за някоя от страните. ooooh!  
Естествено, всичко е много индивидуално и радикални заключения не могат да се правят. Peace

# 7
  • Мнения: 2 556
Бяхме 3 години гаджета с мъжа ми, когато аз реших, че нещо в момента не върви и се разделих с него. Изобщо не съм мислила за радялата като за временна, мислех я за окончателна и даже си хванах веднага друго гадже. Само дето не можех да спра да мисля за него...той също. Звънеше ми постоянно, но аз 3 месеца изобщо отказвах да се видим, да не взема нещо да сдам багажа Mr. Green И така на 4-я месец се видяхме и стана ясно, че не можем един без друг, затова се събрахме пак. Мъжът ми и досега твърди, че това му е бил някакъв преломен момент в живота, как разбрал, че изобщо не си представя да е без мен и според него самия до този момент не знаел колко ме обича. Мъжете явно се нуждаят от екстрени ситуации, за да осъзнаят някои истини, не знам  Simple Smile

Та при нас раздялата повлия определено в много положителна насока (е, трябваше после да се лекуваме от ревност, ама ни мина). Но бяхме млади и зелени, не сме били женени и не сме имали дете. Мисля си, че ако сега решим да се разделим, няма да са изобщо такива нещата, затова се надявам да не ни се случва, все пак си имаме урока от миналото Wink

# 8
  • Мнения: 2 495
Зависи от човека...Някои издържат, други не..Аз съм от тия дето не издържат, когато съм скарана с моя човек, винаги аз му звъня първа, и всеки път се заричам да не го правя, ама уви Simple SmileМи какво да направя..много е кофти да си разделен с любимия човек Simple Smile

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако пребиваване извън София за 2-3 седмици с децата е "раздяла", да - тя действа освежаващо на връзката ни, т.е на брака ни Flutter

За друга раздяла нямам сведения и личен опит...пу, пу Praynig

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Според мен всяка ситуация е твърде индивидуална и специфична, за да може да се обобщи и наложи категоричен и едностранен извод.
Аз не искам категоричен отговор, а лично мнение. Laughing

И личното мнение е трудно да се даде просто така. Всичко зависи от конкретиката на случая.

# 11
  • Мнения: 1 866
Ние с мъжът ми когато бяхме гаджета се разделихме по едно време. Живеехме заедно от няколко години, но разни неща ни тровеха живота и май не знаехме какво искаме (особено аз). По едно време усещах, че всичко ми беше като в мъгла и сякаш нямаше изход. Задушавах се и усещах, че не мога да разсъждавам трезво. Решихме да се разделим и всеки си взе отделна квартира и така изкарахме известно време като се виждахме, но не живеехме заедно. На мен лично това ми подейства страшно освежаващо. И в крайна сметка благодарение на това разбрах, че всъщност той е човекът, с когото искам да живея. В резултат на тази раздяла се оженихме и сега вече наистина живеем в хармония. Така че понякога раздялата е полезна, въпреки че е и рискована. Но поне ти дава възможност да се отдалечиш от проблемите и да прецениш дали караш по навик или наистина има по-дълбоки чувства.

# 12
  • Мнения: 769
С мъжо бяхме гаджета от доста години, живеехме заедно, но нещо затъпкахме на едно място.. стигна се до раздяла. Беше ни гадно и на двамата, пробвахме и с други..но постоянно се търсехме и искахме.. Мина година. Събрахме се пак и след няколко месеца определихме дата за сватба. За себе си разбрах, че с друг не мога да съм щастлива, мисля че и той така. Връзката ни не е перфектна и никога няма да бъде, но заедно сме си добре.

Мисля, че това е индивидуално при всяка двойка, без компромиси не се получава нищо, но нека ги нарека 'разумни компромиси'.. Не значи че като при едни се е получил щастлив край, ще бъде така и при други, както и обратното.

# 13
  • Мнения: 6 472
Честно казано не познавам СЪПРУЗИ, при които временната раздяла да е дала положителен резултат. Подчертавам, че става въпрос за съпрузи, а не просто за гаджета. Стигнали ли са нещата до там, че положението да за кърпва с "временни" раздели, нещата си вървят направо към постоянно. Изключения винаги има, но те са просто изключения от правилото. Отговора ми се основава на база един неуспешен брак и маса приятели в подобна ситуация около мен.
Има и ситуации от рода на "тя го напусна, после пак се събраха" или "той се изнесе, но жена му после го прие обратно"..., но обикновено после продължават "ама месец/година по- късно се изнесе/ го изхвърли пак"

# 14
  • Мнения: 7 914
Много зависи от очакванията на двамата и реалността!
Когато след раздяла се върнеш с надежди, че нещатата са се променили, а те не са....става и по- тежко от преди раздялата! Peace

Общи условия

Активация на акаунт