Предизвестие за прекъсване на отпуск по майчинство?

  • 733
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Има ли според Кодекса на труда срок за предизвествие, че искам да се върна на работа и къкъв е? Че моята шефка и завеждащата личен състав много напират да разберат кога ще се връщам, а аз още не съм решила. Преподавател съм - дали съм длъжна да започна учебна година или срок или мога да се върна, когато пожелая?

# 1
  • Мнения: 733
Можеш да се върнеш по всяко едно време когато решиш. Би трябвало да има нещо като предизвестие поне от тяхна страна към НОИ /вече не е НОИ де/. Поразгледай тук, но мисля, че няма нищо такова опоменато  newsm78  http://www.paragraf22.com/pravo/kodeksi/kt.html

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз съм учител, а както знае при нас нещата са доста по различни. Но мисля, че не си длъжна да започваш година или срок.
Ще следя темата ти, че и мен ме интересува

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Може да се върнеш, когато пожелаеш-според законодателството. Единствено е нормално да предупредиш работодателя, защото евентуално някой те замества и ще трябва да се търси работа. Иначе може да го решиш от днес за утре.

# 4
  • Мнения: 696
Може да се върнеш, когато пожелаеш-според законодателството. Единствено е нормално да предупредиш работодателя, защото евентуално някой те замества и ще трябва да се търси работа. Иначе може да го решиш от днес за утре.

И аз така мисля. Може да си изкараш двете години майчинство, а после и още почти 1 платен отпуск. Ако искаш да се върнеш на работа през този период, подаваш молба до директора и освобождават твоя заместник, а ти се връщаш.

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Мисля, че можеш по всяко време, стига да ги предупредиш навреме.
Майка ми също е учителка и една нейна колежка в майчиниство решила да се върне на работа без да каже нищо преди това на никой. Просто ей така- в края на срока, когато учебният план вече е приет, а часовете й поети от други учители....и тя трябва да оформи успеха на ученици, на които не е преподавала. Според мен трябва да съобразиш да не предизвикаш такава ситуация, дори и да предупредиш по-рано, че се връщаш на работа.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 336
Здравейте, аз също съм преподавател, просто за момента искам да се запиша да следя тази тема, защото живо ме интерисува.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На мен ми казаха, че мога да се върна когато реша, без да им трябва предизвестие - но не съм преподавател.

Общи условия

Активация на акаунт