За детското столче

  • 12 354
  • 77
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 028
мами малко помощ. малко се заформи един спор между татковците къде точно трябва да седи детското столче в колата, зад шофьора или зад пасажера. На инструкциите на нашето е отбелязано да не е зад шофьора или на предната седалка, а на вашите как е? Защото масовото мнение е, че трябва именно зад шофьора да стой?

Мерси  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 353
и аз съм чувала че зад шофьора трябва да е но не съм сигурна кое е правилно newsm78 newsm78 newsm78

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не знам къде трябва да е newsm78. Нашето стои зад шофьора, защото аз се возя от пред и така ми е по-лесно да наблюдавам Руми.

# 3
  • Мнения: 14 654
нашето беше зад моето място, тоест не зад шофьора

# 4
  • Мнения: 72
аз знам от правилника че столчето стои зад пасажера и нашето стои точно там.имам доста приятели извън граница и всички са единодушни даже някои казват че дори в някои страни е задължително столчето да бъде точно зад пасажера.мисля логично 4е това е наистина наи безопасното място дори от личен опит.

# 5
  • Мнения: 733
Да не е зад  шофьора. Ако мама кара колата и няма друг придружител има право да го сложи на седалката до шофьора  Wink - това е по правилник.

# 6
  • Мнения: 3 760
Не знам как е по инструкции, но най-безопасното място в автомобила е зад "мястото на смъртника" (това до шофьора) и според мен е логично столчето на бебето да е там...

# 7
  • Мнения: 14 654
Не знам как е по инструкции, но най-безопасното място в автомобила е зад "мястото на смъртника"
ах , това как гадно звучи

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нашето стои по средата отзад, когато тати шофира. Когато мама и шофьор-отпред.Спецално се интересувах как е по правилник, ограничения отзад няма, но ако е придружено от възрастен.

# 9
  • Мнения: 4 392
Не знам как е по инструкции, но най-безопасното място в автомобила е зад "мястото на смъртника" (това до шофьора) и според мен е логично столчето на бебето да е там...

Хм,странно! Чувала съм точно обратното newsm78,от шофьор Embarassed

# 10
  • Мнения: 660
По инструкции ограниченията са да не е на място, където има въздушна възглавница. Иначе мисля, че е логично да е там, където е най-удобно за този, който го наблюдава /значи зависи той къде е/. Hug

# 11
  • Мнения: 826
аз знам от правилника че столчето стои зад пасажера и нашето стои точно там.имам доста приятели извън граница и всички са единодушни даже някои казват че дори в някои страни е задължително столчето да бъде точно зад пасажера.мисля логично 4е това е наистина наи безопасното място дори от личен опит.

Няма такова нещо като ''задължително'' място. Naughty
Аз имам близнаци-как да ги сложа и двамата зад пасажера? Mr. Green

# 12
  • Мнения: 723
аз знам от правилника че столчето стои зад пасажера и нашето стои точно там.имам доста приятели извън граница и всички са единодушни даже някои казват че дори в някои страни е задължително столчето да бъде точно зад пасажера.мисля логично 4е това е наистина наи безопасното място дори от личен опит.
Точно това е мястото, или в средата.
Като преподавах на 2ри клас, учениците правиха тестове по безопасност на движението (пуснати от Министерството на транспорта), в които имаше такъв въпрос и отговорът беше този - зад пасажера или в средата. Дори скоро имах спор с мъжа си, който твърдеше, че било зад шофьора, който винаги пазел себе си. Нямах аргументи, за да му докажа, че не е вярно, нямаше как да му покажа и теста, а и не знам каква точно е логиката, знам само, че явно е изчислено, че там е най-безопасно. Моля, ако някоя мама намери сайт с добра аргументация по въпроса, да ми пусне линк Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 190
на задната седалка на колата трябва да е монтирано детското столче за кола.
Има ли въобще някакво правило и ако ДА, защо??
Нашето например е монтирано от дясно, за да мога когато карам да си виждам детето Thinking

Съжалявам, ако темата не е за тук Hug

# 14
  • Мнения: 826
Ето тук има имфо:
http://www.aap.org/family/carseatguide.htm
По правило,не би трябвало да се слага на предната седалка и там където има въздушна възглавница.
За мястото отзад-всеки си преценява.

Общи условия

Активация на акаунт