Ние бяхме вече на море...и там беше....

  • 27 046
  • 164
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 66
Бяхме в Албена, в хотел Ралица, с две деца. Чудесно е. Това е курорта за семейни. Пак ще отидем.

# 151
Ами аэ бях на море от 3 август до 17 авг в Преморско!В хотел Пламена палас!Хотелът беше чудесен!Много ми хареса ,а и градът не е эле!Всичко си има..!Прекарах много добре....на дискотека преэ ден в клуб Плантация и т.н Simple Smile става ви ясно!А и най-хубавото беше ,че нямахме нито един лош ден от страна на времето!!!!

# 152
  • Мнения: 1 546
Вчера се прибрахме от остров Тасос...момичета, не помня от кога не съм почивала по този начин...такава красота и спокойствие...синьо и много чисто море, малки закътани плажчета и хиляди маслинови дръвчета...чисти крайбрежни ресторантчета (хич не скъпи, между другото) с мило и любезно обслужване...много слънце и красота!

# 153
  • Мнения: 1 404
Ние вчера се върнахме от Албена-хотел Вита парк,изкарахме си страхотно и благодаря на Биби,която ми даде най-подробна информация предварително и така ми бяха спестени всякакви изненади  bouquetХраната беше супер,алкохолът-трето качество LaughingСпокойно беше и за почивка с дете и нашите финансови възможности това е оптималния вариянт,но не бих отишла там само с мъжа си.Доста дразнещи бяха и германските туристи,имам чувството че ги събират от най-затънтените селца с мегафони SickПерсоналът не беше особено любезен и определено българите не са толерирани като туристи,но плюсовете компенсираха минусите,още веднъж-Биби- Heart Eyes

# 154
  • Мнения: 4 668
Ние бяхме на Албена в " Албена бийч клуб "  Peace
Храната беше великолепна , отношението към нас също ! Отдавна не съм наблюдавала такова отношение на персонал към гости  Hug
В нашия хотел имаше и германци и англичани , но определено бяха много на ниво , за разлика от техни сънародници , които съм виждала в Турция примерно ...
Албена наистина е много подходящ курорт за семейни , догодина пак сме там . Има си значение и в кой хотел си все пак  Flutter

# 155
  • Мнения: 1 404
Пипинка,със сигурност има значение хотела,на германците им излиза по около 20 евро ол инклузива във Вита парка,така че.....Но аз това и казах-за възможностите ни и изискваянията,това беше оптимума,доволна съм.Догодина,кой знае,може в някой друг хотел.А вие на ол инклузив ли бяхте и ако не е тайна колко плащахте?

# 156
  • на село
  • Мнения: 3 898
Поморие, Стария град, доволна много, това е любимото ми място  Heart Eyes
Peace
А тук не съм си отчела.
На същото мнение съм, Поморие/Старият град/ си ми остава предпочитаното място за почивка с децата, бяхме там за 3-та година.

# 157
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пипинка,със сигурност има значение хотела,на германците им излиза по около 20 евро ол инклузива във Вита парка,така че....

Не знам за Албена и Вита Парк, но в Магнолия1 и 2 (където бяхме - в близост до Златните е), 7 дни, ол инклузив на немеца му е 500Е (заедно с пътя, де), при това не през TUI, който е супер квалитетен и скъп ТУРоператор, а през ITS.

# 158
  • София
  • Мнения: 6 550
Ние вчера се върнахме от Албена-хотел Вита парк,изкарахме си страхотно и благодаря на Биби,която ми даде най-подробна информация предварително и така ми бяха спестени всякакви изненади  bouquetХраната беше супер,алкохолът-трето качество LaughingСпокойно беше и за почивка с дете и нашите финансови възможности това е оптималния вариянт,но не бих отишла там само с мъжа си.Доста дразнещи бяха и германските туристи,имам чувството че ги събират от най-затънтените селца с мегафони SickПерсоналът не беше особено любезен и определено българите не са толерирани като туристи,но плюсовете компенсираха минусите,още веднъж-Биби- Heart Eyes
баш там пихме 2 вечери джин с британски туристи - 4 възрастни + 6 деца бяха платили 3000 паунда за 14 дни  ол инкл.+ транспорт. Професиите им бяха - домакиня, готвачка, строит. работник и леяр на тухли - не искам да ги обиждам (няма срамна работа), но ви ги изредих за да покажа нивото. Германците бяха бивши гедерейци 

# 159
  • Мнения: 1 404
Биби,аз като се разговорих с един симпатичен Ханс-първо много се учуди,че говоря езика,после се изуми като му казах,че съм зъболекар(беше ни забелязал като пристигаме с нашия величествен 17год форд Laughing)-помисли ни за някакви ексцентрици явно.

# 160
  • Мнения: 1 547
Ние пък, да ви кажа, решихме да закрием сезона и като най-лесно, избрахме Созопол. Без резервации и предварителни планове пристигнахме на 8 септември следобяд. За последен път бях ходила по женски там преди 3 години. Безумно съм разочарована. Страхотно много хора. Не само заради Аполония-та. Типажи по анцузи и джапанки, които изпращаха децата си да тичат напред и като видят свободна маса в кръчмите в стария град, да сядат бързо да не ги превари някой. Много странни гледки имаше. Атмосферата я нямаше. Или поне местата, които преди са ми били любими, сега не предизвикаха нищо у мен.
Една вечер успяхме да се намърдаме в Ксантана. Без резервация, представете си. Собственичката ни гледаше под вежди, защото бяхме с дете и беше видимо притеснена да не пострада интериора.
Освен това не бях направила добър избор на ястие и не останах във възторг.
А застрояването е достигнало невиждани размери. Вилна зона на практика няма. Има само безкраен низ от постройки. Във стария град също има нови къщи, при все че там е забранено. Старият стил е станал нов стил смесен тип.

Прецакаха прекрасното място. 

# 161
  • Сливен
  • Мнения: 382
Копирам мнението си от "черната тема":

Преди малко се върнах от Несебър. Подозирах, че няма да ми хареса, но трябваше да отидем точно там заради други хора. Впечатленията ми от Несебър и Слънчев бряг са следните: Пренаселено, дори сега - в средата на септември. Всеки, абсолютно всеки се опитва да печели. Чак ме досрамяваше като гледах циганията, която цари на всякъде. примерно:
1. В града има 2 паркинга. На всякъде другаде е забранено паркирането, като на места има табели за това, а другаде е просто по подразбиране. Независимо къде ще спреш има опасност някой вкиснат собственик на съседна къща да повика паячето и то да те отнесе. Удоволствието струва 40лв + 2лв на час за паркинга. Дори и сега, в края на сезона, хищните паяци постоянно могат да бъдат видяни с някоя от поредните им жертви. Казват, че по време на търга за паяците са валяли ГОЛЕМИ рушвети, та трябва да се избиват от някъде тия пари.
2. Чадърчетата по плажа са малки, мизерни, навряни през около метър и половина и разбира се - скъпи. Веднъж отидохме в най-северната част на несебърския плаж. Попаднахме на едно почти необитаемо плажче и ми се видя малко странно, че и там има чадърчета, но като ги огледах реших, че са останали от минали години, защото имаха доста опърпан вид. След около половин час дойде едно момче да ни вземе парички за тях. На въпроса ми, защо на плажа няма спасител, той ми посочи една вишка, която беше толкова далеч, че дори не се виждаше какъв е флагът и каза, че това било спасителя. Попитах го как този спасител ще ме види ако взема да се давя, а той ме "успокои", че преди няколко дни точно от ей тук извадили един удавник (и ми посочи едно оградено място в морето), така че да не се притеснявам.
3. Несебър е превърнат е един огромен битак. Куцо и сакато продават каквото ти дойде на акъла. Особено дразнещ е този факт в Стария град. Няколко дни се разхождах докато най-накрая открих една уличка, в която нямаше магазинчета или сергийки (е, заведения имаше) и тя май беше единствената. За сметка на това на нея не бяха останали стари къщи. Всичко беше ново строителство, макар да се бяха опитали леко да докарат старинния стил (но все пак от километри си личи, че е съвсем нова сграда).
4. Още един пример за това до какво безочие се стига, когато става дума за пари е фактът, че влакчето, което пътува от Стария град до Слъчев бряг (или поне на табелата му така е написано), всъщност пътува от Стария град (при това възможно най-близката точка до Слънчев бряг) до разклона между Несебър и Слънчев Бряг. А от там до центъра на Слънчев бряг са поне 5 километра.   За това второто разстояние трябва да хванеш друго влакче, което на всичко отгоре на тръгва точно от там, а трябва да пообикаляш 10тина минути докато намериш спирката му.
Като цяло прекарах добре ВЪПРЕКИ, че бях в Несебър, а не защото бях там. Настроението ми постоянно се разваляше от какви ли не дреболии, но се стараех да не им обръщам внимание. Отидох там заради мои много близки хора, но няма да повторя. Мисля, че е твърде голяма жертва. Криво ми е, защото за мен Несебър беше много красив град.

# 162
javascript:void(0);
#2gunfire"прекрасен ако изключим свободно тичащите кучета по плажа, които са повече от децата там. пък и морското дъно не е особено чисто. аз лично на няколко пъти извадих стъкла от счупени бутилки и парчета от порцеланови чинии"
 
Значи аз само да ти кажа че ходя от 4-5 години на смокиня и мога да кажаче плажат ваобще не е затрупан от кучета(а и дори да има кучета повечето са домашни и са много добрички,а тези коийто са улични наистина не са от наи добрите но те не идват на плажа)Освен това да морското дъно не е от наи чистите въпреки че аз и някои около мен никога не сме се порязвали и не сме намирали такива неща а и дори да има това е така навсякаде.И последното нещо ако не ти харесва и ти пречат всякаквите работи просто не идваи!

# 163
  • Мнения: 1 636
Поморие, Стария град, доволна много, това е любимото ми място  Heart Eyes
Peace
А тук не съм си отчела.
На същото мнение съм, Поморие/Старият град/ си ми остава предпочитаното място за почивка с децата, бяхме там за 3-та година.
И на нас е лубимото място.Ще следя темата.   grinning039

# 164
  • Мнения: 977
Блекута, извинявай, че чак сега отговарям. Има 2-3 вили, в които се дават стаи под наем. Две от тях - Артеа и Борко, са на пътя към плажа, но пак ще ви е далечко пеша. Пясъкът е хубав, но тъй като плажът е неохраняем, мидите, които изхвърля морето не се почистват и  с тези големите /черните/  детето ти може да си нареже крачето. Но пък в хотелския к-с Яница има два басейна. И двата имат и плитка част за деца, а родителите спокойно се пекат на шезлонгите и са им пред погледа.

Тези дни бяхме във вила Артеа в Крапец. Моят личен съвет е - ако не искате да ви съсипят почивката с ужасно отношение, мръсотия и необосновано високи цени - не си правете труда да стъпвате там.
Ще пусна отделна тема при първа възможност с подробен разказ за "хотелиерите" в тази вила.

Общи условия

Активация на акаунт