Как се справяте с комедоните?

  • 4 060
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Благодаря на всички за съветите ,които ми давате!Смятам да се възползвам от тях. Wink И дано да постигна подобрение... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 254
аз ти предлагам домашна процедура  Peace
1-вата седмица да си правиш през ден парна баня за около 10 мин. с лайка и докато порите още са разширени, само обтриваш с чиста хавлия и нанасяш веднага маска от хума (нескромно препоръчвам нашата, на Талодерма  Peace) с 4-5 капки лавандулово масло (но дермален разтвор! да не е чисто етерично, че ще изгори кожата). Лавандуловото масло е много подходящо за целта, защото освен, че действа противовъзпалително, антибактериално, освежаващо и успокояващо, има свойството да контролира мастната секреция и се влага в продукти за мазна кожа, които трябва да постигнат матиращ ефект.  Peace
1-вата седмица можеш да правиш маската с хума всяка вечер.
След това - колкото пъти прецениш ти сама, че е нужно.
Ще имаш бързи резултати - гарантирам!
Ако намериш в някоя аптека и Камфорово масло - още по-добре. Слагай в хумата и 3-4 капки от него.

Иначе, вземи всичката си козметика и погледни за съдържанието на някоя от следните съставки:
Petrolatum
Paraffinum liquidum (понякога е допустим)
Lanolin
Alcohol (специално в тоници и лосиони).
Ако има алкохол в някоои от тониците и лосионите - не ги използвай! Той действа адстрингентно и матира само за момента, но след това предизвиква още по-силно омазняване.
По-горните 3 съставки са силно комедоногенни и правят поразии.

  bouquet кожа!

# 17
  • Мнения: 1 243
А някой използвал ли е лентички за премахване на черните точки.? Чувам различни мнения за тях...

# 18
  • Мнения: 270
аз преди няколко месеца открих едни лентички на нивея, които са точно за премахване на комедони от лицето. За различните части на лицето са в различна форма. Доста са ефикасни и в една кутийка се съдържат всички форми: за нос, брадичка и чело.
пробвай ги, ако искаш, мисля, че ще останеш доволна!

# 19
  • Мнения: 4 473
Козметик казвате Tired. Само аз ли изпитвам ужас от посещения при такъв Crazy. последният път влязох с 3 пъпки, а излязох с 30 и обезобразено лице Sad. Така ме бяха настискали, че после 2 седмици не приличах на себе си Sick

# 20
  • Мнения: 6 615
Определено почистване при козметик веднъж месечно Peace
и ежедневните почистващи грижи.
Козметик казвате Tired. Само аз ли изпитвам ужас от посещения при такъв Crazy. последният път влязох с 3 пъпки, а излязох с 30 и обезобразено лице Sad. Така ме бяха настискали, че после 2 седмици не приличах на себе си Sick
Случва се не си случила на добър козметик newsm78

# 21
  • Мнения: 194
Vesi - Thalloderma какво е по-добре да се слага в хумата Лавандулово или Камфорово масло или може би и двете?

# 22
  • Мнения: 5 647
Ходя на козметик. Хубаво е веднъж месечно да се посещава салона и там да ти ги почистят професионално.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
С риск да повторя някой преди мен ще ти препоръчам лентичките на Нивеа. Лесно, в дом. условия, евтино и ефикасно. Издърпва комедончетата и не оставя кожата червена и раздразенна.

Редовна ексфолиация и Mild Clearifying Lotion на Клиник

# 24
  • Мнения: 1 243
С риск да повторя някой преди мен ще ти препоръчам лентичките на Нивеа. Лесно, в дом. условия, евтино и ефикасно. Издърпва комедончетата и не оставя кожата червена и раздразенна.

Ти от къде си взимаш тези лентички на Нивеа и колко струват?

# 25
  • Мнения: 472
Vesi - Thalloderma каква маска мога да слагам при комедони и суха кожа?При мен кожата е суха(може би малко към смесена) и с комедони.Правя си парна баня с лайка и почистване в къщи(много внимателно и старателно),но имам чувството,че се увеличават черните точки по-късно.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
Лентичките на Нивеа ги има в магазините за козметика, където има и кремчетата на Нивеа, а и другите им продукти. Продават и на бройка, не е задължително да си взимаш кутия. 1,50 е бройката.

# 27
  • Мнения: 1 063
Ходя на козметик веднъж на 2-3 месеца. После правя маски с хума, маската на Гарниер с краставица, скраб за чувствителна кожа на Swiss Formula и пак маска от тази фирма, на Регал маска Мултивитамини. Май това е. Но не съм доволна от лентите на Нивеа, въкреки, че нямам мн. комедони.

# 28
  • Мнения: 3 835
Козметик казвате Tired. Само аз ли изпитвам ужас от посещения при такъв Crazy. последният път влязох с 3 пъпки, а излязох с 30 и обезобразено лице Sad. Така ме бяха настискали, че после 2 седмици не приличах на себе си Sick

Moже и да изглежда лека професия, но всичко си е до ръка!
Сменила съм много козметички. Сега съм се спряла на една за почистване и друга - за кола маска.

# 29
  • Мнения: 434
Да ви кажа и за моя опит.От младежка възраст съм с проблемна кожа.Опитала съм какво ли не.С възрастта порите се уголемяват и стават трудни за почистване.  #Cussing out
Купих за дъщеря ми(13 год)серията на Гарние за свиване на порите и почистване.Реших да я пробвам,че ми замириса на хубаво!
Бях приятно изненадана! Heart Eyes
Продължавам да я използвам вече месец и всички забелязват резултата.Лицето видимо светна!Вече не ми се появяват пъпчици и зачервявания,тенът се изчисти!Много съм доволна.Ползвала съм и скъпи марки,но не с такъв ефект. Peace
Горещо я препоръчвам!!!

Общи условия

Активация на акаунт